Kocam okbli mi?

Hal ve hareketleri çok yorucu
Annem bizde cocuk bakıyoruz kadını da bıktırıyor.Misal
Çay içiyoruz gidip çaydanlığın altını kapatmış
Ev yapımı salça sevmem annesi vermiş kendi aldigi salca da varmis dolapda Alışveriş yaptım kendime akfa salca aldim
Yemek yapıyorum salça yok dolapta.
Almis salçayı saklamış onun salçası bitmeden acilmayacakmis
Yatak odasına girecektim eşyamı alicam gündüz kapıyı kitlenmiş anahtarı saklamış
Cam acıkmış kapi carpiyormus ,kapı çarparsa kitlediysen anahtarı üstünde bırak neden cebinde taşıyorsun.
Bugün de mutfak dolaplarıni karistiriyor bardakları satacakmis çok bardağım varmış.
Kullanıyorum kırılır bardak bu.
Binlerce kitabı var kitaplık almıyor
Yeni taşındık, kolilerle açılmayanlar var onları sat.Dolapta duran bardak mi sıkıntı.
Kuzenimin bana hediyesi bardaklar var onları saticam diyor.Hediye o fazla geldiyse anneme veririm dedim.O halde bana para vereceksin diyor.
Kendi bardağım için ne parası vereceğim sana dedim
Sırf inatlaşma için yapıyor
Paraya ihtiyacımız yok ikimizin de maddi durumu iyi.
Ben çocuğunuza üzüldüm nasıl büyüyecek böyle ebeveyn ile? Siz az çok nişanlıyken görmüşsünüz aslında. Çocuğun suçu yok. Boşansanız ayrı travma, evli kalsanız daha büyük travma..
yazdıklarınız hem korkutucu hem üzücü..

Doktora düzenli gidiyor mu?

Ben çocuğunuza üzüldüm nasıl büyüyecek böyle ebeveyn ile? Siz az çok nişanlıyken görmüşsünüz aslında. Çocuğun suçu yok. Boşansanız ayrı travma, evli kalsanız daha büyük travma..
yazdıklarınız hem korkutucu hem üzücü..

Doktora düzenli gidiyor mu?
O konuyla ilgili konuşmuyor
Diyorum böyle bir rahatsızlığın varmış
Sen de diyor gitsen doktora sende de neler çıkar felan deyip kestiriyor
Alarm kuruyor ilaç içiyor
Çok ilacı var yüksek tansiyon ,şeker
Depresyon felan
Artık hangilerini tam içiyor bilmiyorum
Üzülüyorum da ilk eşiyle 10 yıl evli kalmış kadin gitmis gelmis cocuklari olmamis
İktidarsız diye dava açmis kadin
Bana demisti iftira attı felan diye ama evlendiğimde gördüm cinsel hayatımız da yok.Tüp bebek yaptığımızı da annesi herkesten sakladi karşı tarafa erkek iste çocuğu oldu ilk gelin yalan söylüyor gibi düşündürmek için.
Kardeşi bile bilmiyor tüp bebek yaptığımızı
Ben bu haliyle kabul ettim, ama bir de bu hastalık çıktı, işimiz gerçekten zor.
Yardımcı olmaya caliscam inşallah toplarlanir çevremde bu hastaliktan kimse yok çok da bildiğim bir hastalık degildi.
Yeni öğrendiğim için hazmetmeye çalışıyorum.

O konuyla ilgili konuşmuyor
Diyorum böyle bir rahatsızlığın varmış
Sen de diyor gitsen doktora sende de neler çıkar felan deyip kestiriyor
Alarm kuruyor ilaç içiyor
Çok ilacı var yüksek tansiyon ,şeker
Depresyon felan
Artık hangilerini tam içiyor bilmiyorum
Üzülüyorum da ilk eşiyle 10 yıl evli kalmış kadin gitmis gelmis cocuklari olmamis
İktidarsız diye dava açmis kadin
Bana demisti iftira attı felan diye ama evlendiğimde gördüm cinsel hayatımız da yok.Tüp bebek yaptığımızı da annesi herkesten sakladi karşı tarafa erkek iste çocuğu oldu ilk gelin yalan söylüyor gibi düşündürmek için.
Kardeşi bile bilmiyor tüp bebek yaptığımızı
Ben bu haliyle kabul ettim, ama bir de bu hastalık çıktı, işimiz gerçekten zor.
Yardımcı olmaya caliscam inşallah toplarlanir çevremde bu hastaliktan kimse yok çok da bildiğim bir hastalık degildi.
Yeni öğrendiğim için hazmetmeye çalışıyorum.
Sizin adamla evlenmemeniz için adamın bipolar olduğunu bilmenize gerek yokmuş ki.. Belli etmiş kendini.
Dediğim gibi olan çocuğa olmuş.
Siz de lohusasınız. Hepinize kolaylıklar diliyorum..

