Kocamı sevmiyorum ayrılmak istiyorum ama cesaretim yok acil yardım!!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hak verenler neye, nasıl hak vermiş anlamadım ben.
1-2-3-4-5 yıl değil 14 sene, adama da yazık.

Bu şekilde düşünen bir insan karşı tarafa da sevgi dolu yaklaşmamıştır, işten geldiğinde bir güler yüz göstermemiştir, bir sarılayım, öpeyim, canım diyeyim yapmamıştır. Adamın suçu neydi de normal bir evlilikten mahrum bırakıldı?

Sizin tavrınızın bir adı var aslında ama yazamayacağım ben.

Eve baksın, bana baksın, çocuklara baksın, ihtiyaçları gidersin, sonra ben de "tecavüz" adını verdiğim şeyi yaşayayım?
Siz adama seninle birlikte olmak istemiyorum, bana dokunmanı istemiyorum dediniz de adam sizi zorladı mı? Ne kadar kolay yazıyorsunuz yani...

Niyeti olsan insan 40 kere boşanırdı, örneklerini görüyoruz. Sevmiyorum dediğinden de çocuk yapmaya devam etmezdi.
Evlerden ırak bir insansınız.
Dilerim adam kurtulur ve normal bir evlilik yapar sizden uz

Başından istemeseydiniz madem yıllarca içinizde tutmuşsunuz çare bulmamışsınız bu nedir şimdi o adam duyduğunda ayrılmak istediğinizi şok geçirecek sebep ne sebep yok adam hata arasın dursun kendinde ben ne yaptım da bu böyle oldu diye karısı senelerdir istemeden yanında duruyor adamın haberi yok bundan çok zor bir durum lütfen destek alın hatta eşinizle birlikte gidin gerçekleri uzmanla birlikte dile getirin

Ahh ah elime bakınca nefret ediyorkm ama karakteri iyi evine bakar bana bağlı ama onun sevmesi bir şey değiştirmiyor ben sevemedim şans verdim belki olur belki severim ama sadece alışmışım. Bazen dedim o kadar yıllar geçmiş ne ayrılması. Ama son günlerde Psikolok olarak iyi değilim panik atak başladı yataktan uyandığımda yumtuklwrımı sıkıp kollarımı seğiriyor cinsellik aklıma geldikçe 14 yıl boyunca hep ayrılma hayali ): maddi durumum iyi çocukları ben alırım ama yanlızlığa alışabilir miyim
Karakteri iyi diyorsunuz nefret ne demek öyleyse. Ben size hak veremedim. Yazık adamcağıza da:KK43:

Empati yapmak çok mu zor. Eşimi tanımadan konuşmuşsun. Ben diyorum yıllarca seviyormuş gibi yaptım eşimi üzmemek adına sevmesem de sevmiş gibi yaptım yuva yıkılmasın diye. Ama anlatamadım derdimi . Artık dayanılmaz hal aldı eşim istediklerimi yapmıyor seveceğim şeyler yapmıyor aksine tiskinti gelmeme başladı. Ne için kim için dayanıyorum . Sevmeden hiç katlanmak zorunda kalmadığınız için anlamazsınız. İlk kızımı istedik nikahta keramet var dediler alışmaya çalıştım sonra kavga gürültü.. bu sefer ayrılsam işim yoktu babama gidemezdim . Kzımeız yaşayamazdım. Eşim ben evi terk etmek isterken donuma kadar istedi hırs yaptım memur olayım da öyle ayrılayım dedim bu sefer. Eşimle aram düzeldi. Sonra 2. Çocuk istedik anladım ki ben boşanmayacağım evliliğe alışmaya çalışayım dedim ama yanlış üstüne yanlış ):

Cok üzüldüm eşinize.
Aradan 14sene gecmis ben seni sevmiyorum ayrılacağım demek vicdansızlık bana göre.
Madem en başından adamın günahına girmeseydiniz?
Ne demek cesaretim yoktu babamin baskısı vardi bilmem ne? Bunlar gercekten sebep mi yani? Resmen mağdur olan bir adam var ortada suan.
Hayatinizi yolunuza koymuşsunuz memur olmuşsunuz maliniz olmus her sey rayına girmiş hadi eyvallah demek gercekten nasil görünüyor dışarıdan gözünüze?

Yazık adama üzüldüm. Allah yardımcısı olsun.

Karakteri iyi diyorsunuz nefret ne demek öyleyse. Ben size hak veremedim. Yazık adamcağıza da:KK43:
Dayaj yok aldatma yok evine bağlı ama tek başına yeterli değil ki sadece bunalr yeter mi. Cinsel uyum yok ! Kendine bakma. Yok ben bakımlı b kadınım ama eşim bakmıyor

Cok üzüldüm eşinize.
Aradan 14sene gecmis ben seni sevmiyorum ayrılacağım demek vicdansızlık bana göre.
Madem en başından adamın günahına girmeseydiniz?
Ne demek cesaretim yoktu babamin baskısı vardi bilmem ne? Bunlar gercekten sebep mi yani? Resmen mağdur olan bir adam var ortada suan.
Hayatinizi yolunuza koymuşsunuz memur olmuşsunuz maliniz olmus her sey rayına girmiş hadi eyvallah demek gercekten nasil görünüyor dışarıdan gözünüze?

