kolumda ve bacagımda olusan morluklar

crp 3,5 cıkmıs en son aralık ayında. alt ast enzimler de normal cıkmıs ama karacıger kanserinde de vucutta kendiliginden olusan veya kolay morarma gibi belirtiler goruluyormus. pet ct cektirdim diye bi kac doktora telefonda sordum ama ona guvenilmez gibi konusmalar yaptılar merak ettim neye guvenebiliriz....moralim baya bozuldu iyice simdi..

bir tedavisi varmıdır acaba_= kime danısabilirim
doktorum bu morluklar karaciger kanserinde de gorulebiliyormus. ben pet bt cektirmistim aralıkta ve sadece alt ast bakılmıstı karaciger degerlerinden. Karaciger durumunu nasıl eleyebilirim yani nasıl bilebiliriz karacigerden kaynaklı olup olamayacagını? hucresel bir kanserse gozukmeyebiliyormus diyorlar. :KK43:

Stresinizi azaltmaya çalışın geçecektir muhtemelen
Doktorum, bu morluklar karaciger kanserinde de gorulebiliyormus. ben pet bt cektirmistim aralıkta ve sadece alt ast bakılmıstı karaciger degerlerinden. Karaciger durumunu nasıl eleyebilirim yani nasıl bilebiliriz karacigerden kaynaklı olup olamayacagını? hucresel bir kanserse gozukmeyebiliyormus diyorlar. :KK43:

bazı antideprasantları alıyorum ve xanax kullanıyorum. Ama ben bu ilacları yıllardır kullanıyorum...ve bu sikayetlerim sadece temmuzdan

doktorum bu morluklar karaciger kanserinde de gorulebiliyormus. ben pet bt cektirmistim aralıkta ve sadece alt ast bakılmıstı karaciger degerlerinden. Karaciger durumunu nasıl eleyebilirim yani nasıl bilebiliriz karacigerden kaynaklı olup olamayacagını? hucresel bir kanserse gozukmeyebiliyormus diyorlar. :KK43:
Karaciğerde şüphe uyandıran bir durum varsa bunu bilmenin tek yolu karaciğerden biyopsi almak lütfen size daha iyi bir yol gösterecek alanında iyi bir doktor bulun başka türlü içiniz rahat etmeyecek

Karaciğerde şüphe uyandıran bir durum varsa bunu bilmenin tek yolu karaciğerden biyopsi almak lütfen size daha iyi bir yol gösterecek alanında iyi bir doktor bulun başka türlü içiniz rahat etmeyecek
doktoruma sordum karacigerden suphe etmiyoruz dedi. biopsi de ole hemen yapılacak bir islem degilmis enfeksiyon riski varmıs. fibroscan denen bir yontemle de karaciger hasarı varmı yokmu bakılabiliyormus ancak orada suphe gorulurse biyopsi isteniyormus. kan tetkikleri de tabii LDH, AFP ve ALP gibi Alt Ast hepsi bir arada bakılması gerekiyormus.

Ben kendim okudum belirtileri karaciger kanserinde morluk olur diye yazıyor. ama pet bt de karaciger kanseri olsam bu cıkmaz mıydı peki_?

Merhabalar, 50 yasındayım. Vucudumda temmuz ayından beri morluklar olusuor kol ve bacaklarımda. sonra da bir sure sonra geciyorlar , darbeyle de kolay morluklar oluyor bir kan almadan bile. hematologlara gittim hep , kemik iligi biyopsisi bile yaptırdım. spesifik bisey bulamıyorlar. Benzeri seyler yasayanlar oldu mu_?
Siz yine de düzenli olarak tam kan sayımı yaptırın. Bazı hastalıklar akut gelişiyor onlara fırsat vermemiş olursunuz. Biyopsilerden bir şey çıkmıyorsa endişelenmenize gerek yok, daha bilgili doktorlara gözükseniz?

Siz yine de düzenli olarak tam kan sayımı yaptırın. Bazı hastalıklar akut gelişiyor onlara fırsat vermemiş olursunuz. Biyopsilerden bir şey çıkmıyorsa endişelenmenize gerek yok, daha bilgili doktorlara gözükseniz?
Valla gittigim doktorlar hep docent ya da profosor. Memorialda profesor 2 doktora gittim, koc universitesi hastanesinde bir profosore gittim ve medicanada bir docent hematologa gittim. yarın karacigerle ilgiili tum enzimlerin tekrar testlerini yaptırıp oyle gidecegim doktora tekrardan. Daha bilgili doktorlar derken nereyi tavsiye edersiniz mesela_

Okunan her belirtiyi kendinize yakıştırmadan araştırma yapın gereken testleri yaptirin doktorunuz size uygun bir tedavi sunacaktır
simdide ne oldu biliyormusunuz, gittigim doktorlardan biri ki laboratuar uzmanı, yapılan biyopsinin yetersiz oldugunu soyledi. kemik iligi biyopsisi tekrarlanacak yanı. bir de AFP diye bir karaciger tumor markerı var, onun normal sınırı 9 benimki yukselmis gecen senekine gore , 10.43 olmus. bi kontraslı mr yaptırsanız iyi olur dedi bana. kısaca bir daha ilik biyopsisi yapılacak...cehennemde gibiyim aynı inanın..:KK43:

Pro- zac kullandınız mı? Kullanıyor musunuz? Mukoza kanamaları yapıyor. Bende yıllar önce kullandığımda yaptı. İlaçtan olduğu ortaya çıkana kadar yaptırmadığım test kalmadı. Bu ilacı kullanmıyorsanız bile antidepresanınızın içini iyicr oluyun. Mukoza kanamaları yaxıyorsa ilacı doktorunuza değiştiryin
yok prozac kullanmadım hic. kemik iligi biyopsisi tekrarlanacak zaten, yetersiz buldular raporu.

simdide ne oldu biliyormusunuz, gittigim doktorlardan biri ki laboratuar uzmanı, yapılan biyopsinin yetersiz oldugunu soyledi. kemik iligi biyopsisi tekrarlanacak yanı. bir de AFP diye bir karaciger tumor markerı var, onun normal sınırı 9 benimki yukselmis gecen senekine gore , 10.43 olmus. bi kontraslı mr yaptırsanız iyi olur dedi bana. kısaca bir daha ilik biyopsisi yapılacak...cehennemde gibiyim aynı inanın..:KK43:
Maalesef bazen testlerde yanılma oluyor ya da yetersiz kalıyor çok zor bir durum ama asla pes edip kendinizi yipratmayin tekrardan yapılsın gereken testler bu sizin o hastalığı tasıdığinız anlamına gelmiyor sakin kalmaya gayret edin

Maalesef bazen testlerde yanılma oluyor ya da yetersiz kalıyor çok zor bir durum ama asla pes edip kendinizi yipratmayin tekrardan yapılsın gereken testler bu sizin o hastalığı tasıdığinız anlamına gelmiyor sakin kalmaya gayret edin
ahh iste o morluklar halsizlikler bir arada olunca insan iste maalesef kalamıyor ki sakin..simdi gectiler ama bliiyorum yeniden olusacaklar..kan tahlileri iyi geldi bugun yine ama dedigim gibi maalesef biseyin garantisi yok kemik iligi biyopsisi olmadıkca tekrar. bir de bu karaciger mevzusu cıktı...ne yapacagım bilemez haldeyim.

ahh iste o morluklar halsizlikler bir arada olunca insan iste maalesef kalamıyor ki sakin..simdi gectiler ama bliiyorum yeniden olusacaklar..kan tahlileri iyi geldi bugun yine ama dedigim gibi maalesef biseyin garantisi yok kemik iligi biyopsisi olmadıkca tekrar. bir de bu karaciger mevzusu cıktı...ne yapacagım bilemez haldeyim.
Dilerim ki Allahin izniyle güzel haberlerinizi buraya yazmak nasip olur . Allaha sığının . İnşallah sonuçlarınız iyi gelir

bir de o doktor bugune kadar almıs oldugum radyasyonun kemik iligini yormus olabilecegini soyledii daha da urktum...baya bi umıtsizlige kapıldım acıkcası bu s ene cıkmazsa demek seneye cıkacak....:KK43: bi gogus kanseri gibi degil losemi...daha umıtsiz bir hastalık sonucta..

bir de o doktor bugune kadar almıs oldugum radyasyonun kemik iligini yormus olabilecegini soyledii daha da urktum...baya bi umıtsizlige kapıldım acıkcası bu s ene cıkmazsa demek seneye cıkacak....:KK43: bi gogus kanseri gibi degil losemi...daha umıtsiz bir hastalık sonucta..
Kemik iligi biyopsisini ne zaman tekrarlayacaksiniz

Hastalık yoktur hasta vardır.Benim tanıdığım çok insan var lösemi olup atlatan 15 yıldır sadece kontrole giden.Kisiden kişiye göre değişir o.

Hastalık yoktur hasta vardır.Benim tanıdığım çok insan var lösemi olup atlatan 15 yıldır sadece kontrole giden.Kisiden kişiye göre değişir o.
Allah caresiz dert vermesin...ama kurtulamayan da cok var ...bakın ben simdi kemik iligi biyopsisini tekrarlatacagım mecburen ...afp diye bir deger de yuksek geldi. dert bitmiyor nitekim. hangi birine uzuleyim sasırdım :KK43:

Allah caresiz dert vermesin...ama kurtulamayan da cok var ...bakın ben simdi kemik iligi biyopsisini tekrarlatacagım mecburen ...afp diye bir deger de yuksek geldi. dert bitmiyor nitekim. hangi birine uzuleyim sasırdım :KK43:
Sizin yapılan biyopsinin yetersiz olması nasıl oluyor acaba onu ilk defa duydum yani sonuçta kemik iliği biyopsisi bu.Sordunuz mu neden yetersizmis

X