Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Arkadaşlar cin3 nedeniyle leep olmuştum Ağustos’ta. leep işleminden sonraki ilk smearim alındı. Sonuç intraepitelyal lezyon ve malingnite açısından negatif yani devam eden cin 1,2,3 yok. Hpv de negatif. Temiz son derece mutluyum :) 2 hafta sonra gardasil aşı olacağım. Lütfen tekrarlayan durumlarda Sakin olun ve takibinizi bırakmayın.

Merhaba arkadaslar,

Kronik servisit , idrar yaparken yanma hissi verirmi? Bir haftadir idrar yaparken yanma hissediyorum.
Vulvam oldukca kirmizi..ne yapmaliyim, randevu iki haftadir sonra..

Kronik servisit nasil gecer? Kendiliginden gidermi? Hpv 16 ve 6 var. Simdiden tesekurler.

Servisitin vulva üzerine etki yapıp yapmadığını bilmiyorum ama servisitle beraber belki idrar yolları enfeksiyonunuz da vardır. Bu nedenle idrar yaparken yanma ve tahrişe bağlı şişlik olabilir. Antibiyotiklere karşı direnç gösteren kronik servisitlerde bazen cerrahi işlem yapılabiliyor diye biliyorum. Benimde leep işlemimden sonra pataloji sonucumda kronik servisit gelmişti. Ama daha sonra ki smearimde servisitte yoktu. Yani Leeple beraber hem cin 3 vakam hemde servisit çözümlendi. Ama sizde hpv intraepitalyel lezyonlara sebep olmadıysa leep e de gerek olmadan Koter, kriyoterapi, lazer gibi işlemler uygulanabilir belki servisit için kullandığınız antibiyotikler işe yaramadı mı ya da kullandınız mı ?

Kolposkopi negatif ve Ascus.. hpv 16 ve 6 var bende.. ne yazikki..
Vulvam baya kirmizi idrar yaparken yanma var.. leep islemi yapilmadi .. kolposkopi negatif oldugu icin.. Ama kronik servisitim var..

Kolposkopi negatif ve Ascus.. hpv 16 ve 6 var bende.. ne yazikki..
Vulvam baya kirmizi idrar yaparken yanma var.. leep islemi yapilmadi .. kolposkopi negatif oldugu icin.. Ama kronik servisitim var..
Zaten ascusa leep işlemi yapılmaz ki. Kolposkopiyle bakılmış negatif denmiş. O durumda servisit için vajinal gecişli ya da seksüel geçişli enfeksiyon( trikomonas, gonore, klamidya) var Mı bakılır varsa uygun ilaçlar verilir. Vs ama kolposkopi negatifse sorun yoktur ki zaten. Belki siz sistit olmuşsunuzdur.

Senin siğillerin geçmedi mi propolise rağmen ? Neden aldırmıyosun siğilleri
Hayir geçmedi malesef bende umutluydum. Butun yazilarda propolisle 2 ayda sigiller kuculdu yada bitti diyorlardi bende umutlandim baya ama gecmedi. Aslinda zaman lazim 2 ayda mucize bekliyorum. Sigilleri aldirmayada korkuyorum icerde ve sayisi cok fazla oldugu icin. Cesaretimi toplarsam onlarida halledicem insallah

Çookkk sevindim arkadaşım gözün aydın :) insallah birdaha olmaz

Tebrik ederim çok çok sevindim darisi bizlerin başına ❤❤❤

Geçmiş olsun reulin sonunda kurtuldun . Allah bir daha yaşatmasın canım

Geçmiş olsun reulin sonunda kurtuldun . Allah bir daha yaşatmasın canım
Canım benim çok teşekkürler. Umarım tekrarlamaz. Sen ve Zhayat bana leep dönemimde Tek başıma ameliyata giderken ve sonrasında inanılmaz destek oldunuz. Sadece yaşadıklarımızı paylaşmak bile bana inanılmaz motivasyon sağladı. Sana ve zhayata özellikle çok teşekkür ediyorum. Güzel haberlerinizi dört gözle bekliyorum.

İnşallah hepimiz güzel haberlerle dönücez ve bir daha geri gelmemek üzere kurtulucaz bu işten . Sana zor gününde bir nebze olsa faydam dokunduysa ne mutlu bana senin de bana desteğin unutulamaz . Elimden geldiğince burdaki arkadaşlarla başımdan bu husustaki geçenleri paylaşmaya çalışıcam inşallah herkese faydamız dokunur bu illet karşısında bilinçlenir sağlığımızı riske atmayız .

Tek yapabildigimiz bu zaten. Keske daha çok yardimci olabilsek destek olabilsek. Bunada şükür :)
Bu arada süleyman akhan hocadan persembe günü icin randevu aldım. Hem şu cinime bakayım ne alemde :) hemde sigilleri yaktirayim randevuyu aldigimdan beri ağlamakliyim korkuyorum tedirginim. Çok acirmi acaba? Yaktirdiktan kisa sure sonra sigiller yine cikti diyenlerde vardi. Yine çikarmi acaba? Pişman olmam insallah.

sadece sigil yapan mi var sende?? sadece oysa..merak etme bir sure sonra gider... benim gibi hpv 16 varsa o biraz sakincali.. yani tehlikeli olan.. sigil yapan yaktirip sonra biter..
benim arkadasimdada olmustu bu sigil yapan turu... bir yil sonra gitti.. 3-4 defa yaktirdi... tekrarma olmadi..

Smeer negatif cikti. Tehlikeli bisey yok dedi doktor. Çok sayida sigil var. Cin1 var 6 ay sonra kontrole geldiginde bakariz dedi devlet hastanesi. Hpv çok önemsemiyorlar. Ama ben dayanamadim bide prof muayene etsin bakalim o ne diycek. İçim rahat etsin bekleyerek vakit kaybetmek istemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…