Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

CİN 1 %60-70 gibi bir oranla kendiliğinden 1-2 sene içinde geçebilirmiş o yüzden sadece smear takibi yapılıyor , 2 sene sonunda halen gerileme olmazsa konizasyon yapacak.

Ne güzel sizin adınıza çok sevindim. İnşallah bende öyle günler görebilirim :)
Canım neden göremeyesin ki , Allah isterse herşey olur. içini ferah tut çok düşününce bu hastalıkları insanın psikolojisi bozuluyor. Ben akışına bıraktım artık kontrollerime gideceğim gerekli işlemleri yaptıracağım gerisini Rabbim bilir.

Amin haklısınız. Biraz da psikoloji etkiliyor. Bağışıklık için mutlu olup stresden ve endişelerden uzak durmak gerekli. Ben ilk buraya yazdıgım mailden sonra o güne kıyasla daha iyiyim. :) Teşekkür ederim cevaplarınız için. Beni rahatlattınız..

Allah tüm hastalara acil şifalar versin içinde bize de. ama cin 1 öyle hemen ilerleyen bişey değil leep ya da konizasyonla temizlenebiliyor Allah beterinden korusun bizleri.

Canım merhaba , bende 24 yaşındayım 2 senelik evliyim ve konizasyon yapıldı bana şubat ayında. 2 kez smear yaptırdım ve ikisindede direk cin3 çıktı. biyopside de cin3 çıktı. konizasyonda alınan parçadada 3 ayrı yerde cin3 çıktı. bi daha konizasyon yapamayız alacak alan kalmadı dedi doktorum. haziran ayında tekrar smear alınacak bekliyorum. bol bol doğal takviyeler alıyorum civan perçemi keten tohumu gibi. bağışıklığımı yüksek tutmaya çalışıyorum. ve aynı zamanda gebe kalmaya çalışıyorum. çünkü cin3 geçmezse dondurma işlemi yapacak doktorum ve hamile kalamayabilirsin işlemden sonra dedi. bakalım haziranı bekliyoruz :)

Leep'den daha ileri bir tedavi yöntemi diye biliyorum konizasyonu.
Ben ilk aşamada leep olacağım. Geçen hafta kadıköy şifada ki bir profesör doktora gittim o kriyoterapiyi de önerdi bana. Daha risksiz bir yöntemdir diye anlattı. Ama yeditepe üniversitesi hastanesindeki bir profesörde kriyoterapiye karşı çıktı. Leep'i önerdi. Daha sizin işleminizde çok yeniymiş umarım temiz sonuç alırsınız..

teşekkür ederim canım. seninde biran evvel düzelir inşallah daha başındasın çünkü benimki çok hızlı ilerledi smear alalı 6 ay olmuştu 1 seneyi beklemeden smear yaptırmam büyük şansım oldu.

bende de 2013 te cin 1 çıktı smearlar hep temiz di araştırma hastanesinde hpv genotiplemde riskliler yok diye patolojı raporum var ama turkiye hastanesindekş tahlil sonucum yeni çıktı sonuç pozitif .(

bana da 27 yaşına kadar etkili olur dediler

bende de 2013 te cin 1 çıktı smearlar hep temiz di araştırma hastanesinde hpv genotiplemde riskliler yok diye patolojı raporum var ama turkiye hastanesindekş tahlil sonucum yeni çıktı sonuç pozitif .(
Sizde siğil oldu mu peki?

Bende hiç bir sıkıntı yoktu birçok defa da yazdım okudunuz mu bilmiyorum son 1 senedir 3 kez temiz smaer aldım.
Ben artık smearlere güvenmiyorum. Çünkü eğer ki lezyonların döküldüğü dönemde smear alınırsa doktorum yakalanamaıştır gerekli sonuç diye açıkladı bana. Cin1 den ASCUS'a sonra 3 smear temiz ve sonra bir anda ASC-H
Hikayem son 2 senedir bu harflerden oluşuyor. Kabuslarım oldular. Leep olacağım artık son çarem..

kızlar takmayın kafanıza sonuçta tedavisi olan bişey ben artık hiç takmıyorum herşey düzelecek elbet.

canım bende rahimağzı yetmezliği var henüz bişey yaptıramam
allah büyük

kızlar takmayın kafanıza sonuçta tedavisi olan bişey ben artık hiç takmıyorum herşey düzelecek elbet.

bende öyle eskisi kadar takmıyorum ama işte leep olduktan sonrası için endişe ediyorum. Olsam da kurtulsam artık demeye başladım. Pozitif düşünerek endişeden uzak durmak lazım. Ben burda bir kızın yazdığı bir aşıyı araştırdım adı Allokin Alfa. Rusya ve Ukraynada satışı var. Türkiyede bulunmuyor. Rahim agzı kanserine ,hpv'ye, herpes'e ve hepatit hastalarının tedavisinde kullanılıyormuş. Kanser lezyonları için kullanılan alferon içeriyormuş içerisinde.
Fakat getirtmek konusunda sıkıntı yaşadım. Reçetesiz satışı yok. Burda ki doktorumda reçete yazma konusuna yanaşmadığı için konu öylece kaldı.
Bir daha da bu bilgiyi edindiğim kıza ulaşamadım zaten. O getirtmiş.

canım ya getirtsek ne güzel olur kurtuluruz ben de riskli türler için aşı yaptıracağım ama bebek düşünüyorum

beklemem lazım

Arkadaslar ben eylül ayında smear yaptırdım mantar enfeksiyon çıktı patolojik yorumda ise nükleus sitoplazma oranı artması ve hiperkromazi çıktı. 6 ay sonra tekrar yaptırdım direk hsil çıktı. 5 aylık gebe yim aynı zamanda bu sonucun böyle çıkmasında gebelik etkili olabilirmi yani ikincisi yanılma olabilirmi gebelikte yanılma olabilir dedi doktorum tekrar başka bi hastanede daha smear verdim başına böyle bişey gelen vardı

gebelikte bağışıklık sistemi düştüğü için ilerlediğini biliyorum bana doktorum böyle söyledi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…