komsularimdan biktim usandim!!!

SmthngSmthng

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2014
2.230
798
merhaba kizlar. baslik acik ve net yan komsum ve ust komsumdan biktim usandim artik. ses yalitimi cok iyi olmayan bi apartmanda yasiyoruz. dolayisiyla olagan gurultuleri anlayisla karsilamaya calisiyorum ancak bazi seyler var ki ben mi abartiyorum diye size de danismak istedim acikcasi. oncelikle ust komsumdan baslayayim. hanfendi de calisan bi bayan benim gibi sabahlari benden bi 10 dakka falan once cikar. nerden mi biliyorum giydigi topuklu ayakkabilarindan. asansor kullanmaz ama topukluylada yurumeyi bilmez evden ciktigini eve ne zaman geldigini bilirim cunku sanirsin her basamaga civi cakiyo inip cikarken. bunun haricinde hadi apartman ici ses cikarma diiceksiniz ama hanfendi evin icinde de topuklu terlikle geziyo ve saat mevhumu kendisinde yok gece 11 12 1 sabah saat 5.30 gibi falan kalkio kalkar kalkmazda giyiyo o terlikleri takir takir sanirsin ayaginda at nali bide bisi alir odadan cikar takir tukur gider 2 dakka gecmez takir tukur geeri gelir bisi alir bida gider bida gelir gider vs vs asagida biri yasiomu yasamiomu umursamaz. bide sanirim her gun evinin dekorasyonunu degistirio. cunku her gun o esyalar suruklenerek cekilir iteklenir yine saat onemli diil aklina eser saat 11de yatak odasinda cekistirir aklina eser gece 12de oturma odasinda butun esyalarin sanki yerini degistirir gibi surukler durur. bi gun annem bizdeydi kadin dayanamadi cikti saat 11 aksam. `sesler bizden gelmiyo` demis utanmadan kapiyi kapatmis sok olmustuk. dun gece yine hem topukluyla kosar adim yuruyo hemde odada bisileri itekliyo cekistiriyo dayanamadim duvara vurdum hani insan olan anlar diye ama nerdeee!!! gece 1 e kadar cekistirdi surukledi durdu bisileri. artik diorm ki bi not mu yazsam kapisina yazsam ayagindaki at naliyla kosturuyosun da asagi sesin inecegini hic mi akil edemiosun tarzi? kadin yuzsuz cunku konusunca ben diilim diip cikiveriyo isin icinden.
gelelim yan komsuma. onlar daha da bombalar. 3 tane cocugu sessiz sakin de bi kocasi var. cocuklar azicik yaramazlar aaslinda annelerini tanidiklari icin isin suyunu cikarmislar ben artik onu anladim ama size sorarim ne kadar yaramaz olursa olsun bi anne mutemadiyen her gun cocuklarina `Allah sizin belanizi versin` diye beddua eder mi? yemin ediyorum kendi cocuguna `elin kirilsin insalla` diye beddua eden bi kadindan bahsediorm size. sesi de inanilmaz yuksek bi bayan. normal konusmasi bile bagirma gibi konustugu herseyi dinliyosun. kizi ergenligin basinda okul basladigi gun sabah hazirlanio, hani renksiz parlaticilar var ya heves etmis ondan surmus kadin nasi bagiriyo `o...pu mu olcan sen git oku okumazsan evlendircem seni ancak evlilik paklar zaten` diye agzim acik kaldi yeminlen. ornekleri cok ama her sabah mutemadiyen `Allah belanizi versin` bagirislariyla uyaniyoruz. bi kez ben banyoda saclarimi yapiorm esimde odada beni bekliodu yine bela okuyo esimde dayanamadi `bela okuma su cocuklara yeter` diye bagirdi guyya banyoda sessiz konusmaya calisio `rezil ediosunuz beni serefsizler` diye kufretmeye devam edio cocuklara. Aksamlari kufurlerle yemek yedirilip banyoya sokuluyor falan felaket. ortak bi komsumuz var daha dogrusu ben daha cok gorusuorm arkadas ev hanimi bu komsuda ev hanimi karsilasmislar arkadasda usulen kahveye davet etmis kadinda girmis. bizimle gorustuklerini de bilio. konu ses gurultuye gelince `ay evet demis apartmanda ses cok gecio` demis. 2 yildir ayni apartmanda yasiors karsilikli bi tek evlenmeden once son esya yerlestirme saffasinda itiraf edeyim gece 10 da babam annem ben baya bagris cagris kavga etmistik benim istediim olcak seninki olmicak gibisinden :KK70: tutmus bunu anlatmis iste `bizim karsi komsumuzda ilk evlendiklerinde bi cok kavga etmisleri butun gece onlari dinlemistik` diye. yemn ediorm yarim saat surmemisti ben oturup aglamaya baslainca babamla annemde o evde benim yasicaimi anlainca konu tatliya baglanmisti. kadin kendi gurultulerinin farkinda olmayip 2 sene once olan bu konuyu anlatmis resmen cildirdim. kesinlikle bisi yapmam lazim yoksa icim icimi yicek yemin ediorm nasi bi yuzsuzluktur bu.
konu uzun oldu farkindayim ama bana fikir verin bu 2 komsuma da soyle guzelce bi ders vermek istiorm yaptiklari ayiplarin farkina varsinlar istiorm.

