Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

:nazar::KK49:

bi süre beni idare ediceksiniz artık ne yapalım aylardır bekliyorum bu anı.ve emin olun sizi asla bırakmayacağım.hep devam edeceğim sizlerin yaşadıklarını paylaşmaya ve kendi yaşadıklarımı da tabi :)

kızlar ben heyecanıma yenik düşüp hemen ekledim resmini ama hiçbirinizi üzmek istemem sizleri tanımasamda benim için çok değerlisiniz.ama bunun size moral olacağını düşündüm ben yarım rahimliyim ve tek tüplüyüm sadece sol tüpüm ve sol yumurtalığım var.Bu ay doktorun 1 yumurtan gelişmiş deyip elime resmini verdiğinde 1 tanecik mi dedim?
sonra da Allahım isterse o 1 yumurta döllenir ve bana bebeğimi getirir dedim.ve hep böyle olmasını diledim dualar ettim kuranlar okudum.Allahın mucizesi işte istediğim oldu Allahım vericem dedi ve sonunda verdi.şuan sevinçten ağlıyorum.umudunuzu sakın kaybetmeyin.benim yaşadığım süreç herbirinizinki gibi bir tecrübe olsun size.1.5 senedir bekliyorduk.ve belki de yumurtlayamıyodum yada zayıf tı bak bir yumurta nelere kadil.doktorum zaten 1 tane bile yakalayabilirsek yeter bize demişti.
sizleri çok seviyorum nolur heyecanımı mazur görün...

canım çok teşekkür ederim ben de iyi düşünmek istiyorum.maşallahları nazar boncuklarını ekleyin emi
ve Allah en kısa zamanda size de nasip etsin bu mutluluğu.umudunuzu hiç kaybetmeyin Allahım herşeyin zamanını bilir.biliyomusun bu ay ilk defa annem de beni rüyasında hamile görmüş.bikaç gün önce söyledi bana söylememiş üzülmiyim diye ozaman belli değildi.ben de hamileyim galiba belirtilerim var deyince söyledi:)
her an kırmızı bişiler görücem diye çok korkuyorum galiba inanamayacağım kolay kolay bu duruma. ellerim ayaklarım buz gibi bikaç gündür hiç ısınmıyor.

Canıım ne kadar incesiin. Hiç olur mu öle şey, niye üzülelim ki? Aksine ben de eminim ki buradaki bütün arkadaşlar da çok mutlu olduk. Buradan birisi hamile kaldığında hepimiz seviniyoruz. Acılarımızı, umutsuzluklarımızı, umutlarımızı paylaştığımız gibi mutluluğumuzu paylaşmak en doğal hakkımız öyle değil mi? Yarada şükürler olsun ki, her hamile yeni umut oluyor bizlere. Dün annem bana da akşam seni rüyamda hamile gördüm, kesin yakında hamile kalacaksın kızım dedi. İnşallah anne dedim, inşallah. Senin annenin de görmesi büyük tesadüf olmuş. Şimdi üşürsün, yaza da bol bol ateş basar şekerim. Olsun yeter ki meleğin seninle olsun. Çokk mutlu oldum çooookk :nazar:

Canımiçin rahat olsun emin ol hiç bir yanılma payı yoktur, bu kadar belirgin bir çizgi de yanılma payı olamaz, süper bir görüntü, Allah kucağına almayı nasip etsin, en az senin kadar mutluyum şu an. Sahi ne kullanmıştın bu ay belirtilerdende bir bahsetsene biraz.