Aslında okbye çok aşina olmama rağmen bu ihtimali daha önce hiç düşünmemiştim ama birden kafamda bir ışık yandı. Yahu bu adam okbli bence.

Şimdiye kadar aşırı detaycı mükemmelliyetçi huylarını hep işkoligliğine ve oğlak Burcu olmasına bağlamıştım abdkshs. Yani huyudur diye düşünüyordum.

Kendisi yapılacak bir şeyi 20 kez tembih eder. Tamam anladım unutmayacağım tekrar hatırlatma derim. İşe gider akşama doğru telefon açıp kızma ama unutmuşsundur diye hatırlatayım der. Çıldırırım :KK70: olay da çamaşırları makineden çıkarıp kurutmaya atmak.

Kedinin suyunu tazelemem gerekir gün içinde ve kocam durup durup tazeledin mi diye sorar. Hele kedinin ilacı filan verilecekse iyice teyit eder. Hangi ilaçtan verecektin say bakalım filan. Şaka gibi.

Her şeyi elli kere sorman normal mi diyorum cevap olarak “çok unutkansın, savruksun içime sinmiyor” diyor. Yalan değil ben unutkan ve savruk bir insanım ama hadi çamaşırları makinede unutsam ne olacak ki. Yani değer mi iş yerinden beni aramaya? Acaba bunlar tembih değil de okb mi diye düşünüyorum. Sırf bu huyu yüzünden ev işlerinin de çok büyük çoğunluğunu kendisi yapıyor. Çünkü ben yapınca tezgaha yemeğe bulaşığı olan kaşığı koyuyormuşum tezgahta iz oluyormuş :KK70: e olsun yani sileriz çamaşır suyuyla.
Bana su iç, aç kalma filan demek için arar işe gidince. Evdeyse zaten zorla önüme getirip o suyu içirir.

Şimdi bir de bebek bekliyoruz iyice tırlattı gibi geliyor. Of ne bileyim normal mi bunlar ya.
Okb ye çok aşina bir insanım.Aslina bakılırsa okb o kadar basit değil tabi biz de doktor değiliz ama şu var ki ufak ufak başlar..Eşimde bazen böyle sorular sorar kapıyı kilitledi mi cami kapattın mi ..Önce sinirlenirdim şimdi ise ay emin değilim diyorum gitsin baksın madem😂

Aslında okbye çok aşina olmama rağmen bu ihtimali daha önce hiç düşünmemiştim ama birden kafamda bir ışık yandı. Yahu bu adam okbli bence.

Şimdiye kadar aşırı detaycı mükemmelliyetçi huylarını hep işkoligliğine ve oğlak Burcu olmasına bağlamıştım abdkshs. Yani huyudur diye düşünüyordum.

Kendisi yapılacak bir şeyi 20 kez tembih eder. Tamam anladım unutmayacağım tekrar hatırlatma derim. İşe gider akşama doğru telefon açıp kızma ama unutmuşsundur diye hatırlatayım der. Çıldırırım :KK70: olay da çamaşırları makineden çıkarıp kurutmaya atmak.

Kedinin suyunu tazelemem gerekir gün içinde ve kocam durup durup tazeledin mi diye sorar. Hele kedinin ilacı filan verilecekse iyice teyit eder. Hangi ilaçtan verecektin say bakalım filan. Şaka gibi.

