Kocam evdeyken iş yapasım gelmiyor

misscakmak

Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2024
255
247
31
Kızlar lütfen tek ben mi böyleyim benim gibi olan biri var mı ya? Eşim 2 gün önce işten çıktı benim memlekete taşınacağız çünkü neyse çalışırken bir tek pazar günleri izinli olurdu sabah onu işe yollar müziğimi açar güle eğlene ev işi yapardım pazar günleri de birlikte dizi film izlerdik yemek harici ev işlerini o uyuyana kadar bekletirdim şimdi sürekli evde olduğu için iş yapasım gelmiyor ya hep yanında oturayım birlikte sohbet muhabbet edelim dizi film izleyelim abur cubur yiyelim istiyorum iş yapmak içimden gelmiyor normalde eşim dışardayken özlerdim onu şimdi keşke dışarı kahveye falan gitse de ev işi yapsam diye düşünüyorum çok garip değil mi ya tek ben mi böyleyim

Kocam yok ama bu durumun anne versiyonunu yaşıyordum bir zamanlar :KK70: ama temizlik işini tek yapmak zorunda mısın? Birlikte temizlik yapın, bunu yaparken aynı zamanda sohbet edin müzik dinleyin eğlenin. Sen ona yardım et, o sana yardım etsin... Bu da bir dizi izlemek kadar güzel bir aktivite bence.

Kızlar lütfen tek ben mi böyleyim benim gibi olan biri var mı ya? Eşim 2 gün önce işten çıktı benim memlekete taşınacağız çünkü neyse çalışırken bir tek pazar günleri izinli olurdu sabah onu işe yollar müziğimi açar güle eğlene ev işi yapardım pazar günleri de birlikte dizi film izlerdik yemek harici ev işlerini o uyuyana kadar bekletirdim şimdi sürekli evde olduğu için iş yapasım gelmiyor ya hep yanında oturayım birlikte sohbet muhabbet edelim dizi film izleyelim abur cubur yiyelim istiyorum iş yapmak içimden gelmiyor normalde eşim dışardayken özlerdim onu şimdi keşke dışarı kahveye falan gitse de ev işi yapsam diye düşünüyorum çok garip değil mi ya tek ben mi böyleyim
Ev işlerini birlikte yapın açın yine müziği, emin olun dizi izlemekten daha keyifli, eğlenceli oluyor.

Bende ben tek mi böyleyim diye düşünüyordum,aslında bir şeyler yapalım da değil o ayağımın altındayken iş yapamiyorum evde var olduğunu bilmem bile yetiyor asla yapamıyorum gerçekten çözüm de bulamadım yıllardır böyleyim

Yanında oturmak istediğinden mi iş yapasın gelmiyor? Ben de o da evde o da iş yapsın diye düşündüğünden yapmıyorsun sandım :KK70:

Kocam yok ama bu durumun anne versiyonunu yaşıyordum bir zamanlar :KK70: ama temizlik işini tek yapmak zorunda mısın? Birlikte temizlik yapın, bunu yaparken aynı zamanda sohbet edin müzik dinleyin eğlenin. Sen ona yardım et, o sana yardım etsin... Bu da bir dizi izlemek kadar güzel bir aktivite bence.
Temizlik işini ona yaptırıyorum da çamaşır bulaşığı ben yapıyorum bi düzen otutturdum çünkü karışırsa daha kötü olur 🤣

Koca insanı yan gelip yatarken siz ev işi yapmayın bir zahmet. Kaldırsın totikini birlikte yapın. İşler bitsin sonra oturup dizi mi izliyorsunuz sohbet mi ediyorsunuz ne yaparsanız yapın.
Ya olay yan gelip yatması değil ki ayak altında olması yoksa şunu yap bunu yap desem yapar asla ikiletmez

Sanırım kendinize keyifli aktivite olarak sadece bunu bulmuşsunuz
Hayır başak burcuyum yalnızken iş yapmak bana daha keyifli geliyor kafamda kurduğum plana göre hareket ediyorum vesaire kocam evdeyken bir pürüz çıkacakmış gibi geliyor yardım etmeye kalksa onu elleme şunu elleme vs derim diye gitsin öyle yapayım hissiyatı oluşuyor bende

Yani dizi film izleyelim diye değilde benim ayağıma dolanıyor 😂 tek başımayken daha hızlı yaparım işi

X