Kocam okbli mi?

siz unutkan olduğunuz için gerçekten rahat etmiyor olabilir takıntılık durumu göremedim. Eşime mesela 2 senedir düzenli kullandığı ilacı içmesi gerektiğini her sabah hatırlatıyorum. Çünkü bunu sürekli unutuyor.

İlacı içtin mi?
Aa unuttum iyi dedin.
İçtin demi ilacı (10 dk sonra)
İçiyorum şimdi
Doldurduğum suyu görürüm masada sonra ‘’ aşkım su duruyor emin misin’’ kapıdan çıkarken ayakkabılar geri çıkarılır eve girilir vs.

Ya da çamaşırı kurutmaya atmakta aynı şey bizim için üst kata giden atıyor çıkmışken ama unutuyor önemsemediği için.
Suyu ve ilacı masaya koyduğumda bile unuttuğu oluyor suyu içip kalkıyor kahvaltıdan bazen. Her şeyde böyle değil mesela; çoğu şeyi hiç kaçırmaz ama bazı şeyleri unutuyor, önemsemiyor. Ben de hatırlatıyorum inatla okb li değilim.

Ya bosversene cocuk buyudukce sorguladikca anlar ne yetiyor ne yetmiyor anlatmaya calistigimiz sey bambaska aslinda
Bide sey mutlu insan dingin olur aslinda ama cokta umrumda degil ekrani kapatip kendi hayatima donuyorum bosver kendine don sende :)
En iyisini yaparsınız kizlar

En iyisini yaparsınız kizlar

Benden son tavsiye esinize de boyle hirslanmayin, ayrilacaksaniz da sakin ayrilin cok zarar gormeyin. Karsinizda psikolojik problemleri olan ne oldugunu bilmediginiz biri var, ekran karsisinda bu kdr hirs yapiyorsaniz normal hayatta hic sakin kalamazsiniz dikkatli olun anlattiklariniz hic normal degil cunku

Sen çok iyi tanıyorsun esini galiba tabi sen de es durursa
Tabiki çok iyi tanıyorum olması gereken bu değil mi zaten
Çok iyi tanımadan da doğurmadım mesela
Ya siz herkesin tanımadığı adamdan çocuk yaptığını mı sanıyorsunuz cidden
Adamın nikahta imzasını sonrada spermlerini almaktan başka görüşmemişsiniz bile ya hala elle tutulur birşey varmış gibi yazabiliyorsunuz
Eşimin benle durması durmaması mı derdiniz Allah aşkına dönün de kendi halinizle bir yüzleşin
19 yıldır eşimle birlikteyiz evlatlarımız var huzurlu bir yuvamız var birbirimizi tanıyoruz seviyoruz ya siz?

Tabiki çok iyi tanıyorum olması gereken bu değil mi zaten
Çok iyi tanımadan da doğurmadım mesela
Ya siz herkesin tanımadığı adamdan çocuk yaptığını mı sanıyorsunuz cidden
Adamın nikahta imzasını sonrada spermlerini almaktan başka görüşmemişsiniz bile ya hala elle tutulur birşey varmış gibi yazabiliyorsunuz
Eşimin benle durması durmaması mı derdiniz Allah aşkına dönün de kendi halinizle bir yüzleşin
19 yıldır eşimle birlikteyiz evlatlarımız var huzurlu bir yuvamız var birbirimizi tanıyoruz seviyoruz ya siz?
Biz de birbirimizi seviyoruz
Eşimi tanimadigimi nerden çıkartıyorsunuz, hastaligi dışındaki her huyunu suyunu biliyorum
Ne kadar görüşüp evlendigimizi nerden cikariyorsunuz da tanımadan evlenmissiniz diyorsunuz
Bu kadınlar kulübünde sizin gibi yıllardır evliydik çok mutluyduk diyenlerin konularını okuyoruz hergun
Büyük konuşmayın yarın bir gün eşinizin sizden sakladığı seyler çıkabilir
Kimse kimseyi de dört dörtlük tanıyamaz her gecen gün farklı huyunu suyunu görürsünüz
Size ailenizle mutluluklar

Aslında okbye çok aşina olmama rağmen bu ihtimali daha önce hiç düşünmemiştim ama birden kafamda bir ışık yandı. Yahu bu adam okbli bence.

Şimdiye kadar aşırı detaycı mükemmelliyetçi huylarını hep işkoligliğine ve oğlak Burcu olmasına bağlamıştım abdkshs. Yani huyudur diye düşünüyordum.

