Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

pituitary adenoma 5 multiple types yazıyor . Heterozigot. Kah olmadığı yazıyor ama bu hipofiz tümörü nedir onu anlamadım. Ben dün akşam gördüm sonucu bugün c.tesi. P.tesi için randevu aldım. Doktorla görüşeceğim

Arkadaslar sanırım bende otozomal dominant karakterli hipofiz tümörü var. Kağıtta pituitary adenoma 5 multiple types yazıyor. Ama nedense çok üzülmedim çok ilginçtir.

Arkadaslar sanırım bende otozomal dominant karakterli hipofiz tümörü var. Kağıtta pituitary adenoma 5 multiple types yazıyor. Ama nedense çok üzülmedim çok ilginçtir.
Canım anladığım kadarıyla bu genetik laboratuvarından aldığın sonuç ve hipofiz tümörünün ilgili tipi ile ilgili geni otozomal dominant taşıdığın belirtilmiş.Bu senin genetik sonucun senin gen düzeyinde tümör oluşumuna yatkın olduğunu ifade ediyor.Bu genetik test ,hipofiz bezinde tümor olduğunu net ortaya koymak için yeterli değil.
Hipofiz bezinde tümor olup olmadığının tespiti için Bigisayarlı Tomogrofi gerekli.
MR veya BT çekildi mi canım, baş bölgesinin ve adrenal bezlerin?
Geçmiş olsun kuzum.

Merhaba arkadaslar, gebelikte kortizonu degisen var mi aranizda? Dekorttan genkorta gecirdi doktorum sizlerde durum nasildi?

Kızlar merhaba , kah için hangi ilacı kullandığınızı dozunu ve günün hangi saatlerinde kullandığınızı yazar mısınız ?

Benim gibi prednol kullanan var mı ? Bu kortizol ilaçlarını doktorunuz özellikle sabahın erken saatinde mi almanızı istedi?
Aç tok nasıl alıyorsunuz?
Çok acil cevaba ihtiyacım var arkadaşlar ,yanıtlarsanız sevinirim.

Ben dekort 0.50 nin yarısını iciyorm yarım doz yani kuzum. Bana doktorum saat olarak fark etmez demişti

genkort alıyorum 10-5-5 mg şeklinde sabah 7-öğlen 12-1 arası, akşam 5-6 arası alıyorum evet en yüksek dozu sabah almalısınız sabah saatlerinde kortizol seviyesi en yükseğe çıkar çünkü sizi güne hazırlamak için ama sizde olmadığı için dışarıdan alıyorsunuz o sebeple sabahları yüksek dozla desteklemelisiniz ayrıca bu dozların hepsini tok karnına alıyorum çünkü kortizon ideye zarar verir çocukluğumda sütle ve mide ilaçlarıyla verilmişti zamanla bıraktım mide ilaçlarını aslında devam etmek gerek ama ben pek ihtiyaç duymuyorum

Merhaba bu hastalıkla alakalı doktor pınar kadıoğluna giden varmı tavsiye edermisiniz?
Ben çok kısa 1 yıl kadar cerrahpaşada poliklinikte takip edildim hoca pınar hanımdı asistanlar vasıtasıyla takip yapılıyordu bir defa yüzyüze geldik iyi bir doktor bilgili

Teşekkürler NnihalL ve Ahmeryem .

Ben çok kısa 1 yıl kadar cerrahpaşada poliklinikte takip edildim hoca pınar hanımdı asistanlar vasıtasıyla takip yapılıyordu bir defa yüzyüze geldik iyi bir doktor bilgili
Ben faruk alagöle gidiyorum normalde bi değişiklik yapmak adına bu sefer pınar hanımdan randevu almayı düşünüyorum doğrumu yaparım bilmiorum

merhaba. 4 yaşındaki kız yiğenime bu hastalık tanısı kondu. ilk kez duyduk böyle bir hastalığın varlığını... nasıl bir sürecin bizi beklediğini bilmiyoruz... çok üzgünüz...
Merhaba benim ikiz kizlarimda beş yaşında nonklasi
merhaba. 4 yaşındaki kız yiğenime bu hastalık tanısı kondu. ilk kez duyduk böyle bir hastalığın varlığını... nasıl bir sürecin bizi beklediğini bilmiyoruz... çok üzgünüz...
Merhaba 5 yaşındaki ikiz kizlarimda kah suphesi var genetik test yapildi bekliyoruz. Klasik olmayan kah suphesi sizde durum nedir cevap alabilirsem çok mutlu olurum

Bende de non klasik kah var. Engelli raporu şansımız var mi kizlar. Ben araştırdım fakat adrenal bez hastalıkları diyor. Kah için bir madde göremedim. Alan var mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…