Kocalara işveli cilveli dayak :)

Bende şu faydalı konuya bir giriş yapayım artık :) Dünden beri takip ediyorum.Hatta akşam eşim yanımdaykende hafif sırıtarak okurken o da merak edip baktı neye gülüyorsun diye veeeee... :))

Vallahi burada öğreneceğimiz çok şey var,bu konuyla birlikte daha iyi anladım.

Sevgili qarden'le de aynı kaderi paylaşıyoruz.Bizde 10 aylık evliyiz ancak kendimi 40 yıldır evliymiş gibi hissediyorum.

Bende neler diyordum,dans etmeyi çok severim.Asena derlerdi bana taaaaa üniversite yıllarıma kadar.Eşimle beraber olmaya başladıktan sonra iyice kapandım içime.Şimdide beklenti yüksek olunca,sağla solla kıyaslayınca,insan en ufak birşeyde bile kırılıp üzülüyor...

Psikoloğa da psikiyatristede aile danışmanına da gittim.Tek taraflı olmuyor hiç birşey...

Beş Sevgi Dili diye bir kitap vardı,onu önermişti psikoloğum.Yaptığımız test sonucunda benim sevgi dilim ONAYLAYICI SÖZLER,eşimin sevgi dili ise,FİZİKSEL TEMAS çıktı :))

Ama eşime bir türlü beni mutlu etmesinin yolunun sevgi sözcükleri,bana kendimi değerli hissettiren sözler olduğunu anlatamadım.Daha doğrusu anlattım,hala anlamıyor.Sanıyor ki kendisi gibi fiziksel temas istiyorum :)))

cok sevindim ,actigin topigi okumustum yaklasmana bile izin vermiyordu,demek duzelmis,cokk guzel.MASAALLAH

evet canım aynen öyleydi şimdi ağzımın içinden çıkmıyo..
yanımda yatmayan adam bu sıcakta sarılıpta uyuyo bana...
aaahhh o ara neler çektiğimi neler yaptığımı bi ben bilirim..
saçma sapan şeyler geliyodu aklıma biri bi kağıt yaptı bişeymi yaptı evede bu adam girince değişiyo diyodum...
yemin ederim bi haftasonu eşim şehir dışındaydı bütün evi bütün eşyaları sirkeli sularla kırkladım resmen...
kapıları yerleri dış kapının önünü bile...
kafayı yemiştim resmen her ihtimal geliyodu aklıma...

Son düzenleme:

arkadaşım son yazdıgın satırda tam beni anlatmışın ben de güzel sözlerden hoşlanıyorum eşimde eşin gibi fiziksel yaklaşımdan anlatsam anlamıyor hep aynı hep aynı

umarim dedigin gibi olur...

dogru bu sözünüz ama biz kadınlarıda çok yıpratıyor sabretmek ve olgun olmak
yıprana yıprana kadın olunuyo belkıde bılmıyorum,çok zorlu bir süreçç
canım senın yazdıklarını okurken evet dıyorum zor degıl güleryüz hoşgörü anlayış.o benımkocam o benım hayat arkadasım
ona degılde kıme böyle davranıcam
ancak iş uygulamaya gelınce süreklı karışan bir yanında,onu yapma bunu yaPma ya en basitinden nete girsem ekranı bana çevir diyo yanımdaysa,aksamları mesela buraya girsem kesın dıdıkler onun hakkında yazdıklarımı okur sonrada benım canıma okur.
yanı beni böyle diken üstü yaşatan birine karşı relaks olupta ne işve cilve ne güleryüz yapabılıyosun.çünkü huzurlu degılsın cünkü kafan rahat degıl
dün yapmaya calıstım işte herseyi unutup bigün öncesindekı gözyaşlarımı unutup,sabahına yine kavga cıktı
bende insanım ya.benım en büyük sıkıntım benı çok sıkması kuralları ve hayatıma müdahaleleriyle bide kavga anındakı küfür olayı.
bazen dilini kesesim geliyo

canım sen masallah 10 ayı doldurabılmıssın ben daha 2 ayda canımdan bezmiş gibi hissediyorum kendımı,bi adam ilk gece kavga edermı ya,ya aslında okadar cok sey varkı benım dolmamda,hatta ondan nefret etmemde.
duygularımın ne oldugunu dahi bilmiyorum.bi yanım nefret dolu.bazen diyorum trafıkte kavga falan cıksa bunu alıp dövseler kılımı kıpırdatıp inmem heralde arabadan.o derece sevgisiz oluyorum

arkadaşım son yazdıgın satırda tam beni anlatmışın ben de güzel sözlerden hoşlanıyorum eşimde eşin gibi fiziksel yaklaşımdan anlatsam anlamıyor hep aynı hep aynı

Hatta bu testi kardeşimin yardımıyla yaptık.Oda yüz kere anlattı.Sonra uygulamaya gelince,ben onun koluna,ya da yüzüne dokunarak konuşuyorum mesela,sen ne yapacaktın diye soruyor kardeşim eşime,o da bana dokunuyor :)))) Ya anlamak istemiyorlaaaaarrr,ya da işlerine gelmiyor.

