Aile Planlaması Kondom ???

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Geri cekilmede ice bosalmasa bile erkek iliski sirasindaki sivilardan hamile kalma riski var.ilk gece bence kondom kullanin

Nişanlım da ben de daha önce hiç birliktelik yaşamadık.yani ilk defa ilişkiye girecek adam o an kendini geri çekemez ki.ayrıca spermler musluk açar gibi birden gelmez demişti bana doktor :) yani o an adam çekilse bile risk fazlaymış

Erkeğin zevk suyunda sperm bulunur ve geri çekilse dahi hamile kalınabilir.

ertesi gün hapının da doğum kontrol yöntemi olarak kullanılması önerilmez yani amaaan nolcak hap alırım hamile kalmam diye görmemek gerek 1 yılda maksimum 3 kez kullanılması önerilir, çünkü ciddi anlamda vücudu sapıttıran bişeydir, ekstrem durumlarda son çaredir

Aynen öyle ve ben ilk sene çocuk düşünmüyorum hem okulum değişti adaptasyon sürecim var aynı şekilde evliliğe de alışmadan çocuk düşünmüyorum bu büyük bi risk...

biz de bu yöntemi kullanalım dedik bir süre, şu an kızım 20 aylık
spermlerin %20si ilişki esnasında %80 i orgazm esnasında boşalıyor. o %20 de sizi hamile bırakmak için gayet yeterli olabiliyor

konu sahibine gelince, ben evliliğimin ilk 5 yılında doğum kontrol hapı kullandım, hiçbir yan etkisini görmedim, ancak doktorum 1 yıllık kullanımın sonunda 2 ay ara vermemi öneriyordu, o 2 aylık süreçte kondom kullanıyorduk. hapın yumurtaları tembelleştirdiği falan da şehir efsanesi, yasmin kullanıyordum ve bıraktığım ay da geri çekilmeye rağmen hamile kaldım.

Aynen öyle ve ben ilk sene çocuk düşünmüyorum hem okulum değişti adaptasyon sürecim var aynı şekilde evliliğe de alışmadan çocuk düşünmüyorum bu büyük bi risk...

bide geri çekilme işi yüzünden erkeklerde erken ya da geç boşalma sorunu olabiliyo ilerleyen zamanlarda sürekli tetiktesin aklın orda düşünsene, kadında düşünecek her seferinde kafalar rahat olmıcak anladın mı

Yani kızlar ben hapta kararlıyım da eğer kondom ilişkiyi kolaylaştırırsa o da olabilir ilk gece için.sorum şu ilk gece de kullanmalı mı kullanmamalı mı ?

Yukardaki et ete değicek diyen arkadaşa son derece katılıyorum Adama da günah yani,kondomdur geri cekilmedir ilk gecenın tadını cıkarmak varken ha geldi gelicek tak bilmem ne komik yani.. Zaten bi ilk gece al. Ondan sonra ki korunma yöntemini eşinle konuş. Razı gelirse kondom gelmezse de hap. Ben sürekli yasmin kullanıyorum Arada bi isteksizlik yapıyor gibi bana da geliyor ama cokta fark ettirmedi bende yada yeni evliyiz die
ayrıca ilk gece agrı sancı gibi bi korkun varsa sorun basit ki bende kullanmak zorunda kalmıştım kayganlaştırıcı etkili kremler var ne ara oldu anlamıyorsun bile :)))

Son düzenleme:

canım o zaman hakkaten benim çocuğum olmuyor demek ki:) 3 yıldır bu yöntemden başka yöntem denemedik. ya da eşim çok profesyonel oldu..:)