Yazık adama üzüldüm. Allah yardımcısı olsun.
Tamam eşim haklı ben mağdur olmadım tek suçlu benim !!!

Eşimle her tartışmada konuştuk zorla evlendiğimi biliyor . Ama ilişkiyi sevmediğimi de biliyor . Ben cinsellik sevmiyorum diyorum ama yüzüne seni sevmediğim için cinsellik istemiyorm demedim. Ben şuan 36 yaşındayım ve 23 ümde evlendim ömrümü adadım tabiki . Yoksa en ufak şeyi bahane eder ayrılırdım neler neler atlattık yine de yuvamı yıkmak istemedim yaş geçince insan artık en ufak kavgaya dayanamaz hale geliyor . Başkası olsa hemen boşanırdı ben de öyle diyordum ama olmadı işte yapamadım. Yanlız kalmak korkuttu maaşım yoktu. Eşimi yanlız bırakmak istemedim
ömrünüzü falan adamamışsiniz, bırakın şimdi bu yeşilcam cefakar es edebiyatini, cesaret edememiş boşanmanissiniz hepsi bu. siz ömrünüzü adamissiniz da esiniz de ömrünü size adamış, bu hikayenin mağduru o, tabii en çok magdur olanı o iki cocuk, hiç sevmediğiniz, yanına yakıştirmsdiginiz biriyle , hadi ilk cocuk cahilliktir oldu, 2. neden?

bundan sonrası belli, 3. bir cocuk daha yapmadan boşanin. belli ki sevemeyeceksiniz, siz bir hayat kurun, o da kendisini seven biriyle hayat kursun. kendimi onun yerine koydum da böyle bir yalanın içinde yaşamak istemezdim

Dayaj yok aldatma yok evine bağlı ama tek başına yeterli değil ki sadece bunalr yeter mi. Cinsel uyum yok ! Kendine bakma. Yok ben bakımlı b kadınım ama eşim bakmıyor
Sizi şu açıdan anlıyorum. Ben de 35 yaşımdayım. Ve insan bi sorgulamaya başlıyor hayatını geçen yıllarını bu yaşlarda. Bir de daha cesaretli oluyor eskiye göre. Artık kendisi için de yaşamak istiyor.

Tamam eşim haklı ben mağdur olmadım tek suçlu benim !!!
Sizi mağdur eden babanızmıs eşinizin sucu ne? Öyleyse nisanliyken durum bu diye anlatacaktınız eşinize . Ben seni severek evlenmeyecegim bunu kabul ediyor musun babamın zoruyla nikah kiyiyorum haberin olsun deseniz adam ona rağmen kabul etse suan siz haklıydınız .

Başından istemeseydiniz madem yıllarca içinizde tutmuşsunuz çare bulmamışsınız bu nedir şimdi o adam duyduğunda ayrılmak istediğinizi şok geçirecek sebep ne sebep yok adam hata arasın dursun kendinde ben ne yaptım da bu böyle oldu diye karısı senelerdir istemeden yanında duruyor adamın haberi yok bundan çok zor bir durum lütfen destek alın hatta eşinizle birlikte gidin gerçekleri uzmanla birlikte dile getiri
Bu konunun erkeğin sevmeyen versiyonu var bölümde, ona ne yazdıysam buna da aynısını yazacağım, hadi sevmediğiniz insanlarla evleniyorsunuz peki neden ayrılmaya cesaret etmiyorsunuz? Adam isterseniz ayrılabileceğinizi söylemiş, ayrılırsan öldürürüm dememiş, çocukları alırım dememiş, baskı yapmamış, özür dilerim belki biraz soğuk bir yaklaşım olacak ama bu durumda sizin ki kendinizi feda etmek değil, alışkanlıklarınızdan ve eşinizin sağladığı imkanlardan kopmamak için kendimi feda ettim bahanesine sığınmak.
Eşim işim yokken çocukları almakla tehdit ediyordu işim olunca değişti . Benimki sadece eşimin sevgisine saygımdan alıştığım için kaldım. Ben dr alışkanlık yaptı

Sizi mağdur eden babanızmıs eşinizin sucu ne? Öyleyse nisanliyken durum bu diye anlatacaktınız eşinize . Ben seni severek evlenmeyecegim bunu kabul ediyor musun babamın zoruyla nikah kiyiyorum haberin olsun deseniz adam ona rağmen kabul etse suan siz haklıydınız .
İşte bunı yapamadım eşya almaya başlamıştı eşim bir hızlı ilerleyiş vardı ayrılmak adına kendimi soğutmak istedim eşim yine vazgeçmedi benden nasıl kaçamadım nasıl seni sevmeden evleneceğim demedim anlamıyorum tek hatam bu

