Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

anatolya9 benim kızlarımında non klasik.hani sen ilaç kullanmıyorum diyosunya,bende bazen bıraksalarmı acaba diye düşünüyorum ama doktorumuz hayır devam etsinler diyo.sana devamlı içeceksin dememişmiydi doktor.ilacı değil bırakmak düzenli içmeyince bile 17 oh hemen yükseliyo.senin yükselmiyomu.gerçi bazen diyorum yükselsin noolcak nasılsa çocuk falan düşünmüyolar biri 10 diğeri 14 yaşında.görünürde başka bi problemde yok.senin adetlerin düzenli oluyomu içmediğin halde.bende 1 kere bile unutup içmeseler bile kızıyorum çocuklara.acaba o kadar kasmasammı.bide düzenli içmedikleri için yine yüksek çıkıyo ve doktor her seferinde dozu biraz daha arttırıyo.üzülüyorumda sürekli ilaç almalarına.düzenli içerlerse hemen düşüyo.bayağıdır kontrole götürmedim önümüzdeki hafta bi götürüp değerlerine baktırayım.

annecik sakın tedaviyi bırakmayın demişsin ya nasılsa çocuk düşünmüyorlar görünürde de bir sorunları olmuyor diye tedaviyi bıraktığın an en baştan başlıyorlar ben yaşadım babamda aynı sizin gibi düşündü ilacı kendi kendine kesti hastalanmadım ama tüm iç dengem mahfoldu koca 5 yıllık tedavi en baştan alındı belki size şimdi somut bir şey olmuyor gibi geliyor ama en azından iç dengeleri sağlanıyor ve yumurtalıklarına,rahimlerine fazla yük binmiyor sakın bırakmayın hem ilaç illa çocuk sahibi olmak için kullanılmaz önce bunun ayrımına varmak lazım önemli olan kişinin kendi huzuru ve sağlığıdır çocuk sahibi olmak ister mi istemez mi bu onun tercihine kalmış ama sağlıklı olmamak gibi bir tercihi olamaz dolayısıyla doktorunuz ne diyorsa onu yapın hormon hastalıkları böyle işte ömür boyu ilaç kullanmak zorunda kalıyor insan malesef

Annem babamda hep öyle diyorlar böyle olacağını bilseydik evlenir miydik diye. Kader böyleymiş demek ki. siz böyle yazınca yazdıklarım yüzünden çok üzüldüm. yıllardır gösterilmiş büyük sabırlar var inanın. bende insanım. bebeklikten beri bununla uğraşmak ciddi manada çok zor. biz, belki de tıp o zamanlar çok gelişmediği için, doktorların elinde heder olduk. bu benim şanssızlığım olabilir bilmiyorum. inanır mısınız 9 yaşımda acaba ben gerçekten kız mıyım diye testler yapıldı bana. 11 yaşımda bu çocuk menepoza girmiş dediler :) :) bütün bu yaşananlar çok şükür geçmişte kaldı. ama tabi izleri de kaldı. bende etrafımda sadece nefes almak için mücadele eden insanları gördükçe tabi ki şükrediyorum. allahtan af diliyorum. insanlar benim dertlerimden bıkmasınlar diye kimseye bişey anlatmıyorum. tek içimi açtığım yer burası. Kızınız bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamaz inşallah. ama hayatın onun için diğer çocuklardan bir nebze daha zor olacağını şimdiden kabul edin. çünkü normal olmak için emek vermek zorunda. inşallah çok mutlu bir çocukluk geçirir. Pırıl pırıl bi gelecek onun olsun inşallah. Tabi bu dileğim tüm kah'lı çocuklar için.

merhabalar aklımdasınız ne zamandır cevap yazcam bir turlu kısmet olmadı.nasılsınız?gerçekten kader kısmet sizin üzülmenizide istemem siz onları yazarak içinizi dökmüşsünüz bizde anne baba olarak biraz ustumuze alındık o kadar :)evet sizin yaşadıklarınızda kolay değil bir çocuk için ağır ama bunları aşıp özgüveni yerinde bir öğretmen olmuşsunuz.psikolojı çok önemli insan hayatında siz bunu başarmışsınız inş çocuğunuzda olur.

