kolumda ve bacagımda olusan morluklar

Xanax için doktorunuza sorun. Prospektüsünde tibbi kelimeler oluyor biz anlamıyoruz ama kanamaya sebep olabileceğini belirten kelimeler olabilir
tabi soracagım da yıllardır kullanıyorum ben xanaxı. ve lustralı de aynı sekilde. hicbir zaman morarma yapmadılar . bu morarmalar temmuz ayından beri var.

cok ilginc bir sekilde kan tetkiklerimde bir anormallik bulunamadı, kemik iligi biyopsisi yapıldı ve pet bt cekildi. yesil sarı ve mor sekilde olusuyorlar...ama gecmeleri bi iki haftayı buluyor tamamen silinmeleri. losemi korkusuyla hayata kustum inanın . asırı yorgunluk istahsızlık hepsi gelisti. ne yapabilirim sizce ?
Lösemi teşhisi için gerekli tetkikler yapıldı değil mi?
Bir fotosunu koyabilir misniz morlukların

iste insan olamıyor o morluklar devam ettikce...insan vucudu bir muamma...kimi diyorki bazı losemi hastalarında kanda ve biopside cıkmamıs....bu tur seyler duyunca endise de artıyor tabii...::KK43:
Biyopsi kanlar pette de çıkmadıysa başka sebebi vardır
Doğal tedavilere yönelseniz ? Beslenme şekliniz değiştirseniz ?

Merhabalar, 50 yasındayım. Vucudumda temmuz ayından beri morluklar olusuor kol ve bacaklarımda. sonra da bir sure sonra geciyorlar , darbeyle de kolay morluklar oluyor bir kan almadan bile. hematologlara gittim hep , kemik iligi biyopsisi bile yaptırdım. spesifik bisey bulamıyorlar. Benzeri seyler yasayanlar oldu mu_?
C vitamini ya da portakal, limon vb çok tüketiyorsanız, peynir vb çok yiyorsanız da morarmalar olabiliyor. Sürekli kullandığınız bir ilaç da yapabiir.

Annem de de ara ara olur ona Doktoru bunları söylemişti.

merhaba, evet yapıldı. losemi ve lenfoma paneli, trombosit testleri, tam kan sayım, romatolojik tum testler, fibrinojen, ITP . en son pet bt ve kemik iligi biyopsisi yapıldı. gorunen bisey yok . resimleri koyayım aktarabilrsem buraya.

C vitamini ya da portakal, limon vb çok tüketiyorsanız, peynir vb çok yiyorsanız da morarmalar olabiliyor. Sürekli kullandığınız bir ilaç da yapabiir.

Annem de de ara ara olur ona Doktoru bunları söylemişti.
evet doktorlar da bulmaya calısıyorlar sebebini...

foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg

Merak etmeyin ilgisi yok. Genelde genç yaş diyor ama illa gençlerde görülecek diye bir durum yok. Zaten hematolojiye gitmişsiniz tetkikleriniz yapılmış. Bana da bu şekilde çok kadın hasta geliyordu sık görülen bir durum hep kadın hastalarda gördüm. Bizim hocamızda kadınlarda hormonal östrojene bağlı diyordu.
Annemde de oldu. Ben de kötü hastalık falan var zannettim beraberinde başka şeyler de vardı çünkü. Hiçbir şey çıkmadı. yaşla birlikte hormana bağlı hassasiyet gibi birşey olabilir. Tam menapoz dönemi sonrası gibi oluyor çünkü.

Zayıfladım enerjim tukendi....bazı seyler yanlıs gidiyor bunu hissedebiliyorum...
Sağlık anksiyetesi olan biri olarak söylüyorum o kdar çok yaşadım ki bu hissi.
Rahat olun. Kötü bir hastalığınız olsa bile tedavisi var. 4. Evrede olup atlatan da var erken teşhisle atlatmayan da. Erken teşhis çok önemli dedikleri için bu kadar stres yapıyoruz ama doktora gitmişsiniz. Kendinizi iyi ifade ettiyseniz, geçmiş öyküsünüzu güzel anlattiysaniz gözden kacan bir şey olmamıştır. Bu stres ve kötü düşünce insanı daha hasta ediyor.
Hatta ben kendim için derim. İnsan bir kere iki kere ağır hasta olur o korkuyu duyar. Veya ani bir rahatsızlık bir kaç kez geçirir sonunda ya ölür ya kalır. Ben bunu kaç kez yaşadım hem de kısa araliklarla.. simülasyon gibi. Gerçek gibi ama gerçek degil. Öldürmüyor ama duygusu korkusu dehşeti aynı şekilde. Rahat olun bir hastalık varsa siz çabalamasaniz da ortaya çıkar. Üzerine düşünmeyin.

Kolunuzdakiler parmak izine benziyor..birisi tutmuş kolunuzdan. Çok afedersiniz ama ilişki esnasinda bile olabilir. Acı duymadığınız için morarmasini anlamıyor olabilirsiniz. Kırmızı olani anlamadım. Kan aldırma sonrası değilse evet o anlamsız. Bilekteki de biri bileğinizi tutmuşsa olmuş olabilir. Benim de bacağımda su an sizin kolunuzdalilere benzer morluk var. Masajda oldu büyük ihtimalle. Açitmayan ama sizi tutan birinden dolayı da morluk oluyor. İlla güçlü bir darbeye gerek yok

Kolunuzdakiler parmak izine benziyor..birisi tutmuş kolunuzdan. Çok afedersiniz ama ilişki esnasinda bile olabilir. Acı duymadığınız için morarmasini anlamıyor olabilirsiniz. Kırmızı olani anlamadım. Kan aldırma sonrası değilse evet o anlamsız. Bilekteki de biri bileğinizi tutmuşsa olmuş olabilir. Benim de bacağımda su an sizin kolunuzdalilere benzer morluk var. Masajda oldu büyük ihtimalle. Açitmayan ama sizi tutan birinden dolayı da morluk oluyor. İlla güçlü bir darbeye gerek yok
yok beni tutan biri olmadı inanın. bir gecede olusuyor bunlar bazen. normal uyurken yani.

Resimleri ekledim. hepsini arastırıyorum beslenme tarzı vs simdilik kesin bir recete ile karsılasmadım.
Değişik bir dönemeden geçiyorsunuz ama net bir hastalık yok baya da tetkik yapılmış size , biraz su oruçlarını araştırmanızı tavisiye ederim , ilginizi çekerse özelden yazın bana

Benimde senelerdir olur ama sadece bacağımda hem üst hem alt bacak olup geçiyor. Elhamdulillah bi hastalığım yok sebebi ney bende bilmiyorum

Değişik bir dönemeden geçiyorsunuz ama net bir hastalık yok baya da tetkik yapılmış size , biraz su oruçlarını araştırmanızı tavisiye ederim , ilginizi çekerse özelden yazın bana
Evet cok tedirgin bir donem benim icin gercekten de. Bugune kadar aldıgım radyasyonlardan da cok evham ediyorum . Su orucu konusunda yazacagım size ozelden.

X