Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Canım yok ben kendim yapmışım bunu. Salak gibi foşur foşur yıkardım vajinayı. Sabunlarla duş jelleriyle🤦‍♀️🤦‍♀️ Öyle olunca ph dengesi vajina florası hep bozulmuş. Yararlı bakterilerim ölmüş zararlı bakteriler üremiş. Onlarda haliyle yara oluşturmuş hep. Doktor böyle açıkladı. Doktorda yoğurt ye bol bol dedi. Turşu ve kekiği yeni duydum canım deneyeceğim teşekkür ederim 😍😍
Sonucun kronik servisit mi cıktı canım? Vajinada yanma falan oluyor mu sende

Sonucun kronik servisit mi cıktı canım? Vajinada yanma falan oluyor mu sende
Evet canım aynen kronik servisit yazıyor tanıda. Vajina da normalde olmuyor ama ilişki sırasında çok fena oluyor. Hatta bazen açık yaraya tuz basar gibi 😒😒

Benimde aynı sorun ve kronik servisit çıkmıştı:KK43: neden oluyormuş peki doktorun birşey dedi mi?
Canım sebebini sormadım ama doktorun anlattıklarına göre onlar sebep mi bilmiyorum vajinal duş zararlıymış sen çok yapmışın dedi ki doru çok yıkardım su ve sabunla 🤦‍♀️🤦‍♀️ Bide sağlıklı beslenmek gerekiyormuş yoğurt çok ye dedi. Bakalım bir buçuk ay sonra geçmiş olcak mı. Maya içeren bi ilaç verdi bide ayrıca

Canım sebebini sormadım ama doktorun anlattıklarına göre onlar sebep mi bilmiyorum vajinal duş zararlıymış sen çok yapmışın dedi ki doru çok yıkardım su ve sabunla 🤦‍♀️🤦‍♀️ Bide sağlıklı beslenmek gerekiyormuş yoğurt çok ye dedi. Bakalım bir buçuk ay sonra geçmiş olcak mı. Maya içeren bi ilaç verdi bide ayrıca
Canım bende şampuanla duş jeliyle yıkardım hep ne kadar salakmisim şuan benimde floram bozuldu kesin

Kızlar adetime 8 gün var adet öncesi kolposkopi sorun olur mu acaba doktorum birşey olmaz dedi ama yinede korkuyorum enfeksiyon falan kapar miyim ?

Kızlar adetime 8 gün var adet öncesi kolposkopi sorun olur mu acaba doktorum birşey olmaz dedi ama yinede korkuyorum enfeksiyon falan kapar miyim ?
Bende regl bitiminden 2-3 gün sonra yaptırmıştım canım bi sorun olmaz sanırımmm nedennolsun ki

Kızlar bişey soracagım, geçen ay rahim ağzıma kriyoterapi/ lazer yaptırdım cin 1 için, bu ay reglm 4 gün gecikti, henüz olmadım acaba bu tarz işlemlerden sonra gecikme yaşayan var mı doktorsadece bol akıntın olcak demişti hiç bundan bahsetmedi, rahim ağzı veyumurtalıklar farklı şeyler aslında, ee kist vs yok daha yeni baktırdım ne bu şimdi 🤦‍♀️😬

Kızlar bişey soracagım, geçen ay rahim ağzıma kriyoterapi/ lazer yaptırdım cin 1 için, bu ay reglm 4 gün gecikti, henüz olmadım acaba bu tarz işlemlerden sonra gecikme yaşayan var mı doktorsadece bol akıntın olcak demişti hiç bundan bahsetmedi, rahim ağzı veyumurtalıklar farklı şeyler aslında, ee kist vs yok daha yeni baktırdım ne bu şimdi 🤦‍♀️😬
Canim stresten olabilir ben ilk ay 1 ay adet olmamistim stres gerginlik cok etkiliyor

Tatlım mevsim geçişlerinde olabilir işlemden dolayı da olabilir 1 hafta gecikme sorun değil devam ederse git doktora bebiş olma ihtimali var mı 😃

Tatlım mevsim geçişlerinde olabilir işlemden dolayı da olabilir 1 hafta gecikme sorun değil devam ederse git doktora bebiş olma ihtimali var mı 😃
Çok sagolun içimi rahatlattın 🙏🏻 Bebek olma durumu yok, işlem sonrası 3 hafta ilşki yasaktı zaten 🤫 stresten de olabilirdediğiniz gibi bekleyelim bakalım😘

Kızlar. Bu fastfood tarzı yiyecekler. Cips çikolata gibi abur cuburlar. Bağışıklığı kötü mü etkiler

Arkadaslar hepinize sunu sormak istiyorum. rahim duvarina yerlesmis ya da o yöne dogru uzanan HPV16 si cikipta sonucu CIN 1 ya da enfeksiyon olan var mi ?Merak ettim cevap verebilirseniz sevinirim..

Arkadaslar hepinize sunu sormak istiyorum. rahim duvarina yerlesmis ya da o yöne dogru uzanan HPV16 si cikipta sonucu CIN 1 ya da enfeksiyon olan var mi ?Merak ettim cevap verebilirseniz sevinirim..
Rahim agzında yara vardı ben de hpv yüksek riskli olan oldugu için leep oldum ama rahim duvarını duymadım daha dogrusu anlattığınızı anlamadım nasıl öne dogru cin1 yapar ztn hpv cin e de enfeksiyon eşlik eder genelde

X