Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

yarenahsen kızının temiz tahlilleri için çok sevindim bu formda belli bi yaşa gelmiş ve ilaç kullanan arkadaşlar var onlar gayet sağlıklı bu yüzden endişe etme senin kızlarında çok sağlıklı olcaklar.
benim durumum biraz farklı geç başlangıçlı ve daha hafif bu yüzden benim devamlı kortizon kullanmama gerek yokmuş fakat 6 ay yada 1 yıl kadar tedavi görmem gerekiyor.
bu arada ben klomene başladım doktor şimdilik bunu verdi ilerde dekortla birlikte vereceğini söyledi böylece döllenmeyen yumurtayı döllendircez dedi.
inş kızlar dua edin 5.seneme giriyorum artık herkes bizden bebek bekliyor çok bunalıyorum.

çok sağol canım.benim kızlarında geç başlangıçlı ve hafif formu.ama doktorumuz bazen denemek için ilacı kesiyo.hemen 17 oh yükseliyo.hatta günde 2 kereye düşürünce bile yükseliyo.yani daha hiç kesemedik.belki ileride tekrar deneriz.inş.bebeğini kucağını alırsın.rabbim duaları babul eder.ama zamanını bilemiyoruz tabii.öptm.

ben iyiym canım sadece biraz daha ağorlastım hareketlerim kısıtlandı ama iyiim 42 gün kaldı doğuma normal sartlarda bakalım bekliyorum 8.atı bitiriyorum canım iğnelere devam v ediyorum ben sizlerden gelecek güzel haberleri bekliyorum

allah kolaylık versin canım.hamileyken kortizon kullandınmı.ben 3.ye hamileyken kullanmıştım 4 ay.yani bebeğin erkek old.öğrenene kadar.taşıyıcı olduğum için.sonra kestik.

kızlar biz yarın eşimle balkanlar turuna çıkıyoruz.7 gün.çocukları babanneye bırakıcaz.tabi hasretlerine nasıl dayanıcam bilmiyorum.1 hafta yokum yani.kendinize iyi bakın.Allah a emanet olun.hepinizi çok seviyorum.

merhaba kk nın en güzel bayanları
dün dr a gittim 3 tane yumurtan olmuş dedi biri solda 15 mm 2 si sağda 8 ve 10 mm şeklinde soldaki 20 mm geldiğinde çatlatcaz ve ilişki günü önercez dedi.
yarın pzt yine gidicem doktora yumurtamın büyümesinden çatlamasından endişem yok ama çok heyecanlıyım acaba tutarmı diye hep olumlu düşünüyorum dua edin kızlar sizden böyle bi destek bekliyorum.

merhaba canım.benim kızlarınki geç başlangıçlı.biri 5 yaşındaydı öğrendiğimizde diğeri 8.tesadüfen öğrendik diyebilirim.hala bazen düşünürüm öğrenmeseydik acaba nolurdu diye.yani ilacı bıraksak bişey olurmu acaba diye.kızlarım hastalığın tam olarak ne old.bile bilmiyorlar.vücutlarının doğuştan kortizon üretmediğini,bu hormonun herkeste bulunması gerektiğini,oyüzdende dışarıdan ilaç olarak aldıklarını söylüyorum.onlarda niye ilaç içiyosun diye soran arkadaşlarına "kortizonumuz yokmuş "diyolar:))inanın bi tiroid veya şeker hastasının ilaç kullanması kadar doğal ve normal bişey.siz ilacı nasıl veriyosunuz bizimliler hap olarak alıyorlar.ileride kızınızda sizde hiç problem yaşamayacaksınız inanın.öptm

sabah dörtte biri öğle ve akşam sekizde biri bir günde bir hapın yarısını alıyor.inş dediğiniz gibi olur.diğer bebeklerden hiçbir farkımız yok zaten çok şükür.ben diğer çocuktada bu rahatsızlık ihtimali olduğundan bebeğime kardeş düşünmüyorum.kızlarınız abla kardeş birbirlerine destek oluyordurlar.allah kaderlerini güzel yazsın inş öptum iii tatiller bu arada

merhaba kk nın en güzel bayanları
dün dr a gittim 3 tane yumurtan olmuş dedi biri solda 15 mm 2 si sağda 8 ve 10 mm şeklinde soldaki 20 mm geldiğinde çatlatcaz ve ilişki günü önercez dedi.
yarın pzt yine gidicem doktora yumurtamın büyümesinden çatlamasından endişem yok ama çok heyecanlıyım acaba tutarmı diye hep olumlu düşünüyorum dua edin kızlar sizden böyle bi destek bekliyorum.

