Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

merhaba arkadaşlar
bu ay ilk defa klomen kullandım.Benim normalde adet oratsında yumurta çatlama ağrım olur.bu ay da pazar eşimle birlikte olduktan sonra kasıklarımda bi ağrı başladı ve ertesi günde devam etti ama şiddetli değildi.dün gece yine bi ağrı başladı ve bu epey şiddetliydi.ben sabaha geçer sandım ama sabah uyandığımda devam ediyordu.sonra doktora gittik ilaç sebebiyle hiperstimülasyon olabileceğinden şüphelendi yani yumurtalığın fazla uyarılmasıyla ilgili birşeymiş.ama çok şükür öyle olmadığı testlerden sonra belli oldu.doktor vajinal muayene yaptı 2 yumrta olduğunu söyledi ama ben geçen cuma gittiğimde de aynısını söylemişti bende çatlamamışmı yoksa diye şaşırdım.bu şekilde çatlayıp çatlamadığından emin olamayız dedi belki atılan hücrelerin kalıntısı olabilir hemen kaybolmaz dedi.neyse salı günü yine çağırdı beni ve kendini kötü hissetmezsen çalışmalara devam edebilirsiniz dedi.biraz uzun oldu kusura bakmayın ama acaba ben bunu her klomen kullanışımda yaşayacakmıyım.inş hamile olurumda tekrar kullanmam gerekmez.

ben de bu ay ilk defa kullandım.günde 1 tane .adetin 3.günü başladım 5 gün kullandım.bi ara bel ağrısı oldu bende . kasıklarımda sıcaklık hissettim bi kaç gün ağrı hatırlamıyorum....sen kaç tane kullandın???????

ben günde 2 tane kullandım.5.günü başladım yani bir kutu bitirdim.arkadaşlar birde bugün benim ağrım orayla ilgili olduğu anlaşılana kadar önce devlet hastanesine gitmiştim röntgen çekildi birşey olmaz demi.daha adetime en azından 11 gün var.bir senedir istiyoruz eğer bu ay hamile kalırsam bu yüzden içim içimi yer gerçi rabbimin koruduğuna hiçbirşey olmaz

ben günde 2 tane kullandım.5.günü başladım yani bir kutu bitirdim.arkadaşlar birde bugün benim ağrım orayla ilgili olduğu anlaşılana kadar önce devlet hastanesine gitmiştim röntgen çekildi birşey olmaz demi.daha adetime en azından 11 gün var.bir senedir istiyoruz eğer bu ay hamile kalırsam bu yüzden içim içimi yer gerçi rabbimin koruduğuna hiçbirşey olmaz

yok ya olmaz inşallah bişey ya ne filmi çektirdin?

Canım bu günlerde göremiyorum seni, adet tarihin bugün, adet oldunmu? Umarım olmazsın ama olursan ne yapmayı düşünüyorsun, aşılamayı düşünüyormusun? Biz bu ay çok çalışıyoruz :KK17::KK17:, ve içimden bir ses bu ay olacak diyor, offf neden bilmiyorum ama ilk kez bukadar inanıyorum bu ay, hissediyorum sanki, kaç günden beri yazmak istiyorum aman nazar değer diye yazamıyorum ama içimde de tutamıyorum işte bu ay farklı hissediyorum, ercelfe test yap artık derkende aynen bu şekilde bir his vardı içimde yani yani onun hamile olduğunu çok net hissedebiliyordum, ama şimdi hislerimde yanılırsam diye çok korkuyorum. Ben kendimi her 2 sonucada hazırlıyayım da fazla bir yıkım yaşamıyayım bu ay, adet olursam (ki umarım olmam) önümüzde ki ay aşılama yaptırmakta kararlıyız, Allah nasip ederde bir aksilik olmazsa birde aşılama deneyelim.
canım buralardayım, ara ara girip yazdıklarınızı okumaya çalışıyorum ama ne bileyim yazmıyorum, okuyup çıkıyorum.Herhalde iyice moralimi kaybettim, içimden birşey yapmak gelmiyor.Ama sizleri çok seviyorum, üzülen arkadaşlarla beraber üzülüp, hamile haberi alanlarla da seviniyorum.
Daha önce olur olur diyodum kendi kendime ama artık epey bir zaman geçince benim başka çocuğum olmayacak galiba demeye başladım.canım bu ay bende epey bir umutluydum, bu ay oldu diyordum, hatta eşime de söyledim, bu ay olacak biliyorum diye.Ama dün card test diye bir şey varmış onu yaptırdım, yani var mı yok mu ona bakıyorlar hemen yarım saat sonra cevabını alıyorsun.Sonuçta kocaman negatif yazıyordu.Moralim çok bozuldu.Bir haftadır adet ağrısı gibi ağrılarım vardı ki benim adet ağrılarım önceden olmaz, kasıklarıma batma gibi şeyler oluyordu, ne bileyim umutlanmıştım.Kız bana yeniyse belli olmaz diye uyarmıştı ama sonuçta kan tahlili herhalde belli olurdu demi? Bu arada henüz adet olmadım.Ancak evde eski doktorumun verdiği bir kutu klomen vardı bu ay böyle duracağına kullanayım bari bir işe yarasın demiştim, herhalde o yüzden gecikti.''Bir dokun bin ah işit'' gibi oldu tatlım ama kusura bakma.İnşallah sen hislerinde yanılmıyorsundur.Benim yazdıklarım moralini sakın bozmasın, inşallah sen hamilesindir canım.Dile kolay 7 sene beklemişsin.Allah daha fazla bekletmesin.
Canım ben, bugün yarın hastalanırım.Bu ay aşılama için gidecektim ama yumurtaların geliştiği dönemlerde eşim yok ancak sonraki adet tarihimde yani haziran ortası gibi gideceğim.Bu ay epey bir gecikirse adetim belki bu ay bile deneyebilirim.
Böyle canım, senin var mı belirtilerin?