Her şeyi elli kere sorman normal mi diyorum cevap olarak “çok unutkansın, savruksun içime sinmiyor” diyor. Yalan değil ben unutkan ve savruk bir insanım ama hadi çamaşırları makinede unutsam ne olacak ki. Yani değer mi iş yerinden beni aramaya? Acaba bunlar tembih değil de okb mi diye düşünüyorum. Sırf bu huyu yüzünden ev işlerinin de çok büyük çoğunluğunu kendisi yapıyor. Çünkü ben yapınca tezgaha yemeğe bulaşığı olan kaşığı koyuyormuşum tezgahta iz oluyormuş :KK70: e olsun yani sileriz çamaşır suyuyla.
Bana su iç, aç kalma filan demek için arar işe gidince. Evdeyse zaten zorla önüme getirip o suyu içirir.

Şimdi bir de bebek bekliyoruz iyice tırlattı gibi geliyor. Of ne bileyim normal mi bunlar ya.

Siz benle evlisiniz galiba :) esinizde bizzat kendimi gordum, okb degil bu, ama bi tik mukemmelliyetcilik bi tik da duzencilik, asiriya kacma ihtimali var mi, elbette var. Esinize kolayliklar dilerim. Ama belliki sizde minnos birisiniz idare eder, alisirsiniz birbirinize. Bebeginizi saglikla kucağınıza alin 💕

Benim eşim de bipolarmis yeni öğrendim 1 yıllık evliyiz.
2 ay aynı evde kalmıştık tüp bebek tedavisi gördüğümden annemde kaldım hep
Simdi kendi evimdeyim 5 gündür.
Adam hasta biktiriyor beni aşırı da pis yediğini yediği yerde bırakır
Keşke sizin eşiniz gibi olsa bundan iyi olurdu ben de temizlik düzen severim bu da tam tersi
Dün gece banyo yıkıyorum klozet yıkıyorum
Gelmiş niye yikiyorsun kim geliyorki diyor
Birinin gelmesi mi lazım ben kullanıyorum
Yeni bebeğimiz oldu misafir almıyoruz simdilik.
Dolaptaki bardakları satmaya kalkıyor napicam bilmiyorum
Böyle giderse boşayacağım

Bu söylediğim sadece bir detaydı
Hayir gerçekten ne temizlik sever
Yaparım kizar,söylenir
Yer içer yediği içtiği 1 ay mutfak masasında kalir ekmek.kuflenir orda copler masada ekmek kırıntıları masada kalir.
Camasir sepeti tasar yerlere atar
Ben ikinci eşiyim
Nisanliyken evine gittim
Eski eşi bosaninca eşyaları almis gitmiş
1 yıl olmuş kitapları 1 yıl odada yerlerde kalmış toz icinde alıp da kıtapliga koymamis
Mutfak tezgahı bulasiktan geçilmez
Klozet desen pislik içinde
Yatak düzelmez çarşaf bi yerde.
Göre göre evlendim
Aptalım çünkü.
Sıkıntı var belli atsana nişanı.
Hamilelik surecimde annemde kaldım hep arada ayda bir haftasonu gittim 2 gün vakit geçirelim diye.
Evi çöp eve çevirmiş
Hamile hamile ev temizledim
Camasilar sepette taşar yerlerde yıkarım yıkama der
Çok şey var bu sandıklarım bazilari
Koltukların yastıklarını yerlere atar
Düzlrim gene bozar
Belki bipolarin etkisi değildir ama başka biseyin etkisi o halde
Sizin eşiniz nasıl
Korkuyorum ben acaba zarar verir mi 1.5 aylık bebeğim var
Cok yakinim bipolar.
25 yildir hayatimin merkezinde olan bir rahatsizlik.

Ancak su yukarda anlattiklarinizin pek bipolarla alakasi yok. Ani duygu degisimleri, olaylar karsisinda alakasiz duygusal tepkiler (bi olume donuk kalirken baska birinin olumune gulmek / asiri aglamak gibi), konudan konuya atlama, muthis bi manipulasyon yetenegi, depresif donemdeyken yataktan cikmama, atak dönemindeyken cok para harcama, duygularini kontrol edememe, kimi zaman halusinasyon gibi belirtiler yasar bipolarlar.
Saplantililiga ve bagimliliklara cok meyillidirler. Kullandiklari ilaclarin dogru etki edebilmesi icin kafein, tein, sigara ve yatistiricilar kullanmamalari gerekir.