Olumlu düşün canım. inşallah sen benim kadar uğraşmadan alırsın kucağına. yaklaşık 1 senedir dediğin ilaçları kullanıyorum bende. tam sabrım kalmadı derken gebe kalmıştım. ama devam etmedi kısmet değilmiş. daha da sabrım kaldı mı bilemiyorum. millet göbeğime bakıp bakıp hamile misin diyor. okadar canım yanıyor ki. allah dualarımızı kabul etsin ne diyeyim.
forumdan da biraz uzaklaştım bilerek. sürekli kahtan ve kısırlığımdan konuştukça da bunalıyorum. ama dayanamıyorum. napmış kızlar deyip kontrol ediyorum :) merak ediyorum sizi.

al bendende o kadar devamlı kısırlık konusuna bakmaktan yoruldum ama dayanamıyorum işte bi umut arıyorum belkide bu topikte.
o nefret edici olayı sık sık bende yaşıyorum biraz kilo almayım hemen gebemisin diyorlar belki karşı taraf art niyetli değil ama benim üstüne bi uçasım oluyor helede eşimin yanında bi çocuğunuz olsa daha farklı olur gibi kelimeler beni yerin dibine sokuyor ister istemez yetersiz görüyorum kendimi ve eve gelince hüngür hüngür ağla......
ilk defa tedavi uygulandı bana o kadar şaşkınımki bi ara ablama şey dedim ilaç verdiler almasammı ne diyorsun be dedi bilmem şaşırdım en az 1 sene boş boş gidip gelmem gerekiyordu benim dedim:KK1:
işin esprisi bi yanada rabbim inş çok bekletmez çünkü gerçekten çok yoruldum çoookkk geç kalınmış bi tedavi korkularım var ya bu da tutmazsa diye her zamanda güzel düşün güzel olur olmuyor işte.

allah kolaylık versin canım.hamileyken kortizon kullandınmı.ben 3.ye hamileyken kullanmıştım 4 ay.yani bebeğin erkek old.öğrenene kadar.taşıyıcı olduğum için.sonra kestik.

yok canım gititğim kadın doğum uzmanı doktor bu kah değil bence tanı yanlsı dedi doğum yap tekrar bakalım dedi ve b bebği etkilemez dedi kh olsaydın tedavi olmadan böyle doğal hamile kalmazsın dedi bende sadece dua ettim hep rabbime olmasın diye görcez bakalım nler olcakk.....

papatya cok sevindim bak ryerlerdende olsa basladın moral bozmak yokk iyi düşüncez hep iyi olcak hersey biliyorum bu düşünce ile yasamk zor beklemek belki zamn zamn olumsuz sonuclar almak ama rabbim sana anneliği yazdı ise olacak bu doktorlar zor desede olmaz desede o verecekse olcak demekki bir zamanı varr. bu arada o riskli dönemimi atlatıım 36 haftalık olduk bazen hamilelğimden cok bahsetmek istemiyorum sizleri üzermiyim diee ama umuduuz yinede kaybetmeyin ben hep sizler için dua ediyrumm........insallh bir gün burdann bebiş haberleri alcammm ben inanıyorumm

canım benim şimdi sen kah değilmiymişsin?
bu arada sen üzmezsin bizi tam tersine sen herşey sağlıklı dedikçe ben dahada çok umutlanıyorum.
inş dediğin gibi olcak tek tek hepimiz gebelik haberlerini vercez sen dua et ve bizi takip et :KK9:

sabah dörtte biri öğle ve akşam sekizde biri bir günde bir hapın yarısını alıyor.inş dediğiniz gibi olur.diğer bebeklerden hiçbir farkımız yok zaten çok şükür.ben diğer çocuktada bu rahatsızlık ihtimali olduğundan bebeğime kardeş düşünmüyorum.kızlarınız abla kardeş birbirlerine destek oluyordurlar.allah kaderlerini güzel yazsın inş öptum iii tatiller bu arada