benim klomen le 2. ayımdı ilk ayımda hiç folikül gelişmemişti ama rahim kalınlığı çok güzel demişti doktorum bu ay olmadı diye üzülme sadece yumurtalıklarını uyarmış olduk demişti.
ikinci ayımda adetimin 4. günü klomene başladım günde 2 tane.adetimin 5. günü de estrofeme başladım günde 2 tane.estrofeme ay boyunca devam ettim.ve yine adetimin 5. günü yani klomene başladıktan 1 gün sonra incir suyu içmeye başladım.sabah aç karnına kahvaltıdan 20 dk önce ve gece yatarken içiyodum yemekten 3 saat sonra fln işte.gece içiyodum çünkü içimde daha çok kalırsa daha faydalı olacağına inanıyodum.iltihap söktürücü ilaçlar vardır bilirmisiniz doktorlar toz halinde verir gece yatmadan suya karıştır iç derler içinde kalsın temizlesin diye. ordan çağrışım yaptım:)
sonra incir suyunu tam 13 gün içtim.
10. günümde yumoşum 16.9
12 günümde yumoşum 19.4
13. günümde yine gittim alttan baktı henüz çatlamamış biz işimizi şansa bırakmayalım ve çatlatalım dedi iğne verdi.aslında bana pregnly yazmıştı ama bulamadım ve ovitrelle dedi sonra onu vurdurdum.13. günümde işte akşam 5 de vuruldum iğnemi.o akşam çalışmadık.ama ertesi gün başladık çalışmaya ve 4 gün çalıştık üstüste:KK70: sonra 1-2 gün ara verip yine birlikte olduk.Sonra zaten bence belirtiler başladı iğneden 1 hafta sonra.Allahım isteyen herkese nasip etsin bu mutluluğu. Belki de benim yumoşlarım gelişmiyodu o yüzden kalamıyodum hamile klomen de incir suyu da bana faydalı geldi diye düşünüyorum.

kızlar ben heyecanıma yenik düşüp hemen ekledim resmini ama hiçbirinizi üzmek istemem sizleri tanımasamda benim için çok değerlisiniz.ama bunun size moral olacağını düşündüm ben yarım rahimliyim ve tek tüplüyüm sadece sol tüpüm ve sol yumurtalığım var.Bu ay doktorun 1 yumurtan gelişmiş deyip elime resmini verdiğinde 1 tanecik mi dedim?
sonra da Allahım isterse o 1 yumurta döllenir ve bana bebeğimi getirir dedim.ve hep böyle olmasını diledim dualar ettim kuranlar okudum.Allahın mucizesi işte istediğim oldu Allahım vericem dedi ve sonunda verdi.şuan sevinçten ağlıyorum.umudunuzu sakın kaybetmeyin.benim yaşadığım süreç herbirinizinki gibi bir tecrübe olsun size.1.5 senedir bekliyorduk.ve belki de yumurtlayamıyodum yada zayıf tı bak bir yumurta nelere kadil.doktorum zaten 1 tane bile yakalayabilirsek yeter bize demişti.
sizleri çok seviyorum nolur heyecanımı mazur görün...

canım üzüleceğimizi falan sakın düşünme asla öyle bişey olmaz bizde en az senin kadar mutlu olduk inan buna. bende buraya yeni yazmaya basladım gecen haftaydı senınle konusmadım ama bugun sabah girince gecmisi okudugumda senın yazıalrını gördüm o yüzden senı takıbe almıstım ne olcak dıye merak edıyodum . öğlen yemege cıktıgımda kapatmıssın actıgımda yıne safya sayfa senın sonucu beklıyodum resmi görünce o yüzden sok oldum dedim sevindim yani ama resımle koymak farklı olmustu :))) ben hamileyim demeni sonuc pozitif demenı beklıyodum sadece o yüzden. tekrar hayırlı olsun..

Bugün hakkaten çok duygusal bir günümdeyim, herşeyde gözlerim sulanıyor, sabah dr. kapısında beklerken bir sürü koca göbekli geldi, onlara baktım baktım özendim, gözlerim doldu, bir tanesi doğum için gelmiş bir kaç saat sonra bebeği kollarında olacak, ne büyük bir mutluluktur bu Yarabbim, dilerim yine yaşamak nasip olur , bu duygu selinden sonra birde hamilelik haberi beni bugün iyice duygusallaştırdı. Ağlamak istiyorum hiç sebepsiz.

Bugün hakkaten çok duygusal bir günümdeyim, herşeyde gözlerim sulanıyor, sabah dr. kapısında beklerken bir sürü koca göbekli geldi, onlara baktım baktım özendim, gözlerim doldu, bir tanesi doğum için gelmiş bir kaç saat sonra bebeği kollarında olacak, ne büyük bir mutluluktur bu Yarabbim, dilerim yine yaşamak nasip olur , bu duygu selinden sonra birde hamilelik haberi beni bugün iyice duygusallaştırdı. Ağlamak istiyorum hiç sebepsiz.

insan öyle oluyor canım ben de son kontrolüme gittiğimde görmüştüm hep hamişleri bitanesi iki kız kardeşti hemen hemen ikiside aynı 7 aylık hamiş gibiydiler. imrendim Allahım bana da nasip et dedim.çok içten istedim dua ettim.annem de rüyasında görmüş anne rüyaları kabul oluyormuş demekki.ve ben şimdi dua ediyorum bu yarım rahimin bana bebeğimi getirir kucağıma verir.Allahın ve doktorların yardımıyla innnşallahhh...:nazar:

Son düzenleme:
eğer testi dün yapsaydım anneler gününde anne olma adayı olduğumu öğrenecektim. olsun nisan ayı benim için çok mutlu bir aydı zaten.nisan ayında hamiş kaldığım için 10 nisan doğum günümdü
19 nisan evlilik yıldönümüm.
tam aşk çocuğu olucak inşallah tabi Allahım nasip ederse...

eğer testi dün yapsaydım anneler gününde anne olma adayı olduğumu öğrenecektim. olsun nisan ayı benim için çok mutlu bir aydı zaten.nisan ayında hamiş kaldığım için 10 nisan doğum günümdü
19 nisan evlilik yıldönümüm.
tam aşk çocuğu olucak inşallah tabi Allahım nasip ederse...

allahım hayırlı sağlıklı bi şekilde kucağına almayı nasip etsin inşallah canım...hayırlı uğurlu olsun ...allahım bizleri de sevindirir inşallah bu ay ...biz de güzel hayırlı haberler alırız inşallah ....dualarının bizden eksik etme emi......

tekrar merabalar..

arkadaşlar ben bugün gelen kırmızılar üzerine doktorumla görüşmeye gittim...ve bodoslama film cektircem ben dedim...tüpler tıkalıysa boşa kürek çekiyorum yeter cok yıprandım dedim...tamam dedi..pek sanmıyorum tıkalı olduğunu ama için rahat olsun git cektir dedi...canlarım şimdi ben bayburttayım ya burdada cekilemiyor..erzuruma gidicem ...adetin 5. günü çektir dedi dr um..umutlum sen kaçıncı günü çektirmiştin canım???hatırlayamadım ben...bide anestezili cektireyim diyorum korkuyorum çünki...bide dediki tedaviye ara vereceğiz bu ay...film cekildiği için dedi..tamam bunu biliyorum hatta umutlumada 4-5 gün perhiz vermişti...( gerçi yemişim perhizi!!! fikrine de katılıyorum ayrıca )ama şu kafama takıldı..acaba olur da hamile kalınırsa cocukta bi sıkıntımı olur????sanki bizim doktor öyle bişeyler söyledi..ilçtan dolayı olmamalı dedi...tam da anlayamadım..zırıl zırıl ağlamaktan konuşamadım ya...:KK58:ne diyosunuz..çektireyim de kurtulayım demi ya??

Son düzenleme:
kızlar çok şaşkınım çok mutluyum içimde inanılmaz bi rahatlama oldu kuş gibi hafifledim yemin ederim.Adetim 2 gün geçmişti biliyosunuz çıkmaz diye düşünüyodum sabah idrarımda yaparım diyodum ama dayanamadım ve yaptım.idrarı damlatır damlatmaz çıktı ikinci çizgi.çok sevindim anlatamam size.bu iyi bişey dimi daha önce hiç görememiştim çift çizgiyi.adetim 2 gün geçti idrarda böyle belirginse kanda acaba nasıldır? korkularım başladı..

ve..
herşeyden önemlisi sizlere çok teşekkür ediyorum iyiki varsınız Allah hepinizden razı olsun ve en kısa zamanda kucağınızı bebekle doldursun.Rabbim her isteyene yaşatsın bu mutluluğu.Ahdım vardı testim pozitif çıkarsa resmini çekip koyucaktım buraya ve yaptım.Şuan hala çok şaşkınım kafam soru işaretleriyle dolu.

KIZLAR BU İKİNCİ ÇİZGİ İĞNENİN ETKİSİ FALAN OLABİLİRMİ ? BUGÜN İĞNEDEN SONRAKİ 20. GÜNÜM ???
BANA MORAL VERİN NOLUR YANLIŞ TEST DEĞİLDİR DİMİ?

