Kod L65.0 Telogen effluvium kötü mü?

Miyav_su

Nirvana
Pro Üye
16 Şubat 2009
34.816
123.236
Mune abla lütfen konumu taşıma olur mu ? Merhaba kızlar ağlamamak in kendimi çok zor tutuyorum tam 3 senedir saçlarım dökülür gitmediğim doktor kalmamıştı bu ay buradaki üniversite geldim ve doktorum kan tahlili istedi internetten sonucuma baktım çok kötüyüm kalbim sıkıştı bu rahatsızlığı hiç duyan bilen var bana yardım edin kızlar Allah rızası için ayrıca Demir seviyemde 24

canım öncelikle sakin ol nette yazan herşeye de inanma orası insanı kanserde ediyo öldürüyoda doktoruna göster önce ne yazıyodu nette

Oradaki üniversite hastanelerinde kan sonucuna göre doktorla görüşme olmuyor mu?
Biz burada kan veririz,sonuçlar birkaç saat sonra çıkar,doktorla görüşürüz.
Bu şekilde internet ortamında daha çok kafan karışacak.

Lütfen internetten bakma doktorunla konuş , internette yazılanlara göre benim felç geçirmem lazımdı .

Şuan hocayı bekliyorum canım netten kendin bakabiliyorsun ve çıktısını alabiliyorsun merak ettim bende baktım zaten 3 yıldır saçlarım dökülüyor gitmediğim doktor kalmadı kızlar

Böyle bir rahatsızlığın teşhisini hangi testle koydunuz acaba ?
Kan testi verdim sabahdan kendimizde netten sonuçlarımıza bakabiliyoruz şuan doktorda bekliyorum sonuç için ben kendim koymadım sadede üzüldüm şok oldum 3 yıldır saçlarım dökülüyor açtığım konulara bakın

canım sakin ol lütfen, kötü bir şey yoktur inşallah. .

Bende diyorum ki konu başlığına yazdığınız şey bir test ismi değil öyle bir test yok benim bildiğim
Umarım korktuğunuz gibi değildir
Geçmiş olsun.

Bitanemm canım internette ne yazdığına bakma sen. Bunun ne derece de olduğu önemli doktorunla konuş bak nasıl rahatlayacaksın. Bu saç dökülme rahatsızlığı demek. İki türlüsü var. Birincisi normal Telogen effluvium, onda dökülen saçlar geri çıkıyor kendiliğinden. Hastalık türü olan Telogen effluvium da demir eksikliği ve kansızlıkla saç dökülmesi oluyor. Bu genelde her kadında olabilir ender rastlanan bir durum değil bitanem. Eğer demir eksikliğin giderilir ve kansızlığın normale dönerse bu sorun çözülüyor. Kalıcı bir problem de değil yani. Kıyamam sana ben.. Bu sonuçlar çok korkutucu görünüyor biliyorum. Antik kuntik hastalık isimleri.. Rabbim daha byük sıkıntı vermesin. Ama korkulacak bir durum yok güzelim benim

Bende diyorum ki konu başlığına yazdığınız şey bir test ismi değil öyle bir test yok benim bildiğim
Umarım korktuğunuz gibi değildir
Geçmiş olsun.
Evet test değil sonucunda öyle yazıyordu kusura bakmayın panikle açtım buraya güveniyorum o yüzden sağolun

Miyav_su seni döverimmmmmm ben bakkk kuzucum benım demir seviyem 3 dü
saçlarım akıyodu resmen kopuyordu.
bende ilk okuyunca Allah korusun kötü bişey sandım.
ben bu hastalığı ( anemi demir eksilkiğinin) 15 senedir yaşıyorum.
başka hangi değerin ne çıktı yazarmısın
ayrıca lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn nettennnn hastalık araştırma ben o hatalrı yaptımmm
sen yapmaaaaa lütfen...

İnşallah saçlarım geriye gelir canım çok doluyum bu konuda zaten

Telogen effluvium kadınlarda saç dökülme sebepleri arasında 2.sırada durur.Tiroit bezi hastalıkları,anemi,stress,biotin yetmezliyine bağlı olabilir.Bazen bu hastalıklar olmadan da oluşa bilir.Yetersiz beslenme,proteini eksik beslenme de sebepler arasındadır.Genelde ağızdan alınan biotin,keratin ağırlıklı ilaçlar ve düzenli beslenmeyle 1 kaç ayda tedavi olur.Acil şifa dilerim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…