tatilden döndük harikaydı.herkese tavsiye ederim.bence çocuğına kardeş düşün.benim kızlarım kah olduğu halde ben 3.yü düşündüm.4 te bir kah olma ihtimali var her doğan çocuğun.denemeye değer bence.3.oğlan oldu.oğlanlarda pek sorun olmuyor.bazen 4.yü bile düşünesim geliyor.ama hepsi sezeryan old.için çekiniyorum.yani uzatmayayım.bence kardeş düşün.dedimya 4 te bir ihtimal var.sen ve eşin taşıyıcısındır.hem hasta bile olsa öyle kötü bir hastalık değilki.ilaçla tedavisi var yani.senin bebek hapı nasıl yutuyor.sorun olmuyomu.i.yurt tışından getirtilenden.bizimki ondan.raporla alıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
tatilden döndük harikaydı.herkese tavsiye ederim.bence çocuğına kardeş düşün.benim kızlarım kah olduğu halde ben 3.yü düşündüm.4 te bir kah olma ihtimali var her doğan çocuğun.denemeye değer bence.3.oğlan oldu.oğlanlarda pek sorun olmuyor.bazen 4.yü bile düşünesim geliyor.ama hepsi sezeryan old.için çekiniyorum.yani uzatmayayım.bence kardeş düşün.dedimya 4 te bir ihtimal var.sen ve eşin taşıyıcısındır.hem hasta bile olsa öyle kötü bir hastalık değilki.ilaçla tedavisi var yani.senin bebek hapı nasıl yutuyor.sorun olmuyomu..yurt tışından getirtilenden.bizimki ondan.raporla alıyoruz.

hoşgeldiniz evet kullanıyoruz raporla aldık bizde kaşıkta suyla eritip veriyoruz önceleri kolay alıyorduda şimdi biraz zor alıyor.hemen hemen her ay kontrole gidiyoruz sistoskopi yapıldı geçenlerde ameliyat tarihine 3 4 sene sonra dediler nasıl olcak bilmiyorum biz bir yaşında falan olur diye düşünmüştük bir acelesi yok dedi dr.bakalım artık.çocuk konusuda şimdi bebe
ğim acı çekiyr ağlıyor büyüyünce unutucak bunları ama büyüdüğünde aklı erdiğinde daha çok canı acıcak unutmayacak göz göre göre de bir daha çocuk korkutuyor beni allah yazmışsa ben ne desemde olur da kısmet artık ama ben düşünmüyorum.allahım isteyenlere gani gani versin karakediye .papatyaya en kısa zamanda verir inş.nihalede hayırlı bir eş daha ne isteyelim allah sağlık sıhhat versin herşey olur gider....

Son düzenleyen: Moderatör:
canım benim şimdi sen kah değilmiymişsin?
bu arada sen üzmezsin bizi tam tersine sen herşey sağlıklı dedikçe ben dahada çok umutlanıyorum.
inş dediğin gibi olcak tek tek hepimiz gebelik haberlerini vercez sen dua et ve bizi takip et :KK9:

canım bende bilmiyorum en son öyle dedi bende bir daha sormadım bebiş doğsun tekrar gidicem bakalım ne olcak adı kah yada baska bişi ama ters giden bişi var vucudumda testesteron yüksek cenemde tüylenme var demkki herkesten farklı bişi var bende yani normal gitmeyen bişi var takmıyourm artık bakalım neler olcak ben hep sizi takip ediyorumtatlım aklım kalbim gözüm hep sizinlee

aynen işte benimde öyle erkeklik hormonlarım yüksek cenemde tüylenme var ama onun dışında herşey normal ilaç kullanmadığım halde.
bu ay ilk defa tedavi gördüm klomen ve ovitrelle iğne ile beklemedeyim inş tutmuştur.

aynen işte benimde öyle erkeklik hormonlarım yüksek cenemde tüylenme var ama onun dışında herşey normal ilaç kullanmadığım halde.
bu ay ilk defa tedavi gördüm klomen ve ovitrelle iğne ile beklemedeyim inş tutmuştur.

