Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

demişle memişler iş olmaz ne kortizona başkanır ne bırakılır bunlar ciddi mevzular sen yine de doktoruna gidip sor

canım ben doktorumla konuştum kortizonu bırak diyen o ben size kortizonu bırakayımmı diye sormuyorum kahlı anneler var onlara soruyorum gebe kaldıkları andan itibaren nasıl testlerden geçtiler devamlı endokrine gittilermi ben bunları soruyorum.

canım ben doktorumla konuştum kortizonu bırak diyen o ben size kortizonu bırakayımmı diye sormuyorum kahlı anneler var onlara soruyorum gebe kaldıkları andan itibaren nasıl testlerden geçtiler devamlı endokrine gittilermi ben bunları soruyorum.

sen çık aradan diyorsun yani bana :) madem doktorunla konuştun o zaman içinin rahat olması gerekir ayrıca ablana kortizon tek başına yeterli olmaz diyen doktorunun hemen ardından kortizonu bıraksın demesi sana çelişkili gelmeliydi kahlı annelerden doğum yapan sadece bitanemo var bildiğim kadarıyla o da geçmişteki süreci anlatmıştı şu anda karakedi var o da zaten yavaş yavaş başından geçenleri yazıyor madem kah hastasısın endokrin hataında hep olmak zorunda zaten

sen çık aradan diyorsun yani bana :) madem doktorunla konuştun o zaman içinin rahat olması gerekir ayrıca ablana kortizon tek başına yeterli olmaz diyen doktorunun hemen ardından kortizonu bıraksın demesi sana çelişkili gelmeliydi kahlı annelerden doğum yapan sadece bitanemo var bildiğim kadarıyla o da geçmişteki süreci anlatmıştı şu anda karakedi var o da zaten yavaş yavaş başından geçenleri yazıyor madem kah hastasısın endokrin hataında hep olmak zorunda zaten

yok canım tabiki fikrini söyleceksin yardımcı olmaya çalışıyorsun allah razı olsun şimdi doktor ablama gebeliği öğrenir öğrenmez gelmesi lazımdı belki tek başına kortizon yeterli gelmeyebilirdi demiş beni hemen arasın demiş bende aradım ben ağır kah olmadığım için doktorum sen şimdi kortizonu bi bırak 12 nisanda randevun var bana gel dedi ben devamlı kortizon kullanan kahlardan değilim zaten ara ara veriliyor bana bebek erkek olduğu için testesterona ihtiyacı var 17.haftada olduğum için bırakmamı söyledi hee karakedi85inde bebekleri erkek ama belki o devamlı kullanmak zorunda kalabilir çünkü onun ağır kah olduğunu biliyorum.
endokrin hep hayatımda olmak zorunda değil çünkü çok ılımlı çok hafif teget geçmiş kah olarak tanımlıyor drlar beni

yok canım tabiki fikrini söyleceksin yardımcı olmaya çalışıyorsun allah razı olsun şimdi doktor ablama gebeliği öğrenir öğrenmez gelmesi lazımdı belki tek başına kortizon yeterli gelmeyebilirdi demiş beni hemen arasın demiş bende aradım ben ağır kah olmadığım için doktorum sen şimdi kortizonu bi bırak 12 nisanda randevun var bana gel dedi ben devamlı kortizon kullanan kahlardan değilim zaten ara ara veriliyor bana bebek erkek olduğu için testesterona ihtiyacı var 17.haftada olduğum için bırakmamı söyledi hee karakedi85inde bebekleri erkek ama belki o devamlı kullanmak zorunda kalabilir çünkü onun ağır kah olduğunu biliyorum.
endokrin hep hayatımda olmak zorunda değil çünkü çok ılımlı çok hafif teget geçmiş kah olarak tanımlıyor drlar beni

