Kocam narsist mi?

Arkadaşlar kocamın narsist olduğunu düşünüyorum. Sevgililik dönemimizden bugüne kadar beni hep manipüle etmeyi başardı. Hiçbir şeyi başaramadığımı söylerdi. Bunu neden böyle yapıyorsun bak olmamış yapamıyosun sana hiçbir şey öğretmemişler. Neler neler yAni. Benim istek ve düşüncelerimin hiçbir zaman önemi olmadı. Bambaşka düşünce ve yapıda insanlarız. Bencil mi bencil. Beni öyle bir manipüle etmeyi başardı ki her şeyin en doğrusunu o biliyormuş ve yapıyormuş gibi davranır. Aslında emin olun durum tam tersi. Zamanla ben kendimden şüphe etmeye hep kendimi suçlamaya başladım ve ondan özür dilerken buluyordum kendimi. Beni öyle bir değiştirdi ki ben ben olmaktan çıktım. Ben bu değilim, beni bu dönüştürdüğü kişiyi asla sevmiyorum. Zaten olduğum gibi davranamıyorum hep alttan alan ben, ona uyum sağlamaya çalışan ben. Mutlu değilim çünkü ben gibi davranamıyorum. Şiddet hariç ki o da oldu sevgiliyken 1 kere. Şiddet dediğim yakamdan tutup hafif itmişti. Çok tepki göstermiştim ayrılmıştım. Defalarca özür dileyince barıştım. Baştan bu konudaki tepkimi belli ettim .bir daha da benzerini dahi yapmadı. Şiddet hariç tüm narsistlik özellikleri barındırıyor. Mesela dün akşam eniştem hepimizi yemeğe iftara çıkardı. Yedi yedi her şeyden karnını doyurdu sonrasında da eve gelince ya yemekler çok kötüydü falan dedi. Hep her şeyi eleştirdi. Beğenmesen bile bunu bana söylemek zorunda değilsin, ben senin eşinim ve üzülebilirim. Her şeye herkese karşı bir eleştiri halinde. Bana da daha ilk evlendiğimiz zamanlar sen de çalışmazsan ben seni asla besleyemem bu evde diye bağırmıştı tartısırken. Hep çalışmamı istiyor. Hayat zaten müşterek o başka tabi ki ama Kadın hayatının her anında çalışamaz malesef. Sırf çalışayım diye çocuk bile düşünmüyor şu an. Birlikte çalışıyoruz zaten benim konularımı okuyanlar bilir. Her neyse özet geçmiş halim bu.. onun hatası olan bir konu da bile evet yaptım ama senin yüzünden yaptım sen böyle yapmasan ben böyle yapmazdım falan der mesela. dedigim gibi narsistle yaşıyorum galiba.. yorumlarınız önemli.
O tatlı yalanlar bende de var.Guzel olmus derim yalandan evde begenmedigimi söylerim.Ama çokta uzatmamak lazım.Herkesin elinin lezzeti farklı o insan emek vermiş sana değer vermiş çağırmış.Kotu yorum yapmamak lazım.Dayak konusunda da şiddet uygulaması dediniz bekar olsaydınız dikkat edin evlenmeyin derdim ama evlenmissiniz.Siddet olmamış bu iyi birşey.Eger ki eşinizi siz tanırsınız düzelme ihtimali yoksa zorlamayın.Kimse kimsenin kahrını cekmie zorunda değil.

O tatlı yalanlar bende de var.Guzel olmus derim yalandan evde begenmedigimi söylerim.Ama çokta uzatmamak lazım.Herkesin elinin lezzeti farklı o insan emek vermiş sana değer vermiş çağırmış.Kotu yorum yapmamak lazım.Dayak konusunda da şiddet uygulaması dediniz bekar olsaydınız dikkat edin evlenmeyin derdim ama evlenmissiniz.Siddet olmamış bu iyi birşey.Eger ki eşinizi siz tanırsınız düzelme ihtimali yoksa zorlamayın.Kimse kimsenin kahrını cekmie zorunda değil.
Dimi?

Kocanız narsist değil. Ahlaki ve insani değerleri zayıf bir adam.Gün aşırı konu açınca düzelmeyecek eşiniz.

Eşiniz: size saygı duymayan,kumar borcu olan, internetten sanal ihanetini yakaladığınız, işlettiği kahvaltı salonunda eşinizle tüm gün beraber çalışmanıza rağmen; bırakın size maaş vermeyi sigortanızı dahi ödemeyen bir adam.

Birde cocuk istemiyor demez mi..

X