kendi doktoruma onu söylemeyi unuttum ama salı günü gideceğim ya ozaman söylerim.sanırım yine vajinal muayene yapacak.acaba hamileysem ozaman belli olurmu adetime 1 hafta falan kalmış olacak

bilmiyorum ki canım ya belli olur mu.ben de yeniyim .beni 30.gün çağırdı. yani o zamana kadar zaten belli olur yani ne olacağı büyük ihtimalle . ama seni niye çağırdı anlamadım yani????

kızlar aranızda card test yaptıran var mı? yani gebeli var mı yok mu sadece ona bakıyorlar?Ne zaman yaptırmak gerekiyor, bileniniz var mı?

Canım röntgen konusunda tecrübelerime dayanarak seni rahatlatmak istiyorum, bebek düşündüğüm ilk ayımdı, adetime 10 ün kala şiddetli vajinal mantar ve akıntı başladı, dr. gittim gebelik yok dedi ilaç kullandım, bir kaç ün geçti aradan halsizlik ve yorgunluk başladı, dr. da gebelik yok dediya ( ilk hamileliğin verdiği cahillik işte ne bileyim adet geçmeden gebelik belli olmazmış, dr. yok dediya bende eminim tabi yok diye) bende sağlık sorunu şikayetleriyle dahiliyeye ittim, akciğerlerden şüphelenip röntgen çekti, bir kaç gün daha geçti, istifradan hastaneye götürdüler, gıda zehirlenmesi dedile, güzelim memleketimin güzelim doktorları kimsede hamile olduğumu anlamadı, gıda zehirlenmesi için ilaçları yazdırmaya ittim, bayan dr. gözlerimin içine içine baktı sen hamilemisin dedi, hayır dedim, dr, hamile olmadığımı söyledi, ama ben testi görmeden inanmam dedi, benden test istedi, yaptırdım hemen sonuç pozitif. Anlatılmaz bir duygu, mutluluktan üzüntüden ağlıyorum ne yapacağımı şaşırdım, röntgen hep aklımın bir köşesinde sevinemiyorum bir türlü. O akşam bu ilçede ki bütün jenakololara ittim topu topu 4 tane vardı zaten ozaman. Hepsine durumu anlattım, ilk defa bir konuda bütün doktorlar hemfikirdi. Bana yaptıkları açıklama iç açıcı oldu; bebek eğer ben buradayım demediyse henüz yani adetin geçmediyse, yaşanan hiç bir şeyden sen sorumlu değilsin, dışardan gelen hiç bir etken etkilemez, diyelim ki etkilen ki % 0.01 ihtimal bebek alınan radyasyonla parçalanır ve 3 ay geçmeden düşer. Diyelim ki etkilen di ama düşmedi, yine çok erken tarihte çekilen bir röntgen olduğu için yine %0.01 ihtimal fiziksel olarak el ve ayaklarında problem olabilir dedi, parmakları uzun kısa, eksik yada fazla gibi, bu bile vicdan azabı yeterli bir sebep ama dr.lar buna hiç ihtimal vermed. Ama insanın içi rahat edermi, çok zor geçen bir 9 ay, her ay korkuyla dolu dr. kontrolü, aman şimdi birşey derse ya bir şey olduysa derken 9 ay boyuna öldüm öldüm dirildi. Dooğumum sezeryanla oldu, narkozdan çıkar çıkmaz kızımı sordum, herkez çok şaşırdı, bütün kadınlar ağlayarak, oflayarak çıkıyor sen kızını soruyorsun dediler, nasıl sormam ne çektiğimi ben bilirim, odaya aldılar beni, ablamı çağırdım, aç hemen soy dedi, üzerinde ne varsa çıkarttırdım, tepeden tırnağa inceledim bebeğimi o an ki mutluluğum tarif edilemezdi, yavrum gayet sağlıklı bir şekilde karşımda duruyordu, ağladım ama bu kez sevinçten. İşte böyle canım biraz fazla oldu biliyorum ama için rahat olsun istedim, olurda hamile kalırsan içini ferah tut, beni çok korkuttular, doktorlar içimi rahatlatsada çevremdekiler neler dedi neler. Ama çok şükür Allahıma bin şükür kızım sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi, ve şu an 8 yaşında.