sevgili arkadaşlarım bugün yine drdaydım adetimin 2.günü olduğu için gittim aşılamam tutmadı klomen vermedi artık puregon verdi iğne kendim vurucam göbeğime sonrada aşılama yapılcak.
tabi bunun için rapor falan çıkardım imzalatıp durdum 4 dra
biri doçent biri prof 2 kadın doğum doktoru tüpmü aşılamamı dediler imza atarken aşılama dedim kaç yıllık evlisin dedi prof 5 yıl olacak dedim sorunun ne dedi androjen hormonlarım çok yüksek kıllanma problemim var ama yumurtlama sorunum yok dedim.
bunla ilgili bi teşhisin varmı dedi evet hafif dereceli kah hastasıyım ama şuan onla ilgili bi tedavi görmüyorum hatta halen androjenlerim çok yüksek dedim tamam hafifse sorun yok aşılamayı dene sen dedi.
hafif dereceli olan en net tüylenme yapar dedi evet dedim stres yapma hadi hayırlı olsun dedi çıktım odadan.
inş bu sefer hayırlı olur kızlar.

pptya içini nispeten rahatlatan gelişmeler yaşamışsın,gözün aydın canım.doktorların yaklaşımı çok önemli ölçüde etkiliyor insanı,senin doktorların da oldukça pozitif yaklaşmış. kortizol tıpta "stres hormonu" olarak tanımlanıyor,yaşadığımız stres kortizol ve ara kademe hormon tepkimelerini doğrudan etkiliyor,hayırlısı olsun canım,içini rahat tut ve pozitif olmaya gayret et evren sana arzu ettiğin bebeği sağlıklı bir şekilde sunacak inşallah.

Papatya senin çatlatma iğnesi olduğunda endometrium kalınlığı kaç mm'ydi. bir de adetin ikinci günü progesteron değerin kaç çıkıyor?

merhabalar aklımdasınız ne zamandır cevap yazcam bir turlu kısmet olmadı.nasılsınız?gerçekten kader kısmet sizin üzülmenizide istemem siz onları yazarak içinizi dökmüşsünüz bizde anne baba olarak biraz ustumuze alındık o kadar :)evet sizin yaşadıklarınızda kolay değil bir çocuk için ağır ama bunları aşıp özgüveni yerinde bir öğretmen olmuşsunuz.psikolojı çok önemli insan hayatında siz bunu başarmışsınız inş çocuğunuzda olur.

İyiyim nursimam. benim deli rüzgarlar esip esip geçiyor. yarın aşılama olacağım. hormon değerlerim pek iyi değil gerçi. ama napalım kısmette varsa olur.

Papatya senin çatlatma iğnesi olduğunda endometrium kalınlığı kaç mm'ydi. bir de adetin ikinci günü progesteron değerin kaç çıkıyor?

ben bunları hiç bilmiyorum canım ya doktorum söylemişti ama unuttum.
bu ay söylediğinde yazarım canım sana.
bana adetimin 2. günü pgn testi hiç yapılmadı 21.günü yapıldı hep.
bugünde drdan geldim 3 tane yumurtam olmuş sağda 2 tane 7mm solda 1 tane 9 mm iğnelere devam cuma gel dedi.
kızlar birşey soracağım belki bilginiz vardır benim gecen aşılama zor geçti 2 dk ama makatıma çok sancı veriyor bu tür işlemler feci bi sancı ama emla krem almayı düşünüyorum acaba içeriyide uyuştururmu?

İyiyim nursimam. benim deli rüzgarlar esip esip geçiyor. yarın aşılama olacağım. hormon değerlerim pek iyi değil gerçi. ama napalım kısmette varsa olur.

hayırlısı olsun canım inş bu sefer tutar bende haftaya sanırım olacağım aşılama ama nasıl çok acımıştı gecen yaptırdığım offf hep acıyor ya ne çektim şu rahimden.

merhaba kızlar.nasılsınız ne var neyok.inşallah herkes iyidir(mektup gibi oldu)ara ara girip bakıyorum ama pek kimse yazmıyor bu aralar.aman herkes iyi olsunda yazmasın.benim mide bulantılarım çok.serumlarla ayakta duruyorum.inşallah şu 12 hafta biterde rahatlarım.haftaya kızımın sınavı var.dua edin noolur kızımın emekleri boşa gitmesin.