:KK57::KK57::KK57: Boyle insanların laftan anlayacaklarini sanmıyorum. Evladına beddua eden bir anneden ve uyarılmasına rağmen ayni tas ayni hamam devam eden bir bayandan bahsediyoruz. İsiniz çok zor. Ben olsam sürekli uyarırdım.
bide bu topuklu giyen kardeşe imrendim:KK53:
Bu ne azimdir arkadaş ev terliği bile topuklu :KK53: ben olsam ikinci gün bilek kirigindan yatarim:KK53:

Canım benimde üst katımdaki komşular aynen bahsettiğin gibiydi. Gece evde topuklu ayakkabılarla gezmeler,sandalye ,koltuk sürüklemeler,balkondan cam balkonuma örtü,halı vs sarkıtmalar derken bir iki kapıcıyı gönderdim devam etti,bir gün balkonda örtü varken çıktım balkona söylendim,kadın diyorki ortüler temiz,dedim benim camım açık,ben sizin örtülerinize bakmak zorunda değilim manzara olarak kaldırın lütfen. Havada rüzgarlı zaten o örtüler pat pat vuruyor camlara sinir oldum. Ayrıca balkondan sarkıtmak nedir? Nerede yaşıyorsunuz yani?
Gürültü içinde uyardım aynen devam ettiler bende ,pazar sabahı saat 8de Kirby süpürgem var deli gibi ses çıkariyor,ki normalde kullanmam onu zor geliyor bana ama inadına onu açtım 2 hafta,kapıma gelemediler bile pazar pazar ne yapıyorsun diye ama ders oldu belliki,uzun zamandır ses yok.
Uyarmaktan anlasalardı inan yapmazdım ama anlamadılar,mecbur kaldım,bir dahada o oldu.
Dedim sabahın köründe gürültü nasıl oluyor anlasınlar. Bu arada alt katım boş,yukarıdaki komşumdan başka kimseye zararı olmamıştır süpürge sesinin.

Madem üst kattaki kadın güzelce ikaz etmekten anlamıyor.
Siz de ona hediye alın.hani şu sandalyelerin mobilyaların filan ayakları ses yapmasın diye satılan minik yapışkanlı aparatlar var ya..paket de yaptırın.bir de not düşün içine,nerde kullanacağına dair. .

Yan komşu da Allah ıslah etsin diyecek bisey yok . evlatlarına yazık. ..

Bizim binada da ses yalıtımı sorunu mevcut. Karşı komşuyla sabahları aynı anda diş fırçalıyoruz.
Alt kattaki bebeğin ağlamasından uyuyamıyoruz çoğu zaman. Gidip uyardık ama değişen bir şey yok, bebek sonuçta ağlayacak. Apartman hayatında töleranslı olmak şart.

Gidip konuşacaksınız, olmadı yöneticiye çıkın, o da olmazsa toplantı talep edin.

Dayamayıp eve ses sistemi kuracağım. Sonuna kadar da açıp evden çıkacağım bakalım gürültü çekmek ne demekmiş.
Benim üst katta at Çiftliği var da o yüzden.
Gücüm olsa müstakil ev alır kurtulurum bu rezillikten.

