Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

esmacım napayım canım ya...endişeli endişeli bekliyorum bende..günler geçmiyor..adetim 10 nisan benim...5 gün kaldı..geçen hafta bi kistim olduğunu ögrendim..diger yumurtada ne oldu bilmiyorum ..hiç bir hamilelik belirtisi yok...sanırım yine olmadı bişe...içim sıkılıyor ya...:KK50::KK50:

cnm sende daha önce kist yokmuydu

arkadaşlar merhaba, klomen, gonaphen , serophen tarzı ilaçları kullandıktan sonra ( genellikle 5 gün kullandırıyorlar ya ) yumurtalarınızın kaç mm olduğunu hatırlıyormusunuz. bu benim için çok önemli şu an.bi tuhaflık oluyor ama anlamadım, doktorun hatası da olabilir.asistanı yarım yamalak 10 mm falan dedi bana bugün ve adetimin 10. günündeyim ben . dün bitirdim ilaçları bugün gittim muayeneue durum buydu.inşallah asistanların hatasıdır. bu mm le çatlamaz çünkü yumurta. lütfen cevap yazıııııııııınn

10.gün 10mm olması normal,biraz yavaş büyüyor demekki, benim 11.gün biri14mm ikisi 18mm olmuştu, 13.gün 16,5mm ve ikisi 25mm olmuştu. muhtemelen 16,5 olan sayesinde hamile kaldım çünkü diğerleri çok büyüktü ve aynı boyda aynı tüpte olduklarından onlar olsa ikiz olurdu. seni tekrar kontrole çağırmıştır muhtemelen sonuçta yumurtan büyüyor takipte kaçıncı gün yeterli boyuta ulaşırsa o zaman çatlatma iğnesi yapılır

Canım gözün aydın allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin darısı başımıza inşallah bende bu ay başladım klomene ama 1 yumurtam oluştu bakalım tutacakmı.

Canım gözün aydın allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin darısı başımıza inşallah bende bu ay başladım klomene ama 1 yumurtam oluştu bakalım tutacakmı.

bende ilk ayımda hamile kaldım, inşallah seninde tutar, uğurlu listeye adını yazdıran herkesin olur inşallah:nazar:

canım bizim formun dr. gibi oldun rahim filmi derken şimdide sana şunu sorayım bilgin varsa. bu gün eşim sperm tahlili yaptırdı. sonuç görünüm:normal,koku:özel, renk:açık sarı, miktar:4, ph:8, drekt mikroskobi:3-4 lokosit, total sperm sayısı :76 milyon, hareket 1 saat:%50, hareket 2 saat:%40, baş anamolisi:%15, kuyruk anamolisi:%15 doktor sonuç normal hareketlilik sigaradan dolayı biraz az demiş e vitamini ile klomen vermiş 3 ay hergün 1 tane içeceksin demiş velhasıl karı koca klomen manyagı olacagız . yorumlayabilirsen seviirim canım.:emir_bebek:

sonuçtan anladığım kadarıyla sorun yok gibi. vitamin içsin eşin. keçiboynuzu yesin. kür yapmasanız da. sigarayı bıraksın ne bilim sağlıklı besle sen onu :KK70:
ama klomen içmesin yaa. hiç bir anlamı yok. hemen yazıyo onu dr.lar en ufak sorun var gibi görseler ama hormon ilacı bu sonuçta.. eşime de vermişlerdi başka dr.a gittik sonra klomen fsh ı bozmuş demişti.. hem de 3 ay içcek öle mi yuhh. başka bi dr.a gösterin sonucları bence.

yani erkekte klomen veren dr.lar var gerekmese bile yazıyolar. farklı düşünen doktorlarda klomen fln eskiden verilirdi erkeğe işe de yaramaz zaten diyolar..
yazmadan geçemedim :KK70:

klomen verebilir canım yumurta geliştiriyor daha önce dr gitmedinmi.

gittim testlerım yapıldı ama adetımın 5. gunu yapıldı normal dedı doktor
esımınde 58 mılyon ve %80 hareketlilik cıkdı
yanı hersey normal ama sanırım yumoslar buyumuyor ozaman bende :KK1:

selam arkadaşlar doktora gittim bugün 2-3 haftalık hamileyim,henüz küçük dedi doktorum ultrasonda gözükmedi çarşamba gel dedi,çok mutlu çok şaşkınım,allahım hepinize nasib etsin inşallah

canımm benimm çok istiyodun Allah nasip etti çok sevindim senin adına sanırım klomen'i ilk ay kullanıp hamile kaldın

inş bende kalırım ara ara kasıklarımda ağrı oluyo sancı gibi bişey yarın kontrele gideceğim hayırlısı