Kendisi yapılacak bir şeyi 20 kez tembih eder. Tamam anladım unutmayacağım tekrar hatırlatma derim. İşe gider akşama doğru telefon açıp kızma ama unutmuşsundur diye hatırlatayım der. Çıldırırım :KK70: olay da çamaşırları makineden çıkarıp kurutmaya atmak.

Kedinin suyunu tazelemem gerekir gün içinde ve kocam durup durup tazeledin mi diye sorar. Hele kedinin ilacı filan verilecekse iyice teyit eder. Hangi ilaçtan verecektin say bakalım filan. Şaka gibi.

Her şeyi elli kere sorman normal mi diyorum cevap olarak “çok unutkansın, savruksun içime sinmiyor” diyor. Yalan değil ben unutkan ve savruk bir insanım ama hadi çamaşırları makinede unutsam ne olacak ki. Yani değer mi iş yerinden beni aramaya? Acaba bunlar tembih değil de okb mi diye düşünüyorum. Sırf bu huyu yüzünden ev işlerinin de çok büyük çoğunluğunu kendisi yapıyor. Çünkü ben yapınca tezgaha yemeğe bulaşığı olan kaşığı koyuyormuşum tezgahta iz oluyormuş :KK70: e olsun yani sileriz çamaşır suyuyla.
Bana su iç, aç kalma filan demek için arar işe gidince. Evdeyse zaten zorla önüme getirip o suyu içirir.

Şimdi bir de bebek bekliyoruz iyice tırlattı gibi geliyor. Of ne bileyim normal mi bunlar ya.
disiplinli aslında bende aynıyım ama başkasına vermem o işi kendım yaparım takıntı değil düzen ve disiplin eğer mecbur oldum vermeye o işi karşımdaki insan beceriksizse yada umursamazsa tembihlerim

Biz de birbirimizi seviyoruz
Eşimi tanimadigimi nerden çıkartıyorsunuz, hastaligi dışındaki her huyunu suyunu biliyorum
Ne kadar görüşüp evlendigimizi nerden cikariyorsunuz da tanımadan evlenmissiniz diyorsunuz
Bu kadınlar kulübünde sizin gibi yıllardır evliydik çok mutluyduk diyenlerin konularını okuyoruz hergun
Büyük konuşmayın yarın bir gün eşinizin sizden sakladığı seyler çıkabilir
Kimse kimseyi de dört dörtlük tanıyamaz her gecen gün farklı huyunu suyunu görürsünüz
Size ailenizle mutluluklar
Hanımefendi tutarlı olun tutarlı
Yazdıklarınız burada duruyor hala, kimse birşey uydurmuyor sizden başka
Çocuk yaptığınız adamın hastalığını bilmiyorsanız ki hiç de saklanabilecek bir durumu yok tanımıyorsunuzdur. Ayrıca karısını seven adam hastalığını saklamaz. Ne kadar görüştüğünüzü de yazdınız neden evlendiğinizi de sevip sevmediğinizi de aşk evliliği olup olmadığını da hafıza probleminiz de mi var? Satır aralarını da okuyabilen insanlarız
Konu açarsam okursunuz, hatta boşanırsam filan haber veririm size de mutlu olursunuz
Çıkmaz hanımefendi çıkmaz siz kendi derdinize yanın, onun bunun evliliğine kafa yoracak durumdaymışsınız gibi
Hergün farklı huyunu görme safhasını geçeli çooook oldu. Önce doğurup sonra tanışmadık biz, dolayısıyla çoluk çocuğumuzun da hayatını mahvetmedik

Anlaşıldı ne kadar anlatsak da evladınız umrunuzda değil, ona yaptığınız kötülüğü de kabul etmeyeceksiniz, son sözüm Allah o yavrucağın yardımcısı olsun

Hanımefendi tutarlı olun tutarlı
Yazdıklarınız burada duruyor hala, kimse birşey uydurmuyor sizden başka
Çocuk yaptığınız adamın hastalığını bilmiyorsanız ki hiç de saklanabilecek bir durumu yok tanımıyorsunuzdur. Ayrıca karısını seven adam hastalığını saklamaz. Ne kadar görüştüğünüzü de yazdınız neden evlendiğinizi de sevip sevmediğinizi de aşk evliliği olup olmadığını da hafıza probleminiz de mi var? Satır aralarını da okuyabilen insanlarız
Konu açarsam okursunuz, hatta boşanırsam filan haber veririm size de mutlu olursunuz
Çıkmaz hanımefendi çıkmaz siz kendi derdinize yanın, onun bunun evliliğine kafa yoracak durumdaymışsınız gibi
Hergün farklı huyunu görme safhasını geçeli çooook oldu. Önce doğurup sonra tanışmadık biz, dolayısıyla çoluk çocuğumuzun da hayatını mahvetmedik

