Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

Canım ben 7 yıl hep aynı dr. gittim, nasıl olsa 1 tane var diye çok fazla ilgilenmedi görünürde de bir şey olmadığı için zaman dedi oyaladı beni yıllarca sadece rahim filmi çekti oda benim ısrarımla oldu, en sonunda vaz geçtim oyalanacak zamanım kalmadı çünkü yaş 31 , şimdi dr. değiştirdim, 7 yıllık beklentimi anlattım ona o da şaşırdı tamam herşeyin bir zamanı varda 7 yıl da bekletilmez ki dedi, kendisi ilk tedaviye başlarken bütün hormon tahlillerini yaptı, spermografiye baktı, rahim filmine baktı sonra tedaviye başladı, bu tedavimin 2. ayı, 2 aydır serephone+ovitrelle kullanıyorum, bu ayda sonuç negatif, bu ya biraz daha hızlandırmak istiyor dr. tedaviyi iğne yada aşılama bakalım karar veremedim, şimdiki dr. çok memnunum bakalım hayırlısı, sadece adetin 21.günü benden test istemedi acaba neden gerek görmedi, yumurtalarun büyümesinde bir problem yok ondan olabilirmi acaba.

teşekkür ederim cnm .geçen ayda içtim ama bu ay dr kontrolü olmayınca kendimi bi garip hissettim:))dr bana 4. gün başlatmıştı ama genelde 5. gün başlayanlar çoğunlukta.sizce çok şey farkeder mi?

çok şey fark etmez canım sanırım bende 3 günü başladım ama genelde 4 günü başlanıyor......

miniminicim yazdıklarından çok şey öğrendim artık öyle bir hal aldı ki insan kendi kendinin doktoru oluyor birnevi burdan da çok şey öğreniyoruz deneyimlerini paylaşanlardan ve yavaş yavaş daha mantıklı ve bilinçli insanlar çoğalıyor.umarım hamileliğin hayırlısıyla 9 ay 10 günde sonlanır ve bebişini kucağına alırsın:))ben de doğuştan tek tüplüyüm unicornius uterus deniyor yani yarım rahim Allahın izniyle gebe kalırsam ben de 12.haftada ölçüm yaptırıcam doktorum durumunu önceden bilmemiz iyi oldu gerekirse dikiş atarız hiç korkma dedi.benim klomen ile 2.ayım 1 yumoşum gelişti ovitrelle vuruldum ve senin dediğin gibi her akşam çalıştık iğneden sonra 4 gün aralıksız ve iğneden 1 gün önce de ilişki olsun demişti doktorum.umarım kaçırmamışımdır.ben de estrofem kullanıyorum östrojen hormonuymuş doktorum eğer gebelik olursa bebek rahat tutunabilsin diye içiyosun bunu dedi ben de okuyorum herkes progesteron ilaçları içiyor bunlar benzer şeyler mi? bir de ben bu ilacı gebelik varsa içmeye devam edicekmiyim yorumlardan okudum ilk 3 ay içen bile varmış bebek düşmesin diye senin bir bilgin var mı bu konuda??

canım aşılama genelde erkekte sorun olursa yapılıyor genelde ozaman başarılı oluyor canım ama senin yumurtlama problemin varsa sen iğne tedavisi yaptır zaten aşılamanın hiçbir anlamı yok eger eşinde sperm azlıgı sorunu yoksa canım klomen ve iğnede aşılama gibi sanırım çünkü dr yumurtan çatladıgı zaman ilişki saatlerini söylüyor bence önce iğne derim......

ilacın yan etkisi olabilir canım bende daha önce yaptırdıgımda gögüslerim şişti karın agrısı falan olmuş tu dr ilaçtan olabilir veya gebelik oluşmuşsa yerleşme agrısıdır canım.........

güzel dileklerin için tşk ederim canım..dikişten korkma zaten genel anesteziyle yapılıyor dikiş.. ameliyattan çıktığında ameliyat olmuş gibi bile hissetmiyorsun kendini..sadece ilk 10 dk sızın oluyor bide 1 gün süren kanaman..
kullandığın ilacı bana dr lar vermedi ama ben sürekli progestan içtim hala da içiyorum..estrofem östrojen ilacı;progestan progesteron ilacı..ben bugün dr a gittim hatta karnımda ve belimde biraz batmalar vardı..dr bana ilk önce günde kaç tane progestan içiyodun dedi..progestan biçok şeye faydalı bi ilaç ama senin kullandığını inan bilmiyorum..hiç kullanmadım çünkü..ben 4,5 aydır progestan içiyorum bide iğnesini vuruluyorum..bu arada Allah sana da en kısa zamanda bebek nasip etsin inş

canım..ben 34 ün içindeyim..sen daha gençsin..biliyorum her geçen yılın önemi büyük ama yinede o kadar sorun edecek bir yaşın yok be gülüm..umarım bu ay hamile kalırsın cnım...ne zaman dı senin adet tarihin..??

CAnım ben nette bu konuyu araştırdım biraz bir dr un yazdığına göre oo çok normalmiş gereken sperm rahme gider oo fazla sıymış. Bilmem ne kadar doğru çünkü benimde kafama takılmıştı.

saol canım ya...araştırman iyi olmuş..bende rahatladım..