Ertesi gün hapını tavsiye etmem kesinlikle..Ayrıca ne kadar süre bu hapı kullanacaksınızki?Bir gecelik bir ilişki değil sonuçta,fırsat buldukça cinsel ilişkiniz olacak ....
Kondomla ilk gecenizi yaşamanızı tavsiye etmem.17 senelik evliyim,birkaç kez denemek amaçlı kondom kullandık hiç zevk almadım..Zevk almak önemli
Çocuk düşünceniz yoktur sanırım hemen..Doğum kontrol hapına başlamanızı tavsiye ederim ben.Bünyeye göre etkileri var.Kimi bünyelerde hiçbir yan etki yapmaz,kiminde yapabilir.Bunun için doktorunuzun size önereceği ilacı alın Çocuk düşündüğünüz zamanda hapı bırakırsınız,bu kadar kolay işte

geri çekme metodunu ben bayan halimle bile sevmiyorum kondom ilk gece için olmamalı bence hap en guzeli ama ertesi gun hapı değil o hormonları mahvediyo en iyisi doğum kontrol hapı en temizi

Arkadaşlar sağolun fikir verdiğiniz için ama bi yanlış anlaşılma var.ben korunma yöntemi olarak sormuyorum.zaten hap kullanacağım.ben ilk gece kolaylık açısından sordum.kondomun ilişkiyi kolaylaştırdığı doğru mu?

geri çekilmeyle -korunma yöntemi olmasa bile- korunup, hamile kalan yok etrafımda
ya çok profosyoneller ya da kısırlar :111:

ovulasyon dönemini hesapla, ilk gece ovulasyon günleri dışında kalıyorsa geri çekilme tehlikeli olmaz?

sevgilisiyle beraber yaşayan bir kuzenim var, ovulasyon günlerinde kondom, ovulasyon dışı günlerde geri çekilme yöntemi kullanıyorlarmış. şu ana kadar bir hamilelik olmamış yıllardır beraber bunlar

bana da tavsiye etti evlenince ben de böyle yapacağım :111:

---

yukarıyı görünce soruyu yanlış anladığımı farkettim :111: kondom kolaylık sağlamaz arkadaşların dediği gibi et ete değsin :111:

Son düzenleme:
canım o zaman hakkaten benim çocuğum olmuyor demek ki:) 3 yıldır bu yöntemden başka yöntem denemedik. ya da eşim çok profesyonel oldu..:)

e tabi bir de deneyim meselesi var, daha önce bu yöntemi hiç denememiş bir erkeğin ilk gecede doğru zamanlamayı yakalaması da çok zor olur sanki.

ertesi gün hapını bu kadar rahat kullanan arkadaşlara şaşıyorum gerçekten.. hiç tavsiye etmem ertesi gün hapını.. kondom da işinizi zorlaştırır, geri çekilme için de eşinizin iradesi ne kadar kuvvetli bunu bilmek lazım. bazı erkekler kontrol edemez, işte o anda ilk geceden gebe kalma riskiniz oluşur. zaten o gece sonuna kadar gitmek bence saçma..

hayır değil, aksine zorlaştırabilir bile, daha alerjiniz olup olmadığını bile bilmiyorsunuz ki latex alerjisi yaygın bir alerji türü, kolaylık istiyorsanız kayganlaştırıcı alabilirsiniz.

ilk gecenizde bırakında et ete deysin

60: ay çok güldümm

bence çocuk yapmadan hap kullanma sakıncalı dıyolar

ertesi gün hapı kullanabılırsın yada esın gerı cekılsın kondom olmaz bence hiç kullanmadım ama olmaz bnce

Geri çekilme bir kontrol yöntemi değildir. Boşalma öncesi gelen ıslaklık (halk arasında zevk suyu diye bilinir) sperm içerir ve hamile kalma olasılığı yüksektir. Kendini tutamamak da ayrıca bir sorundur, her zaman çok kontrollü olacak diye bir kaide yok.

Doğum kontrol hapları her bünyede farklılık gösterir, üstelik artık hormon seviyeleri çok düşük. Rahim ağzı ve meme kanserine karşı koruyucudur doğum kontrol hapları. Bilgilenin lütfen, geri çekilme gibi bir durumu bu işi bilmeyen insanlara tavsiye ederek zorda kalmalarına sebep olmayın lütfen

Off ne büyük sıkıntıymış bee.KPSS den bile daha büyük sıkıntı oldu benim için of of offffffff

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…