Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

bazı bünyelerde yumurta geç çatlıyor anlattıklarına göre doktorun yumurtanın olduğnu hala küçük oldğnu söylemiş bu gayet normal bir durum çünkü 22mmde çatlama iğnesi vuruluyor yani senin moralini bozacak bir durumun yok neden moralini bozuyorsun ki peki doktorunun kaç mm olduğunu söyledimi yumurtanın onun üzerinden de hesaplayabilirsin günde 2mm büyüyor yanlış hatırlamıyorsam 22mme ulaştğnda 1hafta neolur ne olmaz diye ilişkiye gir akıntında normal mantarda olabilir yumurtlamada oluyor sanırım..yani yumurtlamışsın klomende iyi gelmiş lütfen moralini bozma...

anladım canım . sen klomen kullanmışsın ben klomen kullanmayacagım yumoş geliştiren igneler var onlarla başlayacagım o ignelerde pahalıymış bahsettigim igne o igneler. çatlatma ignesi degil. o ignelerden sonra çatlatma ignesi oluyormüşsun tabii. sen çatlatma ignesi harici klomenden başka igne vuruldunmu hamile kalırsan igneye devam etmiyorsun diyorsun anlamadım.çatlatma ignesi 1 kere vuruluyor.

doktorumun istediği testleri yaptırırken ablam ( kendisi laborant) dedı baska seylerede bakalım
baktık ve benım ılerı derecede ınsulın dırencımın yuksek cıktığını soyledı adet duzensızlıklerın sebebı ımıs prolaktın yuksek demir duşuk allahtan kolestrol yok bıde o cıksa tam yataklık durumdayım daha bır cok sey soyledıde bunlar kaldı aklımda dedığıne gore obezite gurubuna gırıyorum hayırlı olsun o sekerı yok etmeden de ıstedığın kadar klomen kullan hıc ıse yaramaz dedı moral sıfır bebısımı 6 ay erteliyecem doktorlardan randevu aldım YAVUZ FURUNCUOĞLU DIYE IC HASTALIKLARI uzmanı ımıs bakalım ne dıyecek kesin glifora devam der moralım sıfır nefret edıyorum bu hastalıklardan yaaaa

bahsettiğin iğneler hakkında bir bilgim yok canım yumoş geliştiren ilk defa duydum çatlama iğnesinden bahsediyordum benayda 1oluyor...ozaman iğne fiyatlarımızda yanlış oldu..ilk defa böyle birşey duydum tatlım..ne yani bu iğneleri kullanarak mı yumurtlaman sağlanılıyor yumoş iğne dediğin o mu hiç ilaç tedavisi görmeden sürekli vuruluyorsun yanihiç böyle bir şey duymadım okadar araştrmama rağmen 2yıla yakın olacak korunmuyoruz o açıdan bayağı bilgilendim ama bunu hiç duymadm bahsedersen memnun olurum...

klomenle cevap alınamayan hastalarda kullanılıyormuş. klomen gibi ama klomenden daha etkili puregon diye bir igne .oda reglinin 3. yada 5. günü başlanıyor hergün doktorun verdigi dozajda vuruyorsun yada vuruluyormuşsun. yumoş gelişince igneler kesilip çatlatma ignesi veriyorlarmış bahsettigim igneler onlar . puregonu araştırdım kullananlar kendim vurdum diyor ama ayrıntıya girmiyorlar sureç açısından ondan sormuştum. puregon vuruldun zannettim canım . cevap için teşekürler.

ay canım yardımcı olamadım sana üzüldüm şimdi inşalla puregon vurulan vardır okurda sana yardımcı olur peki klomen kullanmadan mkı başlıycaksın iğnelere bir ilaç tedavisi görseydin cevap vermezsen başlasaydın olmazmı vücuda yan etkileri vardır muhakkak iğne daha yıpratıcı olmazmı gerçi karşılık versin bir anönce hamiş olda gerek kalmasın hiçbirşeye...

