Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

aynısını ablamda söylüyor eğer sen böyle bi haptan falan gebe kalırsan ben hemen bu sene evlenirim diyor:))) sorumluluğum çok ağır
bende çok umutlanmak istemiyorum sadece günümü bekliyorum hayırlısı allahtan.

bencede hamilesin inş.çünkü olmasaydın sıfırlı değerlerde çıkardı sonucun.hadi hayırlısı.bize haber ver mutlaka gelişmeleri.

papatya cok sevindim ayy cokda heyecanlamndım hadi bakalaım rabbim insallh gönlüne göre verir insallh belediğine değer bana muhakak haber ver canımm

canım teşekkür ederim iyi dileklerin için ama benim hayata bakışımı biliyorsunuz az çok benden bir halt olacağını hiç sanmıyorum :)

papatya cok sevindim ayy cokda heyecanlamndım hadi bakalaım rabbim insallh gönlüne göre verir insallh belediğine değer bana muhakak haber ver canımm

ayyy vermezmiyim bi gebeyim çıkayım allahın izniyle yıkıcam bu topiği topikte parti vercem hatta o derece
offf son 5 günüm geçmezde geçmez hee.

ayyy vermezmiyim bi gebeyim çıkayım allahın izniyle yıkıcam bu topiği topikte parti vercem hatta o derece
offf son 5 günüm geçmezde geçmez hee.

canım inşallah pozitif sonuç alırsın. 5 gün beklemene gerek yok. git bi daha baktır. değerin artmışsa hamilesin demektir. değerinin 20lere çıkmış olması lazım normalde :)

canım inşallah pozitif sonuç alırsın. 5 gün beklemene gerek yok. git bi daha baktır. değerin artmışsa hamilesin demektir. değerinin 20lere çıkmış olması lazım normalde :)

inanki hiç cesaretim yok biliyormusun doktorum adetin gecikince gel dedi şimdi zaten psikolojik gecikir biliyorum giderim bende kan testi yaptırır eğer diyorum gebelik yoksa kendi doktorum en azından desin çünkü psikoloijk olarak çok rahatlatır beni ama herhangi bi yerde yaptırıp arkasından alın negatif derlerse inanılmaz üzülürüm.

yine sevincim kursağımda kaldı
2 gün erken geldi kırmızılar sabah bi kalktım adet olmuşum
ama ne sancı ne sancı sormayın neyse gidicem doktoruma bu sefer aşılama istiyorum.
karakedi85 sen aşılama yaptırmıştın öyle hatırlıyorum
nasıl bi süreç aynı hap iğne olayımı birde aşılama esnasında acı veriyormu?

canım benim sakin ol. sıkma canını demeyeceğim sana. insanın canı cidden çok yanıyor. daha yeni başladın. bu süreç bazen uzun ve yıpratıcı oluyor ne yazıkki. ama kısmette varsa hemen anne olursun. allahtan da hep hayırlısını iste. benim doktorum aşılamayı hormonlarımın en uygun olduğu zamanda yaptı. sürekli dekort kullandığım için androjen hormonlarım normal seviyelerde. ama buna rağmen olmadı işte kısmet diyelim. adetin üçüncü günü başlayarak gonophen diye bi iğneyi göbekten yaptım bir hafta boyunca. sonrada ovitrelle çatlatma iğnesini adetin 14. günü yaptım. 16. günde aşılamam oldu. hiç vajinal muayene oldun mu bilmiyorum. muayene olurken ne kadar canın yanıyorsa o kadar. benim canım neredeyse hiç yanmadı. başımdan daha büyük operasyonlar geçtiği için bunlar vız gelir tırıs gider. doktorun seni doğru yönlendirecektir umarım. ama anlamıyorum nasıl sana hala kortizon başlamazlar. ve kortizon vermeden kısırlık tedavisine başlarlar.

hımm alttan muayene olmak gibiyse o zaman sorun yok.
bende anlamıyorum nereye gidersem gideyim kortizona gerek yok diyorlar ama benim androjen hormonlarım tavan durumunda doktoruma her gidişimde söyledim artık yüzüm kalmadı yine söyleyeceğim benim bu hormonlarımı düşürsek daha mantıklı değilmi dicem.
bi ara dekortla klomen kullanırsın gibi birşey duydum ama içeriye hemşire girince kaynadı 2 mayısa randevu aldım gittiğimde söyleceğim ikisini bi kullansam falan dicem offf üzülmek istemiyorum aynen daha yolun başındayım ama sabah öyle içim yandıki kırmızıları görünce.
inş testleri tekrarlarda yine görür o hormonların zirvesini belki o zaman onlara yönelir.

canım yurtdışındaki forumlarda falan hep okuyorum geç başlangıçlı kah olanlar bize göre daha kolay bebek sahibi oluyorlar. ama hepsinin söylediği kortizon ve yumurtlamaya yardımcı ilaç kullandıkları. umarım kısa zamanda hormonlarını düşürür doktorun. Bir de endokrine gitsen. bak bir ay kullansan kortizonu hormonların hemen inecek. bunlar koskoca doktor olmuşlar. androjen hormonlarını düşürmeyi neden akıl edemiyorlar anlamıyorum. deli eder bunlar adamı ya. allah düşürmesin ellerine dicem de düştük bi kere

aynen benide deli ediyorlar...
inan endokrinoloji bölümüne gitmek istiyorum ama randevu sisteminde hastanelerin endokrin bölümü görünmüyor bu yüzden randevu alamıyorum bi tek bakırköy endokrinoloji var görünen oda açılmıyor hep dolu deniliyor.
doktoruma söyleyeceğim belki küstahlık olacak ama bana dekortla birlikte klomen verin dicem.

