Kocam üvey ve öz çocuğunu ayırıyor ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen ayrım yapabilirsin ama ben ayrım yapamam ikiside benim evladım bu çocuk daha 5 yaşında bile isteye yapmamıştır belki kıskanmış olabilir kardeşini çok doğal bi durum sakin ol artık dedim
Kıskançlık olabilir elbette o geçer ama çocuk ayrımı farkederse kardeşine karşı hiçbir zaman iyi olamaz.

Ya bu söyleminiz bana çok hafif geldi.zaten sizin cocuklariniz olduğu icin ayrım yapmazsiniz bunu söylemek ona bişey ifade etmez.
Benim tanıdığım bir erkek iki çocuklu yabancı biriyle evlendi, çocukları elleriyle yediriyordu. Sonra çocukları oldu, adam resmen çocukları ayirdi el bile kaldırmış kadın ayrıldı.
Hiç mi tartışmaz misiniz? Bu sözün üstüne biraz sinirlendiğinizi , kabul edemeyeceğinizi belirtseydiniz.

Hee şimdi anlaşıldı işin iç yüzü...Afferin hemşire, en azından bu sefer yağlı kapıya dogurmuşsun😂 kızma valla sevindim senin adına, hem kizinla beraber seni kabul edecek zengin koca bulmuş atlamissin hem de akıllı davranıp mesleğini birakmamişsın..İyi bari...Anladığım kadarıyla sen bu konforu adam seni bosamadigi sürece kaybetmek istemiyorsun da ama bu adam kızına babalik filan yapmayacak, o çocuk o konforun içinde itile kakila büyüyecek, farkındasın değil mi?

Boşanırım gerekirse diyor 3. De Sabancı’ya veliaht verecek 30 yaşına basmadan ben inanıyorum 🤗

Ben 3 farklı adamdan 4 çocuk doğurup hepsini perişan eden bir anne gördüm maalesef. Birinin parası dedi, birinin aşkı dedi, birinin bilmem nesi . Olan zavallı 4 çocuğa oldu,( En büyüğü 6 yaşındaydı o zaman 🥹🥹🥹)
Benim bir öğrencimin annesi de 3 kocadan 3 çocuk yapmış ard arda şu an bekar nasipse 4. Ye niyetli

Yaş 27, iki evlilik iki de çocuk. Vaaav...:KK57:
21 yaşında hadi gençlik hatası olmuş, hamile kalmışsınız diyelim. Ama şimdi bahaneniz nedir? Anne olmayı sevdiniz diye çocuklara travma yaşatabilme hakkını kim verdi size? Siz evleneceksiniz, anne olacaksınız diye neden bir çocuk üvey baba travması yaşamak zorunda?
Bir çocuğun başına gelmiş en büyük şanssızlık olmaktan o kadar korkuyorum ki... Siz neden hiç korkmuyorsunuz peki?
Bir kere kimse kimsenin çocuğunu kendi evladının önüne koymaz. Onu bir geçelim. Merhametliyse kötü davranmaz, travma oluşturacak derecede bir şeyleri esirgemeyebilir. Ama daha çok sevebileceğini sanmıyorum.
Ama sizin durumunuzda bariz travma oluşturabilecek şeyler kapıda, az daha bekleyin göreceksiniz olacakları.
Zamanla kızınızın her yaptığı batacak adama, dozunu artıracak. Ama siz pek bir şey yapacak gibi durmuyorsunuz.
Allah yardımcısı olsun çocukcağızın.

Merhaba arkadaşlar benim ilk evliliğimden 5 yaşında bir kızım var. Kızımın babası ile görüşmüyoruz. 3 sene önce ikinci evliliğimi yaptım.İkinci eşimden de 9 aylık bir oğlum var. Bu zamana kadar ikinci eşimin kızımın üzerinde çok emeği geçti ben hemşireyim çalışıyorum kızıma hep ikinci eşimin annesi yani üvey babannesi baktı.Oğlum doğunca eşim çok değişti önceden evin tek çocuğu kızımdı şimdi papucu dama atıldı. Geçen gün kızım kardeşinin elini ısırmış. Oğlum ağlamaya başladı. Eşim kızıma bağırdı. Ne yaptın sen diye. Bende sakin ol dedim. Önceden kızımın üstüne o kadar titreyen ben babasıyım onun diyen adam çok değişti. Ben mecbur muyum senin şımarık kızına katlanmaya dedi. Ben kızıma da kızamıyorum sonuçta o daha çocuk yanlışı doğruyu bilmiyor ikiside benim evladım ayrım yapamam ama eşim şimdiden öz ve üvey ayrımına başladı inanamıyorum ondan hiç beklemezdim.Bu adam neden değişti böyle?
Yeri geliyor öz babası çocuğunuza bağırıyor diye zorunuza gidiyor, güceniyorsunuz ki üvey babanın çok daha özenli davranması gerekir çünkü asıl maharet budur bence. Kendisi bunu kabul edip sizinle bu yola girmiş asla ama asla buna hakkı yok yerinizde olsam çok sert şekilde uyarırım tekrar olursa iki çocuğumu alıp sana da yol veririm diye. Evlat hassas çizgi kimse kusura bakmasın.

