Kocam okbli mi?

Benim eşim de bipolarmis yeni öğrendim 1 yıllık evliyiz.
2 ay aynı evde kalmıştık tüp bebek tedavisi gördüğümden annemde kaldım hep
Simdi kendi evimdeyim 5 gündür.
Adam hasta biktiriyor beni aşırı da pis yediğini yediği yerde bırakır
Keşke sizin eşiniz gibi olsa bundan iyi olurdu ben de temizlik düzen severim bu da tam tersi
Dün gece banyo yıkıyorum klozet yıkıyorum
Gelmiş niye yikiyorsun kim geliyorki diyor
Birinin gelmesi mi lazım ben kullanıyorum
Yeni bebeğimiz oldu misafir almıyoruz simdilik.
Dolaptaki bardakları satmaya kalkıyor napicam bilmiyorum
Böyle giderse boşayacağım
Siz eşinize bir şeyden bilenmişte bahane arıyor gibisiniz, benim eşim de bipolar da bir de pis ne demek benim tanıdıklarımın hepsi temiz
Klozet neden yıkıyorsun yani
Kir miydi ki anlamında sohbet anlamında demiştir belki

Ben de biraz fazla hatırlatırım önemli gördüğüm şeyleri. Azaltmaya çalıştım ama işler aksayinca aman bana ne isteyen gıcık olsun yeter ki işlerim aksamasin diye devam ediyorum. Bir kere söyleyince yapan, unutmayan, dikkatli insanlara karşı 2.kere asla tekrar etmem. Eşiniz fazla takıntılı olduğu gibi siz de çok savsak davranıyor da olabilirsiniz, tanımıyoruz sizi. Bir de kendiniz açısından düşünün belki gerçekten işleri aksatiyorsunuzdur.

Oğlak burcuyum ve ben de böyleyim. Kontrol delisiyiz genel olarak. Eski eşimle en sık tartışma nedenlerimizden biri buydu. Bi şeyi 50 kere söyleme derdi ama söylediğimi yapmazdı da. Bence sizde de biraz rahatlık var. Hallederiz ya kafasındaysanız , işleri erteleyen bir insansanız eşiniz haklı.

Oğlak burcuyum ve ben de böyleyim. Kontrol delisiyiz genel olarak. Eski eşimle en sık tartışma nedenlerimizden biri buydu. Bi şeyi 50 kere söyleme derdi ama söylediğimi yapmazdı da. Bence sizde de biraz rahatlık var. Hallederiz ya kafasındaysanız , işleri erteleyen bir insansanız eşiniz haklı.
Ama benim yapmama nedenim savsaklamak değil gerçekten unuttuğum için. Hani bazen diyorum alarm kurdum o iş için hatırlatmana gerek yok. Yine hatırlatıyor. Bu yüzden şüphelendim zaten kendini durduramıyor mu acaba diye.

Siz eşinize bir şeyden bilenmişte bahane arıyor gibisiniz, benim eşim de bipolar da bir de pis ne demek benim tanıdıklarımın hepsi temiz
Klozet neden yıkıyorsun yani
Kir miydi ki anlamında sohbet anlamında demiştir belki
Bu söylediğim sadece bir detaydı
Hayir gerçekten ne temizlik sever
Yaparım kizar,söylenir
Yer içer yediği içtiği 1 ay mutfak masasında kalir ekmek.kuflenir orda copler masada ekmek kırıntıları masada kalir.
Camasir sepeti tasar yerlere atar
Ben ikinci eşiyim
Nisanliyken evine gittim
Eski eşi bosaninca eşyaları almis gitmiş
1 yıl olmuş kitapları 1 yıl odada yerlerde kalmış toz icinde alıp da kıtapliga koymamis
Mutfak tezgahı bulasiktan geçilmez
Klozet desen pislik içinde
Yatak düzelmez çarşaf bi yerde.
Göre göre evlendim
Aptalım çünkü.
Sıkıntı var belli atsana nişanı.
Hamilelik surecimde annemde kaldım hep arada ayda bir haftasonu gittim 2 gün vakit geçirelim diye.
Evi çöp eve çevirmiş
Hamile hamile ev temizledim
Camasilar sepette taşar yerlerde yıkarım yıkama der
Çok şey var bu sandıklarım bazilari
Koltukların yastıklarını yerlere atar
Düzlrim gene bozar
Belki bipolarin etkisi değildir ama başka biseyin etkisi o halde
Sizin eşiniz nasıl
Korkuyorum ben acaba zarar verir mi 1.5 aylık bebeğim var

Yaparım kizar,söylenir
Yer içer yediği içtiği 1 ay mutfak masasında kalir ekmek.kuflenir orda copler masada ekmek kırıntıları masada kalir.
Ben ikinci eşiyim
Nisanliyken evine gittim
1 yıl olmuş kitapları 1 yıl odada yerlerde kalmış toz icinde alıp da kıtapliga koymamis
Göre göre evlendim
Aptalım çünkü.
Hamilelik surecimde annemde kaldım hep arada ayda bir haftasonu gittim 2 gün vakit geçirelim diye.
Evi çöp eve çevirmiş
Düzlrim gene bozar
Sizin eşiniz nasıl
Yok benim babam ve kardeşim
Kardeşim tam eşiniz gibi babam tam zıttı
Allah kolaylıklar versin

Aslında okbye çok aşina olmama rağmen bu ihtimali daha önce hiç düşünmemiştim ama birden kafamda bir ışık yandı. Yahu bu adam okbli bence.