Aile danışmanına gittik 2 kere,kavga ederek çıktık :)

hergünde kucak kucağa olmazki..adamı soğuturuz kuzum bu seferde..
Ayarı doğru verelim kızlar yupppiiiiii...inanıyorum kocalar 1 aya kalmaz avucumuzun içinde....yeterki pes etmeyelim

ayyy öyle mi diyon kelebekim.. inş... ağzın bal yesin..
doğru hergün kucak kucağa da olmaz.. ben en iyisi şimdi sırtı ağrıyo yaa idare ediyim bari kocişi.. napcek bakam.. sonra başlarım mesajlara dimi? :))) cici bici mülayim bi kadın olcam sabırlı olcam senin sözünü dinlicem kelebekcim :)) bu arada topiği iyiki açmışsın çok saol bayıldık valla hepimizde :))

herkez ne zorluklarda ne çabalardan geçiyormuş meger iyiki bu kulüp varmış tek başıma degimişim çok bunalımdayım .belkide yeni hamile olmuş biri olarak dahada alıngan oldum heral.ne yapcamı kendii nasıl anlatacamı bilmiyorum ben

gerçekten bu konuyu iyiki açmışsın kelebekcimm
baksana bu dertlerden muzdarip nekadar çok hemcins varmışş
herkes içini döküp rahatlıyor.
dün bunalımın eşiğindeydim resmen sımdı daha kendımdeyım:)

biraz adım adım gitmem gerekırse ben önce kavga ve küfür olayına odaklanıp bunları çözmeye çalışıcam
daha sonrasında da bu arkadas olaylarını halletmeye çalışıcamm
sizde olurmu zamanla yola gelırmı..püff

kocan bukadar kıskanıyor filan yanlış anlama ama çok saçma geldi ..neden bukadar kısıtlıyor..meslek yada kariyer olarak senden dahamı düşük..yada sen aktifsin o pasifmi...özgüven eksikliği var gibi geldi bana...

Aşağılık kompleksi olan insanlar genelde böyle davranır...hani kendisini karısından hem karakter hem kariyer olarak daha aşağı görenler ..

Böyle bir durummu var acaba ?

Anladım canım sıkma canını geçmişe nazaran düzelmiş inşallah dahada düzelir.. zaman gerek bizlere sanırım :97:

Garden'cim biz kocalarıavucumuzun içine alalım diye taktikler üretiyoruzda seninki zaten senle dipdipe olmak istiyor...bence sana, kocayı senden soğutacak seni kıskanmayacak taktikler geliştirelim..yani nebiliyim bilmemkii :26:

Son düzenleme:

Canım sana bişey diyim mi çok fazla takıyosun kafana.. gerçi bu insanın elinde olan bişey değil ama hemen birdende düzelmez ki sorunlar.. yavaş yavaş düzelicek inşallah.. tatlı tatlı konuşarak halledicez sorunlarımızı.. zaten bi evliliğin oturma süresi enaz 1 sene ortalama 1,5 senedir. Anca birbirinize alışıcaksınız.. Sadece zaman gerek diye düşünüyorum. Küsmek değil de kırıldığınız şeyleri daha farklı bi yolla anlatmayı denerseniz daha iyi sonuçlar elde edersiniz gibime geliyor..

Peki size sorayım...

Eşim nişanlıyken daha kıskançtı.Face'de ki erkek arkadaşlarımı kendi kafasına göre silip engelliyordu.Bu beni çileden çıkarıyordu.Ancak bir süre sonra farkettim ki,bana kızdığı şeyleri falasıyla kendisi yapıyor.Ben normalde o kadar kıskanç değilim.Kendisi benim,SÖZDE! sinir olduğum kızla okey oynamış,bir başkasıyla bayağı samimi konuşmuş,eski çıktığı,beni kıskandırmak için çıktığı da olsa,onu eklemiş.Ben de onun gibi davranıyorum başta,kızıyorum,tamam silerim diyor,kimini siliyor kimi kalıyor,aradan biraz zaman geçince yeniden ekliyor.Ama bu sırada yine benim listeme takılıyor...

Aslında hiç kıskanmadığım halde sırf o bana öyle davrandığı için bende ona kızıyorum.Tabii onun kadar uzatamıyorum,amaaaaaannnn diyorum.Şimdi hala o kızlar listesinde.Oysa onun bu yaptığını ben yapmış olsaydıııııııııııımmm...

Biliyorum,onun yaptığı gibi karşılık verilmemesi gerekiyor,o kötü davranıyorsa,siz tatlı dille anlatacaksınız,onun yaptığının tersini yapacaksınız ama OL-MU-YOOOORRR...

Anladım canım sıkma canını geçmişe nazaran düzelmiş inşallah dahada düzelir.. zaman gerek bizlere sanırım :97:

bu kadar düzelme bana yeter..
yani zaten abartılı bile bence...
bunu korusun yeter...
allah kimseye yaşatmasın böyle şeyler...
hepiniz eşlerinizle huzurlu mutlu olun inşallah...

mesaj cektim yine tepki gelmedi merak edip aradim...gayet keyfetli abisigilde oldugunu biraz uzandigini söyledi mesajlara yine tepki yok...

bu adam umursamiyor ki beni varsa yoksa yorgunlugu ve ailesi....

offf sIkIldIm...

kizmayin ne olur ama canim cok sIkIldi...

ilgiye alakaya da gelmiyor ki bu adam....

erkeklerin yapısı böyle işte...iğrenç bi durum yani...halbukim ne var kadınlar gibi duygusal olsalar..ama onlar düz mantık şekerim...detaylarla uğraşmıyorlar...

Benimde bu kitabı almam lazım.. Kitabın içinde mi test var? eğer öyleyse süpermiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…