inşallah.klomen çok işe yarıyor.arkadaşlarımdan kullanıp hemen o ay hamile kalanlar oldu.ne zaman belli olcak.haberlerini bekliyoruz.

hoşgeldiniz evet kullanıyoruz raporla aldık bizde kaşıkta suyla eritip veriyoruz önceleri kolay alıyorduda şimdi biraz zor alıyor.hemen hemen her ay kontrole gidiyoruz sistoskopi yapıldı geçenlerde ameliyat tarihine 3 4 sene sonra dediler nasıl olcak bilmiyorum biz bir yaşında falan olur diye düşünmüştük bir acelesi yok dedi dr.bakalım artık.çocuk konusuda şimdi bebe
ğim acı çekiyr ağlıyor büyüyünce unutucak bunları ama büyüdüğünde aklı erdiğinde daha çok canı acıcak unutmayacak göz göre göre de bir daha çocuk korkutuyor beni allah yazmışsa ben ne desemde olur da kısmet artık ama ben düşünmüyorum.allahım isteyenlere gani gani versin karakediye .papatyaya en kısa zamanda verir inş.nihalede hayırlı bir eş daha ne isteyelim allah sağlık sıhhat versin herşey olur gider....

hayırlısı olsun.ama bizim gibi taşıyıcı anneler hamileyken ilaç kullanıyor.bebeğin kız ve kah olma ihtimaline karşı.ilaç kullandığın sürece de bebek normal bir bebek gibi doğuyor.yani ameliyata falan gerek kalmıyor.4.ayda amniyosentezle bebekten sıvı alınıp kah tahlili yapılıyor.bebek sağlıklı ise veya erkek ise ilaç kesiliyor.değilse doğana kadar devam ediyor.yani kortizon kordondan bebeğe geçiyor ve bir deformasyon olmasını engelliyor.ben öyle yapmıştım üçüncüde.yani bilgin olsun diye söylüyorum.rabbim hepimize hayırlı ve sağlıklı evlatlar versin..

inşallah.klomen çok işe yarıyor.arkadaşlarımdan kullanıp hemen o ay hamile kalanlar oldu.ne zaman belli olcak.haberlerini bekliyoruz.

dün dra gittim adetimin 21. günüydü iğneyi vurduralı 10 gün yumurtam çatlayalıda 8 gün olmuştu dr çok erken ama gelmişken gebelik testide yaptıralım dedi dün sonucum çıktı ama daha göstermedim doktora progesteron 30.96 yani yumurtam çatlamış gebelik testim ise 3.76 kağıtta referans olarak şöyle yazıyordu hamile olmayan 0.5-2.90 şimdi benim 2.90 dan yüksek ama genelde 5 olunca gebelik sayılıyor işte ne bileyim ya çok erken o yüzden düşük çıktı belki 3 5 gün sonra testi tekrarlamasam yükselir yada gebelik yok.
ama bazen adetim geçiktiğinde kan testi yaptırıyordum sonuç hep 0.100 çıkıyordu şimdi böyle çıkınca çok umutlandım sizce durum nedir kızlar.

dün dra gittim adetimin 21. günüydü iğneyi vurduralı 10 gün yumurtam çatlayalıda 8 gün olmuştu dr çok erken ama gelmişken gebelik testide yaptıralım dedi dün sonucum çıktı ama daha göstermedim doktora progesteron 30.96 yani yumurtam çatlamış gebelik testim ise 3.76 kağıtta referans olarak şöyle yazıyordu hamile olmayan 0.5-2.90 şimdi benim 2.90 dan yüksek ama genelde 5 olunca gebelik sayılıyor işte ne bileyim ya çok erken o yüzden düşük çıktı belki 3 5 gün sonra testi tekrarlamasam yükselir yada gebelik yok.
ama bazen adetim geçiktiğinde kan testi yaptırıyordum sonuç hep 0.100 çıkıyordu şimdi böyle çıkınca çok umutlandım sizce durum nedir kızlar.

amanın hadi hayırlısı inşallah gene de çok umutlanmayalım da üzülmeyelim sonunda inşallah pozitiftir canım bak sizin olursa bebekleriniz belki bende evlenmeyi düşünürüm o zaman yani bebim için de sorumluğunuz var ha gayret :KK14:

X