Eger huzurlu bir yuva istiyorsanız doktoruyla isbirligi icinde olmalisiniz. Esiniz agir atak donemlerinde muhtemelen tedaviyi reddediyor olabilir, bu tedavi reddi uzun surerse cok daha farkli ozellikler / problemler girecektir hayatiniza. Ama ilaclarini duzenli kullanirsa pamuk gibi olur :)

Bu arada evlilik öncesi bildirilmesi gereken rahatsizliklardandir bipolar, isterseniz evliliginizi gecersiz kilabiliyorsunuz bildigim kadariyla. Hatta evlilik oncesi testler yapilirken, aile hekiminin sizle bu durumu paylasmis olmasi gerekiyordu yanlis bilmiyorsam. (Benim yakinim evlendikten cok uzun yillar sonra tani aldigi icin evlilik surecinde hastaligiyla alakali problem yasamadi, bu bilgilerde yanlislik olabilir)

Genetik kismina gelince, ozellikle erkek bebeklerde ve 1 nesil atlayarak genetik devamliligi suruyor bu rahatsizligin, ancak, kusurlu gen yeni bebege tasinsa da travmatik bir olay yasamadigi surece aciga cikmayabiliyor. Korkmayin, bebeginizi saglikla buyutun.

Siz benle evlisiniz galiba :) esinizde bizzat kendimi gordum, okb degil bu, ama bi tik mukemmelliyetcilik bi tik da duzencilik, asiriya kacma ihtimali var mi, elbette var. Esinize kolayliklar dilerim. Ama belliki sizde minnos birisiniz idare eder, alisirsiniz birbirinize. Bebeginizi saglikla kucağınıza alin 💕

Cok yakinim bipolar.
25 yildir hayatimin merkezinde olan bir rahatsizlik.

Ancak su yukarda anlattiklarinizin pek bipolarla alakasi yok. Ani duygu degisimleri, olaylar karsisinda alakasiz duygusal tepkiler (bi olume donuk kalirken baska birinin olumune gulmek / asiri aglamak gibi), konudan konuya atlama, muthis bi manipulasyon yetenegi, depresif donemdeyken yataktan cikmama, atak dönemindeyken cok para harcama, duygularini kontrol edememe, kimi zaman halusinasyon gibi belirtiler yasar bipolarlar.
Saplantililiga ve bagimliliklara cok meyillidirler. Kullandiklari ilaclarin dogru etki edebilmesi icin kafein, tein, sigara ve yatistiricilar kullanmamalari gerekir.

Eger huzurlu bir yuva istiyorsanız doktoruyla isbirligi icinde olmalisiniz. Esiniz agir atak donemlerinde muhtemelen tedaviyi reddediyor olabilir, bu tedavi reddi uzun surerse cok daha farkli ozellikler / problemler girecektir hayatiniza. Ama ilaclarini duzenli kullanirsa pamuk gibi olur :)

Bu arada evlilik öncesi bildirilmesi gereken rahatsizliklardandir bipolar, isterseniz evliliginizi gecersiz kilabiliyorsunuz bildigim kadariyla. Hatta evlilik oncesi testler yapilirken, aile hekiminin sizle bu durumu paylasmis olmasi gerekiyordu yanlis bilmiyorsam. (Benim yakinim evlendikten cok uzun yillar sonra tani aldigi icin evlilik surecinde hastaligiyla alakali problem yasamadi, bu bilgilerde yanlislik olabilir)

Genetik kismina gelince, ozellikle erkek bebeklerde ve 1 nesil atlayarak genetik devamliligi suruyor bu rahatsizligin, ancak, kusurlu gen yeni bebege tasinsa da travmatik bir olay yasamadigi surece aciga cikmayabiliyor. Korkmayin, bebeginizi saglikla buyutun.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Bu söylediğim sadece bir detaydı
Hayir gerçekten ne temizlik sever
Yaparım kizar,söylenir
Yer içer yediği içtiği 1 ay mutfak masasında kalir ekmek.kuflenir orda copler masada ekmek kırıntıları masada kalir.
Camasir sepeti tasar yerlere atar
Ben ikinci eşiyim
Nisanliyken evine gittim
Eski eşi bosaninca eşyaları almis gitmiş
1 yıl olmuş kitapları 1 yıl odada yerlerde kalmış toz icinde alıp da kıtapliga koymamis
Mutfak tezgahı bulasiktan geçilmez
Klozet desen pislik içinde
Yatak düzelmez çarşaf bi yerde.
Göre göre evlendim
Aptalım çünkü.
Sıkıntı var belli atsana nişanı.
Hamilelik surecimde annemde kaldım hep arada ayda bir haftasonu gittim 2 gün vakit geçirelim diye.
Evi çöp eve çevirmiş
Hamile hamile ev temizledim
Camasilar sepette taşar yerlerde yıkarım yıkama der
Çok şey var bu sandıklarım bazilari
Koltukların yastıklarını yerlere atar
Düzlrim gene bozar
Belki bipolarin etkisi değildir ama başka biseyin etkisi o halde
Sizin eşiniz nasıl
Korkuyorum ben acaba zarar verir mi 1.5 aylık bebeğim var

