Komple ev eşyaları 20 bin tl. Iyi mi ?

Yapacak bişey yok. Ailesi sahip çıkmadı o onların ayıbı. Gelinligimden tutta herseyi biz yapıyoruz. Bu çöpü girmeyecek bu eve
eeee zannediyomusun esin bunu hep farkedicek ailesie söylicn senin arkanda olca ailesi gelmicek keske ömür boyu görüsmesen ama böyle olmıcak 1 2 sene sonra aileside gelcek utanmadan oglum oglum diye esinizde annesini dilinden düsürmez burda okuyoruz yani madem paranız yok neden borcla evleniyosunuz kii 1 senede borc ödücene 3 4 senede öde neden yani baban demiyomu kızım sen napıyosun heleki evliliginin ilk yılları bi daha geri gelmez o ay nereye gidicegini düsünmen gerekirken elektrik faturasıı düsünüceksin bi daha düsün evlilik icin sen bu kadar fedakarlık ediyosun yarın esin ailemde ailem dediginde cok pisman olucaksın

eeee zannediyomusun esin bunu hep farkedicek ailesie söylicn senin arkanda olca ailesi gelmicek keske ömür boyu görüsmesen ama böyle olmıcak 1 2 sene sonra aileside gelcek utanmadan oglum oglum diye esinizde annesini dilinden düsürmez burda okuyoruz yani madem paranız yok neden borcla evleniyosunuz kii 1 senede borc ödücene 3 4 senede öde neden yani baban demiyomu kızım sen napıyosun heleki evliliginin ilk yılları bi daha geri gelmez o ay nereye gidicegini düsünmen gerekirken elektrik faturasıı düsünüceksin bi daha düsün evlilik icin sen bu kadar fedakarlık ediyosun yarın esin ailemde ailem dediginde cok pisman olucaksın
ben burda arkadaşa katılıyorum canım bizde herşeyi kendimiz yaptık başta eşim farkındaydı ama şimdi ailesi pişkin pişkin kocamda yaptıkalarını unuttu ailemde ailem diyo geriye benim borç ödeme çilem kaldı aradada parasızlıktan çıkan huzursuzluk

ben burda arkadaşa katılıyorum canım bizde herşeyi kendimiz yaptık başta eşim farkındaydı ama şimdi ailesi pişkin pişkin kocamda yaptıkalarını unuttu ailemde ailem diyo geriye benim borç ödeme çilem kaldı aradada parasızlıktan çıkan huzursuzluk
cünkü hep öyle olmustur heleki burayı keşfedince vay be diyosun hep kadınlar ceksin cileyi daha dun bi kou vardı kadın calısan mıs kocasının maasıda iyi bebek var diye bi kac sene calısmıcak ama koca 5 er 5 er ailesine paar yollamıs bide utanmadan karısına ise dön demis yani erkekler hemen unutur yaptıgın fedakarlıkları yarın gercketn kızmıcan mı bayramda nasıl gidicen o kadına nefret etmicen mi bide esin ailesine laf söyletmedimi bosa evlnems olursun benim merak ettigim ailesi bisey demiyomu hadi sen asıksın görmüyosum ama ailen önünü acmalı

cünkü hep öyle olmustur heleki burayı keşfedince vay be diyosun hep kadınlar ceksin cileyi daha dun bi kou vardı kadın calısan mıs kocasının maasıda iyi bebek var diye bi kac sene calısmıcak ama koca 5 er 5 er ailesine paar yollamıs bide utanmadan karısına ise dön demis yani erkekler hemen unutur yaptıgın fedakarlıkları yarın gercketn kızmıcan mı bayramda nasıl gidicen o kadına nefret etmicen mi bide esin ailesine laf söyletmedimi bosa evlnems olursun benim merak ettigim ailesi bisey demiyomu hadi sen asıksın görmüyosum ama ailen önünü acmalı
aynen aileyede çok iş düşüyor böyle konualrda aileler huzursuzluk çıkmasın aralarında diye ses çıkarmıyor ben daha 4 aylık evliyim normalde en güzel ayları olmalı gezmeli tozmalı ama malesef herşeyden kısmak zorunda kalıyorsun ve o insanlarda pişkin pişkin bi halt yemişler düğün yapmışlar gibi gelip karşında konuşuyolar o an dalmak istiyorsun :) he bide eşine ailen şöyle yaptı böyle yaptı dersen sen benim ailemi sevmiyormusun oluyor aileci oluyor çabuk unutuyolar