öyle mi dersin?moral bozukluğundan kaç mm olduğunu soramadım bile.bu ay bir daha takibe gidemeyeceğim için bu ayı pas geçelim olmazsa önmüzdeki ay takıbe başlarız dedi.bu benım daha da moralimi bozdu .,şuan hala akıntım yok diyebilrim biraz sarı akıntım var ama kaşıntı ,yanma ,koku yok.

acaba ymurtlamadım mı ,ya da büyümüyorlar mı diyorum..

sagol canım klomen kullandım daha önce uzun hikaye anlatmayayım velhasıl netice alamadık . kist var bu ay ilaç kullanıyorum geçerse önümüzdeki ay aşılama ilk olacak . tutmassa tüp bebege geçecegiz.

sagol canım klomen kullandım daha önce uzun hikaye anlatmayayım velhasıl netice alamadık . kist var bu ay ilaç kullanıyorum geçerse önümüzdeki ay aşılama ilk olacak . tutmassa tüp bebege geçecegiz.

anladım karşılık veremedin yani hmm inşalla iğnede karşılık verirsin aşılamada inşalla tutar benim bi arkadaşm aşılamayla kaldı benim gibi 2yıl kalamamış ilk aşılamasında kaldı şimdi 2.bebeğide oldu bende dün yaptırdm 700tlye inşalla olur o gözümün önünde olduğu için epey umutluyum rabbimde ol derse olur inşalla seninde olur senin çalışmaların nekadar oldu peki???hsg çekildinmi eşinin spermleri nasıl??kan testin idrar testin??

karşılık verdi ama doktorlar işte çatlatma ignesi vermedi kist oldu onun tedavisi sonra çatlatma ignesi verdi yumoş gelişmişti netice alamadık rahim filmi çektirdim . sag taraf tıkalı çıktı film de açıldı klomen kullandım yumurta gelişmedi dedi .sonradan gelişmiş kiste dönmüş çatlatma ignesi olmamıştım gelişmedi diye .anlayacagın . bir sürü zaman kaybı stres. doktorlarla ugraş. sonunda geçen hafta tüp bebek merkezine gittim drek aşılama ardından tüp bebek dedi klomenle boşuna ugraşmışsın dedi. prolaktini normalin üstünde kistik yapım var pco . kısaca böyle . inşallah bu merkezden yüzüm güler çok dr. degiştirdim çünki hepsi ayrı telden çalıyor.

şimdi daha iyi algıladım aslında benim doktorum gittiğim gibi hemen aşılama yapalım dedi ben normal yollarla bikaç ay deneyilm dedikten sonra aşılama oldum hep kadınlar çekiyor zaten hsg çok sancılıydı onun yanında aşılama çerez kaldı yani ağrı olmadı iinşalla öyle yap bencede yaşın gençse aşılamayı dene tüp bebeğe hemen geçme derim ben tabi tercih senin ama bende hastane doktor yolu arşılamaktan usandım en kısa zamanda olur inşalla zaten aşılamam olmzsa yaptırmycam normal yollarla denemeye devam rabbim ne zaman nasip ederse..seninde inşalla hememn olur doktorlar zaman kaybı aşılama o yönden çok iyi...tabi netice önemli olan..

cimcimecagla
canım çok geçmiş olsun ufak bir kaza atlatmışsınız verilmiş sadakanız varmış hadi inşallah bişeyler vardır sende bu ay ben de iğnemi vurulduktan sonra sanki hemen bişey varsa düşecek gibi korkuyodum ama fetus varsa bile hele de o kadar küçükken dış etkenlerden okadar kolay kolay etkilenmezmiş.bizimki kuru gürültü işte

efsunum
canım bozma moralini bak bunu öğrenmen iyi oldu ya hamik kalsaydın gebelik şekerini düşüremeselerdi obez bir çocuk bile dünyaya getirebilirdin.biliyorum beklemek çok zor ama tedavini ol her işte bir hayır vardır.ilaç kullanıp seviyelerin normale döndüğünde bence hamile kalmanda kolaylaşacak eminim...