Anlaşıldı ne kadar anlatsak da evladınız umrunuzda değil, ona yaptığınız kötülüğü de kabul etmeyeceksiniz, son sözüm Allah o yavrucağın yardımcısı olsun
Yazdiklarimdam kırpıp almis fikir sahibi olmuşsunuz.
Yavrumu bir daha ağzınıza almayın sakın.
Hayat devam ediyor daha ne olacağınız belli değil büyük konuşmayın o kadar
Cevap yazıp uzatmayın.

Gamsız biri olduğunuzu düşünüyor sadece olmadığınızı ona ifade etmeli ve bu davranışlarından yorulduğunuzu uygun bir dille anlatmalısınız.

Ben söyleyeyim adam bıkmış artık, ben iş yapmıyorum yapmak istemiyorum, her şeyi eşim yapıyor, yemek yapmam dışardan söylerim, hayat banyo ovmak için çok kısa falan filan diyordunuz ya, eşiniz her şeyi kendisi yapmaktan çok mutluydu ya hani işte bıkmış artık, çamaşırı yıkıyorum bari makinede unutmasın assın, kedinin suyunu da dolduruversin bu kadarını da yapsın artık diye düşünüyor adam.
Yoo hiç bıkmamış hala bana yaptırmıyor. Kedinin suyu gün içinde tazelenmesi lazım diye bana diyor yoksa akşamları mamasını kumunu yine o yapar.
Ama o konuda evet biraz tuhaflık var mesela bana hep sen yorulursun yapma ben yaparım diyor ama bence bu da bir şekilde takıntıdan dolayı. Evde bulaşık makinesi bile boşaltmıyorum. Yastığı yerden kaldırıyorum belin ağrır ben kaldırırım diyor. Ben zaten tembel bir insanım hani benim için ideal eş şu an, ayağıma yemeğim suyum gelince keyfime bakarım ama onun için üzülüyorum acaba bu bir hastalık mı diyorum.

disiplinli aslında bende aynıyım ama başkasına vermem o işi kendım yaparım takıntı değil düzen ve disiplin eğer mecbur oldum vermeye o işi karşımdaki insan beceriksizse yada umursamazsa tembihlerim
Umursamazlık değil de dikkat dağınıklığı var. Eşim de sık sık bunu tembih ediyor ben yokken yemek yapma ev yanar ben gelince yaparım filan. Ki bir kaç kez yaktım ama onun tembihiyle nereye kadar gidecek.

Yorumları okumadan yazıyorum..Bence okb li değil.Sizin unutkan ve savruk olmsniz eşinizin bı yonunu tetiklemis.Cunku benim eşimde size benziyor ve ben de soruyorum.Camasirlari unutursam ne olacak demişsiniz.E kokar.Hem de leş gibi...

Bebeginizi sağlıcakla kucağınıza alın ama işiniz çok zor bebek olunca

Göre göre evlendiniz iyi hoş da göre göre tüp bebek tedavisi görecek kadar(ısrarla demek istiyorum) çocuk yapma nedeniniz neydi?
Allah bağışlasın tabi, inşallah mutlu olun da. Ben yine sorumu sormuş olayım çünkü her böyle konuda hala şaşırıyorum
38 yaşında anladığım bir şey var, çoğu kadın eşini baba yapmıyor , kendini anne yapıyor.Yani böyle düşünüyor...

Yoo hiç bıkmamış hala bana yaptırmıyor. Kedinin suyu gün içinde tazelenmesi lazım diye bana diyor yoksa akşamları mamasını kumunu yine o yapar.
Ama o konuda evet biraz tuhaflık var mesela bana hep sen yorulursun yapma ben yaparım diyor ama bence bu da bir şekilde takıntıdan dolayı. Evde bulaşık makinesi bile boşaltmıyorum. Yastığı yerden kaldırıyorum belin ağrır ben kaldırırım diyor. Ben zaten tembel bir insanım hani benim için ideal eş şu an, ayağıma yemeğim suyum gelince keyfime bakarım ama onun için üzülüyorum acaba bu bir hastalık mı diyorum.

