Kocam üvey annesini ve ailesini hep koruyor artık çok sıkıldım boşanmak istiyorum

burcu atalay

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2022
4
3
29
Kocam gerçekten evlendikten sonra çok değişti. Ben evden çalışan biriyim. Onun maaşı kredilere anca yetiyor. Evden çalışıyorum beynim yorgun oluyorum öyle geziyim tozuyum markete gidiyim demiyorum. Eşimde benim yorulduğumu bildiği halde her fırsatını bulduğunda evden çıkmamak kusur gibi markete bile inmez gibi şeyler söylüyor en son abim ve yengeme söyledi sonra üvey annesine. Ben 5 aylık hamileyim abimlerin yanında okey oynarken ben fazla bilmediğim için durmadan bana ters davrandı moralimi bozdu. Yani kendimi asagilanmis hissediyorum artık. Dün çok az kanamam oldu son günlerde çok yorulmuştum. Bulaşık yıkamadim evi toplamadim bir sıkıntı olmasın bebeğe diye hep dinlendim. Akşam eve geldiğinde eşim yardım eder diye düşündüm ama aksine geldi her zaman ki gibi kanepeye uzandı bütün gece TV izledi bende erkenden yatıp uyudum. Hamile olduğum için naz yapmiyorum ama kanamam vardı biraz düşünüp yardım etmesini bekledim. Yapmadı..Daha ayağına çay bekliyor eskiden böyle değildi. Bugünde telde kavga ettik aksam annesi bizim fotograflarimizi kaldırmamızi istedi yok işte çok fotoğraf var melek girmez eve kaldır falan diyor eşime soylemesi benden sen bilirsin falan eşime dedim ki benim evime düzenime karışma demek bu kadar zor mu? Ama o iyi niyetle söyledi diye daha beni haksız çıkarıyor. Ailesi ona göre melek bende ağzıma geleni saydım boşanmak istiyorum git ailenin yanına dedim. Stres bana ve bebeğime daha çok zarar veriyor. Ben arkamda duran bana laf söyletmeyen bir adam istiyorum eşim kimseye cevap veremiyor kimseyi kirmamak için sessiz kalıyor ben kiriliyorum. İleride ailesinin olduğu şehire taşınma planları yapıyor benim istemediğimi bildiği halde. Ben çok bunaldim. Boşanmak istiyorum dedim ve bana çocuk olsun öyle dedi. O zaman çocukla tehdit edecek biliyorum. Avukat bul akşama kadar dedim. Çalışıyorum falan dedi kapattı. Ben ne yapacağım bilmiyorum çok sistim kimseye anlatamıyorum derdimi

Avukatı kendiniz bulacaksınız blöf yaptığınız belli o da anlayıp geçiştirmiş. Boşanmak isteyen avukatını kendi bulur.
Kırıldığınız şeyleri açık açık konuşuyor musunuz onun mu anlamasını bekliyorsunuz? Mesela yapılacak bir iş olduğunu söylemek yerine siz söylemeden onun mu düşünüp yapmasını bekliyorsunuz? O düşünmüyorsa açık açık söyleyin. Annesi falan evinizle ilgili konuştuğunda eşinizin cevap vermesini beklemeyin siz benim evim ben böyle uygun görüyorum deyin.

İzin vermiyor eşim sen benim aileme cevap verirsen bende senin ailene veririm kötü davranırım diyor benim ailem hiç birsey karışmadığı halde bunu söylüyor

İzin vermiyor eşim sen benim aileme cevap verirsen bende senin ailene veririm kötü davranırım diyor benim ailem hiç birsey karışmadığı halde bunu söylüyor
Ailem karışırsa verirsin cevap deyin zaten karışmıyorlar diyorsunuz neye cevap verecek ki?

Konuyla alakasız belki ama evden ne olarak çalışıyorsunuz ne yapıyorsunuz

Kayınvalidenizin fotoğraf olayına yorum yapmak istiyorum. Eski jenerasyonda bu tarz batıl inanışlar oluyor, ona dayanarak demiştir diye düşündüm. Hususi sizi kırmak için dememiş gibi geldi bana. Israrcı ve baskın şekilde söylemeye devam ettiyse yani rahatsız edici bir duruma dönüştürdüyse o ayrı tabi. Ama bir kere demiş ve geçmişse çok takılmamak gerek. Eşinize şikayet etmek yerine siz düzgünce cevap verin geçin.
Aman strese dikkat edin.
Bebeğinizi sağ salim kucağınıza alırsınız inşallah.

ya var ya şu erkeklerin vay anam ne dediyse o olacak diye tapmaları yok mu deli ediyor beni. Benim eşimde aynı maalesef anacı ve düşünün altlı üstlü oturuyoruz. Siz allahtan uzaktasınız. Madem bu kadar anacılardı evlenmeselerdi keşke.