çatlatma iğnesi daha olmadım fakat dün drdaydım sağda 4 tane yumurtam olmuş ama ufaklar solda 1 tane var iğnelerime devam ediyorum pazar günü gidicem kontrole belki o zaman verir çatlatma iğnesini.
dün dr söyledi endometrium kalınlığı henüz 3.5 mm miş.
sanırım 6 dan yüksek olunca çatlatma yapıyorlar.

merhaba kızlar.nasılsınız ne var neyok.inşallah herkes iyidir(mektup gibi oldu)ara ara girip bakıyorum ama pek kimse yazmıyor bu aralar.aman herkes iyi olsunda yazmasın.benim mide bulantılarım çok.serumlarla ayakta duruyorum.inşallah şu 12 hafta biterde rahatlarım.haftaya kızımın sınavı var.dua edin noolur kızımın emekleri boşa gitmesin.

allah yardımcısı olsun. sbs var değil mi haftasonu. bende gözetmen olacağım sanırım sbsde. geçmiş olsun bu arada. bunlar tatlı sıkıntılar. geçer kısa zamanda inş.

allah yardımcısı olsun. sbs var değil mi haftasonu. bende gözetmen olacağım sanırım sbsde. geçmiş olsun bu arada. bunlar tatlı sıkıntılar. geçer kısa zamanda inş.

evet canım sbs.2 gündür mide bulantım hafifledi biraz.çok mutluyum.inşallah tekrar artmaz.çok teşekkürler canım.

kızlar yarın aşılamam oluyor allahın izniyle moralim çok bozuk ama eşim çok karamsar beni karamsarlığa itiyor böyle yapınca:KK43:((
dua edin ne olur tutsun artık çok yoruldum yıprandım.
karakedi85 sen ne yaptın canım halen günmü sayıyorsun inş güzel haberini alırız.

kızlar yarın aşılamam oluyor allahın izniyle moralim çok bozuk ama eşim çok karamsar beni karamsarlığa itiyor böyle yapınca:KK43:((
karakedi85 sen ne yaptın canım halen günmü sayıyorsun inş güzel haberini alırız.

benim 3 günüm kaldı test için ama umudum yok benimde. inşallah kurtuluruz bu sıkıntılardan. dua ediyorum hergün. Eşlerimiz için de zor biz nasıl yıpranıyorsak onlar da öyle yıpranıyor. Allah yardımcın olsun. öptüm çok çok.

inşallah tutar canım.dualarımız seninle.

kızlar aşılamamı yaptırdım öğlen 1.30da ama öldüm spekulum kırıldı falan acısı sancısı geberdim neyse şimdi çok iyiyim bidaha yaptırırsam genel anestezi isticem o derece korkar oldum birde cinsel ilişkiye gir dedi sanmıyorum ondanda korkar oldum :KK1::KK1:
umarım hayırlısı olur.
karakedi85 sanada birşey kalmamış ben umutla seninde haberlerini beklicem.

kızlar aşılamamı yaptırdım öğlen 1.30da ama öldüm spekulum kırıldı falan acısı sancısı geberdim neyse şimdi çok iyiyim bidaha yaptırırsam genel anestezi isticem o derece korkar oldum birde cinsel ilişkiye gir dedi sanmıyorum ondanda korkar oldum :KK1::KK1:
umarım hayırlısı olur.
karakedi85 sanada birşey kalmamış ben umutla seninde haberlerini beklicem.

Canım okurken bile içim garip oldu. geçmiş olsun. bu acılara değecek inş. bende yarın test yaptırıcam. bakalım kısmet. kendimi her ihtimale karşı hazrıladım. artık allaha teslim oldum. o ne derse o olacak.

Canım okurken bile içim garip oldu. geçmiş olsun. bu acılara değecek inş. bende yarın test yaptırıcam. bakalım kısmet. kendimi her ihtimale karşı hazrıladım. artık allaha teslim oldum. o ne derse o olacak.

insanın ister istemez umudunu kırılıyor artık acaba kaderimde yokta boşunamı zorluyorum bile dediğim oluyor ama işte hep bi umut hep bi umut bize bunları yaşatan sancı bile çekerken olsun bebeğim için diyorum olmayan bebeğim için!!!
allahtan umut kesilmez doğruda yoruldum ama hem maddi hem manevi psikolojim alt üst olmuş vaziyette yinede gün sayıyorum o çift çizgiyi göreceğim günü o usgde görülecek günü umarım önce senden alırım bu güzel haberi.

insanın ister istemez umudunu kırılıyor artık acaba kaderimde yokta boşunamı zorluyorum bile dediğim oluyor ama işte hep bi umut hep bi umut bize bunları yaşatan sancı bile çekerken olsun bebeğim için diyorum olmayan bebeğim için!!!
allahtan umut kesilmez doğruda yoruldum ama hem maddi hem manevi psikolojim alt üst olmuş vaziyette yinede gün sayıyorum o çift çizgiyi göreceğim günü o usgde görülecek günü umarım önce senden alırım bu güzel haberi.

Hepimiz beraber büyütecez sağlıkla bebeklerimizi inşallah. Herşeyden önemlisi bizim sağlığımız. Biz iyi olmazsak bebek de olmaz :)

X