bencede mutlaka bi endokrinololiye git.onlar daha iyi anlar durumunu.kadın doğumcuların bazıları bu hastalığı bilmiyor bile.
bu arada benimde adetim gecikiyor gibi.bugünde olmazsam yarın test yapıcam.bebek bekleyen arkadaşlar bana kızmayın ama çook üzülüyorum.çünkü bu benim 4.çocuğum olacak.tekrar kortizon kullanıcam.hepsi de sezeryan.napıcam ben yaa.ben bu hastalığın taşıyıcısıyım bildiğiniz gibi.eşimde.bazen diyodum 4 çocuk çok güzel diye ama başa gelince öyle olmuyomuş.dün sabaha kadar yatamadım.dua edinde bugün adet olayım.hepinizi öptüm.

inşallah hamile değilsindir ,ne yapacaksın o kadar çocuğu yahu maddi,manevi çok zor ülke şartları zaten hiç iyiye gitmiyor :) akıl vermek bana düşmez tabi ukalalık olarak algılama ama tüplerini bağlatsana gene gene stres yaşamazsın

hayırlısı olsun. kah ihtimali olan bir bebek daha kötü olur. inşallah gebe değilsindir. annem kah olan diğer kardeşime hamile kaldığında da çok kızmıştım ona. annemde kortizon içmişti. çok yıpranmıştı. çok şükür kardeşimde bende olan anomaliler yok önlemi alındığı için. annem babam bizim durumumuza bizden çok üzülüyor. bilinçli olmak lazım.

kızlar test yaptım.tahmin ettiğim gibi pozitif.inşallah sağlıklı olur.aslında ben şöyle bi 3-4 sene sonra düşünüyodum ama erken gelmiş oldu.hayırlısı artık.

merhaba arkadaşlar
öncelikle bebek bekleyenlere sağlıklı olmasını diliyorm,bebek isteyenlere de en kısa zamanda anne olmasını canı gönülden istiyorum..
konunun hepsini okuyamadım.kafam çok karışık yardımcı olmanızı bekliyorum.ben ilk kez 17 yaşımda adet düzensizliği ve tüylenme şikayetiyle gitmiştim doktora.yumurtalıklarımda kistler var.pcostan şüpheleniyorlardı uzun test dönemi falan geçirdim yorucu bir dönemdi ara verdim en son özel doktora gittim ve neyim olduğunu öğrenmek istiyorum dediğimde o zamanlar böbreküstü bezlerinde bir sorun tespit etmişiz dedi hormon değerlerin normal olduğu için zayfla,yaşam kaliteni arttır gibi önerilerde bulundu.sonra gel tekrar konuşalım tedavini ol ileride çocuk sahibi olmanı etkiler yumurtlama sorunun var gibi şeyler söyledi.ben de bu duruma giriyor muyum anlamadım bişey bir genetik harita derler bi tarafta başka bir şey insan normal olmadığını düşünüyor.önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar..

merhaba hoşgeldin arkadaşım doktor değiliz elbette sadece deneyimlerimizi paylaşıyoruz burada kesinlikle doktora gitmelisin yumurtalıklarında kist varsa o durum başka tabi bilemeyeceğim ama anlamadığım bir şey var değerlerin normalse kilo vermene gerek olmaz ki anladığım kadarıyla sende polikistik over diye bi yumurtalık-yumurtlama problemi var arkadaşımda var ondan biliyorum yanlış anlama o da mesela 3 ayda bir adet görüyordu çenesinde kıllanma vardı kiloluydu ona da doktor kilo ver demişti hatta çocuk sahibi olma olayını ona da söylemiş ya çocuğum olmzazsa diye çok korkuyordu hala evli değil ama tedavisine devam ediyor sende o olabilir ayrıca sebebi çeşitli olabilir yani senin böbreküstü bezlerinde bir şey varsa ve tedavi edilmiyorsa bu durum diğer hormonlarının da düzenini bozar yani yumurtlama bozukluğunu böbreküstü bezlerin de tetikleyebilir çünkü bu sistemler birlikte salgı yayarak dengeli çalışıyor geçmiş olsun dilerim az hasarla çabucak kurtulursun

kızlar test yaptım.tahmin ettiğim gibi pozitif.inşallah sağlıklı olur.aslında ben şöyle bi 3-4 sene sonra düşünüyodum ama erken gelmiş oldu.hayırlısı artık.

aboooovvv aynı evde 4 çocuk tasavvur bile edemediğim bir durum ama sen seviyorsun güzel,huzurlu bir hamilelik geçir ve sağlıkla kucağına al inşallah hayırlı olsun (hayırlı olsun mu denir ne diyeceğimi de bilemedim idare et artık )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…