Kocam üvey ve öz çocuğunu ayırıyor ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşinizin çok güçlü ve zengin olduğuna da ben inanmıyorum açıkçası. Çok güçlü zengin adam karısını çalıştırmaz bu bir. Hadi istediniz karıştırmadınız annesine niye baktırsın üvey çocuğunu tutar bir bakıcı mis gibi bu iki.

Bende aynısını düşündüm.

Zengin adam karısının sigortasını yatırır en az maaşı kadar eline sayar. Kart verir, altına araba çeker.

Bakıcı ile çocuğunu büyütür.

Konu sahibinin ilk eşi işsiz ya, bu adamın durumu ondan iyi diye zengin diyor.

Zaten piraye piraye nin de dediği gibi çocuklu kadını bekar zengin adam ne yapsın?

Kız yok gayet adamı bağlamak için bile isteye doğurmuş ne korunması? Kendisi söylüyor işte kocam güçlü zengin , boşanma lafı etmiyor çok şükür diye😂 Gayet memnun yani, korunmalik bı durum yok
Doğru elaleme güzel çaka satmıştır bakın zengin koca buldum, güçlüde.... çocuklu olmam bile " değerimden" birşey kaybettirmedi.Birde çocuk yaptım mı oh mis deymeyin keyfime....
O sırada küçük bir kız çevresindeki değişimleri şaşkınlıkla izler,annenin aklına bile gelmez o yavrunun ne hissettiği.Cok acı ya !!!cikiyorum bu konudan uyku tutmaz beni artık gerçekten daraldim.

Eşim oğluna çok düşkün. Oğlumu asla bana vermez. Eli çok güçlü ve zengin. Velayet konusunda tereddütlerim var.
Meali boşanmayı düşünmüyorum, yeterki kocam olsun, isterse çamurdan olsun...

Otizmli çocuğunu annesinin başına atıp, leş ve keş bir adamın paçasına yapışıp "kocam da kocam" diyen üye geldi aklıma istemsizce konuyu okuyunca.

Merhaba arkadaşlar benim ilk evliliğimden 5 yaşında bir kızım var. Kızımın babası ile görüşmüyoruz. 3 sene önce ikinci evliliğimi yaptım.İkinci eşimden de 9 aylık bir oğlum var. Bu zamana kadar ikinci eşimin kızımın üzerinde çok emeği geçti ben hemşireyim çalışıyorum kızıma hep ikinci eşimin annesi yani üvey babannesi baktı.Oğlum doğunca eşim çok değişti önceden evin tek çocuğu kızımdı şimdi papucu dama atıldı. Geçen gün kızım kardeşinin elini ısırmış. Oğlum ağlamaya başladı. Eşim kızıma bağırdı. Ne yaptın sen diye. Bende sakin ol dedim. Önceden kızımın üstüne o kadar titreyen ben babasıyım onun diyen adam çok değişti. Ben mecbur muyum senin şımarık kızına katlanmaya dedi. Ben kızıma da kızamıyorum sonuçta o daha çocuk yanlışı doğruyu bilmiyor ikiside benim evladım ayrım yapamam ama eşim şimdiden öz ve üvey ayrımına başladı inanamıyorum ondan hiç beklemezdim.Bu adam neden değişti böyle?
Aslında kızmasınds sıkıntı yok. Kendi çocuğu da bebek olanı ısırsa ona da kızar. Yani benim iki çocuğum var büyük olan küçük olana zarar verse tabi ki tepki gösteririm. Bence bu konuda yargılayıcı yaklaşıyorsunuz.
Ama kullandığı cümle tamamen yanlış. Neye istinaden söyledi bilmiyorum

Bunu dedi mi gercekten. Çok üzücü bir cümle olmuş. İçim acıdı benim bile ki sizi tahmin edemiyorum nasıl yaralandi kimbilir kalbiniz.

Çok zor bir durum, Allah kolaylık versin.
Kim bilir kalbi nasıl mı yaralandı? Okadar şey yazıldı bir kez bile "ben kızımı korurum merak etmeyin" demedi. Aksine "şimdiki eşim bana çok ilgili, onun da bazen sinirleri bozulabiliyor" dedi😡😡😡

Çalışmak benim tercihim ben işimi seviyorum. İlerde ne olacağı belli değil bunun emeklisi var boşanması var. Hiçbirşeyin garantisi yok. Eşim işi bırak teklifini bana başta yaptı ama kabul etmedim. Bakıcı konusunda da devir çok kötü güvenilir birini bulmak zor.

