Komşum apartmanda kedi besliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Of bu kedi severler nekadar anlayissiniz herkes sizin gibi kedi sevmek apartmanda pisligine katlanmak zorunda degil. Ben olsam coktan belediyeye haber verir aldirirdim kedileri barsa biyle bir hakkım. Yoksa toplu bir sekilde komsularla birlikte kedi besleyen kisiye gereken soylenir. Olsunler demiyorum bahceye baska bir yere kulube koysun kediyi cok seven kadin kimseyi rahatsiz etmeye hakki yok

Bizim apartmanda kediler yaşıyor. 49 daireli bir apartman. Bazen kapıdan bir çıkıyorum kedi camda oturup dışarıyı izliyor. Bazen eve girip takılıyor. Bizim kedi de bunu gördüğü için kapı açıldıkça sürekli kapıya gidip miyavliyor yavrum acın kapıyı ben de çıkacağım diye. Apartmanın önünde hep mama ve şu vardır kimse atmaz. Biz de koyarız. Bazen dış kapıdan çıkacak olurum ya da girecek olurum kedilerden biri bekliyor olur biri gelse de ıçeri girsem veya çıksam diye. Asansör kapısını bekler açalım da o da bizle binsin diye. Ama bir tane bile yavru kedi görmedim iki senedir sanırım kedilerin hepsi kısırlaştırılmış. Ben geldiğimde barlardı zaten sormadım kimseye oyleler mı diye. Kedim şimdi yine miyavlamaya başladı hatta kapıyı acın diye:) Yazık hayvani besleyin en olmadi uyumayiverin

Tamamını okuyamadım, çok efedersiniz bi bitmediniz. Soğukta kalmışlar apartmana sığınmışlar, hayvan doğum yapmış keşke alıp kısırlaştırsaydınız. Sürekli sürekli hayvan şikayeti duymaktan sıkıldım, tahammül sınırımı aştım. Bir de o hayvanin yavrularini alip atmak kimsenin haddine degil, sen istemesen de baska bir hayvan illa gelir siginir sorun burda o hayvani besleyen kadin degil, 5199 sayili hayvan haklari yasasini okuyun, mudahale edemezsiniz. Kisirlastirin geri birakin, kadincagiz yemek veriyormus sadece sorun kadinmis gibi konusuyorsunuz. Hayvanlar insanlara muhtac, havalar soguk biraz empati yapmayi deneyin ve disi bir kedi. Siz sicaktasiniz hayvanlar usuyor mu ac mi umrunuzda olmuyor.

Keşke komsunuzu tanisamda teşekkür edebilsem, hayvan beslemek yasal hakkı.

Eklentiler

• Screenshot_2021-01-05-10-25-30-256_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2021-01-05-10-25-30-256_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    120,1 KB · Görüntüleme: 48
Of bu kedi severler nekadar anlayissiniz herkes sizin gibi kedi sevmek apartmanda pisligine katlanmak zorunda degil. Ben olsam coktan belediyeye haber verir aldirirdim kedileri barsa biyle bir hakkım. Yoksa toplu bir sekilde komsularla birlikte kedi besleyen kisiye gereken soylenir. Olsunler demiyorum bahceye baska bir yere kulube koysun kediyi cok seven kadin kimseyi rahatsiz etmeye hakki yok
Yalnız hamile bir kadın da bunu söylüyorsa:KK43:
Sizin elinizden cocugunuzu alıp götürseler dogunca Allah korusun?
Belediye o hayvanları alıp beslemiyor yani bunu biliyorsunuzdur dimi?
Veriyor ilacı uyutuyor:KK43:(uyutuyor dedim öldürüyor demege dilim varmıyor cünkü)
Yapmayın yazıktır.

Apartmanımızda köpek besliyoruz. Evet köpek. Kocaman, muhtemelen kangal kırması bir sokak köpeği. Ben buraya taşındığımdan beri 8 senedir apartmanın içinde yaşıyor. Yatağı var girişte. Sabah teyzelerle yürüyüşe çıkar, girmek istediğinde kapıda bekler apartmana biri girerken ya da çıkarken içeri girer. Ve burası 40 daireli bir bina. O 40 daireden bir kişi bile köpeğin apartmanda ne işi var demiyor. Bana normal gelirdi bu, şu an anladım ki dört dörtlük, vicdanlı, merhametli komşularım varmış.