Notu yazanin sen oldugu kabak gibi ortada olacak asagiya ses geliyor yazarsan e bunu yapacagina konusmayi tercih et üst komsunla
Ayrica esinin karsi komsuya yeter bela okuma demesini uygun bulmadim erkekler boyle seylere baliklama girmemeli ayrica bu kadina yapabilecegin bisey yok belliki psikolojik sorunlari var ayrica seni ilgilendiren bisey de yok
Senin millete anlatma sebebide kendi sucunu örtbas ediyor aklinca

topuklu terlik olayı çok itici gerçekten diğer olayda itici, bende almıştım ama evde bir kere bile giymedim millet rahatsız olmasın diye
zaten dusunceli olan insan giymez topuklu terligi ses gitmeme imkani yok cunku ama bu bayan farkinda diil ve bide solesen de bilmemezlige gelio zaten. bi kez camasir makinalarinin hortumu cikmis tahliye hortumu su indi butun asagi esim cikti yukari su geliyo diye kadin yine bizde bisi yok bizden gelmio demis esim bi ust komsuya cikmis onlarda demis bizden diil ama makina sesi bunlardan gelio yani bariz bu sefer kapiciyi yolladik esi cikmis bizden gelmio demis yine abi makine sesi sizden gelio diince eh gel bi bakalim diince gidip bakmislar ki arkadan su akiyo anca farketmisler bu kadar da duyarsiz ve dunaydan bi haber insanlar resmen!!!

:KK57::KK57::KK57: Boyle insanların laftan anlayacaklarini sanmıyorum. Evladına beddua eden bir anneden ve uyarılmasına rağmen ayni tas ayni hamam devam eden bir bayandan bahsediyoruz. İsiniz çok zor. Ben olsam sürekli uyarırdım.
bide bu topuklu giyen kardeşe imrendim:KK53:
Bu ne azimdir arkadaş ev terliği bile topuklu :KK53: ben olsam ikinci gün bilek kirigindan yatarim:KK53:
yok kafamda nedense hep bole hani tuylu suslu topuklu terlikler vardir ya onlardan canlaniyo takir tukur yuruyo ve 1 sene oldu ustumuze tasinali hc vazgecmedi kadin duz ayakkabi giydiini de gormedim

zaten dusunceli olan insan giymez topuklu terligi ses gitmeme imkani yok cunku ama bu bayan farkinda diil ve bide solesen de bilmemezlige gelio zaten. bi kez camasir makinalarinin hortumu cikmis tahliye hortumu su indi butun asagi esim cikti yukari su geliyo diye kadin yine bizde bisi yok bizden gelmio demis esim bi ust komsuya cikmis onlarda demis bizden diil ama makina sesi bunlardan gelio yani bariz bu sefer kapiciyi yolladik esi cikmis bizden gelmio demis yine abi makine sesi sizden gelio diince eh gel bi bakalim diince gidip bakmislar ki arkadan su akiyo anca farketmisler bu kadar da duyarsiz ve dunaydan bi haber insanlar resmen!!!

ayy ne fenaymış bu komşu, ne kadar düşüncesiz onun yüzünden siz sorun yaşıyorsunuz, söyleyin rahatsız olduğunuzu inkar ederse eminim diyin, yüzsüzmüş gerçekten

Canım benimde üst katımdaki komşular aynen bahsettiğin gibiydi. Gece evde topuklu ayakkabılarla gezmeler,sandalye ,koltuk sürüklemeler,balkondan cam balkonuma örtü,halı vs sarkıtmalar derken bir iki kapıcıyı gönderdim devam etti,bir gün balkonda örtü varken çıktım balkona söylendim,kadın diyorki ortüler temiz,dedim benim camım açık,ben sizin örtülerinize bakmak zorunda değilim manzara olarak kaldırın lütfen. Havada rüzgarlı zaten o örtüler pat pat vuruyor camlara sinir oldum. Ayrıca balkondan sarkıtmak nedir? Nerede yaşıyorsunuz yani?
Gürültü içinde uyardım aynen devam ettiler bende ,pazar sabahı saat 8de Kirby süpürgem var deli gibi ses çıkariyor,ki normalde kullanmam onu zor geliyor bana ama inadına onu açtım 2 hafta,kapıma gelemediler bile pazar pazar ne yapıyorsun diye ama ders oldu belliki,uzun zamandır ses yok.
Uyarmaktan anlasalardı inan yapmazdım ama anlamadılar,mecbur kaldım,bir dahada o oldu.
Dedim sabahın köründe gürültü nasıl oluyor anlasınlar. Bu arada alt katım boş,yukarıdaki komşumdan başka kimseye zararı olmamıştır süpürge sesinin.
ya benim alt katim dolu iste o yuzden yan tarafi umursamadan sizin yaptiginiz gibi bi karsilik vermek isterdim ama veremiorm malesef. kadin oyle yururken kocasini alip bak dinle nasi ses gelio diesim var ama adam da anlamio ki insanliktan anlamiolar yani

