Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

özel sağlık sigortaları hakkında hiçbir bilgim yok canım hastalık kapsam dışında kalsıın mı istiyorsun kalmasın mı istiyorsun?

bildiğim kadarıyla özel sigortalar varolan hastalığı kapsam dışı bırakıyorlar,ama bu hastalıktada hastalık ve stres hormonu eksik çalıştığından acaba kabul ediliyormu edilmiyormu bilmiyorum,geçen gün bronşit geçirdik 2 gün hastanede yattık faturası baya ağır oldu bende sağlık sigortasını düşünmeye başladım o yüzden sana bi danışayım dedim.

bildiğim kadarıyla özel sigortalar varolan hastalığı kapsam dışı bırakıyorlar,ama bu hastalıktada hastalık ve stres hormonu eksik çalıştığından acaba kabul ediliyormu edilmiyormu bilmiyorum,geçen gün bronşit geçirdik 2 gün hastanede yattık faturası baya ağır oldu bende sağlık sigortasını düşünmeye başladım o yüzden sana bi danışayım dedim.

estafurullah inşallah kapsam dahilinde kabul ederler hayatı boyunca tahlil yaptıracak çünkü bu çouk ve bunlar özel tahliller etmezlerse hiçbir faydası olmaz ki onun boşuna prim yatırmaktır bence araştırmakta fayda var ama belki bizim gibi hastalara yapılıyordur

arkadaşlar merhabalar

ne zamandır aranızda yoktum malum sınavım vardı ne yazıkki kaldım ancak sınava kanal,ze olduğum bu ay hamile kalmışım benim için en iyi haber bu oldu. henüz doktora gidemdim iyi bir doktor bulup hamileliğimi rahat atlatmak istiyorum

arkadaşlar merhabalar

ne zamandır aranızda yoktum malum sınavım vardı ne yazıkki kaldım ancak sınava kanal,ze olduğum bu ay hamile kalmışım benim için en iyi haber bu oldu. henüz doktora gidemdim iyi bir doktor bulup hamileliğimi rahat atlatmak istiyorum

aa sebic çok sevindim boşver ne sınavı ya :)) tebrik ederim sağlıkla kucağına alırsın inşallah

slm canım iyiyiz çok şükür sen nasılsın nasıl gidiyor.benim kızda hastaydı bir haftadır 40 üstünde ateşi antibiotikler iğneler derken gittik geldik şimdi toparladı çok şükür bir burun akıntımız kaldı çocuk büyütmek çok zor gerçekten :) içini ferah tut biraz daha büyüdükten sonra herşeyi belli olur bırak dış organlarını iç organları bile daha gelişmemiş oluyor biraz zaman ver sende kafana takma iyi olur inş.çocuklar nasıl bebeğe alıştılarmı yardımcın çok valla hadi iyisin bakalım :)

evet canım çocuklar çok çabuk alıştılar.deli oluyolar.sürekli birinin kucağında bebek.oğlum belki kıskanır diyodum ama oda hiç kıskanmadı.gaz sorunumuz dışında herşey yolunda..sizede çok geçmiş olsun.rabbim hepimize ve çocuklarımıza şifalar versin..

merhabalar canım, o mesajım yüzünden kendimi kötü hissettim sonradan. artık bu tip bişey yazmayacam zaten, herkez doktorunu dinlesin karışmıyorum bu tip konulara artık zaten daha önceki mesajlarımda nelerle karşılaştığımı yazmıştım demek istediğim başka bişey kalmadı artık.

Umarım tatlım kolayca atlatırsın kızınla bu günleri, zor zamanlar bunlar gerçekten özellikle anneler için. ben 18ime kadar sürekli tam takip edilmiş biri olarak sadece bu muayenelere ve uygulamalara alıştım diyebilirim yadırgamıyordum bu durumu, gerçi şimdi çekiniyorum bende. çocukken sürekli göründüğüm hocalardan hiç utanmıyordum, ilk gittiğim zamanda asistanlardı şimdi prof oldu hepsi ailem gibi olmuşlardı insan o zaman doktorundan hiç utanmıyor zaten ama yeni birine gitmek özel bölgeni göstermek çok zor, uzun zamandır jinekologa gidiyim diyorum gidemiyorum bu nedenle bende, utanıyorum yeni doktordan:KK17:
ordum
slm canım allah sağlık sıhhat versin.tek ilaç kullanmasına bile razıyım 3 gündür hastanedeyiz yeni çıktık ateşi vardı salı günü banyoya duş aldırayım düşereyim diyordum havale geçirdi kucağımda o an ne yapacağımı şaşırdım psikolojim çok bozuldu uyuyamıyorum başındayım sürekli paranoyak oldum hiç iyi hissetmiyorum kendimi kızımda iyi değil sürekli ağlıyor hastaneye gidince çıldırıyor zor sakinleştiriyoruz ömrümden ömür gitti