Çocuğumun hayatı garantili çok şükür herseyim var, okudum ,yıllardır çalışıyorum, evim, arabam, isim, maddi olarak çok iyiyim bir erkeğe ihtiyacım yok.
Hayatını neden mahvedeyim çocuğumun asıl sorunlu bir babayla büyürse hayatı mahvolur.Yorum yapmak için yorum yazmayın
Bana ne sizin maddi durumunuzdan hanımefendi
Size maddiyattan bahseden yok, kafaya bak ya paran varsa malın varsa hangi manyağı çocuğuna baba yaptığının önemi yok yada olmayan aile hayatının filan önemi yok, evin araban varsa ohhooooo çocuğa dört dörtlük hayat sundun be yemişim anayı babayı yuvayı çocuğun mutluluğu huzuru koca bir ömür ruh hali aileyle değil maddiyatla ilgili zaten
Baba bir tuhaf ana bir acayip Allah yardım etsin yavrucağa

Bana ne sizin maddi durumunuzdan hanımefendi
Size maddiyattan bahseden yok, kafaya bak ya paran varsa malın varsa hangi manyağı çocuğuna baba yaptığının önemi yok yada olmayan aile hayatının filan önemi yok, evin araban varsa ohhooooo çocuğa dört dörtlük hayat sundun be yemişim anayı babayı yuvayı çocuğun mutluluğu huzuru koca bir ömür ruh hali aileyle değil maddiyatla ilgili zaten
Baba bir tuhaf ana bir acayip Allah yardım etsin yavrucağa
Bizimle mi yaşıyorsunuz da tuhaf olduğumu biliyorsunuz.
Düzgün konuşun manyak felan ne demek
Terbiye seviyeniz,
Mutsuzluğunuz buradan belli oluyor. millete sarıyorsunuz yavrumu düşünmek size kalmadı haddinizi bilin.

Bizimle mi yaşıyorsunuz da tuhaf olduğumu biliyorsunuz.
Düzgün konuşun manyak felan ne demek
Terbiye seviyeniz,
Mutsuzluğunuz buradan belli oluyor. millete sarıyorsunuz yavrumu düşünmek size kalmadı haddinizi bilin.
Düşünün o zaman bir zahmet şu yavruları doğurmadan önce bir düşünün ya nasıl bir adamın çocuğu olacak ben nasıl bir insanım nasıl bir ailede yaşayacak bir düşünün. Önce doğurup sonra aklınız başınıza geliyor olan masumlara oluyor
Bana atar gide yapacağınıza dönün bir hayatınıza bakın
Adamla birkaç kez görüşüp çocuk yapmışsınız resmen ya hala bana lak lak ediyorsunuz
Allah korusun sizinle yaşamaktan beni. Ne olduğunuzu kendiniz yazdınız işte okuduk tuhaflığınızı anlamak için sizinle yaşamaya hacet yok kendiniz tanıttınız kendinizi kocanızı
38 yaşındayım ve hayatımın en mutlu ikinci dönemini yaşıyorum. Beni mutsuz eden tek şey sizin gibi ana babaların masum çocukları