İyiymiş hayırlı olsun. Ben de evlenirken bazı eşyaları dandik bazılarını kaliteli aldık.
Şimdi borçlar bitti yeniliyorum dandik olanları.
Nerden aldın kız :)
Köşe koltuk 3.500
Bütün evin perdeleri 5000
Buzdolabı 3.500
Mutfak masa ve sandalye 1000
Sırada yemek masası ve halılar var.
Bari onları uygun fiyata alayım yaw.
İstanbul da nereye gidilir hiç bilmiyorum vallahi.

İyiymiş hayırlı olsun. Ben de evlenirken bazı eşyaları dandik bazılarını kaliteli aldık.
Şimdi borçlar bitti yeniliyorum dandik olanları.
Nerden aldın kız :)
Köşe koltuk 3.500
Bütün evin perdeleri 5000
Buzdolabı 3.500
Mutfak masa ve sandalye 1000
Sırada yemek masası ve halılar var.
Bari onları uygun fiyata alayım yaw.
İstanbul da nereye gidilir hiç bilmiyorum vallahi.
edirnekapıya git bence gez oraları iyce çoğunun kendi imalatı sağlam oluyor birde sağlam pazarlık yaparsan iyi :)

Konsol almasam nasıl olur acaba. Sadece masa sandalye alsam?
Benim gibi az mutfak eşyan varsa ya da eşyanı koyacak yerin varsa yemek takımı vs için, bence olmasa da olur. Bunlar kişiden kişiye değişir mesela tv ünitem de yok. Ben tembelim iş konusunda o ayrı ama eşyaya hizmet etmek için dünyaya gelmedim deyip her şeyin en zahmetsizine kaçtım. Şunu da yapabilirsin şimdilik almazsın düğünden sonra ihtiyaç duyarsan alırsın. Zaten kendi takımım için konuşacak olursam konsol ucuzdu masa sandalye pahalıydı. Bakarsın sonra da alırsın hani öyle çok acil bir şey degil

Şimdi bir hesaplama yaptım. Komple eşyalarım 17.250 tl tutmuş. Hepsini ayrı ayrı kendim seçtim. Mobilya paketi olarak almadım. Gayet kaliteli eşyalar..
Merhaba mobilyaları nereden aldınız acaba bende kayınvalideme yeni eşyalar alıcam hem biraz iyi biraz da uygun olsun istiyorum

Merhaba mobilyaları nereden aldınız acaba bende kayınvalideme yeni eşyalar alıcam hem biraz iyi biraz da uygun olsun istiyorum
Koltuklarimi ladin mobilyadan aldim. Merinos magazasinda ladin katalogundan sectim. Belki ladin le merinos ortaktir. 2900 liraydi o zaman simdi fiyat nedir bilmiyorum. Yemek odasi takimimi ider mobilyadan 2700 liraya aldim. Yatak odami da sanirim 3000 tl ye aldim merinostan.

Sonuna kadar haklısınız Benim eşimin ailesi de hiç destek olmadı evimde bir iğneleri yok üstüne bir de eşime dünyanın borcunu yıktılar, eşim masaları kırıyordu benim öyle bir ailem yok söyle böyle diye herşeyi benim aileme yaptırdı kendiside yaptı ama sonuca geliyim 1 sene sürmedi anası ana oldu babası baba oldu hiç bişey olmamış gibi ailesine gitti sonra benim huzurum bozuldu o gün bugünde düzen tutmadık zaten.Olan anamın babamın emeklerine oldu kardeşlerinin geleceği için biriken paralarına oldu, ve benim saglığıma oldu.Kendimizi enayi gibi hissettik tamam anası babası konuşabilir gidebilir ama neden en basında benim öyle ailem yok diye herşeyi bize yaptırdı ve ailesi çok varlıklıydı.

X