Kocamin asiri yiyisi:(

Ben de yemeği hayatının merkezine koymuş, başka hiç bi şey düşünmeyen insanlardan nefret ederim. Sizi anlıyorum kilosundan ziyade bu pis bogazlılıgı sizi rahatsız etmiş. Bi de üstüne sizin diyette olmanız olayin tuzu biberi olmuş.

Ama hepsi bi yana bence siz de çok sağlıklı yaşam konusunda bilgili sayılmazsınız bence. Bi kere kilonuz kesinlikle fazla ve 3 kılo verseniz de fazla olmaya devam edecek. Ikıncısı günde 1 kilo vermek gibi bi şey sözkonusu dahi olamaz. 1 kilo yaklaşık 7bin kalorıye karşılık gelir bir kadının da günlük kalori ihtiyacı 2 bin fılandır. Siz hiç bir şey ağzınıza koymasanız bile 3 günde ancak kilo verebilirsiniz ki bu bile sağlıklı olmaz. Günde 1 kilo verdiğinizi sanarken aslında verdiğiniz şey vücudunuzdaki su ve eriyen kaslarınız, yani bi bakıma kilonuzu değil sağlığınızı kaybediyorsunuz.

Böyle sert diyetler yaparak psikolojik olarak da kendinizı yıpratmıs ve tahammülsüz bi hale gelmişsiniz. O boy ve kılodakı bi adamın sizin sağlıklı sandığınız dıyetınızı uygulama imkanı yok. Bi erkeğin ihtiyacı olan kalori bi kadınınkınden çok daha fazladır ve kuru yemiş de gayet sağlıklı bi şeydir. Bırakın bari sağlıklı şeyleri doya doya yesin ki bu yeme dürtüsunu biraz köreltsın. Kocaman adamın her yediğine karısırsanız sürekli kontrol etmeye çalışırsanız sonunda zayıflayan şey sizin aile baglarınız olacak.

Tiroidinde bir problem olabilir mi. Ya da şekeri çabuk düşüyordur doktora götürmeyi denediniz mi. Gerçekten bu kadar yememesi lazım

Esınızın yemek seklı, bogazı rahatsız edıcı olabılır ama ne kotusu ne bılıyor musun ondan bu sekılde tıksındırıcı bahsetmenız. Herhalde gorucu usulu evlendınız kı yemek yeme tarzını degılde catal bıcak kullanma vs hıc bırını bılmıyorsunuz. Benım nısan,dugun vs 5 ayda her sey olmusken bıle fıkır sahıbıydım. Esınızın boyuna gore kılosuna bakınca hımbıl ya da bıngıl bıngıl yaglı durmuyor gıbı. Bır cok yapılan yorumda oldugu gıbı ben de ona karsı sevgınızde problem var dıye dusunuyorum.

Bunun dısında catal bıcak kullanmama, onundekı her seyı sılıp supurme, ınsanların esınızden o sekılde bahsetmesı hos degıl ben de yasamak ıstemem. Pekı sız bunu degıstırmeye yonelık azar,ıkaz,kınama tarzı bır yaklasımın dısında bır yaklasımda bulundunuz mu? Gunumuzde her seyın bır caresı varken buna da bulunamaz mı?

Ya da bosverın hıc bır sey ıse yaramıyorsa, yapacak bır sey yok deyın rahatsız oldugunuz duurmdan kurtarın kendınızı ama bır dusunun kadın olarak kılo almaya cok musaıt bır yapımız ve dogum vs gıbı olaylarımız varken onun yerınde olmak ıster mıydınız? Ben evlat sahıbı olmak ıcın gecırdıgım surecte tedavıler dısında sıkıntıdan, stresten kendımı yemege programladıgım zamanlarım oldu. Ikısı bırlesınce suan cok kılolu bırı olmus oldum. Oysakı evlenırken boyle degıldım.

Dikkat etim de ikide bir eşinin HUNHARCA yediğini yazmışsın. Peki farkındamısın sende bu adamı şu anda hunharca asagiliyorsun..Benim eşimin de kilo problemi oluyor zaman zaman.kilo aldığı dönemlerde asla ondan tiksinmedim.ona olan sevgini bir gözden geçir istersen..

Sevgi Dış görünüş olmuş. Aşk ölmüş hepimizin başı sağolsun.