Canım 28 nisan da adet olmam lazım, ama ben bu sabah test yaptım sonuç negatif, şimdi karasızım, aşılamamı yaptırayım, iğneyemi başlıyayım??

merhaba kızlarr..biz de haziran 2010 dan beri çoçuk düşünüyoruz.olmayınca 6 ay sonra doktora gittim.testler rahim filmi vs hepsi oldu.yumurtalık yapım poliskistik yapı imiş ama polikistik over yokmuş dediler..2 ay klomen kullandım ve çatlatma iğnesi .nasip olmadı.3.kez klomen kullanıp olmazsa artık aşılamaya geçecektik.ocak ayı kontrole gittiğimde klomenin etkisiyle 6 yumurta oluştu.o ay korunun dedi.korunduk.sonraki ay da o yumurtacıklar kistlere dönmüş o ayda doğum kontrol hapı ile kistleri yok etmeye çalıştık..tabi bende moral sıfır. bir de bunun üstüne o ay iş yerinde 2 kişinin birden hamile olduğunu öğrendim.bir de o arkadaşlardan bir tanesi annelik heyecanını bastıramayıp farkında olmadan devamlı annelik duygusundan, bebeğinin durumundan,ultrason görüntülerinden ballandıra ballandıra anlatması (ki benim yaşadıklarımı bilmesine rağmen) tuzu biberi oldu ...onun adına sevindim ama,özellikle hamilelikle ilgili herşeyi kafamdan atmam lazım olan o günlerde pek iyi geldiğini söyleyemem.bu arada çokta seviyorum o arkadaşımı..neyse 6 nisan regl günümdü.bu ayki kontrolde kistlerim bazıları yok olmuş,bazıları da önemsenmeyecek kadar küçülmüş.2 tanecikte yumurta olmuş.bakalım çatlatma iğnesi olduk.bekliyoruz ..çocuk sahibi olmak isteyen herkese ALLAH en yakın zamanda evlatlarını kollarına almayı nasip eder inşaallah.çok istiğfar çekmek lazım.Çünkü allah çokça istiğfar(tövbe) edenin duasını kabul eder.herşeyin bir sınav olduğunu düşünerek hakkımızda en hayırlısını versin mevlam..
Zekeriyya(as)’ın duası: Rabbi hebli min ledünke zurriyetten tayyibeten.İnneke semiüddua” Meali: Rabbim bana kendi katından tertemiz ve mübarek bir zürriyet ihsan et. Şüphe yok ki, sen duaları işitensin.(Âl-i İmran–38)
(bol bol yukardaki duayı okuyorum.size de tavsiye ederim)

Son düzenleme:

Sağol canım, bende yumurtlama problemi yok, eşimde sperm sayısı fazla ama hareketli değiller, belki de o yüzden aşılamayı da önerdi bana, bakalım adet olayım 2.günü gidince veririm kararımı dr.un yanında.

bu arada kalbiminden hasretimsin den, melekten ve cimeka dan haberi olan varmı...yoklar epeydir...merak ediyorum doğrusu...............

canım bende klomen ve çatlama iğnesi oldum 2 ay sadece klomen kullandım yumurta oluştu fakat çatlamışmı diye dr çagırmadıgı için bilmiyorum sonra birkaç ay ara verdim sonra yine klomen kullandım dr budefa iğnede verdi ama gebelik olmaduı sonra yine ara verdim sonuç olarak 6 ay klomen kullandım 4. çatlama iğnem buay yapıldı şuan adet sancım vargibi dr 12 günsonra baktır dedi ama bende cesaret yok adet olmayı bekliyopr gibiyim .............bugün 15 gün oldu

Aramıza hoşgeldin canım, sabırla ilerlersek eğer heppimiz bu sınavı başarıyla geçeceğiz eminim. Allah yardımcımız olsun.

bu arada kalbiminden hasretimsin den, melekten ve cimeka dan haberi olan varmı...yoklar epeydir...merak ediyorum doğrusu...............

canım arkadaşım benim adımı duydum koptum geldimmmmmm.özledim sizleri yaaaa valla bitanem kendimle uğraşıyorum desem yeridir.ben klomen kullanmıyorum bu ay ama sanırım bir sorun var bende 35 gün oldu 2 kere idrar testi yaptım yok yok yok.doktora gideceğim sanırım valla.bu ay dedim sık sık girmeyim kendimi dinleyim adette gelmiyor sevdeciğim yaaaa.benim yumurtalar tembelleştimi dersin?

kan testimi yaptırdın canım ?? idrara pek güvenme diyor genelde arkadaşlar..

Hayır yaptırmadım canım, bütün gün iş yerinde olunca dışarıya çıkıp yaptıracak zamanım olmuyor, aslında ufacık bir belirti olsa ben zamanı yaratırım ama hiç bir belirti de yok, sadece iğneden mi, haptan mı bilmem vücüdümun hiç olmayacak yerlerinde sivilce çıktı, ensemde bile var, ya ilaçlardan yada stresten.

Canım bendede çok sivilce oldu vücudum da stresten sanırım yada ilaçlardan, o yüzden bende biraz ara vereyim diyorum ama tedaviye ara vermeden devam etmek şansı yükseltiyormuş, bu ay da deneyelim bakalım.

nerdesin gülüm ya....öyle kaybolmak yok..paylaşalım ki azalsın sıkıntılar...paylaşalım ki artsın mutluluklar...,,daha önce hiç geçikmemişmiydi adetin canım...ilk kez mi oluyor...??

Canım bendede çok sivilce oldu vücudum da stresten sanırım yada ilaçlardan, o yüzden bende biraz ara vereyim diyorum ama tedaviye ara vermeden devam etmek şansı yükseltiyormuş, bu ay da deneyelim bakalım.

evet bende öyle duymuştum ama bilmiyorum benim buay adet olursam öncelikle bal +çörekotu+tarçın ver sogan kürü uyguluycam daha sonrada incir kürü bakalım hayırlısı inşallah adet olmam bugün idrar testi aldım ama yapmadım belki yarın yada çarşambaya yapıcam bana dua edermisin canı9m...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…