arkadaşlar merhabalar

ayyyyy maşallah maşallah rabbim sayılarımızı arttırsın.
çok sevindim hayırlı olsun ne kadar şuan bebeğin kaç haftalık
sağlıkla gelişir inş allah kucaklarımıza almayıda nasip etsin.

ordum
slm canım allah sağlık sıhhat versin.tek ilaç kullanmasına bile razıyım 3 gündür hastanedeyiz yeni çıktık ateşi vardı salı günü banyoya duş aldırayım düşereyim diyordum havale geçirdi kucağımda o an ne yapacağımı şaşırdım psikolojim çok bozuldu uyuyamıyorum başındayım sürekli paranoyak oldum hiç iyi hissetmiyorum kendimi kızımda iyi değil sürekli ağlıyor hastaneye gidince çıldırıyor zor sakinleştiriyoruz ömrümden ömür gitti

nursimam canım merhaba cok gecmıs olsun bende 4 gündür hastanede yatıyorum benım kızımda 2 cı havalesını gecırdı birincisi 14 aylık ıken ıkıncısı 3 yasında oldu cok korktuk ınanılmaz bır duyguydu elımde hafıfce kaldı gözlerı döndu kasıldı dıslerı kıtlendı nefes almakda güçlük cekıyordu hemen dılını ısırmasına engel olduk tahta kasık yardımı ıle agzını actık bastırdık 5 dk sürmüşdür hemen ambulansla hastaneye gıttık bende ıyı degılım hemde hıc basında beklıyorum sabaha atesını kontrol edıyorum .ılk havalesınde eeg cektırdım epılepsp ve ya sardanmı kaynaklanıyor dıye ama bırsey cıkmadı sımdı yıne nörolojıye götürücem tekrar aklımda süphe kalamsın ege universıtesı düşünüyorum 8 yasına kadar tekrarlayabılırmıs yesıl recete ıle satılan bır ılaç var doktoruna ondan yazdır popodan sıkılıyor atesı cok yuksek oldugunda havaleyı önluyor hayat kurtarıyor hasarı önluyor tekrar gecmıs olsun

arkadaşlar merhabalar

ay canım ne güzel bir haber bu.sınavdan kalman değil tabiiki:))ne güzel birsürü hamilemiz oldu.rabbim sağlıkla tamamına erdirsin inşallah.
ordum
çok geçmiş olsun tekrar canım.ah şu annelik ne zor dimi.hem çok güzel hemde çok zor.gerçektende insanın ömründen ömür gidiyor böyle zamanlarda.inşallah bidaha tekrarlamaz..

kızlar bugün doktora gittim bebeğim 5 haftalıkmış inşallah sağlıklı bir bebek olur tek temennim bu

canım inş bebeklerimiz sağlıklı olur.
kortizon kullanmaya devam ediyormusun ben hemen kullandığım ay gebe kaldığım için doktoruma görünemedim nisana randevu vermişti bana gebe kalırsan kullanmaya devam edersin demişti hani acaba senin doktorun sana ne dedi merak ediyorum.