canım öncelikle hayırlı olsun rabbim oğlusunu kucağınada almayı nasip etsin tatlım biliyorsun ben ha doktora gidicem ha gidicem derken hamile kaldım hiç kortizon kullanmadım hiç bir endokrin doktoruda görmedi beni nasıl tetstler oluyor fikrim yok ben kadın doğumcuma bu hastalığı söylediğidmde seninki kaha benzemiyor sorun olmayacak demişti cok şükür suanda kızımda birsey yok. doktora gitiğinde ayrıntıları öğrenir bizide aydınlatırsın canım öpüyorum seni

allah sağlık sıhhat versin.bizde çok şükür iyiyiz havale geiçirdikten sonra çok zayıfladı.toparlasın kendini diye çaba sarf ediyorum.daha dişleride tamamlanmadı hepsi çıkcak olanlarda var :KK43:bir buçuk yaşında ama geç çıktı dişlerimiz.ilaçlarada devam şimdilik bir sorun yok çok şükür
canım benim en büyük kızımın ve oğlumun ilk dişi 13 aylıkken çıkmıştı.küçük kızımınki 7 aylıkken çıktı.yani bazı çocukların geç çıkabiliyor.sorun değil yani
Selam kızlar.
Papatyacım allah oğlunu sağlıkla zamanında kucağına almayı nasip etsin inş. hayırlı olsun. benim diğer bebeğim de erkekmiş. iki erkek annesi olacağım allah izin verirse. allah isteyen diğer arkadaşlarıma da nasip etsin.
yarenahsen kızların hidrokortizondan genkorta geçtiler mi? kardeşim genkorttan sonra kilo aldı. yanakları falan şişti. sizde böyle bir etki var mı?

bizim teb den aldığımız hidrokortizon vardı 1 kutu kaldı.ondan sonra genkort alıcaz ama bak moralim bozuldu şimdi.inşallah sorun olmaz kızlarımda.acaba kardeşine dozumu fazla geliyor.bu arada 2 gelinle uğraşıcan allah yardımcın olsun:))

bizim teb den aldığımız hidrokortizon vardı 1 kutu kaldı.ondan sonra genkort alıcaz ama bak moralim bozuldu şimdi.inşallah sorun olmaz kızlarımda.acaba kardeşine dozumu fazla geliyor.bu arada 2 gelinle uğraşıcan allah yardımcın olsun:))

dozunu hidrokortizonu aldığı gibi alıyor. bakalım bir daha ki kontrolune anlaşılır heralde. Şu aralar düşündüğüm şey evde 3 erkekle ne yapacağımmdı :) bir büyüteyim de gelinlerin hakkından gelirim evelallah :KK34:

dozunu hidrokortizonu aldığı gibi alıyor. bakalım bir daha ki kontrolune anlaşılır heralde. Şu aralar düşündüğüm şey evde 3 erkekle ne yapacağımmdı :) bir büyüteyim de gelinlerin hakkından gelirim evelallah :KK34:
kontrolden sonra haber ver canım burdan niye öyle olmuş diye.bilgimiz olsun.sen bunca hastalıkla başa çıkmışsın 3 erkekle haydi haydi çıkarsın.hele gelinler dediğin gibi...hakkından gelirsin:))

merhaba ,

bu foruma özellikle bu konu için üye oldum dün bende non klasik kah hastası olduğumu öğrendim infertilite nedeniyle hastaneye gittim ve bana bitakım hormon testleri yaptılar dheaso-4 hormonum yüksek çıktı 17 oh progestron hormonumda yüksek çıkınca bana bu tanı kondu ve bana başlangıçta kullanmam için genkort 10 mg ilaç verildi 3 ay bu ilacı kullandıktan sonra doz ayarlaması yapılıcakmış ve infertitile bölümü bu hormon düştükten sonra devreye giricekmiş herhangi bi gebelik oluşursa düşük oranı çok yüksek dediler ve ben çok üzgünümm :KK43: beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

merhaba ,

bu foruma özellikle bu konu için üye oldum dün bende non klasik kah hastası olduğumu öğrendim infertilite nedeniyle hastaneye gittim ve bana bitakım hormon testleri yaptılar dheaso-4 hormonum yüksek çıktı 17 oh progestron hormonumda yüksek çıkınca bana bu tanı kondu ve bana başlangıçta kullanmam için genkort 10 mg ilaç verildi 3 ay bu ilacı kullandıktan sonra doz ayarlaması yapılıcakmış ve infertitile bölümü bu hormon düştükten sonra devreye giricekmiş herhangi bi gebelik oluşursa düşük oranı çok yüksek dediler ve ben çok üzgünümm :KK43: beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