neden oluştu ama klomen yan etkimi yaptı

bendede uzun zamandır kist var dr. klomen verdi işe yaricakmı bilmiyorum ki

canım benim bu ay klomen le aşırı büyüdü yumoşlar...adetimin 9. gününde yani klomenin 5. gününde gündüz baktırdım...28 cm yumoşun var dedi...hatta son akşam ilacını da alma dedi...sonra iğnede vermedi..zaten çatlamış da olabilir dedi gönderdi beni...sonra ben çalışmalara başladım ama içim içime sığmadı..18. günü tekrar gittim doktora...yine baktı...bi tane kistin var dedi ama problem değil dedi.. başka yumurta catlaması da olmuş hamile kalmış da olabilirsin..bekleyeceğiz dedi...ama sormak aklıma gelmedi işte o 28 lik yumurta mı kist yaptı ..yoksa başka bitanesi mi oldu bilmiyorum...ben hatta igne verseydiniz hocam keşke dedim...dedi ki eger igneyi verseydim şimdi portakal büyüklüğünde bir kistin olurdu dedi...garip bi durum ...başka da doktor yokki burda bi de başkasına görüneyim...öyle işte. canım..bekliyorum ..dua ediyorum döllenmiş olsun diye...ama içim bi garip sanki adet olacam gibi...minimini diye bir arkadaş varya..onunda aynı olmuş iki tane yumoşu varmış biri kist yapmış birindende bebiş oldu işte..hamile şimdi...ondan ötürü bende umutlanmaya devam ediyorum...kırmızıları görene kadar bi umut işte... senin bugün kaçıncı günün dü...nasıl bir süreç geçirdin bahsedermisin biraz..

Son düzenleme:
cnm sen ne süreçlerden geçtin bende ilk defa kullanıyorum çok heycanlıyım işe yararmı die

pek bi süreçten geçtim sayılmaz, 6ay korunmadan olmayınca gittim dr a serophene ve pregnyl verdi, günde iki tane içtim 3yumurtam gelişti, 14.gün pregnyl yapıldım, iğneden 13 gün sonra idrarda ve kanda pozitif çıktı çok şükür. bende pko vardı bu yüzden yumurtlama olmuyordu. seninde hayırlı olsun tedavin, ilk defa kullanıp hamile kalan çok var sende çok beklemezsin inşallah:KK49:

16500 çıktı sperm sayısı ilk testte ameliyattan sonra henüz kontrol olmadık perşembe günü hem ultrason hemde sperm testi vereck eşim dün aldım randavuyu.. umarım onun le ilgili herşey yolundadır eşim dr gitmekten nefret ediyor durmadan söyleniyor.. ben bazen 2 gün üst üste gittiğm oluyor ne yapalım gülü seven dikenine katlanır diyorum.. parşembeden sonra son test sonucunuda yazarım...

16 buçuk milyon demek istedin herhalde dimi :44: umarım eşinin sperm sayısı düzelmiştir..çünkü bu durumda sorun senden çok eşinde görülüyor..sınırın çok altında..bide kadınlarda ilaçla yumurta oluşması daha hızlı bi süreç ama erkekte sorun varsa spermin artması zaman alıyor..erkekte bugün yapılan sperm 3 ay sonra boşalmayla atılıyor..yani bugün tedavi gören erkeğin sperm değerine anca 3 ay sonra bakılabiliyor..
umarım güzel haberler verirsin..bende merak ettim..:KK61:

Son düzenleme:
canım bizim formun dr. gibi oldun rahim filmi derken şimdide sana şunu sorayım bilgin varsa. bu gün eşim sperm tahlili yaptırdı. sonuç görünüm:normal,koku:özel, renk:açık sarı, miktar:4, ph:8, drekt mikroskobi:3-4 lokosit, total sperm sayısı :76 milyon, hareket 1 saat:%50, hareket 2 saat:%40, baş anamolisi:%15, kuyruk anamolisi:%15 doktor sonuç normal hareketlilik sigaradan dolayı biraz az demiş e vitamini ile klomen vermiş 3 ay hergün 1 tane içeceksin demiş velhasıl karı koca klomen manyagı olacagız . yorumlayabilirsen seviirim canım.:emir_bebek:

merhaba canımcım..eşinin sperm sayısı çok iyi çıkmış..sınır 20 milyon..benim eşimin tedaviye başlamadan 62 milyondu spermi mesela..sizin 76 milyon çok çok iyi..1 saatte % 50 hareket çıkmış..bence o da çok iyi.. düşünsene 76 milyonun yarısı kadar yani 38 milyon hareketli sperm var eşinde..eşine neden klomen verdi bilemiycem canım ya..bizde o kadar hareket yokken bile dr çok iyi dedi..

