Kocam narsist mi?

Mavinin her tonunaa

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2023
836
-79
26
Arkadaşlar kocamın narsist olduğunu düşünüyorum. Sevgililik dönemimizden bugüne kadar beni hep manipüle etmeyi başardı. Hiçbir şeyi başaramadığımı söylerdi. Bunu neden böyle yapıyorsun bak olmamış yapamıyosun sana hiçbir şey öğretmemişler. Neler neler yAni. Benim istek ve düşüncelerimin hiçbir zaman önemi olmadı. Bambaşka düşünce ve yapıda insanlarız. Bencil mi bencil. Beni öyle bir manipüle etmeyi başardı ki her şeyin en doğrusunu o biliyormuş ve yapıyormuş gibi davranır. Aslında emin olun durum tam tersi. Zamanla ben kendimden şüphe etmeye hep kendimi suçlamaya başladım ve ondan özür dilerken buluyordum kendimi. Beni öyle bir değiştirdi ki ben ben olmaktan çıktım. Ben bu değilim, beni bu dönüştürdüğü kişiyi asla sevmiyorum. Zaten olduğum gibi davranamıyorum hep alttan alan ben, ona uyum sağlamaya çalışan ben. Mutlu değilim çünkü ben gibi davranamıyorum. Şiddet hariç ki o da oldu sevgiliyken 1 kere. Şiddet dediğim yakamdan tutup hafif itmişti. Çok tepki göstermiştim ayrılmıştım. Defalarca özür dileyince barıştım. Baştan bu konudaki tepkimi belli ettim .bir daha da benzerini dahi yapmadı. Şiddet hariç tüm narsistlik özellikleri barındırıyor. Mesela dün akşam eniştem hepimizi yemeğe iftara çıkardı. Yedi yedi her şeyden karnını doyurdu sonrasında da eve gelince ya yemekler çok kötüydü falan dedi. Hep her şeyi eleştirdi. Beğenmesen bile bunu bana söylemek zorunda değilsin, ben senin eşinim ve üzülebilirim. Her şeye herkese karşı bir eleştiri halinde. Bana da daha ilk evlendiğimiz zamanlar sen de çalışmazsan ben seni asla besleyemem bu evde diye bağırmıştı tartısırken. Hep çalışmamı istiyor. Hayat zaten müşterek o başka tabi ki ama Kadın hayatının her anında çalışamaz malesef. Sırf çalışayım diye çocuk bile düşünmüyor şu an. Birlikte çalışıyoruz zaten benim konularımı okuyanlar bilir. Her neyse özet geçmiş halim bu.. onun hatası olan bir konu da bile evet yaptım ama senin yüzünden yaptım sen böyle yapmasan ben böyle yapmazdım falan der mesela. dedigim gibi narsistle yaşıyorum galiba.. yorumlarınız önemli.

Son düzenleme:
Arkadaşlar kocamın narsist olduğunu düşünüyorum. Sevgililik dönemimizden bugüne kadar beni hep manipüle etmeyi başardı. Hiçbir şeyi başaramadığımı söylerdi. Bunu neden böyle yapıyorsun bak olmamış yapamıyosun sana hiçbir şey öğretmemişler. Neler neler yAni. Benim istek ve düşüncelerimin hiçbir zaman önemi olmadı. Bambaşka düşünce ve yapıda insanlarız. Bencil mi bencil. Beni öyle bir manipüle etmeyi başardı ki her şeyin en doğrusunu o biliyormuş ve yapıyormuş gibi davranır. Aslında emin olun durum tam tersi. Zamanla ben kendimden şüphe etmeye hep kendimi suçlamaya başladım ve ondan özür dilerken buluyordum kendimi. Beni öyle bir değiştirdi ki ben ben olmaktan çıktım. Ben bu değilim, beni bu dönüştürdüğü kişiyi asla sevmiyorum. Zaten olduğum gibi davranamıyorum hep alttan alan ben, ona uyum sağlamaya çalışan ben. Şiddet hariç ki o da olmuş sevgiliyken 1 kere. Şiddet hariç tüm narsistlik özellikleri barındırıyor. Mesela dün akşam eniştem hepimizi yemeğe iftara çıkardı. Yedi yedi her şeyden karnını doyurdu sonrasında da eve gelince ya yemekler çok kötüydü falan dedi. Hep her şeyi eleştirdi. Beğenmesen bile bunu bana söylemek zorunda değilsin, ben senin eşinim ve üzülebilirim. Her şeye herkese karşı bir eleştiri halinde. Bana da daha ilk evlendiğimiz zamanlar sen de çalışmazsan ben seni asla besleyemem bu evde diye bağırmıştı tartısırken. Hep çalışmamı istiyor. Hayat zaten müşterek o başka tabi ki ama Kadın hayatının her anında çalışamaz malesef. Sırf çalışayım diye çocuk bile düşünmüyor şu an. Birlikte çalışıyoruz zaten benim konularımı okuyanlar bilir. Her neyse özet geçmiş halim bu.. onun hatası olan bir konu da bile evet yaptım ama senin yüzünden yaptım sen böyle yapmasan ben böyle yapmazdım falan der mesela. dedigim gibi narsistle yaşıyorum galiba.. yorumlarınız önemli.

Kocanız narsist değil. Ahlaki ve insani değerleri zayıf bir adam.Gün aşırı konu açınca düzelmeyecek eşiniz.