Ah kurban olduğum Rabbim ya...canım cok sevindim...inanki şimdi gördüm mesajını..gözlerimdeki yaşı engelleyemiyorum...öyle duyğulandım ki....tebrik ler...cok sevindim senin adına...yaşasın ya...güzel bir haberle başladık bugün...Allah bizede nasip etsin...

gıcık bir toplantıya katılmam lazım...umutlum..sevosevo ...napim cektireyim dimi..gelince okuyacağım..hadi gülüm ya..bişeyler yazın...

gıcık bir toplantıya katılmam lazım...umutlum..sevosevo ...napim cektireyim dimi..gelince okuyacağım..hadi gülüm ya..bişeyler yazın...

için rahat edecekse aklından çıkacaksa çektir bana sorarsan...acabamı deyip durmazsın hiç yoktan...allah hayırlısını gönlüne göre hayırlı tez zamanda versin inşallah

merhaba canım bence cektir ve hatta anestezili çektir. bende gecen ay çektirdim. aklında soru işareti kalmasın. hatta benim doktorum hiç bi tedavi uygulamadn hiç bi ilaç vermeden hsg istedi ve bu davranısı benim hosuma gitti. allah göstermesın tüpler kapalı olsaydı bosa kürek cekmiş olacaktık. adetin 4. yada 5. günü diye bişey yok bu benım bıldıgım ve cevremden duydugum adet oldugun gün ararsın adetin ortalama kaç gün sürüyosa onu söylersın ve sonrakı güne hemen randevu alırsın çünkü adeti 5 gün sürende var 8 gün sürrende var. ve adetliyken cekmıyolar diye biliyorum. şimdiden gecmiş olsun canım.

ERCELF CNM ŞİMDİ YAZABİLDİM ANCAK İŞLERİMDEN DOLAYI ÇOK SEVİNDİM SENİN ADINA İŞALLAH SAĞ SAĞLİM KUCAĞINA ALMAYI NASİP EDER ALLAH.:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:DEĞMESİN :))

tekrar merabalar..

arkadaşlar ben bugün gelen kırmızılar üzerine doktorumla görüşmeye gittim...ve bodoslama film cektircem ben dedim...tüpler tıkalıysa boşa kürek çekiyorum yeter cok yıprandım dedim...tamam dedi..pek sanmıyorum tıkalı olduğunu ama için rahat olsun git cektir dedi...canlarım şimdi ben bayburttayım ya burdada cekilemiyor..erzuruma gidicem ...adetin 5. günü çektir dedi dr um..umutlum sen kaçıncı günü çektirmiştin canım???hatırlayamadım ben...bide anestezili cektireyim diyorum korkuyorum çünki...bide dediki tedaviye ara vereceğiz bu ay...film cekildiği için dedi..tamam bunu biliyorum hatta umutlumada 4-5 gün perhiz vermişti...( gerçi yemişim perhizi!!! fikrine de katılıyorum ayrıca )ama şu kafama takıldı..acaba olur da hamile kalınırsa cocukta bi sıkıntımı olur????sanki bizim doktor öyle bişeyler söyledi..ilçtan dolayı olmamalı dedi...tam da anlayamadım..zırıl zırıl ağlamaktan konuşamadım ya...:KK58:ne diyosunuz..çektireyim de kurtulayım demi ya??
Canım benim, bu film fikri aklında duracağına, karnında dursun :KK9: Çünkü ben 3 yıl boyunca birsürüs tedavi gördüm. Hele hele son aylarda aklımın bi tarafında hep hsg vardı. Yeni doktoruma gideyim, hemen film çekilcem dedim kendi kendime. Hatta sizlere de söyledim. Allaha şükür bi sorun yokmuş. Evet biraz da zor bi şeydi benim için. Bazıları hiç anlamadım diyor, ama benim farklıydı. Ama çektirdiğim için asla pişman değilim. O kadar da para döktük, üstüne acı cektik. Ama değer. Çünkü bundan sonra kafamda acaba sorusu kalmadı kanallarla ilgili. Ben doktora adetimin 7. günü gitmiştim ve yarın hesapladıktan sonra yarın çekelim dedi. Benim öğrendiğime göre 8-10. günler arası çekmeyi tercih ediyormuş doktorlar. Eğer bi gebelik oluşursa, tehlikeye atmamak adına. Yani adetin son günlerine ya da yumurtlamanın olduğu günlere bırakmıyorlar. 5. günü olması daha iyi. Şu perhiz olayını da atlatırsın yumurtlama günlerine kadar. Valla ben birkaç arkadaştan duydum film çekildikleri ay hamile kaldıklarını. Ve bildiğim kadarıyla da hepsi sağlıklı doğurdu. Hatta cimcimecağla mıydı, ilk çocuğunda film çektirdiği ay hamile kalan :26: Yaa yaşlılık işte canlarım, bağışlayın beni çabuk unutuyorum. Zazez nickli arkadaş vardı burda, o da film çekildiği ay hamile kalmıştı. temmuzda da doğuracak hayırlısıyla ve bildiğim kadarıyla da bebeği çok sağlıklı (maşallahh :nazar:) Ayy çok uzattım galiba arkadaşım, ama uzun lafın kısası aklında kalmasın, çektir gitsin. Zaten olmayacaksa ilaç kullandığımız aylarda da olmuyor. En azından bu ayı filme ayırdık deriz. Aneztezili çektirme konusun ben doktoruma sorduğumda gerek yok, zor bişi değil dedi. Tabi kendisi erkek ve çektirdiğini sanmıyorum. :KK61: İnsan fazlasıyla heyecan yapıyor, yaptırabilirsen aneztezili yaptır istersen.