Şimdiye kadar aşırı detaycı mükemmelliyetçi huylarını hep işkoligliğine ve oğlak Burcu olmasına bağlamıştım abdkshs. Yani huyudur diye düşünüyordum.

Kendisi yapılacak bir şeyi 20 kez tembih eder. Tamam anladım unutmayacağım tekrar hatırlatma derim. İşe gider akşama doğru telefon açıp kızma ama unutmuşsundur diye hatırlatayım der. Çıldırırım :KK70: olay da çamaşırları makineden çıkarıp kurutmaya atmak.

Kedinin suyunu tazelemem gerekir gün içinde ve kocam durup durup tazeledin mi diye sorar. Hele kedinin ilacı filan verilecekse iyice teyit eder. Hangi ilaçtan verecektin say bakalım filan. Şaka gibi.

Her şeyi elli kere sorman normal mi diyorum cevap olarak “çok unutkansın, savruksun içime sinmiyor” diyor. Yalan değil ben unutkan ve savruk bir insanım ama hadi çamaşırları makinede unutsam ne olacak ki. Yani değer mi iş yerinden beni aramaya? Acaba bunlar tembih değil de okb mi diye düşünüyorum. Sırf bu huyu yüzünden ev işlerinin de çok büyük çoğunluğunu kendisi yapıyor. Çünkü ben yapınca tezgaha yemeğe bulaşığı olan kaşığı koyuyormuşum tezgahta iz oluyormuş :KK70: e olsun yani sileriz çamaşır suyuyla.
Bana su iç, aç kalma filan demek için arar işe gidince. Evdeyse zaten zorla önüme getirip o suyu içirir.

Şimdi bir de bebek bekliyoruz iyice tırlattı gibi geliyor. Of ne bileyim normal mi bunlar ya.
Bana pek okb gibi gelmedi. Oğlak burcu kesinlikle

Yaparım kizar,söylenir
Ben ikinci eşiyim
Nisanliyken evine gittim
Göre göre evlendim
Aptalım çünkü.
Evi çöp eve çevirmiş
Düzlrim gene bozar
Sizin eşiniz nasıl
Göre göre evlendiniz iyi hoş da göre göre tüp bebek tedavisi görecek kadar(ısrarla demek istiyorum) çocuk yapma nedeniniz neydi?
Allah bağışlasın tabi, inşallah mutlu olun da. Ben yine sorumu sormuş olayım çünkü her böyle konuda hala şaşırıyorum

Bana normal geldi okb boyle birsey degil, hem soyledigi seyleri kabul etmis ama ne var demissiniz bence orta yol bulunabilir

Benim eşim de bipolarmis yeni öğrendim 1 yıllık evliyiz.
2 ay aynı evde kalmıştık tüp bebek tedavisi gördüğümden annemde kaldım hep
Simdi kendi evimdeyim 5 gündür.
Adam hasta biktiriyor beni aşırı da pis yediğini yediği yerde bırakır
Keşke sizin eşiniz gibi olsa bundan iyi olurdu ben de temizlik düzen severim bu da tam tersi
Dün gece banyo yıkıyorum klozet yıkıyorum
Gelmiş niye yikiyorsun kim geliyorki diyor
Birinin gelmesi mi lazım ben kullanıyorum
Yeni bebeğimiz oldu misafir almıyoruz simdilik.
Dolaptaki bardakları satmaya kalkıyor napicam bilmiyorum
Böyle giderse boşayacağım

Nasil yani sizinki evlilik degil evcilik olmus dunyanin en Minnos insani da olsa ayni eve girince catisma normal
Nasil o kdr sure evde yalniz yasamayi kabul etti 9 ay hamilelik insan esinin yaninda ister
Su kk da okudugum en ilginc olaylardan birde ustune cocuk cok ilginc

Ben de oğlak burcuyum ve eşiniz gibiyim, bana çok normal geldi, anormal olan sizsiniz bana göre. Çok yormuyor mu diyorsunuz ya, aksine mesela o kaşıktan ufacık bulaşan yemek artıklarını daha sonra tezgahtan temizlemek bana daha yorucu geliyor, bir işi düpdüzgün yaparsam sonrası huzur ve düzen oluyor, savsaklar ya da unutur amaann ne olacak dersem işim bitmiyor hep bir yerlerde yapılması gereken bir iş, düzeltilmesi gereken birşey oluyor ve bu durum çok yorucu ve gergin geliyor bana. Hani belki eşinizi anlarsınız diye yazdım bunları, o da benim gibi hissedip düşünüyor olabilir.

