Kocam okbli mi?

Yoo hiç bıkmamış hala bana yaptırmıyor. Kedinin suyu gün içinde tazelenmesi lazım diye bana diyor yoksa akşamları mamasını kumunu yine o yapar.
Ama o konuda evet biraz tuhaflık var mesela bana hep sen yorulursun yapma ben yaparım diyor ama bence bu da bir şekilde takıntıdan dolayı. Evde bulaşık makinesi bile boşaltmıyorum. Yastığı yerden kaldırıyorum belin ağrır ben kaldırırım diyor. Ben zaten tembel bir insanım hani benim için ideal eş şu an, ayağıma yemeğim suyum gelince keyfime bakarım ama onun için üzülüyorum acaba bu bir hastalık mı diyorum.
Siz bıkmadığını düşünebilirsiniz ama kim bütün evin sorumluluğunu yüklense bi yerden sonra bıkar, çalışmayan bir kadın bile her işe yetişemeyip eşinden yardım bekliyor. Siz ikiniz de çalıştığınız halde bütün işler adama kalmış, neden? Evlenmeden ben ev işi yapmam demişsiniz o da kabul etmiş ama bi yerde patlamış artık. Size sorumluluk vermek istiyordur yoksa her şeyi yapan biri bi kedi suyu tazeleyemez mi onu da yapar çamaşırı da asar yani, size söylüyorsa siz yapın istiyor işte. Bir şey 10 kere 100 kere söylenip yine de yapılmazsa insan çıldırır, ev işi sevmemek ayrı bi şey sizin durumunuz ayrı bir boyutta, adamda hastalık arayıp kendinize neden dönüp bakmıyorsunuz? Bir kedi suyunu değiştirmeye bu derece üşenmek ya da her seferinde unutmak normal değil çünkü, tembelim deyip geçiştirilecek bir şey gibi görünmüyor. Ayrıca düşünceniz çok bencilce, her şeyim yapılıyor ayağıma geliyor o zaman hiçbir işin ucundan tutmayayım, bebek bakımının tamamını siz üstlenmelisiniz bu durumda, o da eşinize kalmasın.

Son düzenleme:
Siz bıkmadığını düşünebilirsiniz ama kim bütün evin sorumluluğunu yüklense bi yerden sonra bıkar, çalışmayan bir kadın bile her işe yetişemeyip eşinden yardım bekliyor. Siz ikiniz de çalıştığınız halde bütün işler adama kalmış, neden? Evlenmeden ben ev işi yapmam demişsiniz o da kabul etmiş ama bi yerde patlamış artık. Size sorumluluk vermek istiyordur yoksa her şeyi yapan biri bi kedi suyu tazeleyemez mi onu da yapar çamaşırı da asar yani, size söylüyorsa siz yapın istiyor işte. Bir şey 10 kere 100 kere söylenip yine de yapılmazsa insan çıldırır, ev işi sevmemek ayrı bi şey sizin durumunuz ayrı bir boyutta, adamda hastalık arayıp kendinize neden dönüp bakmıyorsunuz? Bir kedi suyunu değiştirmeye bu derece üşenmek ya da her seferinde unutmak normal değil çünkü, tembelim deyip geçiştirilecek bir şey gibi görünmüyor. Ayrıca düşünceniz çok bencilce, her şeyim yapılıyor ayağıma geliyor o zaman hiçbir işin ucundan tutmayayım, bebek bakımının tamamını siz üstlenmelisiniz bu durumda, o da eşinize kalmasın.
kedinin suyunu günde bir kaç kez tazelediğimiz için benden istiyor çünkü kendisi işte oluyor. aynı şekilde çamaşırları da sabah işe giderken çalıştırmış yoksa çocuk gibi bana ufak sorumluluklar vererek alıştırmak istediğinden değil.
ben bunların yine de takıntı olduğunu düşünüyorum. sürekli bana söyleyip durmasa ben de bir süre sonra aa çamaşır var burda gidip kurutmaya atayım diye aklıma gelir herhalde.

kedinin suyunu günde bir kaç kez tazelediğimiz için benden istiyor çünkü kendisi işte oluyor. aynı şekilde çamaşırları da sabah işe giderken çalıştırmış yoksa çocuk gibi bana ufak sorumluluklar vererek alıştırmak istediğinden değil.
ben bunların yine de takıntı olduğunu düşünüyorum. sürekli bana söyleyip durmasa ben de bir süre sonra aa çamaşır var burda gidip kurutmaya atayım diye aklıma gelir herhalde.
Bakın anladığım kadarıyla maddi gücünüz var, bence kedinin suyu için depolu otomatik suluklardan alıp, ev temizliği ve yemek için günlük düzenli yardımcı tutarsanız çocuk doğduktan sonra da evinizde zaten düzeni bilen bir yardımcınız olduğu için çok rahat edersiniz . Sizin durumunuzda çozulemeyecek bir problem yok gibi görünüyor, ancak siz bu çözümleri ciddi olarak sunduktan sonra eşiniz kabul etmezse ciddi olarak oturup konuşmanız gerekebilir.