tekrar merabalar..

arkadaşlar ben bugün gelen kırmızılar üzerine doktorumla görüşmeye gittim...ve bodoslama film cektircem ben dedim...tüpler tıkalıysa boşa kürek çekiyorum yeter cok yıprandım dedim...tamam dedi..pek sanmıyorum tıkalı olduğunu ama için rahat olsun git cektir dedi...canlarım şimdi ben bayburttayım ya burdada cekilemiyor..erzuruma gidicem ...adetin 5. günü çektir dedi dr um..umutlum sen kaçıncı günü çektirmiştin canım???hatırlayamadım ben...bide anestezili cektireyim diyorum korkuyorum çünki...bide dediki tedaviye ara vereceğiz bu ay...film cekildiği için dedi..tamam bunu biliyorum hatta umutlumada 4-5 gün perhiz vermişti...ama şu kafama takıldı..acaba olur da hamile kalınırsa cocukta bi sıkıntımı olur????sanki bizim doktor öyle bişeyler söyledi..ilçtan dolayı olmamalı dedi...tam da anlayamadım..zırıl zırıl ağlamaktan konuşamadım ya...:KK58:ne diyosunuz..çektireyim de kurtulayım demi ya??

canım ben adetimin 10. günü çektirmiştim acı eşiğini bilemiyorum ama durup dururken anestezi almana gerek yok canım ya derin bi nefes alıyosun ilacı verdikleri sırada biraz adet sancısı gibi birden ağrıyo kasıkların o kadar ohh diyene kadar geçiyo.umarım hiçbişeycik çıkmaz tertemizdir tüplerin.hsg çekildiği ay hamiş kalan insanlar var ondan bişey olmaz zaten verilen ilaç da zararsız hem yapışıklık falan varsa tüplerde onları bile tedavi ediyor.ama benim hsg çekildiğim ay adetim 1 hafta gecikmişti.o yüzden ekstradan bi tedavi olma bence hsg den sonra bikaç gün cinsel perhiz yap ve oluruna bırak bu ayı.

kızlar çok şaşkınım çok mutluyum içimde inanılmaz bi rahatlama oldu kuş gibi hafifledim yemin ederim.Adetim 2 gün geçmişti biliyosunuz çıkmaz diye düşünüyodum sabah idrarımda yaparım diyodum ama dayanamadım ve yaptım.idrarı damlatır damlatmaz çıktı ikinci çizgi.çok sevindim anlatamam size.bu iyi bişey dimi daha önce hiç görememiştim çift çizgiyi.adetim 2 gün geçti idrarda böyle belirginse kanda acaba nasıldır? korkularım başladı..

ve..
herşeyden önemlisi sizlere çok teşekkür ediyorum iyiki varsınız Allah hepinizden razı olsun ve en kısa zamanda kucağınızı bebekle doldursun.Rabbim her isteyene yaşatsın bu mutluluğu.Ahdım vardı testim pozitif çıkarsa resmini çekip koyucaktım buraya ve yaptım.Şuan hala çok şaşkınım kafam soru işaretleriyle dolu.

KIZLAR BU İKİNCİ ÇİZGİ İĞNENİN ETKİSİ FALAN OLABİLİRMİ ? BUGÜN İĞNEDEN SONRAKİ 20. GÜNÜM ???
BANA MORAL VERİN NOLUR YANLIŞ TEST DEĞİLDİR DİMİ?

Ayy canim inan okadar sevindim ki, bana bile moral oldu. Rabbim insaallah kucaginada almayi nasip etsin. Bir isik gibi umut oldun bize suan. Sen hic moralini bozma vede hic korkma. Suan hamile olmanin tadini cikar bence. Kan ne zaman vereceksin. Ve esine nasil söyledin ?

X