kızlar aranızda card test yaptıran var mı? yani gebeli var mı yok mu sadece ona bakıyorlar?Ne zaman yaptırmak gerekiyor, bileniniz var mı?
canım ben yumurtlama dönemlerimdeyim bu günlerde, yani hala çalışıyoruz, bu ay boşa gün geçirmiyorum, bakalım ne olaak. Dediğin testi hiç duymadım, nerde nasıl yapılıyor, idrarlamı, kandamı bakılıyor, biraz bilgi verirmisin.

Son düzenleme:

bende geçen ay bu şekilde oldum.adetim 5 gün geçti o ayın ortalarındada ayaktan röntgen çektirmiştim.çok korktum hamileyim diye.sitenin birinde doktora sordum hamile iseniz etkilenmez dedi hücre boyutuntaymış bide gün içinde alınan röntgen dozunun fazla olması gerekmiş.merak etme.

anım ben yumurtlama dönemlerimdeyim bu günlerde, yani hala çalışıyoruz, bu ay boşa gün geçirmiyorum, bakalım ne olaak. Dediğin testi hiç duymadım, nerde nasıl yapılıyor, idrarlamı, kandamı bakılıyor, biraz bilgi verirmisin.

kanda bakıyorlar canım, özel bir poliklinikte yaptırdım.Hcg değil gebelik var mı yok mu ona bakıyorlarmış.Sonuç kısmında sadece pozitif yada negatif yazıyor,