Apartmanımızda köpek besliyoruz. Evet köpek. Kocaman, muhtemelen kangal kırması bir sokak köpeği. Ben buraya taşındığımdan beri 8 senedir apartmanın içinde yaşıyor. Yatağı var girişte. Sabah teyzelerle yürüyüşe çıkar, girmek istediğinde kapıda bekler apartmana biri girerken ya da çıkarken içeri girer. Ve burası 40 daireli bir bina. O 40 daireden bir kişi bile köpeğin apartmanda ne işi var demiyor. Bana normal gelirdi bu, şu an anladım ki dört dörtlük, vicdanlı, merhametli komşularım varmış.
Herkes memnunsa kopegin yasamasi icin uygun ortam varsa niye yasamasin bizim binadada daire icinde hayvan besliyorlar kimse bisey demiyor neden desin ama
Gelipte bina icine pisliyorsa ve bakan kisi bunun sorumluluğunu almiyorsa kusura bakmayin digerleri sikayetci olmakta haksiz degil.

Herkes memnunsa kopegin yasamasi icin uygun ortam varsa niye yasamasin bizim binadada daire icinde hayvan besliyorlar kimse bisey demiyor neden desin ama
Gelipte bina icine pisliyorsa ve bakan kisi bunun sorumluluğunu almiyorsa kusura bakmayin digerleri sikayetci olmakta haksiz degil.
Şikayetçi olacaklarına çözüm bulsun insan prototipleri...

Yalnız hamile bir kadın da bunu söylüyorsa:KK43:
Sizin elinizden cocugunuzu alıp götürseler dogunca Allah korusun?
Belediye o hayvanları alıp beslemiyor yani bunu biliyorsunuzdur dimi?
Veriyor ilacı uyutuyor:KK43:(uyutuyor dedim öldürüyor demege dilim varmıyor cünkü)
Yapmayın yazıktır.
Ne alakasi var hamile olmamla ben bir hayvan baksaydim tum sorumlulugu alirdim komsularin rahatsiz olacagini umursamamazlik yapmazdim heryere pislemesi bagirmasi falan kimse buna katlanmak zorunda degil. Ben bir kediye dokunamam asla ama bahcede sokakta miyavlayan sogukta kalan kedilere binanin disina yemek birakiyoruz esimle. Vicdansizlik diyip olayi dramatiklestirmeyin burda sorumsuz bir kisi yuzunden rahatsiz olan insanlar var.

Ne alakasi var hamile olmamla ben bir hayvan baksaydim tum sorumlulugu alirdim komsularin rahatsiz olacagini umursamamazlik yapmazdim heryere pislemesi bagirmasi falan kimse buna katlanmak zorunda degil. Ben bir kediye dokunamam asla ama bahcede sokakta miyavlayan sogukta kalan kedilere binanin disina yemek birakiyoruz esimle. Vicdansizlik diyip olayi dramatiklestirmeyin burda sorumsuz bir kisi yuzunden rahatsiz olan insanlar var.
Hanimefedicim disi kediler ortalik yere yapmaz, toprak yoksa ortalik yere yapar. Bu da demek oluyor ki o pisligi herkes temizleyecek. Ayrica bir hastalik belirtisi yada kizginlik belirtisidir. Bir cocuk nasil etrafi pisletiyorsa onlari da oyle dusuneceksin. Sokakta yasayan hayvan herkesin sorumlulugundadir. Pisletiyorsa kendin temizleyeceksin. Cozum bulacaksin

yahu az vicdan havalar soğuk açlar çok mu zor paylaşmak. ben dışardan hayvan sesi duyduğumda ağlıyorum sıcak yatağımdayım onlar ne yapıyor diye. ne bileyim insanoğlu böyle işte kendilerine fayda sağlamayan her ne varsa yok olsun istiyorlar

Bak yaa sabah erkenden uyandırıyomuş vah ne kadar ayıp ediyolar, çıkıp bir kap mama veya su verseniz ne kaybederseniz acaba, onlar nasıl karnını doyuracak nasıl yavrularına bakacak hiç düşünüyomusunuz.
Rahatsız olup çıkardığınız üç yavru ölünce rahat uyudunuzmu çok merak ediyorum
Aynen yaaa... sinir oldum vallahi. Ne vicdansız, bencil insanlar var. Hay allahım yaaa

Yani simdi bunu size biz burda acıklayamayız.
Hayvan sevgisi cocuklukta verilir,cocuklugunuza inmek lazım.
Yetkili birimlerden yardım alabilirsiniz.
O rahatsız olanlar da alabilir.
Toplasıp gidin grup indirimi yaparlar belki.

Hayvanlardan rahatsiz olan insanlara soyleyecegim sey su barinaklar sandiginiz gibi bakim yerleri degil, gonulluler ve hayvanlarla ugrasan insanlar ulkemizde bunun mucadelesini veriyor. Cok zor, katlanilmayacak olaylara tanik oluyorlar. Lutfen hayvanlardan rahatsiz olmayi birakin, bilinclenin. Cozum uretin ama lutfen "biz apartmanda hayvan istemiyoruz" gibi tabelarla ilkel yollara basvurmayin. Lutfen, rica ediyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X