Kocam oyun bağımlısı yine kavga ettik

Susiee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2024
8
2
Kızlar şöyle kısaca özet geçicem olayı. Dün akşam her zamanki gibi oyunun başındaydı. Ben artık sıkıldım. Oyun odasına gidip sessiz olmasını söyledim, sonra da su içip şişeyi sert bir şekilde masaya bıraktım.
Ardından yanıma geldi bu tepkin yanlış falan dedi. Ben de sürekli oyuna odaklı olmasından sıkıldığımı kendimi değersiz hissettiğimi söyledim. Ardından bana dedi ki sen bişey yapalım dedin de yapmadık mı ? Ben o oyuna kitlenmiş. Ne yazık ki bişeyler yapalım demek içimden gelmiyor. Biraz varlığını hissetmek istiyorum dedim. Konu büyüdü ben de haklısın dedin yattım uyudum. Bugün de pek konuşmadık. Ne yapıcam böyle ?

Oyun bağımlısı insanlar kendini evlenmeden önce de belli eder yani evlendikten sonra bu huyu ortaya çıkmamıştır herhalde. Oyun bağımlısı biriyle olmak zordur anca karşısındaki de bağımlı olacak ki öyle anlaşabilsinler maalesef...

Gerçekçi bir yorum olmuş , evlenmeden de oynuyordu ama ben bu kadar problem etmemiştim. Ya da bu kadar abartacağını düşünmemiştim.

Gerçekçi bir yorum olmuş , evlenmeden de oynuyordu ama ben bu kadar problem etmemiştim. Ya da bu kadar abartacağını düşünmemiştim.
Karşınıza alıp tekrar normal bir şekilde sinirlenmeden gerilmeden konuşabilirsiniz ya da siz oyun oynamayı seven biriyseniz eşinize teklif yapabilirsiniz ben de sana eşlik edeyim birlikte oynayalım gibisinden vs. Aklıma başka çare gelmedi

Benim eşim de oyun oynar her akşam. Ama zaten çalışan insanlar haftaiçi akşam pek program yapamıyor işi de yoğun olunca ben anlayış gösteriyorum. Ben de kitabımı okuyordum genelde. Zaten sürekli birlikte bir şeyler yapalım dese bunalırım. Haftasonu ise her zaman dışardayızdır. Size hiç mi zaman ayırmıyor?

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim , deniyorum pek oyun oynamayı bilmesem de bunu da denerim bakalım. Tekrardan teşekkür ederim

Hiç zaman ayırmıyor diyemem. Ama oyun oynamayı abartıyor. İnsan işten gelip 5 saati de oyuna ayırımcılık yüzünü göremiyorum diyebilirim .

Evlilik öncesi tolere ettiğiniz her bir davranış
Evlilikte 10 katı artar
Kimse değişmez , ya durumu kabulleneceksiniz
Yada sizde eşlik edip veya kendinize bir uğraş bulacaksınız

Bana göre eşlerin belli saatlerde kendi kendine sevdiği şeyler ile meşgul olması iyi bir şey
Yemekte sohbet edilebilir, akabinde yatmadan önce
Tabi kimi kadınlar bu durumu sevmiyor o ayrı konu
Dip dibe sıkılıyorum ben

Bağımlı birini konuşarak yola getiremezsiniz.

Dediklerinize katılıyorum ama her gün 5 saat artık hobiyi geçiyor, evlilikte böyle gitmez.

Bu bağımlılığıda burda öğrendim. Trabzon'daki kız arkadaşım astby. Nişanlısından ayrılmıştı. "Oyun bağımlısı" nasıldır bilmeyince, insan oyun yüzünden ayrılır mı? Bekarlıktan dolayıdır, bırakırdı bence demiştim.

Burda, onlarla evlenmiş insanları okuyunca kıza çok hak verdim. Evlenmeden önce vardır bu alışkanlığı. Nasıl farketmediniz ki?

Boşanmayı düşünmüyorsunuz sanırım?

Eşiniz zaten yapalım dersen yapalım kafasındaymış.Eğer oyun oynarken sizi dinlemiyorsa ve yapalım dediğinizi yapmıyorsa sıkıntı vardı ama ne bileyim büyük bir şey göremedim.Konuşsnız düzelecek bir şey.

Ben de anlamadım mesela... 2 sene nişanlı kalmıştık. Asla belli etmedi.

Gamer biriyle evlenmek duvarla evlenmekten farksız bence. Benim abim de çok oynar. Yengemle aynı saatlerde uyuyup da uyanmazlar. Yengem uyanır o uyur, o uyurken yengem uyanır. Ve sonuç: yengem her gün dışarı çıkan eviyle de çocuğuyla da pek bağı kalmayan bi kadın oldu. Kocasından ilgi göremedi çünkü. Nasıl düzelir bu durum bilmiyorum benim abim düzelmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…