Konuya sağlığı için diye giriş yapsaydınız her şey farklı olacaktı kullandığınız tabirler : bu, iğrenç, uyuz oluyorum, gıcık oluyorum, yanıma yakışmıyor. Nedir bu kilo takıntısı ? Boyuna göre erkek için ideal kiloda zaten. Sağlığını düşünüyorsanız ona göre eşinizle konuşun her şey daha farklı olur. Iy sen pis oburun tekisin bense az yiyen süper modern çıt kırıldım hanımefendiyim olayını bırakın bence

Ya burda konu açsa birisi
Eşim beni kilolu buluyor, kilo aldığım için tiksiniyor soğudu benden vs dese neler neler derdiniz sayın konu sahibesi. Sizi kınıyor eşinize de sabırlar diliyorum..
Ben 1.79 um kilom da 73-74 bayan olduğum halde şişko değilim, erkekler boylarından 10-15 kilo fazlasını bile rahat kaldırabiliyor eşiniz resmen normal bence.
Veee eklemek istiyorum 1.69 boya 70 kiloysa cidden fazlaymışş..

Diyette olduğunuz için hıncınızı eşinizden çıkartıyorsunuz. (Ya da kilo veremediğiniz için)
Eşinizi yerin dibine sokup rezil ediyorsunuz adam size bişey dememiş yine.
Önce bir psikoloğa sonra diyetisyene gitseniz.(Sinirleriniz yıpranmış biraz)

Bu arada bekarken kayınvalideniz hunharca yediriyordu.
Evlenince kendisi hunharca yemeğe başlamış. (Yiyen insanı durdurabiliyormusun hayır, muhtemelen kayınvalidenizde durduramamıştır.)

Okurken daral geldi, bu ne ya? Esinizi sevip ona saygi duydugunuza emin misiniz? 'bu' filan diyerek bahsetmissiniz de..
Tamam, cok yemek iyi degil ama yuz goz olmaya ne gerek var??

eşinizi daha zayıf beğeniyor olabilirsiniz,
yemek odaklı yaşamasından da rahatsız olabilirsiniz,

ama alışkanlıklar o kadar kolay bırakılmaz ki, beklentileriniz bana çok yüksek geldi.
eşiniz de kilo vermek konusunda sizinle hem fikirse belki birlikte bir diyetisyene gidebilirsiniz,
çiftleri birlikte kabul eden ve benzer içerikte farklı miktarlarda diyet veren diyetisyenler var benim bildiğim.

bir de sizin örnek verdiğiniz akşam yedikleri, yani ev yemeği ve kuruyemiş çok da sağlıksız değil, elbette her şeyin fazlası zarar ama, iyi yönünden de bu şekilde bakabilirsiniz.

Siz çok az yediğiniz için eşinizin fazla yiyor olması normalde olacağından çok daha fazla dikkat çekiyor tabi, yani ama bir kaşık bi yemekten diğerinden iki kaşık deyince bana sizin tabağı düşününce afakanlar bastı :)

bir de kendinizi çok strese sokup geri dönülmez laflar ediyorsunuz sanki, aman ha diyeyim,
dediklerinizin nereye gideceğini çok hesaplamıyor gibisiniz, bence biraz daha dikkatli olmalısınız, aradaki saygıyı yitirmeye hele de böyle bir konu için hiç gerek yok.

dediğim gibi bazı isteklerinizde haklı olsanız da ifade edişinizaçısından ve tepkileriniz açısından zaten başarıya ulaşmanız mümkün değil, daha çözüm odaklı yaklaşmalısınız.
diyet de severek yapılırsa işe yarar, of pof diyerek, ona buna çatarak bir kaç kilo verilse bile ileride misliyle geri alınır.

siz bir uzmandan yardım alın en güzeli, siz mutlu eşiniz mutlu biz mutlu.

eşiniz de motivasyonunu yükseltip hedefe odaklanırsa annesi ve diğer akrabalarının ısrarlarını geri çevirecektir zamanla.

Yazdıklarınızı okurken güldüm kusura bakmayın :)
Çorbaya kek doğramak demişsiniz bir de ilaveten, benim eşimin de öyle tuhaf yeme biçimleri vardır hiç yadırgamadım.
Gecenin bir vakti canı çeker kalkar un helvası yapar kendine. Çözemiyorum bir kek ve helva hastalığı var benim eşimde de. Hala da devam ediyor. Marmelat, reçel dayanmıyor. Annesi kavanoz kavanoz yapar yollar ve kendisi yer bitirir.
Kahvaltıda değil ekmek, yediği salatalığa, zeytine kadar üzerine reçel sürer. Utanmasa bana da sürecek...

Benim annem ve babam şeker hastası, ben de tatlı aramam, şekerli şeylerden hoşlanmam, çayıma-kahveme şeker kullanmam. Eşim 2-3 şeker atardı çayına, çayın gerçek tadını alamıyorsun bak azaltarak kullanmamayı dene dedim. Yaptı, şimdi şekerli içemez çayı. Ama diyorum ya kavanozlarca reçeli, marmeladı bana mısın demez gömer.