Üzülme. bu forumda non klasik kahlı neredeyse bütün arkadaşlar hamile kaldı. seninde olur. ilacını kullan söyledikleri dozda yeter. geçmiş olsun.

merhaba ,

benimde bu hormonlarım yüksek ve teşhisimiz aynı ben şuan 5 aylık gebeyim gebelikten 1 ay önce dekorta başlamıştım ve öyle gebe kaldım gebeliğimin 4.ayına kadarda devam ettim bebeğimin erkek olduğunu öğrenince endokrin doktorum ilacı bıraktırdı kız olsaydı gebeliğinin sonuna kadar kullanman gerekecekti dedi ama erkek olduğu için bırak dedi ben devamlı kortizon kullananlardan değilim çünkü benim kortizon değerim düşük değil.
ben hamile kalırsanda düşük yapacağını sanmıyorum bizlerde normal bayanlar gibi sağlıklı gebelik gecirebiliyoruz.
sen hiç üzülme herşey allahın dilemesiyle olur inş hamile kalır bebeğini kucağına alırsın.

merhaba ,

geçmiş olsun inşallah her şey yolunda gider hoşgeldin

merhaba ,

hoş geldin canım..öncelikle sakın üzülme.bu da bir tür hastalık ama en azından tedavisi,ilacı olan bir hastalık.benide 2 tane nonklasik kah lı kızım var.devamlı ilaç kullanıyolar.biz biranlamda tesadüfen öğrendik hastalıklarını.dr.umuz genelde ileriki yaşlarda adet düzensizliği veya infertiliteyle öğreniliyor demişti.seninki öyle olmuş.biz erken öğrenip tedaviye erken başladık.büyük kızımın ilacını 5 ay önce kesmişti dr.nonklasik olduğu için bakalım bi belki düzelmiştir diye.3 ay herşey yolundaydı ama 2 aydır adetleri çok düzensizleşti.bittikten 5 gün sonra veya 1 hafta sonra tekrar adet olıuyor.o yüzden ilaca yeniden başladık.kızımda çok üzüldü,demekki ömür boyu kullanmak zorundayım dedi.küçük kızımdada sivilceler çok artmıştı ve 17 oh yüksek çıktı bayağı dozunu arttırdı,sivilceleri hemen azaldı. sen ne zamandır bebek istiyodun.17 oh kaç çıktı ve ilacını günde ne kadar kullanıcan.düşük yapma meselesini hiç duymamıştım nonklasiklerde.okuduysan şuan 3 hamilemiz var burda çok şükür.onlar bizim umut ışığımız.tedavin sonucu bigün seninde hamile müjdeni alıcaz inş.burdan.aman ilaçlarını çok düzenli kullan.saat bile önemli biliyosun..

şükür iyiyim canım sen nasılsın?
tesekkürler canı bizde iyiyiz kızımla ev iş derken hayat geciyor sizlerden gelecek haberleri bekliyorum hep
merhaba ,

canım hiç morelini bozma hersey olur bak biz burda bebği olanlar hamile olanlar hepsi var rabbim nasip ettikten sonra sen tedavini yap insaalh hersey olur bana gec baslangıclı kah denmişti ve ben hiç bir tedavi görden haöile kaldım dr. Göre zor bir ihtimaldi ama rabbim verdimi oluyor
sağol bitanemo sen nasılsın? Kızımız nasıl?

sağol canım biz iyiyiz kızınız iyi emekliyor koltuklarda sıralıyor ah birde yürüse yarın tatile cıkıyoruz kızımla 10gün bas başayız:nazar::nazar::KK36::KK36::KK36:

X