Eşiniz: size saygı duymayan,kumar borcu olan, internetten sanal ihanetini yakaladığınız, işlettiği kahvaltı salonunda eşinizle tüm gün beraber çalışmanıza rağmen; bırakın size maaş vermeyi sigortanızı dahi ödemeyen bir adam.

Kocanız narsist değil. Ahlaki ve insani değerleri zayıf bir adam. Gün aşırı konu açınca düzelmeyecek eşiniz. Size saygı duymayan,kumar borcu olan, internetten sanal ihanetini yakaladığınız, eşinizin işlettiği kahvaltı salonunda eşinizle tüm gün çalışmanıza rağmen; bırakın size maaş vermeyi sigortanızı dahi ödemeyen bir adam.
Evett bu yüzden anlatıyorum zaten

Ayrılmıştım sonrasında zaten. Çok yalvardı barıştımm salak gibi . Tepkilerimi görünce bir daha asla yapmadı
İşin içine şiddet girdiyse topuklayarak kacmaniz gerekirdi, maalesef bazı şeylerin affı olmaz. Kendine değer veren bir insan zaten bunu kabullenmez. Umarım böyle bir adamdan çocuğunuz yoktur. Bu yorum çok acımasız gelebilir ama maalesef gerçekler
Geçmiş olsun. Umarım kendinizi kurtarirsiniz bu adamdan
SİDDETİN AFFİ OLMAZ

Arkadaşlar kocamın narsist olduğunu düşünüyorum. Sevgililik dönemimizden bugüne kadar beni hep manipüle etmeyi başardı. Hiçbir şeyi başaramadığımı söylerdi. Bunu neden böyle yapıyorsun bak olmamış yapamıyosun sana hiçbir şey öğretmemişler. Neler neler yAni. Benim istek ve düşüncelerimin hiçbir zaman önemi olmadı. Bambaşka düşünce ve yapıda insanlarız. Bencil mi bencil. Beni öyle bir manipüle etmeyi başardı ki her şeyin en doğrusunu o biliyormuş ve yapıyormuş gibi davranır. Aslında emin olun durum tam tersi. Zamanla ben kendimden şüphe etmeye hep kendimi suçlamaya başladım ve ondan özür dilerken buluyordum kendimi. Beni öyle bir değiştirdi ki ben ben olmaktan çıktım. Ben bu değilim, beni bu dönüştürdüğü kişiyi asla sevmiyorum. Zaten olduğum gibi davranamıyorum hep alttan alan ben, ona uyum sağlamaya çalışan ben. Mutlu değilim çünkü ben gibi davranamıyorum. Şiddet hariç ki o da olmuş sevgiliyken 1 kere. Şiddet hariç tüm narsistlik özellikleri barındırıyor. Mesela dün akşam eniştem hepimizi yemeğe iftara çıkardı. Yedi yedi her şeyden karnını doyurdu sonrasında da eve gelince ya yemekler çok kötüydü falan dedi. Hep her şeyi eleştirdi. Beğenmesen bile bunu bana söylemek zorunda değilsin, ben senin eşinim ve üzülebilirim. Her şeye herkese karşı bir eleştiri halinde. Bana da daha ilk evlendiğimiz zamanlar sen de çalışmazsan ben seni asla besleyemem bu evde diye bağırmıştı tartısırken. Hep çalışmamı istiyor. Hayat zaten müşterek o başka tabi ki ama Kadın hayatının her anında çalışamaz malesef. Sırf çalışayım diye çocuk bile düşünmüyor şu an. Birlikte çalışıyoruz zaten benim konularımı okuyanlar bilir. Her neyse özet geçmiş halim bu.. onun hatası olan bir konu da bile evet yaptım ama senin yüzünden yaptım sen böyle yapmasan ben böyle yapmazdım falan der mesela. dedigim gibi narsistle yaşıyorum galiba.. yorumlarınız önemli.
-Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye, nerem doğru ki demiş?
-Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyim.
-Kır atın yanında duran ya huyundan ya suyundan…
- üzüm üzüme baka baka kararır.

İşin içine şiddet girdiyse topuklayarak kacmaniz gerekirdi, maalesef bazı şeylerin affı olmaz. Kendine değer veren bir insan zaten bunu kabullenmez. Umarım böyle bir adamdan çocuğunuz yoktur. Bu yorum çok acımasız gelebilir ama maalesef gerçekler
Geçmiş olsun. Umarım kendinizi kurtarirsiniz bu adamdan
SİDDETİN AFFİ OLMAZ
Şiddet dediğim yakamdan tutup hafif bir şekilde itmişti. Bu da şiddet zaten bana göre ve çok çok fazla tepkimi verdim. Daha fazlasına yeltenseydi veya hissetseydim böyle bir şey zaten barışmazdım. Ben bu konuda çok hassasım sizin gibi .

Şiddet hariç ki o da olmuş sevgiliyken 1 kere. Şiddet hariç tüm narsistlik özellikleri barındırıyor.
Öyle bir yazı yazıyorsunuz ki anlamak için iki üç yorum okumak gerekiyor.

Bu cümleden çıkan şu başkasıyla sevgiliyken olmuş ama size olmamış.

Bu alttaki de sonraki yorumunuz.
Adam hem şiddet uygulayıp hem nasıl şiddet harici narsist kişiliğe sahip oluyor?

Herşeyi geçtim abiii şiddeti nasıl affedebiliyorsunuz yaa ???
Ayrılmıştım sonrasında zaten. Çok yalvardı barıştımm salak gibi . Tepkilerimi görünce bir daha asla yapmadı

X