Aslında okbye çok aşina olmama rağmen bu ihtimali daha önce hiç düşünmemiştim ama birden kafamda bir ışık yandı. Yahu bu adam okbli bence.

Şimdiye kadar aşırı detaycı mükemmelliyetçi huylarını hep işkoligliğine ve oğlak Burcu olmasına bağlamıştım abdkshs. Yani huyudur diye düşünüyordum.

Kendisi yapılacak bir şeyi 20 kez tembih eder. Tamam anladım unutmayacağım tekrar hatırlatma derim. İşe gider akşama doğru telefon açıp kızma ama unutmuşsundur diye hatırlatayım der. Çıldırırım :KK70: olay da çamaşırları makineden çıkarıp kurutmaya atmak.

Kedinin suyunu tazelemem gerekir gün içinde ve kocam durup durup tazeledin mi diye sorar. Hele kedinin ilacı filan verilecekse iyice teyit eder. Hangi ilaçtan verecektin say bakalım filan. Şaka gibi.

Her şeyi elli kere sorman normal mi diyorum cevap olarak “çok unutkansın, savruksun içime sinmiyor” diyor. Yalan değil ben unutkan ve savruk bir insanım ama hadi çamaşırları makinede unutsam ne olacak ki. Yani değer mi iş yerinden beni aramaya? Acaba bunlar tembih değil de okb mi diye düşünüyorum. Sırf bu huyu yüzünden ev işlerinin de çok büyük çoğunluğunu kendisi yapıyor. Çünkü ben yapınca tezgaha yemeğe bulaşığı olan kaşığı koyuyormuşum tezgahta iz oluyormuş :KK70: e olsun yani sileriz çamaşır suyuyla.
Bana su iç, aç kalma filan demek için arar işe gidince. Evdeyse zaten zorla önüme getirip o suyu içirir.

Şimdi bir de bebek bekliyoruz iyice tırlattı gibi geliyor. Of ne bileyim normal mi bunlar ya.
En sevmediğim insan tipi ya. Okb falan değil saddce sinir bozucu biri. İz oluyorsa silsin, sormak yerine suyu değiştirsin madem on kere soruyor kendi versin ilacını. Bundan sonra sürekli sorduğun hiçbir şeyi yapmayacağım kendin yap de.

Ben de geçmişte bir süre OKB tedavisi gördüm ama benimki minör derecedeydi biraz da anksiyetemsi gibiydi. Eşinizin yaptıklarını okudukça ama içim bi ferahladı :KK70: Eşiniz ne güzel işleri hallediyor ben olsam elimi ayağımı çekerim, hazır da hamileyken bırakırım yapsın istediği gibi :KK70:

Bende bazı konularda öyleyimdir. Defalarca hatırlatırım ama bu karşı taraftakilerin benim kadar önem vermeyip birkaç kere unuttuğundan oldu. Okb başka türlü bir şey. Kendi yaptığından emin olamaz okb’liler. Bana daha çok size güvenemiyor bazı konularda gibi geldi 😊

Nasil yani sizinki evlilik degil evcilik olmus dunyanin en Minnos insani da olsa ayni eve girince catisma normal
Nasil o kdr sure evde yalniz yasamayi kabul etti 9 ay hamilelik insan esinin yaninda ister
Su kk da okudugum en ilginc olaylardan birde ustune cocuk cok ilginc
Cunku tüp bebek yaptık iş yerim anneme yakın olduğu için arabamla 10 dk da gidiyorum
Kendi evi şehrin diğer ucunda isim diger ucunda (evlenip ona yerlestigimden) gunde 2 servis 1 saat yol gidiyordum.Bebek tutunsun diye mecbur annemde kaldım
Bebek doğdu annemin yan binaya taşındık
Ben çalışınca annem bakacak bebeğe çünkü
Şartlardan ötürü böyle oldu.
Hafta sonları bayramda vs gidip kaldım kendi evimde, eşim geldi annemlere öyle idare ettik.Bebek için mecburduk
Simdi bir aradayiz

Göre göre evlendiniz iyi hoş da göre göre tüp bebek tedavisi görecek kadar(ısrarla demek istiyorum) çocuk yapma nedeniniz neydi?
Allah bağışlasın tabi, inşallah mutlu olun da. Ben yine sorumu sormuş olayım çünkü her böyle konuda hala şaşırıyorum
Gördüğümde pisliği gördüm eşinden ayrılmış morali bozuktur dedim ona yordum.
Anlamadım hastalık felan
39 yaşındayım cocugum olsun diye evlendim maddi gücüm var çok şükür tek eksigim çocuktu.
Başta da bilmiyordum yeni öğrendim hastalığını o yüzden cocuk yaptım
Başta bilseydim tabi cesaret edemezdim

X