Kızlar ben de az önce doktordan geldim minik fasülyemin kalbini gördüm pıtı pıtı atıyodu o kadar hızlı atıyodu ki yanıp yanıp sönüyodu ultrasonda :) Eşim de yanımdaydı çok heyecanlandık Allahım her isteyene yaşatsın bu mutluluğu..Yalnız sorunlar başladı geçen hafta 4.8 olan tsh ım bugün 5.2 çıktı doktor ilaç başladı istenilen seviyeye çekmemiz lazım dedi ilaçla tedavi edilirmiş ama o kadar önemli değil her ay ölçülücek bundan sonra ilaç da zararsız zaten hamilelerde tsh varsa kesinlikle kullanılması gerekliymiş.Öyle işte.Bunun dışında başka bir sorun yok Allahıma şükürler olsun.10 gün sonra çağırdı birdaha doktorum.Ultrason fotoğrafını verdi bize fasülye şeklinde aynen çok çalışıyor bebeğim çok yoruluyor daha çok büyümesi lazım.Allahım hayırlısıyla kucağıma almayı nasip etsin.Sizler için de dualar ediyorum.

Kızllaaarrrr şimdi kuzenimi aradım hemşire kendisi rahim filmi için dr la görüşsün benim gittiğim hastanede özel ama orada çekmiyorlarmış ayy çok heycanlandım vede korktum bakalım ne olacak.

merhaba canım bnde 20 gün önce rahim filmi çekildim doktorum geçen ay istemişti cesaret edemedim..internetten okuduklarımdan çok korkmuştum ama bu ay mecbur olunca çektirdim hmde canlı canlı ve inan çok az canım yandı 10 dk sürdü o kadar eğer ki acıya dayanma eşiğin yüksekse veya ortaysa korkma derim acı olarak çok az hissediosun ama neyle karşılaşacağını bilmeyince insan korkuyor benim ayaklarım titriyodu masada hiç anlamadım bittiğini valla..hatta ağrı kesici bile içmedim..o yzden hiç korkma çektir derim...şimdiden geçmiş olsunn :))

mrb bnde bu ay klomen kullanıcam eğer ki kırmızılar gelmezse ki inşallah gelmezler de belki hamişşimdir :) 2 ay klomen kullancam duruma göre aşılama olcam ağustosta inşallah bunlara gerek kalmaz bakalım b u ay rahim filmi çekildim çünkü o ilk ayda hamiş olmaya yardımcı oluyomuş biraz düşük ihtimal ama belli olmaz bakalım..inşallah Allah hepimizin gönlüne göre nasip eder :)

Bazı kişilerde klomen gibi ilaçlar tepki vermiyor, onun yerine daha etkili olan iğneler var, maaliyetide yüksek, hem yumurta geliştiriyor, hem rahmi hamileliğe daha iyi hazırlıyr, aşılamada ve tüp bebekte genelde bu iğneler öneriliyor, bende bu ay hamile kalamazsam önümüzde ki ay bu iğnelerle başlıyacağım, sanırın adetin 2. günü başlanıyor, yumoş gelişene kadar hergün yapılıyor diye biliyorum, eğer önümüzde ki ay aşılamaya gerek kalırsa bende deneyip göreceğim.
İğnelerin maaliyetini bende merak ediyorum dr. bana 700-800 civarı dedi ama bilmiyorum yinede.

merhaba canım geçmiş olsun eşin kaza atlatmış Allah bi daha göstermesin inşallah ve Allah tan o gün ne servise nede eşinin arabaasına binmemişsin ayy belkide bişiler var da Allah yardımcın oldu Allah korudu senii inşallah hayırlı haberler alırsın ve bize verirsin canım :)

İnşallah canım güzel haberler veririr, çok umutluyum bu ay, olacak gibi geliyor, umarım aşılamaya gere kalmaz, ogün içimden bir ses yürü dedi bana, her 2 aracada binmedim, içimden gelen sesi dinledim, kim bilir belki de
Ayy şakasıda güzel, hayalide, Allah tez zamanda nasip eder inşallah bizlertede.

Allah umudunu boşa çıkarmasın inşalalh :)) hepimizn tabi... valla seni gazlamak istemem ama belki bu bi işarettir inşallahh :)) valla içimden geldiğini söledim şaka değil yani
ay hayırlısı bakalım yaa..

slm arkadaslar benim yumurta catladiktan 2,3 gun sonra goguslerim agrimaya basladi.. dollenmeden bi kac gun sonra agrimaya basliyomus gogusler benim adetten oncede agridigi icin dedim kesin tutmadi ama iste yazilari okuyunca acaba boyle bisey yasayan oldumuu??????:44:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…