merhaba arkadaslar
epeydir yazamıyroum int le çok işim olmuyor.kızım 1 yasında oldu.hersey guzel gidiyor.siteden gzl haberler okuyorum.rabbim hep güzl şeylerle karsılastırsın hepimizi ve evlatlarımızı:)gecen hafta kntrolumuz vardı.hatırlatıyım kızım tuz kay.kah hastası.doktorumuz cok sasırdı cıkan hormon sonucuna.çok gzl dedi.ilaçlarımız cok düşük.eğer birdahakindede böyle çıkarsa ilacı yine düşürecekmiş.bu hastalıgın asamaları var heralde.intimus arkadasım tuz kay.tiplerin fazla yasamadıgını yazmışsın.evt daha tehlikeli.bende öyle biliyordum taki hastanede 16 yasında bir kız görene kadar.cebinden ilaçları cıkardı ve abla senin kızında bunlaımı kullanıyor diye sordu.hıç düşünmezdim baskasının hastalıgının beni tatmin edecegini ama o an benı kendime getiren o kız oldu.herseyin bir sebep oldugunu anladım.kızımdan sonra cok kaderci oldum.
birde ben kızımın hastalığını öğrendigim günden beri yazıyorum.ona en buyuk hediyem o defter olacak.psikiyaristim söylemişti.kızımın büyüdügünde bu olayları en hafif olarak atlatması için bu çok iyi olur dedi.tavsiye ederim.benim tedavi oldugum hastanede sonuç aynı gün çıkıyor.çok sükür hiç problem yasamıyorum.
sadece çarşamba günleri bakılıyor bizim burdA o gun yüzde 90 kah hastaları oluyor.ama tabi sordugunda tiroid hastası diyolr.bana sordugunda KAH diyorum.korkmadan cekinmeden.artık söylüuyorum.bunu biz kendimiz stemedik.bizim sucumuzda degil.rabbim bize bunu böyle nasıp etmiş.kimi neyi kime ikayet edivaz.hatta eşimin kızımın hastalıgını öğrendigimizde söylediği çok gzl bi sözu var.KADER SENİ KİME ŞİKAYET EDEYİM...bu arada kızıma kemik ölçümü yapılmadı.hocamız da bişe demedi.bugunde arkadaslarmda birinin kızı su ciceği gecirmiş.ama hiç yara yok.sadece göbekte var 1 2 tane.kzımında asısı yok 5 6 ncı günüymüş .ya korkuyorum şimdi.daha uyuyamam.varmı su çiçeğ geciren aranızda nasıl bi yol izliyim.
allaha emanet olun.

merhaba arkadaslar
epeydir yazamıyroum int le çok işim olmuyor.kızım 1 yasında oldu.hersey guzel gidiyor.siteden gzl haberler okuyorum.rabbim hep güzl şeylerle karsılastırsın hepimizi ve evlatlarımızı:)gecen hafta kntrolumuz vardı.hatırlatıyım kızım tuz kay.kah hastası.doktorumuz cok sasırdı cıkan hormon sonucuna.çok gzl dedi.ilaçlarımız cok düşük.eğer birdahakindede böyle çıkarsa ilacı yine düşürecekmiş.bu hastalıgın asamaları var heralde.intimus arkadasım tuz kay.tiplerin fazla yasamadıgını yazmışsın.evt daha tehlikeli.bende öyle biliyordum taki hastanede 16 yasında bir kız görene kadar.cebinden ilaçları cıkardı ve abla senin kızında bunlaımı kullanıyor diye sordu.hıç düşünmezdim baskasının hastalıgının beni tatmin edecegini ama o an benı kendime getiren o kız oldu.herseyin bir sebep oldugunu anladım.kızımdan sonra cok kaderci oldum.
birde ben kızımın hastalığını öğrendigim günden beri yazıyorum.ona en buyuk hediyem o defter olacak.psikiyaristim söylemişti.kızımın büyüdügünde bu olayları en hafif olarak atlatması için bu çok iyi olur dedi.tavsiye ederim.benim tedavi oldugum hastanede sonuç aynı gün çıkıyor.çok sükür hiç problem yasamıyorum.
sadece çarşamba günleri bakılıyor bizim burdA o gun yüzde 90 kah hastaları oluyor.ama tabi sordugunda tiroid hastası diyolr.bana sordugunda KAH diyorum.korkmadan cekinmeden.artık söylüuyorum.bunu biz kendimiz stemedik.bizim sucumuzda degil.rabbim bize bunu böyle nasıp etmiş.kimi neyi kime ikayet edivaz.hatta eşimin kızımın hastalıgını öğrendigimizde söylediği çok gzl bi sözu var.KADER SENİ KİME ŞİKAYET EDEYİM...bu arada kızıma kemik ölçümü yapılmadı.hocamız da bişe demedi.bugunde arkadaslarmda birinin kızı su ciceği gecirmiş.ama hiç yara yok.sadece göbekte var 1 2 tane.kzımında asısı yok 5 6 ncı günüymüş .ya korkuyorum şimdi.daha uyuyamam.varmı su çiçeğ geciren aranızda nasıl bi yol izliyim.
allaha emanet olun.