Umursamazlık değil de dikkat dağınıklığı var. Eşim de sık sık bunu tembih ediyor ben yokken yemek yapma ev yanar ben gelince yaparım filan. Ki bir kaç kez yaktım ama onun tembihiyle nereye kadar gidecek.
Sanırım siz çalismiyorsunuz da, adam işten gelip tüm evi çekip çeviriyor anladığım kadarıyla, siz umursamaz dağınık ve tembel göründüğünüz için de zamanla tüm sorumluluğu üstlenmek zorunda kalmış çunku iş evi yakma tehlikesine kadar ulaşmış maalesef...

Valla bence bunu bilinçli yaparak adamı bu düzene alistirdiysaniz bence süper, ama gerçekten umursamaz dağınık ve tembelseniz çocuktan sonra büyük kaos yaşayacaksınız çunku zaten eşiniz şu anda bile tam kapasite zorlanıyor, çocukla ilgili sorumluluklarda sizin umursamaz dikkatsiz ve tembel olma lüksünüz asla olmayacak...

Adama sırf aşırı sorumluluk almak zorunda kaldığı için hastalık yakistirmanizdan durumun vehametinin farkında olmadığınızı varsayıyorum o yüzden lütfen doğumdan önce en azından bebek ve çocuk bakımı ile ilgili araştırma yaparak kendinizi biraz toplayın derim...

Son düzenleme:
38 yaşında anladığım bir şey var, çoğu kadın eşini baba yapmıyor , kendini anne yapıyor.Yani böyle düşünüyor...
Belli zaten. Adamı damızlık olarak kullanmış nedir necidir bakmadan. KENDİNE çocuk doğurmak için. Cinsel hayat bile yok, çocuk ondan tüp bebek bu arada. Adamın konudaki tek görevi sperm vermek olmuş. Tebrikler hanımefendiye, çocuğun arabası evi parası olunca mutlu olacağını sanıyor.

Sanırım siz çalismiyorsunuz da, adam işten gelip tüm evi çekip çeviriyor anladığım kadarıyla, siz umursamaz dağınık ve tembel göründüğünüz için de zamanla tüm sorumluluğu üstlenmek zorunda kalmış çunku iş evi yakma tehlikesine kadar ulaşmış maalesef...

Valla bence bunu bilinçli yaparak adamı bu düzene alistirdiysaniz bence süper, ama gerçekten umursamaz dağınık ve tembelseniz çocuktan sonra büyük kaos yaşayacaksınız çunku zaten eşiniz şu anda bile tam kapasite zorlanıyor, çocukla ilgili sorumluluklarda sizin umursamaz dikkatsiz ve tembel olma lüksünüz asla olmayacak...

Adama sırf fazla sorumluluk almak zorunda kaldığı için hastalık yakistirmanizdan durumun vehametinin farkında olmadığınızı varsayıyorum o yüzden lütfen doğumdan önce en azından bebek ve çocuk bakımı ile ilgili araştırma yaparak kendinizi biraz toplayın derim...
ben evden çalışıyorum. sadece ev işleri konusunda inanılmaz dağınığım ama çalışırken iş arkadaşlarım bile şaşırır düzenli disiplinli çalışmama. biraz zihin gerektiren bir iş yapıyorum diye sanırım gün içinde başka bir şey düşünecek halim kalmıyor, unutuyorum her şeyi. ve evet çocukluğumdan beri de ev işlerinden nefret ediyorum belki baktım ki eşim beceriyor yavaş yavaş her şey onun üstüne kaldı :KK43: ama o şikayet etmek yerine bundan hoşlanıyor, bazen diyorum ki vileda yapayım süpürge açayım o da açma ben yapmak istiyorum hoşuma gidiyor diyor.

Yazdiklarimdam kırpıp almis fikir sahibi olmuşsunuz.
Yavrumu bir daha ağzınıza almayın sakın.
Hayat devam ediyor daha ne olacağınız belli değil büyük konuşmayın o kadar
Cevap yazıp uzatmayın.
Yok yazmayacam çünkü hakkınızda birşeyler öğrendim ve kesinlikle normal olmadığınızı belki de sizin de ruh hastası olduğunuzu düşünüyorum
Ah yavrum ah ne günler görecek kim bilir Allah ım korusun

Aslında okbye çok aşina olmama rağmen bu ihtimali daha önce hiç düşünmemiştim ama birden kafamda bir ışık yandı. Yahu bu adam okbli bence.