Canım röntgen konusunda tecrübelerime dayanarak seni rahatlatmak istiyorum, bebek düşündüğüm ilk ayımdı, adetime 10 ün kala şiddetli vajinal mantar ve akıntı başladı, dr. gittim gebelik yok dedi ilaç kullandım, bir kaç ün geçti aradan halsizlik ve yorgunluk başladı, dr. da gebelik yok dediya ( ilk hamileliğin verdiği cahillik işte ne bileyim adet geçmeden gebelik belli olmazmış, dr. yok dediya bende eminim tabi yok diye) bende sağlık sorunu şikayetleriyle dahiliyeye ittim, akciğerlerden şüphelenip röntgen çekti, bir kaç gün daha geçti, istifradan hastaneye götürdüler, gıda zehirlenmesi dedile, güzelim memleketimin güzelim doktorları kimsede hamile olduğumu anlamadı, gıda zehirlenmesi için ilaçları yazdırmaya ittim, bayan dr. gözlerimin içine içine baktı sen hamilemisin dedi, hayır dedim, dr, hamile olmadığımı söyledi, ama ben testi görmeden inanmam dedi, benden test istedi, yaptırdım hemen sonuç pozitif. Anlatılmaz bir duygu, mutluluktan üzüntüden ağlıyorum ne yapacağımı şaşırdım, röntgen hep aklımın bir köşesinde sevinemiyorum bir türlü. O akşam bu ilçede ki bütün jenakololara ittim topu topu 4 tane vardı zaten ozaman. Hepsine durumu anlattım, ilk defa bir konuda bütün doktorlar hemfikirdi. Bana yaptıkları açıklama iç açıcı oldu; bebek eğer ben buradayım demediyse henüz yani adetin geçmediyse, yaşanan hiç bir şeyden sen sorumlu değilsin, dışardan gelen hiç bir etken etkilemez, diyelim ki etkilen ki % 0.01 ihtimal bebek alınan radyasyonla parçalanır ve 3 ay geçmeden düşer. Diyelim ki etkilen di ama düşmedi, yine çok erken tarihte çekilen bir röntgen olduğu için yine %0.01 ihtimal fiziksel olarak el ve ayaklarında problem olabilir dedi, parmakları uzun kısa, eksik yada fazla gibi, bu bile vicdan azabı yeterli bir sebep ama dr.lar buna hiç ihtimal vermed. Ama insanın içi rahat edermi, çok zor geçen bir 9 ay, her ay korkuyla dolu dr. kontrolü, aman şimdi birşey derse ya bir şey olduysa derken 9 ay boyuna öldüm öldüm dirildi. Dooğumum sezeryanla oldu, narkozdan çıkar çıkmaz kızımı sordum, herkez çok şaşırdı, bütün kadınlar ağlayarak, oflayarak çıkıyor sen kızını soruyorsun dediler, nasıl sormam ne çektiğimi ben bilirim, odaya aldılar beni, ablamı çağırdım, aç hemen soy dedi, üzerinde ne varsa çıkarttırdım, tepeden tırnağa inceledim bebeğimi o an ki mutluluğum tarif edilemezdi, yavrum gayet sağlıklı bir şekilde karşımda duruyordu, ağladım ama bu kez sevinçten. İşte böyle canım biraz fazla oldu biliyorum ama için rahat olsun istedim, olurda hamile kalırsan içini ferah tut, beni çok korkuttular, doktorlar içimi rahatlatsada çevremdekiler neler dedi neler. Ama çok şükür Allahıma bin şükür kızım sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi, ve şu an 8 yaşında.

bende geçen ay bu şekilde oldum.adetim 5 gün geçti o ayın ortalarındada ayaktan röntgen çektirmiştim.çok korktum hamileyim diye.sitenin birinde doktora sordum hamile iseniz etkilenmez dedi hücre boyutuntaymış bide gün içinde alınan röntgen dozunun fazla olması gerekmiş.merak etme.

teşekkürler arkadaşlar içim rahatladı.gerçi ortada fol yok yumurta yok henüz ama insan düşünmeden edemiyor.birde bugün genel cerrah röntgen çektirdiğimi görünce birdaha gebelik riski varken çektirme dedi ondan.ama olacaksa nasılsa olur zaten.

bilmiyorum ki canım ya belli olur mu.ben de yeniyim .beni 30.gün çağırdı. yani o zamana kadar zaten belli olur yani ne olacağı büyük ihtimalle . ama seni niye çağırdı anlamadım yani????

beni bugünkü şikayetim için çağırdı kontrol edecek folikül varmı ona bakacak.eğer bu ağrı olmasaydı doktor adetin gecikirse test yapacağız olursan da ilk gün geleceksin dedi.

selam size...

umaım iyisinizdir..cağlacığım inşallah bende umutluyum senden bu ay...güzel haberlerini dört gözle bekliyeceğim...kavram29 evet canım haklısın soğan kürünün sonuç verdiğini bende cok duyuyorum...

bende bugün sevkimi aldım...yarın Alllahın izniyle sabah saat 9 da hsg için erzuruma gidiyorum...dua edin nolur...şimdiden korkuyorum...:18::18:

Korkma canım, kuvvetli bir adet sancısı 5 dk bile sürmeyecek.Hatırladığım kadarıyla sen anestezili yaptırcaktın hiç bişi hissetmezsin.pozitif düşün rahat ol.herşey güzel olacak .dualarım seninle:nazar:

bu arada bugün adetimin 29.günü.15.günü çatlatma iğnesi oldum bugun meraklandım ve test yaptım ( şu ucuz testlerden ) tabiki negatif çıktı.moralim bozuldu biraz. ama hala göğüslerim çok fena acıyoo dokunamıyorum özellikle uçları ara sıra kasıgımda batma oluyor bide akıntı var sanırım su gibi ha geldi ha gelecek diyom ama :26:

donser cnm nasıl geçti seni merak ettim.hatta bugün taner beye senınle forum tanıştığımız hakkında sohbet bile ettik.inş güzel sonuçlar alırsın.ben senden çok umutluyum bu ay.....:nazar::nazar::nazar:

X