Sanki boşanmaktan korkuyorum gibi adlediyorsunuz. Öyle olsa ilk eşimden neden boşanayım ? Şuanki evliliğim girebildiği yere kadar gider. Sonu geldiği zaman boşanırım dünyanın sonu değil. Anne olmaktan da pişman değilim. Çocuklarımı çok seviyorum. Bu hayatta babam yok bir kardeşim yok. Annem ikinci kocasıyla çok mutlu beni aklına bile getirmiyor aramıyor sormuyor. Ben bunlara rağmen güçlü kalmaya çalışıyorum.
Zaten verdiğiniz kararlardan sıkıntılı bir hayatınız olduğu belli. Neyse kocanız zenginmiş kızınızı koruyup kollayıp ezdirmeden gidebildiğiniz yere kadar gideceksiniz yapacak bir şey yok

Son düzenleme:
Kimseyi yargılamak istemem ve büyük konuşmam ancak keşke tamamiyle emin olup evlenseydiniz. Kızınız da çok küçükmüş. Konuşamayan derdini anlatamayan bir çocukla yabancı bir insanı nasıl aynı eve sokabildiniz aklım almıyor. Bu dünyada bin çeşit insan var.

Eşinizin İki çocuğu bir tutmasını elbette gönül ister. Ama insan olmanın da bir gerçeği var. Kendi öz evladı ile evlendiği kişinin evladını nasıl bir tutabilir. Doğamıza aykırı. Tabiki bu kötü muamele etmesine itip kakmasına dışlamasına bir bahane olamaz ancak bu harekete bir sefer izin verirseniz mümkünatı yok önünü alamazsınız. Çocuktur bu kardeşini kıskandı ısırdı muhtemelen. Burda önemli olan yaptığı hareket değil, hangi durum bu hareketini yapmaya itti kızınızı. Evet kötü bir hareket olduğunu elbette biliyordur ama çocukların kendilerini ifade etme yolları bambaşka. Belki sizin görmediğiniz başka olaylar da yaşanıyordur. Bence siz artık koştur koştur kararlar almayı bırakın ve etrafınızı gözlemlemeyi öğrenin derim.

Linç yiyecek fikirlerimi yaziyorum .

normal şartlar altında hiçbir insan kendi çocuğuyla başka çocuğu bir tutamaz bir tutmayı bırak onun milyonda biri kadar anca sever

İki çocuk varsa ve büyük çocuk küçücük bebeğin elini ısırıyor ve küçük agliyorsa büyük çocuğa sinirlenir. Ben kendi kızıma kediyi sıkıştırdiginda kızıyorum . Çünkü savunmasız olan korunur .

Üçüncüsü bir insan çocuk sahibi olacaksa çok düşünmeli farklı insanlardan çocuk sahibi olacaksa milyarlarca düşünmeli bu durumun yaşanacağı gün gibi belliymiş

Birisi senin şımarık çocuğuna katlanmak zorundamiyim dediğinde benim tepkim hayır s.. git olur . Ama şimdi o adamdan çocuk yapınca bunu demekte hemen olmuyor . En azindan çocuk buyuyene kadar beklemeliydiniz.

Çözüm önerim çocuk kıskançlıgiyla ilgili bol bol kitap okumanız iki çocuğunuza eşit davranıp büyüğün küçüğe zarar vermesine engel olmanız . Babanın kendi çocuğunu korumaya çalışmasını anlamanız . Ama kızınızın da kötü muamele gördüğü anda evden gideceğini hissettirmeniz
Kk farkli bir yer kesin beni daşlarlar dedim eksi bile gelmemiş 🤣🤣

Boşanırım gerekirse diyor 3. De Sabancı’ya veliaht verecek 30 yaşına basmadan ben inanıyorum 🤗
Ay bırak allasen zengin güçlü adamlar da bayiliyordu çocuklu kadın alalım, çocuğunu anamiza baktiralim, malımızın mulkumuzun yarısını yedirelim diye 😂 Daha ilk gerginlikte senin şimarik kızına katlanamiyorum diyen adam boşanirsa zırnık koklatir mı sanıyorsun? Kadın çok zırlarsa veliahtı ile beraber koyar kapıya, anası büyütür, 16-17 yaşına gelince de çeker alır çocuğu elinden, doğurup tek başına buyuttuğunle kalırsın...Konu sahibi de bunun gayet farkında zaten, "kocam boşanma lafı etmedi" diye seviniyor....