Şimdiye kadar aşırı detaycı mükemmelliyetçi huylarını hep işkoligliğine ve oğlak Burcu olmasına bağlamıştım abdkshs. Yani huyudur diye düşünüyordum.

Kendisi yapılacak bir şeyi 20 kez tembih eder. Tamam anladım unutmayacağım tekrar hatırlatma derim. İşe gider akşama doğru telefon açıp kızma ama unutmuşsundur diye hatırlatayım der. Çıldırırım :KK70: olay da çamaşırları makineden çıkarıp kurutmaya atmak.

Kedinin suyunu tazelemem gerekir gün içinde ve kocam durup durup tazeledin mi diye sorar. Hele kedinin ilacı filan verilecekse iyice teyit eder. Hangi ilaçtan verecektin say bakalım filan. Şaka gibi.

Her şeyi elli kere sorman normal mi diyorum cevap olarak “çok unutkansın, savruksun içime sinmiyor” diyor. Yalan değil ben unutkan ve savruk bir insanım ama hadi çamaşırları makinede unutsam ne olacak ki. Yani değer mi iş yerinden beni aramaya? Acaba bunlar tembih değil de okb mi diye düşünüyorum. Sırf bu huyu yüzünden ev işlerinin de çok büyük çoğunluğunu kendisi yapıyor. Çünkü ben yapınca tezgaha yemeğe bulaşığı olan kaşığı koyuyormuşum tezgahta iz oluyormuş :KK70: e olsun yani sileriz çamaşır suyuyla.
Bana su iç, aç kalma filan demek için arar işe gidince. Evdeyse zaten zorla önüme getirip o suyu içirir.

Şimdi bir de bebek bekliyoruz iyice tırlattı gibi geliyor. Of ne bileyim normal mi bunlar ya.
Geçen hafta okb tanisi almış biri olarak🤦 bence eşin okb değil ama işini saglama alıyor fazla detaycı gibi

ben evden çalışıyorum. sadece ev işleri konusunda inanılmaz dağınığım ama çalışırken iş arkadaşlarım bile şaşırır düzenli disiplinli çalışmama. biraz zihin gerektiren bir iş yapıyorum diye sanırım gün içinde başka bir şey düşünecek halim kalmıyor, unutuyorum her şeyi. ve evet çocukluğumdan beri de ev işlerinden nefret ediyorum belki baktım ki eşim beceriyor yavaş yavaş her şey onun üstüne kaldı :KK43: ama o şikayet etmek yerine bundan hoşlanıyor, bazen diyorum ki vileda yapayım süpürge açayım o da açma ben yapmak istiyorum hoşuma gidiyor diyor.
Şu anda hamile olduğunuz için size karşı extra hassas davranıyor olması, yorulsa da bıksa da ben ev işi seviyorum sen üzülme demesi çok normal ve zarif....

Ama inanın bu kadar sorumluluk ne fiziken ne mental olarak sürdürülebilinir değil, hele çocuktan sonra da alması gereken sorumluluklar eklenince bu yorgunluk kaçınılmaz olarak tuketecektir eşinizi.

Genelde kocalara acımam ama bebeğinizin sağlığı ve huzuru için sizin biraz kendinizi toplamanız gerekiyor, ev işini hicbirimiz sevmiyoruz ama sevmiyoruz diye bırakma lüksümüz yok, hele çocuk varsa evle ilgili bu derece sorumluluktan kaçınmak bazı durumlarda çocuk için ağır ihmal ve istismar anlamına gelebiliyor maalesef....

O yüzden öncelikle eşinize hastalık yakistirmaktan vazgeçip, ne kadar şanslı olduğunuzun farkina varın ve kendinizi "anneliğe" mental ve fiziksel olarak hazırlayın derim....

Son düzenleme:
Yok yazmayacam çünkü hakkınızda birşeyler öğrendim ve kesinlikle normal olmadığınızı belki de sizin de ruh hastası olduğunuzu düşünüyorum
Ah yavrum ah ne günler görecek kim bilir Allah ım korusun
Saçmalıkta sınırınız yok
Ben de sizinle ilgili birseyler duydum ruh hastası olabilirsiniz
O yüzden sarmissiniz bana
Asıl sizin çocuklarınıza yazik takıntılı bir anneleri var isi gücü yok millete sarıyor
Hadi başka kapıya

X