Kocan zengin olunca işten kös kös ayrılmıyorsun.

Kocan sigortanı yatırıyor kendi iş yerleri/ yerlerinden birinde çalışıyor gibi gösteriyor. Hani zengin ya iş yeri/yerleri oluyor.

Boşanırsan sanki çalışıyormuş gibi işine kaldığın yerden devam edebiliyorsun.

Sigortan yattığı için devam edersen emekli oluyorsun çalışmayarak.

Sana araba alıyor yorulmuyorsun.

Çocuğuna annesi bakmıyor siz bakmıyorsunuz bakıcı hizmeti alıyor.

Evde yardımcı hizmeti alıyor.

Say say bitmez.

Durumu iyi de canımı ye. Ama üzgünüm zengin değil kocan 🥲

Ben mecbur muyum senin şımarık kızına katlanmaya dedi.
su cümlesiyle mutlu evliligine kurşun sıkmış.
bence bu laf kolay kolay unutulamaz.
bunca zaman adami koca olarak 1 seviyorsanız çocuğunuza layikiyla babalik yaptığı icin 3 seviyorsunuzdur. oysa simdi kendi kendini sifirlamis.
bence simdi degil ama sakin ve sevgi dolu bir aninizda bu cumle hakkinda uzun uzun konusun. belki kendine ceki duzen verir.

su cümlesiyle mutlu evliligine kurşun sıkmış.
bence bu laf kolay kolay unutulamaz.
bunca zaman adami koca olarak 1 seviyorsanız çocuğunuza layikiyla babalik yaptığı icin 3 seviyorsunuzdur. oysa simdi kendi kendini sifirlamis.
bence simdi degil ama sakin ve sevgi dolu bir aninizda bu cumle hakkinda uzun uzun konusun. belki kendine ceki duzen verir.
Böyle birinin kocasına sevgisinin azalacağını sanmıyorum.

İlk evliliğimde boşanma kararını ortaklaşa aldık. Şuanki eşimin ağzından bir kere bile boşanma lafını duymadım. Bana karşı çok ilgili ama onunda bazen sinirleri bozulabiliyor. En azından o kendinden olan çocuğuna sahip çıkıyor. Kızımın babası ne arıyor ne soruyor en son kızımı bebekken gördü. Kızım babasının soy adını bile taşımıyor.
O zaman kızına SEN sahip çıkacaksın , ezdirmeyeceksin, üvey evlat muamelesi görmesine müsaade etmeyeceksin. Diğer türlü bu çocuk hem annesiz, hem babasız kalacak. Bi düşünün nolur aynı evde yaşadığınız kardeşiniz hem annesinin hem babasının koynunda büyürken, sizin babanız sizi istemiyor, anneniz korumuyor, üvey baba kötü davranıyor. Buna çocuk yüreği nasıl dayanır. Boşanmayacaksanız eğer buna bi çözüm bulun lütfen. Sizin bebeğiniz olmayı o küçük kız istemedi, onu dünyaya siz getirdiniz.

Herkes çocukken kardesini kıskanıyor, kardesler arasi kavga dövüş oluyor anne baba da gelip ayıriyor, gayet normal. Çocuk bu kıskanabilir adi üstünde çocuk yetişkin gibi akılla mantikla davranamaz.
Dimi yani bundan doğal bir şey ola bilirmi ya.Çocuk bunlar kavga da ederler bir birilerini severlerde 5 yaş ne ki yani koca çocuklar bile kavga ediyor.Bu adam daha çok ayıracak çocukları kızı dışlayarak travma yaratıp piskolojisini bozmasa bari.Eğer kadın bir şeyler yapmazsa sonu böyle bite bilir.🙄

İlk eşimle hamile kaldığım için evlendik. İlk eşimi çok seviyordum o zamanlar çok genç olduğum için gözüm birçok şeye kördü ama sonrasında yapamadı evlendikten kısa bir süre sonra ayrıldık. Ben bunları unutmaya çalışırken boşluktayken de ikinci eşimle tanıştım çok yalnızdım o an bana çok iyi gelmişti
İyi her yalnız kaldığımızda gidip birileriyle evlenip çocuk yapalım? Hatta evlenmeden yapalım? Valla böyleleri keşke kısır olsa diyorum! Yazık o büyüğe. Ellerinizde perişan olmaz inşallah. Bir de üvey babaanne bakmış acaba çocuğa ne eziyet çektirdiler!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X