Merhaba arkadaşlar benim ilk evliliğimden 5 yaşında bir kızım var. Kızımın babası ile görüşmüyoruz. 3 sene önce ikinci evliliğimi yaptım.İkinci eşimden de 9 aylık bir oğlum var. Bu zamana kadar ikinci eşimin kızımın üzerinde çok emeği geçti ben hemşireyim çalışıyorum kızıma hep ikinci eşimin annesi yani üvey babannesi baktı.Oğlum doğunca eşim çok değişti önceden evin tek çocuğu kızımdı şimdi papucu dama atıldı. Geçen gün kızım kardeşinin elini ısırmış. Oğlum ağlamaya başladı. Eşim kızıma bağırdı. Ne yaptın sen diye. Bende sakin ol dedim. Önceden kızımın üstüne o kadar titreyen ben babasıyım onun diyen adam çok değişti. Ben mecbur muyum senin şımarık kızına katlanmaya dedi. Ben kızıma da kızamıyorum sonuçta o daha çocuk yanlışı doğruyu bilmiyor ikiside benim evladım ayrım yapamam ama eşim şimdiden öz ve üvey ayrımına başladı inanamıyorum ondan hiç beklemezdim.Bu adam neden değişti böyle?
Dengeyi kurmaya çalışın iki çocuk arasında. İsirinca yanlış olduğunu anlatın. Kocaniza da bir hossstttt diyin.haddini bilsin. Çocuklu bir kadınla evlendiyse paşa paşa uysallasacak.

Eşim oğluna çok düşkün. Oğlumu asla bana vermez. Eli çok güçlü ve zengin. Velayet konusunda tereddütlerim var.
Siz bence bahaneleri bir bırakın isterseniz. Yargıtayın bir sürü kararı var. Aldatmaya dayanan boşanmalarda bile çocuk annede kalıyor. El kadar bebeği kim kimden alıyor. Eşinizin çok güçlü ve zengin olduğuna da ben inanmıyorum açıkçası. Çok güçlü zengin adam karısını çalıştırmaz bu bir. Hadi istediniz karıştırmadınız annesine niye baktırsın üvey çocuğunu tutar bir bakıcı mis gibi bu iki. Ben hayat tecrübeme dayanarak söylüyorum ki siz ilkinden boşandı ikincisinden de boşandı laf olmasın diye gözünüzü kapatmaya niyet etmişsiniz. İnşallah o küçük kızcağızın ruhunda derin yaralar açılmaz.

Hayatım koskoca kadınsın, egitimlisin, başından bir evlilik geçmiş, evlat sahibi olmuşsun, "bosluktaydim azıcik, adam bana iyi geldi" diye koştur koştur doğurmak nedir? Hepsi başta bize iyi geliyor, çiçek böcek, arzulanmak filan hosumuza gidiyor da 15 yaşında değilsek biliyoruz yani 6 ay-1 yil sonra böyle kalmayacağını ....İlkinde de böyle ikincisi de üçüncüsü de böyle yani, farklı ne bekliyordun ki? Ne yapicaksin şimdi? O kuzu neler yaşıyor kimbilir sen yokken? Hircinlasmasi boşuna değil belli ki...Nasıl içine sinecek bu adam artık?
Cahil de değil okumuş hemşire olmuş, oturup bir de ona korunma yollarını mı anlatalım? Hoş doğan doğmuş olan olmuş

Siz bence bahaneleri bir bırakın isterseniz. Yargıtayın bir sürü kararı var. Aldatmaya dayanan boşanmalarda bile çocuk annede kalıyor. El kadar bebeği kim kimden alıyor. Eşinizin çok güçlü ve zengin olduğuna da ben inanmıyorum açıkçası. Çok güçlü zengin adam karısını çalıştırmaz bu bir. Hadi istediniz karıştırmadınız annesine niye baktırsın üvey çocuğunu tutar bir bakıcı mis gibi bu iki. Ben hayat tecrübeme dayanarak söylüyorum ki siz ilkinden boşandı ikincisinden de boşandı laf olmasın diye gözünüzü kapatmaya niyet etmişsiniz. İnşallah o küçük kızcağızın ruhunda derin yaralar açılmaz.
Çalışmak benim tercihim ben işimi seviyorum. İlerde ne olacağı belli değil bunun emeklisi var boşanması var. Hiçbirşeyin garantisi yok. Eşim işi bırak teklifini bana başta yaptı ama kabul etmedim. Bakıcı konusunda da devir çok kötü güvenilir birini bulmak zor.