Düşünün o zaman bir zahmet şu yavruları doğurmadan önce bir düşünün ya nasıl bir adamın çocuğu olacak ben nasıl bir insanım nasıl bir ailede yaşayacak bir düşünün. Önce doğurup sonra aklınız başınıza geliyor olan masumlara oluyor
Bana atar gide yapacağınıza dönün bir hayatınıza bakın
Adamla birkaç kez görüşüp çocuk yapmışsınız resmen ya hala bana lak lak ediyorsunuz
Allah korusun sizinle yaşamaktan beni. Ne olduğunuzu kendiniz yazdınız işte okuduk tuhaflığınızı anlamak için sizinle yaşamaya hacet yok kendiniz tanıttınız kendinizi kocanızı
38 yaşındayım ve hayatımın en mutlu ikinci dönemini yaşıyorum. Beni mutsuz eden tek şey sizin gibi ana babaların masum çocukları
Yeni öğrendim diyorum hastalığını anlamayacak ne var bunda.Bilseydim cocuk yapmazdım hasta birinden.
Mutluluğunuz gözlerimi yasartti, mutlu olsanız millete sarmazsınız
Her mesajlarinizda millete sarıyorsunuz kötülükten besleniyorsunuz galiba.
Lak lak eden sizsiniz
Ne münasebet siz kim oluyorsunuz da sizinle yaşayacak misim da korunacak missiniz.Kafaniz mi güzel sizin hadi başka kapıya

Uzmanları daha iyi bilir ama bence okbli değil. Adam disiplinli ve titiz. Sizi de öyle görmediği için emin olmak istiyor her şeyden. Siz yeni mi evlisiniz

Siz cok savruk oldugunuz icin gerilip hatirlarma ihtiyaci duyuyordur. Onun hatirlatmasina firsat vermeden sorumluluklarinizi yerine getirirseniz o da hatirlatmayi birakir

Yeni öğrendim diyorum hastalığını anlamayacak ne var bunda.Bilseydim cocuk yapmazdım hasta birinden.
Mutluluğunuz gözlerimi yasartti, mutlu olsanız millete sarmazsınız
Her mesajlarinizda millete sarıyorsunuz kötülükten besleniyorsunuz galiba.
Lak lak eden sizsiniz
Ne münasebet siz kim oluyorsunuz da sizinle yaşayacak misim da korunacak missiniz.Kafaniz mi güzel sizin hadi başka kapıya
Anlama kıtlığınız mı var? Ne benimle yaşaması?
Hastalığın adını yeni öğrendiniz adamı bugün mü tanıdınız? Avuç avuç ilaç içen abuk subuk davranan anası danası birşeyleri örtmeye çalışan adamdan çocuk yapmaya çalışırken aklınızı kullanmak zor mu geldi?
Millete neden sarayım yahu yanlışsın dediğimiz hatasını gözüne soktuğumuz kendi düşünmediği evladına üzüldüğümüz herkese göre mutsuzuz onlara sarıyoruz hey Allah ım. Koskocaman bir yanlışsın ve yanlışın en çok çocuğuna demek kötülük mü oluyor? Bence asıl kötülük sizin o yavruyu maruz bıraktığınız hayat ve anne babada
Gözünüz keşke o masum yavrunuza yaşarsaydı

Anlama kıtlığınız mı var? Ne benimle yaşaması?
Hastalığın adını yeni öğrendiniz adamı bugün mü tanıdınız? Avuç avuç ilaç içen abuk subuk davranan anası danası birşeyleri örtmeye çalışan adamdan çocuk yapmaya çalışırken aklınızı kullanmak zor mu geldi?
Millete neden sarayım yahu yanlışsın dediğimiz hatasını gözüne soktuğumuz kendi düşünmediği evladına üzüldüğümüz herkese göre mutsuzuz onlara sarıyoruz hey Allah ım. Koskocaman bir yanlışsın ve yanlışın en çok çocuğuna demek kötülük mü oluyor? Bence asıl kötülük sizin o yavruyu maruz bıraktığınız hayat ve anne babada
Gözünüz keşke o masum yavrunuza yaşarsaydı
"Allah korusun sizinle yaşamaktan beni."

Bunu yazan sizsiniz.Anlama kıtlığı olan da
Yavrumun hayatı çok güzel siz merak etmeyin.Saygısızsınız.
Adamın şekeri tansiyonu var içtiği ilaclari tek tek kontrol edecek değildim.Aklımda çok şükür yerinde.
Sizinle tartişmayacağım
Kavgadan besleniyorsunuz
Beni bırakın başkalarına sarin.

X