merhaba kızımızın iyi olmasına sevindim inşallah daha da iyi olur ben küçükken su çiçeği çıkarmıştım ama hiç iz falan yok bende kaşımamasına özellikle önem göstermek lazım ki iz kalmasın bizim yaralarımız geç iyileşir ve sonrasında iz kalabilir ,morluklarımız olur damarlarımız derimizin altına biraz daha yakındır varis gibi damar çıkıntıları görebilirsiniz ileride ,bir de çatlaklar olur bunlara hazırlıklı olmak lazım siz aşı yaptırırken de en ufak bir hastalığında da mutlaka kah hastası olduğunu ve kullandığı tüm ilaçları doktorlara söyleyin artık çok önemsiyorlar dikkat ederler etmeyenler de çıkıyor çok az görülen bir durum olduğu için o zaman da dilinden anlayan yerlere ulaştırmaya çalışın

merhaba arkadaslar
allaha emanet olun.

benim kızlarımda küçükken anasınıfında geçirmişlerdi.büyük kızım biraz zor atlattı.bide sırtındaki yara izleri nerdeyse 1 yıl sürdü ama sonra geçti çok şükür.

canım inş bebeklerimiz sağlıklı olur.
kortizon kullanmaya devam ediyormusun ben hemen kullandığım ay gebe kaldığım için doktoruma görünemedim nisana randevu vermişti bana gebe kalırsan kullanmaya devam edersin demişti hani acaba senin doktorun sana ne dedi merak ediyorum.

canım ben de aynı durumdayım doktorum 8. hafta gel dedi. ama ilacı bırakamadım yarım da olsa alıyorum açıkçası hormon değerlerimin bir anda yükselmesini istemem bir de şu genital anomali hususu var en korktuğum konu o yinde de ilacın bir sıkıntısı olur mu bilmiyorum ama sonuçta zaten sürekli kullanmamız gereken bir ilaç bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum umarım yani

nursimam canım merhaba cok gecmıs olsun bende 4 gündür hastanede yatıyorum benım kızımda 2 cı havalesını gecırdı birincisi 14 aylık ıken ıkıncısı 3 yasında oldu cok korktuk ınanılmaz bır duyguydu elımde hafıfce kaldı gözlerı döndu kasıldı dıslerı kıtlendı nefes almakda güçlük cekıyordu hemen dılını ısırmasına engel olduk tahta kasık yardımı ıle agzını actık bastırdık 5 dk sürmüşdür hemen ambulansla hastaneye gıttık bende ıyı degılım hemde hıc basında beklıyorum sabaha atesını kontrol edıyorum .ılk havalesınde eeg cektırdım epılepsp ve ya sardanmı kaynaklanıyor dıye ama bırsey cıkmadı sımdı yıne nörolojıye götürücem tekrar aklımda süphe kalamsın ege universıtesı düşünüyorum 8 yasına kadar tekrarlayabılırmıs yesıl recete ıle satılan bır ılaç var doktoruna ondan yazdır popodan sıkılıyor atesı cok yuksek oldugunda havaleyı önluyor hayat kurtarıyor hasarı önluyor tekrar gecmıs olsun

çok üzgünüm canım geçmiş olsun seni anlıyorum çok zor evde yanlız kaldığımda korkuyorum.gece gözümü kapadığımda gözümün önüne geliyor.rabbim çocuklarımızı bize bağışlasın.eeg çektirmedik.bir anormal bir sey görmedik.çektirme gereği duymadık ama bilmiyorum yinede çektirsemmiki.o anda bütün bebekliği her seyi gözümün önünden film gibi geçti.allah sağlık sıhhat versin.sanada güç kuvvet dayanma gücü versin.,

herkerse selam.biz bol bol misafir ağırlıyoruz bu günlerde o yüzden fazla giremiyom.ne var ne yok bakalım.hamişler,nasıl gidiyor .bebişi olanlar bebişler nasıl.biz 50 günlük olduk.gaz sancılarımız biraz azaldı çok şükür.herkesi öptüm

kızlar birşey sormak istiyorum doğum yapan kahlı bayanlara bizler normal doğum yapabiliyormuyuz???
ne biliyim çatı darlığı falan söz konusumudur gerçi ben hafif kah ım ama kah bu sonuçta insan herşeye bi kuşkuyla yaklaşıyor.

kızlar birşey sormak istiyorum doğum yapan kahlı bayanlara bizler normal doğum yapabiliyormuyuz???
ne biliyim çatı darlığı falan söz konusumudur gerçi ben hafif kah ım ama kah bu sonuçta insan herşeye bi kuşkuyla yaklaşıyor.

sende bir şey olmaz bizim gibi ameliyat olanlar normal doğum yapamaz

X