Kimseyi yargılamak istemem ve büyük konuşmam ancak keşke tamamiyle emin olup evlenseydiniz. Kızınız da çok küçükmüş. Konuşamayan derdini anlatamayan bir çocukla yabancı bir insanı nasıl aynı eve sokabildiniz aklım almıyor. Bu dünyada bin çeşit insan var.

Eşinizin İki çocuğu bir tutmasını elbette gönül ister. Ama insan olmanın da bir gerçeği var. Kendi öz evladı ile evlendiği kişinin evladını nasıl bir tutabilir. Doğamıza aykırı. Tabiki bu kötü muamele etmesine itip kakmasına dışlamasına bir bahane olamaz ancak bu harekete bir sefer izin verirseniz mümkünatı yok önünü alamazsınız. Çocuktur bu kardeşini kıskandı ısırdı muhtemelen. Burda önemli olan yaptığı hareket değil, hangi durum bu hareketini yapmaya itti kızınızı. Evet kötü bir hareket olduğunu elbette biliyordur ama çocukların kendilerini ifade etme yolları bambaşka. Belki sizin görmediğiniz başka olaylar da yaşanıyordur. Bence siz artık koştur koştur kararlar almayı bırakın ve etrafınızı gözlemlemeyi öğrenin derim.

Eğer o çocuk birsey yaşamasaydı bunu yapmazdı . Kendisi ile kardeşi arasındaki farklı davranışı anlamıştır. Bu tip çocukların bu tarz aile hayatında öğrendikleri ilk şey SUSMAK. Bu tip kadınlar evlatlarını düşünerek gelecek planlamaz ama o küçücük çocuklar vayra herseyi anlıyorlar ve sırf annem üzülmesin mutsuz olmasın diye susmayı öğreniyorlar. Hatta yaşadıklarını asla annelerine anlatmiyorlar susuyorlar. Çünkü üvey baba ne yaparsa yapsın onun sevgisini onun kabullenişini takdir edişini görmek istiyorlar. Susarak bile bak ben senin yaptıklarına rağmen senin için susuyorum diye takdir bekliyorlar. Çok farklı duygular yaşamadan yüzde 100 anlamak imkansiz

Çalışmak benim tercihim ben işimi seviyorum. İlerde ne olacağı belli değil bunun emeklisi var boşanması var. Hiçbirşeyin garantisi yok. Eşim işi bırak teklifini bana başta yaptı ama kabul etmedim. Bakıcı konusunda da devir çok kötü güvenilir birini bulmak zor.

Konusahibi evet devir kötü ilk mesajımda yazdığım gibi…..

Sanki boşanmaktan korkuyorum gibi adlediyorsunuz. Öyle olsa ilk eşimden neden boşanayım ? Şuanki evliliğim girebildiği yere kadar gider. Sonu geldiği zaman boşanırım dünyanın sonu değil. Anne olmaktan da pişman değilim. Çocuklarımı çok seviyorum. Bu hayatta babam yok bir kardeşim yok. Annem ikinci kocasıyla çok mutlu beni aklına bile getirmiyor aramıyor sormuyor. Ben bunlara rağmen güçlü kalmaya çalışıyorum.

sizin anneniz ikinci kocasıyla çok mutlu ya,sizi arayıp sormuyor,sizde ikinci Kocanizla çok mutlusunuz çocuğun iç dünyasında ne fırtınalar esiyor haberiniz yok oglunuzla ve biricik ikinci kocanizla mutluluklar,anneniz kadar sorumsuzsunuz.

Eşinle konuşup tavrının doğru olmadığını anlat. Benim kızım oglumuzun öz ablası, onların arasında ayrım yapman ikisinide çok kötü etkiler, ben zaten böyle bir şeye asla müsaade etmem de. Aklı başında bir adamsa hatasından döner.

Cahil de değil okumuş hemşire olmuş, oturup bir de ona korunma yollarını mı anlatalım? Hoş doğan doğmuş olan olmuş
Kız yok gayet adamı bağlamak için bile isteye doğurmuş ne korunması? Kendisi söylüyor işte kocam güçlü zengin , boşanma lafı etmiyor çok şükür diye😂 Gayet memnun yani, korunmalik bı durum yok

Siz eşinizle tartıştınız mı? Nasıl bi tepki verdiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X