Yani insan idare etmek bu kdr mı zor? Her ikiniz için de diyorum. Kocanız sizi idare etmiyor siz onu etmiyorsunuz. Mesela fotoğraf konusuna he de geç, gene bildiğini yap. Ne olcak?

Eşinin ev işlerinde yardımcı olması gerekir. Ama söylesen de mi yapmıyor? “Ben kanamam var, bebeğe zarar gelmesinden korkuyorum. Ortalığı bugün sen toplasan” desen, yok mu diyecek. Yani eşiniz hanzo mu yoksa öğrenmesi mi gerekiyor, onu anlamaya çalışıyorum.

Sürekli evde olmanız sizin için iyi değil. Evde durdukça yorgunluğunuz artar. Siz ve bebek için hareket etmeniz, dışarıda temiz hava almanız gerekmiyor mu?

Oncelikle erkeklerin birseyi kendiliginden anlamasını beklemeyin. Bu sorunu bizde yasadik. Ben anlamıyorum, birsey eksikse ya da yapilmasi gerekiyorsa bana söyle, yapmazsam tartisirsin dedi. Ne istiyorsam söyledim, sonrasinda artik evi supururken haliyida supurmesi gerektigini ogrendi. Artik cogu şeyi söylememe gerek kalmıyor.

Bugun rahatsizim cayi sen koy, bir tanede bana getirir misin deyin. Tartismadan, guzellikle soyleyin bunu. Eger tepki gosterirse aglarsiniz, kizarsiniz.

Ikincisi kadinlarin arasindaki meselelere ciddi birsey olmadigi surece erkekleri sokmamaya calisin. Fotograflari kaldir dediyse bunun cevabini siz verebilirsiniz, esinizin mudahale etmesi gereken bir durum yok. Ben oyle istiyorum deyin ya da tamam deyin ama kaldirmayin.

En son yapacağınızı, en basta yapiyorsunuz.

Anneci bir erkek modeli daha
Ya bu deveyi güdecek ya da bu diyardan gideceksiniz
Başka da fikrim yok maalesef

Tabi ki evin yükünü paylasip ve bunu eşine yardim olarak gormeyip gorev bilmeli erkekler ama bu ulkedeki erkeklerin yetistirilme stili de belli malesef ki. Bu yaptiklarini hakli cikarmaz bircok erkegin. Ama cumleye oyle bi baslad8niz ki ben de , ev islerini yapamadiniz diye gelip size laf etti falan sandim. Gelmis tv izlemis. Tamam yardim etmeliydi ama, erkeklrrin bunu akil edememesi de hos olmasa da cok olagan. Annesiyle ilgili olan konuyu da, ev isine yardim konusunu da asiri abartmissiniz. Cok kavgaci birisiniz gibi geldi bana

Blöfünüz de komik olmuş avukat bul
Neyse basit konular bunlar abartmayın bence. Tamam demiş kaldırın diye kendi inancına göre doğru ya da yanlış. Siz de tamam deyip geçin. Ev işi içinde güzel güzel rica edin. Tavır ve trip maalesef hiç işe yaramıyor

Aynı şeyleri yaşıyorum ailesi melaike herşeyi söyleyebiliyorlar evliliğimi masaya yatırıp ameliyat etmeye çalışıyorlar eşim sessiz kalıyor yanımda bana ne derlerse desinler ama ben sonradan eşime katmiyorum diye Eşim ne zaman bizden birisi gelse bizim bahçemize girse biz kavga ediyoruz diyor ve benden boşanmak istiyor düşünün onlar ağzına geleni söyleyecekler ama ben ağzımı acmicam ve onların hep çok iyi niyetli olduklarını düşünücem
Ben şu şu sizlere laflara kırıldim diyorum enisten de kim oluyor da evliliğimiz hakkında yorumlar yapıyor diyorum ona duser mi bizim çocuk mevzumuz diyorum ama iyi niyetle söylemiş oluyor onlar akrabaları uğruna benden vazgeçecek boyuta geldi ki.vazgecmis demekki boşanmaktan bahsediyor

Büyük konuşmayayım ama böyle karakterde birine tahammül edemem bir konu vardı twitterda ne zaman bosanmaya karar verdiniz diye bir kadın cevaplamıstı hala unutmam kocası su icmeye kalkıyor gece cocugu odasında yataktan yere düsmüs gecerken goruyor isi bitip gelince kadina cocuk düşmüş git kaldırıver diyor kadın sabahında dava açmış son nokta benim için o oldu yazmış geleceğiniz aynı gibi görünüyor aileniz arkanızda ise zaman kaybetmeyin.

Böyleleri bir de hâlâ insanım diye dolaşıyor. Acayip sinir oldum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…