Hikayen bana çok benziyor. Ben de aile baskısıyla evlendim. Üstelik 23 değil 18imi bile doldurmamıştım. 10 yıl oldu. Ben 8 ay önce cesaretimi toplayıp yapmam gerekeni yaptım ve ayrıldım. Dava devam ediyor. Çok zorluk çektim, altınlarım hiç oldu gitti, yalnızken daha da yalnız kaldım ama tek bir saniyesinden pişman değilim. İyi ki o gün o evden çıktım ve tüm bunları tek başıma yaptım. Kendi hayatını kendi ellerinle inşa etmenin hazzı hiç bir şeyde yok. Sen benden çok daha şanslısın. Memursun kimseye muhtaç değilsin, çocukların büyük ve eşin sorun çıkaracak bir tip değil. Bir dakika daha durma.
Helal olsun kararlı kadın... bende sendeki cesaret olmadı kendime güven sonsuz ama yuvayı yıkamadım 2 çocuk var ):

Ayrildiktan sonra anlarsiniz esinizin degerini..
İnsan kendine aci cektiren
Öf kendi basiretsizliginizi adama yıkmayin. O kadar memnun degilseniz niye atandiktan sonra isteyerek ikinci cocugu yaptiniz? Bosanin adam da kurtulsun sizden.
Öf mü !!! İkinci çoxuk gelmeden evlilik düzene girmişti düzeliriz diye düşündük bilmem anlatabildim mi

Var ya şu konuyu burada bir kadın açsa dese ki kocamla 14 yıldır evliyiz bana beni sevmediğini söyledi ayrılmak istedi. Gelen yorumlarda erkek taşlanır. Sen ona Gül gibi 2 evlat vermişsin, donunu yıkamışsın , kesin başka kadın var gibi gibi erkek gönülürdü. Ama kadın sevmeyip adamın 14 yılını yiyince ne kadar minnoş yorumlar geliyor.
👏🏼

Yorumumu yazdıktan sonra önceki mesajları okudum. Ayy bu kk iyice Türkiye haritası gibi birşey oldu. Bu zihniyetle gerçek hayatta mücadele etmek yetmiyormuş gibi Vasfiye teyzelerin internet kullanan versiyonları da peydah oldu. Kadın evliliğin nasıl başladığını, yılların nasıl geçtiğini anlatmış. Bazıları sanıyor ki birşey başlamışsa sonsuza kadar devam etmeli. O zaman ses çıkarmaya gücü yokmuş, gücünü toplamış başka korkulara esir olmuş ve şimdi artık hiçbir korku hiçbir anane sevmediği adamın koynunda kalmaya devam etmesini sağlayamıyor. İnsanlar böyledir. Birşeye yıllarca katlanabilirler ama bir an gelir tek bir saniye bile dayanacak gücü kalmaz, yıllarca maruz kaldığı o alışıldık hal ona ölüm gibi gelir. Biraz empati çok mu zor?

Ayrıca herşeye erkek çerçevesinden bakanlara küçük bir bilgi. Kadınlar sadece bir erkeğin egemenliğinin ya da vücudunun altında olmak için kararlar vermezler. Bir kadın boşanmak istiyorsa bunu başka bir adama koşmak için yapmak zorunda değil. Sevmediğiniz birini günün her saati görmeniz yetmiyormuş gibi bir de gece onun nefesini üzerinizde hissederek uyumaya çalıştığınızı düşünün. Düzenli olarak bu kişiyle bedensel birleşme sağlamak zorunda olduğunu düşünün. Bu aşağılayıcı durumdan kurtulmak için başka birinin koynuna girmeniz gerekmez. Ben aylardır çocuklarımla yalnız yaşıyorum ve çook da huzurluyum. Geleceğe dair hiçbir hayalimde, planımda 3. bir kişi yok. Kadınların erkeksiz de var olabildiklerini, mutlu olabildiklerini kavrayabilirseniz bu sinir stres yok olup gidecek sevgili Vasfiyeler.
Sizi tebrik ediyorum bu anlayışlı güzel düşünceleriniz için beni anladığınız için ): maalesef burda dert açılmazmış anlamak istemiyorlar ısrarla. Hayır başıma geldi diye yıllarca çektim gücüm yoktu ama şimdi çok ciddi bir kurumda saygı duyulan meslek icra ediyorkm eşim elime bakıyor. Üzerime ev yaptı araba yaptı inan umrumda değil para pul... ben eşim beni seviyor diye ben katlanmak zorunda değilimki ben ayrılsam illa evlenecek değilim. Ben Özgür olmak çocuklarımı kanatlarım altına almak istiyorm. Kimseyi yatağımda istemiyorm . Üzerimde nefes istemiyorm . Beni öperken dişlerimi sıkıyorum buna daha ne kadar katlanılır ki! Eşime de yazık ediyorkm, sohbet yok dışarda el ele tutuşma resim çekinme yok, hiç özlemiyorum sadece arkadaş olarak dost olarak görüyorum . Beni etkilemiyor . Erkeksi değil!!! İsteklerimi yapmıyor .

evlilik kadar boşanmak ta hakkımız . Çocuklarım sürekli kavgamızdan etkileniyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X