herkeze günaydınlar...nerelerdesiniz kızlar ya...yoksunuz hiç...:63: sevosevo .minimini iyiki sizi gördüm yani..üzülecektim..umutlum da yok ...nerelerde acaba..umarım iyisindir canım...kalbiminde hasretimsinde..hiç kimse kalmadı sanki...Allahtan yeni gelen arkadaşlarımız var..bu arada hoşgeldiniz sizde...tedavileriniz hayırlı olsun....
:nazar::nazar:

canım merhaba..ben 2 gündür giremedim siteye malesef..biraz akıntım oldu ani su gibi...dr a gittim bende akıntımı kontrol ettirmek için..Allah korusun rağim ağzı yetmezliğinde bebeğin su kesesi erken açılabiliyormuş ya :KK50: o konuya takılmıştım..devlete gittim dr spekulum takıp baktı sorun yok dedi..içime sinmedi ordan özele gittim odaki dr da rahim ağzına tedbir olarak dikiş atılabilir dedi..düşünsene 1 saat arayla 2 farklı dr 2 farklı görüş..:KK9:
ordan bi doçent var kadın doğum dr u bana klomen tedavisini başlatan ona gittim..2 dr ayrı şey söyledi diye..o da ultrasonla baktı..hiçbi sorun yok..özellerde para almak için yapıyolar bunu..o dr un söylediğini unut dedi..
cinsiyete baktırdım 2 seferdir görünmüyo..bizim fındık kurdu bacakları kapalı oynuyor içerde :emir_bebek: göstermedi şeyini bi türlü :KK9:
dünde sağlık ocağına kaydoldum..tetanoz aşısı olmak gerekiyormuş 16.haftada..koşturmacam vardı yani 2 gündür..
sen nasılsın var mı değişklik?

eşinin sperm sayısı ve hareketliliği çok iyi..erkekte sorun olması daha zor..sperm sorunları zor düzeliyor..senin yumoşlar nasılsa büyür canım ya..klomenle büyür klomenle büyümese bile iğne tedavisine geçiliyor..onla büyüyen bi sürü yumoşun oluyor..yumurta büyümemesi diye bişey yok yani tedavi sürecinde..bi şekilde büyüycek..merak etme..sonuçlarının güzel çıkmasına sevindim..hayırlısı olsun..Allah herkese versin inş bebiş..

eşinin sperm sayısı ve hareketliliği çok iyi..erkekte sorun olması daha zor..sperm sorunları zor düzeliyor..senin yumoşlar nasılsa büyür canım ya..klomenle büyür klomenle büyümese bile iğne tedavisine geçiliyor..onla büyüyen bi sürü yumoşun oluyor..yumurta büyümemesi diye bişey yok yani tedavi sürecinde..bi şekilde büyüycek..merak etme..sonuçlarının güzel çıkmasına sevindim..hayırlısı olsun..Allah isteyen herkese versin inş bebiş..

herkeze günaydınlar...nerelerdesiniz kızlar ya...yoksunuz hiç...:63: sevosevo .minimini iyiki sizi gördüm yani..üzülecektim..umutlum da yok ...nerelerde acaba..umarım iyisindir canım...kalbiminde hasretimsinde..hiç kimse kalmadı sanki...Allahtan yeni gelen arkadaşlarımız var..bu arada hoşgeldiniz sizde...tedavileriniz hayırlı olsun....
:nazar::nazar:

sevde canım ya biz kaldık arkadaşım hamiş kalan kaçıyor benim bu ay boş gecti canım purüzleri halletmeye çalıştım iş şimdi yumoş olmasına kaldı biran önce regli olsamda dok. gitsem hap bitiminin bugün 3. günü agrı var ama sökemedi bi türlü reglinin 3. günü cumartesi yada pazara denk gelmez inşallah hormon testi isteyecegim çünkü bayadır yapılmıyor oda olsun tam olsun tadaviye öyle başlıyayım . :emir_bebek:inşallah seninde minimini gibi olurda bu ay hamiş kalmışsındır canım son haftan zor geçiyordur ama sakın erken yaptırma çok kötü oluyor biliyorsun inşallah hepimiz tez zamanda :emir_bebek:kavuşuruz.:emir_bebek:

sonuçtan anladığım kadarıyla sorun yok gibi. vitamin içsin eşin. keçiboynuzu yesin. kür yapmasanız da. sigarayı bıraksın ne bilim sağlıklı besle sen onu :KK70:
ama klomen içmesin yaa. hiç bir anlamı yok. hemen yazıyo onu dr.lar en ufak sorun var gibi görseler ama hormon ilacı bu sonuçta.. eşime de vermişlerdi başka dr.a gittik sonra klomen fsh ı bozmuş demişti.. hem de 3 ay içcek öle mi yuhh. başka bi dr.a gösterin sonucları bence.

yani erkekte klomen veren dr.lar var gerekmese bile yazıyolar. farklı düşünen doktorlarda klomen fln eskiden verilirdi erkeğe işe de yaramaz zaten diyolar..
yazmadan geçemedim :KK70:

sagol canım hapı veren urolog ben regli olunca gidecegim dok. göstereyım dün akşam 1 tane içti yarım iç dedim yok dedi oda çok istiyor aşkım benim ben ona keçi boynuzu pekmezini yükleyeyim bari tedavin hayırlı olsun canım umarım en kısa zamanda bebişlerimize kavuşuruz.:emir_bebek:

X