İlk evlendiğimizde meyve saplantısı da vardı eşimde. Yemekten sonra hemen meyve yiyecek illa. Çok uyarırdım direkt fermente olur o meyveler midende bak her gece her gece içmiş gibi olursun, kanda yüksek alkol olur vücudunu yorar vb. Yok dinlemezdi. Sonra sebep oldu ülser çıktı (Gerçi ailesinde genetik varmış ülser) .. 4 sayfalık ülser perhiz listesi aldık, sıkıysa uymasın, acıyı çeken kendisi. Yemeklerimi kavurarak yapardım soğanı salçayı, sonra çiğden yapmaya başladım. Kızartmalara zaten düşkün değiliz vs vs. Hemen toparladı perhize uydu da.

Ancak bu adamın şeker tutkusunu çözemedim. Bu kadar şekerli yiyerek kilosunu koruması da ayrı bi muamma...
Tek korkum bir gün şeker hastası gibi bir şey olması Allah korusun.

Kilosunu filan boşver de, sağlık durumu tek derdin olsun.
Sizin durumunuz için ise, profesyonel destek almanızı öneririm, tokluk hissi niçin oluşmuyor fiziksel ve ruhsal olarak irdelenmeli eşinizde. Buna onu kilosunu yüzüne vurarak değil de, sağlığından endişe ettiğini vurgulayarak kabul ettirmeyi dene bi de.

Son düzenleyen: Moderatör:
insan iki hafta yemeyle 10 kilo almazki. ayrıca yine kiloluymuş neden evlendinki.

Nasi yaa cig sucugumu yemis kim yemis kucuk cocukmu damatmi anlmdm pek ama yuh diyorum yaa iyy
Evet çiğ sucuğu benim 16yaşındaki yeğenim yemiş hemde kardeşimle eşi market alışverişi yapmışlar sonra damatın yeğeni terminale gel dayı demiş kardeşimlede damat onu almaya gitmişler ablamın kızınıda çoçukların başına bırakmışlar güya geldiklerinde kız evde ne var ne yok mideye indirmiş 2 kangal sucuk kocaman paket kaşar çoçukların ıvır zıvırlarını çok kötü bi boğazı var çok aşırı yiyor ablam diyorki biri gelse bir gr birşey yok evde bunun yüzünden ne var ne yok silip süpürüyor mideye kaç kez hastanelik oldu öyle 100 kilo falanda değil heee bu kadar yemesine rağmen 1.75 boyla 68 kiloymuş sporcu kendisi belki ondan yakıyor herhalde basketten gelip yüzmeye gidiyormuş

Ben sana hak veriyorum ama emin ol yapacak bir şey yok. Sen dedikçe o daha çok tıkacak ağzına. Mizacı bu iştahlı çünkü. Onu öyle kabullenmeye çalış çünkü kendimden biliyorum aynı durumları ben de yasadim esim çok aşırı iştahlı ve ben de kilodan tiksinirim. Hep ona baskı yaptım. Ama ben dedikçe daha yiyesi geliyormuş. Diyetisyene de gitti ve çok azımlidir. Kısa sürede verdi kilolarını. Ama sonra.. eski haline geri dönüyor. Kısır döngü bu. Maalesef kabullenmekten başka çare yok. Walla çocuk olduktan sonra ne yalan artık fazla kilolarını takmamaya başladım. Belki sen de öyle olursun.

Valla ben de güldüm okurken özür dilerim :))eşinizin yemek yemesinden çok size bana şunu yap bunu yap demesi sıkmis olmasın sizi ?? Diyetteyken insanın sinirleride bozuk oluo haliyle onunda etkisi vardır belki biraz

Bence sen o adami bosa.
Bosa ki boyle saygisiz bi kadindan kurtulsun.
Benim esimde istahlidir ve ben hic bir zaman o sukadar yedi ben bu kadar yedim hesabi yapmam.

Bence Eşiniz çok kilolu değil benim eşimde 1.85 boy 85 kilo ama bana hiç kilolu gelmiyor belki de kemik ve kas daha fazla ondan bende yıllardır 49 kiloydum şuan 55 oldum boy 1.60 emziriyorum iştahım çok fazla hatta şuan bu saatte bisküviye Nutella sürerek okuyorum seni :) gece geç saatlere kadar uyanık kalmak emzirmek bana yaramadı eşim banada takılır sana Nutella yetişmiyor tatlı canavarı diye ama napim canım seviyorum biri bana dur desinnn :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…