Yoo hiç bıkmamış hala bana yaptırmıyor. Kedinin suyu gün içinde tazelenmesi lazım diye bana diyor yoksa akşamları mamasını kumunu yine o yapar.
Ama o konuda evet biraz tuhaflık var mesela bana hep sen yorulursun yapma ben yaparım diyor ama bence bu da bir şekilde takıntıdan dolayı. Evde bulaşık makinesi bile boşaltmıyorum. Yastığı yerden kaldırıyorum belin ağrır ben kaldırırım diyor. Ben zaten tembel bir insanım hani benim için ideal eş şu an, ayağıma yemeğim suyum gelince keyfime bakarım ama onun için üzülüyorum acaba bu bir hastalık mı diyorum.

Umursamazlık değil de dikkat dağınıklığı var. Eşim de sık sık bunu tembih ediyor ben yokken yemek yapma ev yanar ben gelince yaparım filan. Ki bir kaç kez yaktım ama onun tembihiyle nereye kadar gidecek.
Siz yetişkin bir insan olduğunuzdan emin misiniz?

Bakın anladığım kadarıyla maddi gücünüz var, bence kedinin suyu için depolu otomatik suluklardan alıp, ev temizliği ve yemek için günlük düzenli yardımcı tutarsanız çocuk doğduktan sonra da evinizde zaten düzeni bilen bir yardımcınız olduğu için çok rahat edersiniz . Sizin durumunuzda çozulemeyecek bir problem yok gibi görünüyor, ancak siz bu çözümleri ciddi olarak sunduktan sonra eşiniz kabul etmezse ciddi olarak oturup konuşmanız gerekebilir.
Eve yardımcıyı bir süre denedik ama eşim yapamadı. Başka biri her yeri elliyor diye aşırı gerildi. Hangi bezi nereye kullandı lavaboyu iyice ovaladı mı filan. Kimse inanmıyor ama bunun ismi okb artık ya. Bile isteye kendine eziyet eder duruma geldi işte.
Bunu bana da yapıyor içi gidiyor onun olan sorumlulukları ben alırım diye. Hepsini kendi yapınca rahat ediyor.

. Eşim de sık sık bunu tembih ediyor ben yokken yemek yapma ev yanar ben gelince yaparım filan. Ki bir kaç kez yaktım ama onun tembihiyle nereye kadar gidecek.
evi birkaç kez yaktınız mı? Adam anormal normal olan siz misiniz? Bence eşinizi bu duruma sizin bu davranışlarınız getirmiş

Aslında okbye çok aşina olmama rağmen bu ihtimali daha önce hiç düşünmemiştim ama birden kafamda bir ışık yandı. Yahu bu adam okbli bence.

Şimdiye kadar aşırı detaycı mükemmelliyetçi huylarını hep işkoligliğine ve oğlak Burcu olmasına bağlamıştım abdkshs. Yani huyudur diye düşünüyordum.

Kendisi yapılacak bir şeyi 20 kez tembih eder. Tamam anladım unutmayacağım tekrar hatırlatma derim. İşe gider akşama doğru telefon açıp kızma ama unutmuşsundur diye hatırlatayım der. Çıldırırım :KK70: olay da çamaşırları makineden çıkarıp kurutmaya atmak.

Kedinin suyunu tazelemem gerekir gün içinde ve kocam durup durup tazeledin mi diye sorar. Hele kedinin ilacı filan verilecekse iyice teyit eder. Hangi ilaçtan verecektin say bakalım filan. Şaka gibi.

Her şeyi elli kere sorman normal mi diyorum cevap olarak “çok unutkansın, savruksun içime sinmiyor” diyor. Yalan değil ben unutkan ve savruk bir insanım ama hadi çamaşırları makinede unutsam ne olacak ki. Yani değer mi iş yerinden beni aramaya? Acaba bunlar tembih değil de okb mi diye düşünüyorum. Sırf bu huyu yüzünden ev işlerinin de çok büyük çoğunluğunu kendisi yapıyor. Çünkü ben yapınca tezgaha yemeğe bulaşığı olan kaşığı koyuyormuşum tezgahta iz oluyormuş :KK70: e olsun yani sileriz çamaşır suyuyla.
Bana su iç, aç kalma filan demek için arar işe gidince. Evdeyse zaten zorla önüme getirip o suyu içirir.

Şimdi bir de bebek bekliyoruz iyice tırlattı gibi geliyor. Of ne bileyim normal mi bunlar ya.
Değişir mi diye beklemeyin. Babamdan biliyorum tek bulaşık bardak bırakmaz

X