Madem üst kattaki kadın güzelce ikaz etmekten anlamıyor.
Siz de ona hediye alın.hani şu sandalyelerin mobilyaların filan ayakları ses yapmasın diye satılan minik yapışkanlı aparatlar var ya..paket de yaptırın.bir de not düşün içine,nerde kullanacağına dair. .

Yan komşu da Allah ıslah etsin diyecek bisey yok . evlatlarına yazık. ..
fena fikir diil ama anlamazlar iste eminim basmaz yani.
yan komsunun yetistirdigi cocuklar nasi bi nesil olarak karsimiza cikacaklar zaten cok merak ediorm :KK43:

Bizim binada da ses yalıtımı sorunu mevcut. Karşı komşuyla sabahları aynı anda diş fırçalıyoruz.
Alt kattaki bebeğin ağlamasından uyuyamıyoruz çoğu zaman. Gidip uyardık ama değişen bir şey yok, bebek sonuçta ağlayacak. Apartman hayatında töleranslı olmak şart.

Gidip konuşacaksınız, olmadı yöneticiye çıkın, o da olmazsa toplantı talep edin.
inan bebek aglamasi vs olsa ses cikarmam ki var sitede yasiors karsi blokda cok uzak bi mesafede diil. tam bizim kata denk gelen dairede de bebek var gecen ay dis cikardi yavrum. geceleri aglio napcan sIkcan disini suscan bisi diemezsin yarin obur gun benim de bebegim olcak cnk. bunlara tolerans gosterilir de insanlarda apartmanda yasadiklarinin farkina varmali ya bu nedir yani evde topuklu giymek zorunda da diil yani ama sonunda zaten toplanti talep etcem rezil olcak butun siteye

Dayamayıp eve ses sistemi kuracağım. Sonuna kadar da açıp evden çıkacağım bakalım gürültü çekmek ne demekmiş.
Benim üst katta at Çiftliği var da o yüzden.
Gücüm olsa müstakil ev alır kurtulurum bu rezillikten.
cook super bi fikir harbiden ac muzigi sonuna kadar 2 saat bi dinlesinler bende var ses sistemi de ama iste alt kattakilere yazik olur ona uzulurum

Malum terlik sesini bilemiyoruz. Belki konu sahibinin limitleri çok düşüktür yani tahammül seviyesi.
Ben ki kk da komşusunun maydonoz yıkama sesinden rahatsız olan konu okudum. Mutfağın suyu açılınca rahatsız oluyormuş. Çocuk ağlar rahatsız olur, komşu sevişir rahatsız olur, bilmem ne yapar rahatsız olurlar.
Yani o zaman bahçeli müstakil bir evde oturmayı deneseniz.

aslında edepsizlik edip apartmanın girişine kağıt asacaksın.
şu dairedeki arkadaş hergün topuklunun tıkırtısını çekmek zorunda değiliz. ya da geçenlerce eşya değiştirmenin rahatsızlığını yaşamak zorunda değiliz.
diğerinin de daire numarasını yazıp çocuklarına ettiğin ağza alınmaz küfürleri ve bedduaları duyarak susman zorumuza gidiyor insafa gel onları sen doğurdun anne gibi davran yazacaksınız.. belki edeplenirler..

sürekli ses yaptıklarında üşenmeden çık...benden gelmiyor dediğinde kimden geliyor ozamn diye sor..herkes işe gidiyor herkesin dinlenmeye ihtiyacı var..apartmanda yaşama kuralları var özel durum olmadıkça keyiften gece yarısı ses yapılmaz diyebilirsin..
yan komşunuzu değiştirme ihtimalin sıfır...ama bela okuğunu gördüğünde hiç yakıştıramadım falan diyebilirsin..

ama sonuç olarak çok fazla işe yaramaz..üst kat komşunda belki birazcık etkili olabilir..

X