Aile Planlaması Kondom ???

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

MONNA

Dilini ısır dilini :)
Pro Üye
14 Ekim 2012
2.413
2.879
Selam kızlar düğünüme iki aydan az bir süre kaldı.Bugün korunma hakkında bilgi için dr.a gittim.Hap kullanacağım.Fakat bi arkadaşım dedi ki ilk gün için eşin kondom kullansın ilişki daha kolay olur.bu doğru mu ?öyleyse ben boşuna hapa başlamayayım şimdiden

hapı tavsiye etmem ama ilk gecede kondom kullanılmazki .

bence kullanılır aslında fark eden bir şey olmuyor. biz ilk geceden itibaren hep kullandık.herhangi bir eksikliğini yaşamadık

Kolay olması için kayganlaştırıcı jel alabilirsiniz ...hap da kendi kararın ben kullanmıştım 1 yıl bir sıkıntı yaşamadım. Bir yakınım bişey olmaz diye korunmadı ilk günden hamile kaldı.

İlk gece kullanmak cok zor olabilir. O anın heyecanı vs vs takmak zor olabilir. Bir de kondom kuruluk yapar. Zor olur girmesi.

Ya hap, ya da ertesi gün hapı. Ben ertesi gün hapı kulllanmıştım.

onun kaygan bi yapısı olduğundan dolayı olabilir bende duymadım ama rahat olabilir kızlar

ilk gece kondom... Bence hiç hos olmaz . Ertesi gün hapı en güzeli :)

bence kullanılır aslında fark eden bir şey olmuyor. biz ilk geceden itibaren hep kullandık.herhangi bir eksikliğini yaşamadık

bizde öyle ben ne ertesi gün hapı kullandım ne doğum kontrol hapı hep eşim korundu ilk gecede de kondom vardı

cAnım 1 ay kadar önce kardeşim evlendi ondan az çok bişy öğrendik araştırarak :) İlk gece genelde zor olan gece diyolar kardeşim hala yapamadı o ayrı çok darmş rahmi. Oda ilk geceden korunmak istedi ilk doktora gitti hap verdi doktor yalnız kullanamdı mide bulantısı ve baş dönmesi yaptı kullanmadı hapları. İlk gece genelede krem kullanın diyolar kolay olyomuş ama içine boşalmazsa sorun olmaz bence hiç bişy kullanmasan da olur

neden? korunma yöntemidir tabi ki.. içe boşalma olmuyor sonuç olarak. erkekler kendilerini zora sokmamak açısından tercih etmiyorlar bu yöntemi. biz başka hiçbir yöntem kullanmadık ve etrafımda da bu şekilde devam eden çok çift var.

geri çekme bir doğum kontrolu olarak kabul görülmüyor çünkü hamilelik riski epey fazla.ertesi gün hapının da yan etkileri var doğum kontrol hapından daha fazla hormon alınımı olduğundan hap alındıktan sonra adet gecikmesi, lekelenme, damla damla kanama veya adet miktarında azalma - artma gibi düzensizliklerdir. Bu etkiler sadece hapın alındığı ay görülür ve geçicidir, sonraki aylarda adetler normal düzenine girebilir

tatlım aç bak araştır gerekirse doktora sor böyle bi korunma yöntemi yok, ha bunu evliliğinde uygulayanlar var bu yüzden hamile kalanlar da var, neticede boşalma anında adam o anın zevkiyle çekilmedi napıcaksın, her zaman kontrollü olan adam bi gece kontrol edemedi kendini 1 damla bile seni hamile bırakmaya yeter

Fakat bu bi korunma yöntemi değil.. teyzem ve kuzenim böyle hamile kaldı

canım içe boşalma olmuştur o zaman eşi becerememiştir geri çekilmeyi.. sürekli olarak erkek de buna alışırsa zor olmaz..kendini tutacak başka çaresi yok. doğum kontrol hapı hem isteksizlik yapıyor hem de yan etkileri çok fazla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…