Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

inş evlendiğinde çocuk sahibi olmakla ilgili bi sorun yaşamazsın inş rabbim benim kadar bekletmez seni ben hafif bulgulu denmeyecek kadar hafifim 15 yaşımdan beri gittiğim bütün doktorlar hafif bulgulu kah bile denmeyecek kadar teğet geçmiş seni dediler ama 5 yıldır çocuk sahibi olamıyorum zar zor kortizon aldım bana gerek görülmüyor ilaç ama ısrarıma dayanamadı doktor şimdilik umutlu umutlu ilerliyoruz nisan ayına kadar kullan olmadı gel başka yöntem bakalım ama gebe kalırsın dedi inş kalırım.

canım o zaman sen geç başlangıçlı ama çok erken teşhis edilen kahlısın sanırım, 10 yıldır kortizon kullanmıyor olman bana bunu düşündürdü Cerrahpaşa'da pediatride kimin hastasıydın? yaşını bilmiyorum ama yetişkine gittiğini varsayarak yine Cerrahpaşa'da mı devam ediyorsun?inşallah tedavin iyi gidiyordur

Çok şükür erken teşhis edilmiş hastalığım. Cerrah paşada Prof.Dr. Feridun Aksunun hastasıyım.Bebekliğimden beri beni o takip ediyor.Genel olarak kıllanma problemim var. Epilasyonla büyük ölçüde bunu aştım. Ama normal insanlardaki gibi yüz tüylerinde çabuk sonuç alınmıyor bu hastalıkta.

erken teşhis ve doğru tedavinin faydaları :) yüz kılları için herkes öyle diyor bilemiyorum benim tüy sorunum yok çok şükür yüzümde belli belirsizdi kendim pimpirik yaptım lazer yaptırmak için araştırdım da yüz tüylerinde çok başarılı olunmadığını okudum bir çok yerde lazer ince ve açık renkli tüyleri görmüyormuş tabi sen yaptırdığın için daha iyi bilirsin ukalalık yapmayayım bilmediğim konularda en kısa zamanda onlardan da kurtulursun umarım

kızlar hepinize merhaba nasılsınız ben yokken neler yaptınız hayat nasıl gidiyor gelişmeler varmı?kaldıgım yerden takip etmek istedim okuyamadım benim ufaklık teknolojı hastası oldu bilgisayarımzı bozdu falan derken koptuk internetten ama cok sükür yine yazmak kısmet oldu. yarenahsen sen nasılsın bebegimiz doğdumu nihal karakedi papatya sizler nasılsınız yeni katılan arkadaslarda olmuş sizlerde hosgeldiniz

aysegul hanm sizede merhaba özelden msj atmıssınız aldım mesajınzı ben cevap veremiyorum özelden.yanlış anlamayın msn adresiniz varsa ordanda görüşebiliriz

sağol canım.bebeğimin doğmasına 15 gün kaldı.1 ocakta sezeryan olcam inşallah.tabii beklerse bebiş çünkü çok sancım oluyor.inşallah biraz daha dayanırız.bebeğimiz sağ salim doğduğunu ve herşeyinin normal olduğunu görürüm inşallah ve inşallah kızım kah hastası olmaz.rabbim hepimizin yardımcısı olsun..

amin.zaman ne cabuk geçmiş..insallah saglıklı sıhhatli olur cinsiyeti kızmı?allah kolaylık versin

iyiyim teşekkürler dilerim ailece sizlerde çok iyisinizdir

iyiyim teşekkürler dilerim ailece sizlerde çok iyisinizdir

sağol çok şükür bizlerde iyiyiz küçük hanımla uğraşıyoruz.kışla birlikte hastalıklarda geldi.doktorlardan çıkmıyoruz ahh onlarda olmasa:)izmirede devam gidip geliyoruz genetik testi sonucu açıklandı devlet %80lik kısmına bakabiliyormuş testte herhangi bir olumsuzluk çıkmadı temiz çıktı mutabasyon gözlenmemiş % 20lik kısımda allaha kalmış dedi dr.bende baktırmak istiyorum dr onda temiz çıktığı için sizdede temiz cıkar bu taşıyıcı olmadığınız anlamına gelmez dedi yaptırmadık ben merak ediyorum taşıyıcımıyım diye baktırmadık eşimde gerek duymuyor.yarenahsen siz nasıl baktırdınız taşıyıcı olduğunuza?anatolya sizide unutmusum kusura bakmayın siz nasılsınz?

Canım biz bir bebek beklerken allah bize 3 bebek verdi. karnımda 3 kese ve atan kalplerini gördük. pazartesi günü yogun bir kanamam oldu. iğneyle kanamayı durdurdular. bu akşam gebeliğin devam edip etmediğine bakacak doktorum. 17 oh çok yükselmiş 1.88 den 13e çıkmış. kortizon artırılacak. inşallah bu akşam size güzel haberler veririm. çok öpüyorum hepinizi. iyiki varsınız.

allah yardımcın olsun yarenahsen. inşallah sağlıklı nurtopu gibi bir kızın olur.

merhaba arkadaşlar sizleri takip ediyorum ama bir türlü üye olmuyordum. Şimdi üye oldum siteye banada geç başlangıçlı kah tanısı koyuldu. Gebelik istiyordum ve araştırma yaparken sizleri okumaya başladım. Karakedinin hamileliğine çok sevindim. Allah kalan bebeklerini kucağına almak nasip etsin. Herkezin allah yardımcısı olsun.

Teşekkür ederim. hoşgeldin topiğimize.

ayyyyyyyyyy karakedi inan kendimin gibi heyecan bastı canım sen moralini cok yüksek tut insallh abbi 2sini san bağıslayacak ayyy ne güzel ikizler rabbim sağlıklı kucağınada almayı nasip eder insalllh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…