Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

canım inşallah yetişir raporun..gönlünü ferah tut..herşeyin başı bu stressden kaynaklanıyor biliyorsun..olduydu olmadıydı..zamanı geçtiydi geçmediydi..aman şöyle olsun..yetişsin geç kaldı derken harap ediyoruz kendimizi..ben evet kürtaj olmadım cok şükür..kendiliğinden adetle birlikte atıldı..evet canım şüphelerinde de haklısın bence..bende kürtaj sonrası tıkanma ihtimalini duymuştum..dediğin gibi sende olmadı bi daha çektirirsin filmi canım..ama inşallah gerek kalmaz..tabiki bu aya da tesir eder iğneler..bu ay calışmalara devam etmen yerinde bi karar bencede..olacaksa inan bana gelişigüzel birliktelikler de de oluyor..bu tecrübelerle de sabit..canım bana bu ay doktor folibol verdi..onuda unutuyorum bazen..ama aspirini hiç bilmiyorum canım..hiç adı bile geçmedi..ben hiç kullanmadım..etkileri nelerdir veya nelere zararlıdır hiç bilmiyorum inan ki...bugün 16.günüm benim..kasıklarımda bir ağrı bi garip ağırlık böyle kasılıyor batıyor rahatsız ediyor..catladımı patladımı ne olduysa artık..:KK1: gitmiyorum da doktora...ne olacakki..baksa ne diyecek..dediğin gibi Allah yolumuzu açık etsin...

folbiol ü ben 6 aydır falan içiyorum canım mutlaka ihmal etmeden iç bebeğin beyin ve sinir sistemi gelişimi için çok yararlı olduğunu söylüyorlar hep.benim doğum yapan arkadaşım da tedavi görmüştü benim hastanemde ona doktor folbiol ve aspirin vermiş.aspirin kanı sulandırıyor kan daha hızlı akıyor ve sıvı olduğu için çok ince damarlara bile ulaşabiliyor.onun doktoru gitti şimdi figen hanım var ben onda tedavi görüyorum o da sen bilirsin dedi gebelikten önce vermiyoruz ama içmende de bir sakınca yok kimi insanlar sağlık için hergün 1 tane aspirin içiyolar zaten dedi.ama ben aşılama olduktan sonra kan testine gittiğim gün bana kan sulandırıcı iğne yazdı göbekten 10 tane gebeysen bunları vurulucaksın ultrason gününe kadar demişti.ben de şimdi karar verdim içicem coraspin 100 lük günde 1 tane.bana doktorum rahim ve yumurtalık damarları ince o yüzden yumurtalık çok iyi beslenemiyor olabilir demişti yarım rahimliyim ya gelişimi tam tamamlanmadığı için o yüzden yumurtalığın yavaş tepki veriyor demişti.içiyim de kanım sulansın.belki asi yumurtalığımın ince kılcal damarlarına daha çok kan giderde pırtlatıverir bir yumurta.
bu arada sevde cim dün başıma gelenleri sorma 1 haftadır hesapladım planladım smear vermeye gidicem ya eşimle birlikte olmadık pazar akşamından beri 3 gün birlikte olunmaması gerekiyormuş.perşembe sabahı bir kalktık kar yağmış yollar kapalı arabayı garajdan çıkarttık malesef kar lastiklerimiz yok zincirimiz de yok ve araba da yeni.yine de çıktık yola gidelim dedik çok kayıyor yollar fren yapamıyoruz vurucaz biyere herkes öyle dedim gidemicez eşime dön kaza yapıcaz vardır bunda da bir hayır.gidemedik.eve geldim randevuyu iptal ettim.dedim rabbim belki de diyordur karda kışta düşme yollara sen zaten gebesin:)))
eşimle konuştuk dedik birdahaki ay 3. günü gideriz herşeyi baştan yaptırırız çünkü geçen adet dönemimde yaptırdığım hormon aç karnına olacakmış ben tok vermiştim ultrasonumda da folikül kistlerim görünüyor vazgeçtik öyle:) ama ben rahatladım sanırım daha hazır değilim tedaviye istemiyorum diyodum ya hep içimden geçen elif gitme bikaç ay kendine zaman tanı diyor diyodum öyle oluyor bak Allahın işi işte kar yağdı gidemedik.ben de basit mantıkla düşünmek istiyorum yumurtalık var rahim var tüp de var.e benim tiroidim düzensizdi o da düzene girdi coraspin de içmeye başlicam belki iyi gelir.yani elbet yumurtlarım diye düşünüyorum hiçbir engel yok gibime geliyor sadece zamannn diyorum.öyle erteledik işte mart 13 de adet olucam o zaman gidicem rapor için ama o ay çıkmaz zaten hemen o ay da deneriz nisan ayında çıkar rapor o zaman giderim o zamana kadar da inşallah kendiliğinden olurrr...nedense bu aralar böyle bir inancım var geçen sene de bu zamanlarda kalmıştım hamile Allah büyük..

canım senin kaçıncı klomen kullanışın bu ? bak aklıma geldi yumurtluyorsun zaten sen klomen kullanmasan bile bu ilacı kullanarak rahim duvarını iyice inceltiyorsun Allah göstermesin ama gebe kalsan bile yine düşerse kimyasal olursa yada tutunamazsa diye endişelerim var senin için.sen bunu bir düşün.aşılamaya geçmen gerek ve iğnelerle tedaviye bu yüzden yani.sen bunu bir düşün seni çok öpüyorum...

Bugun klomenın 4.günü, onceden yumurta oluşuyorsa kasıklarımda hep bır agrı olurdu hissederdım bırsey.Bu sefer hıc bır his yok. Sızın de her yumurta oluştugunda sancı olur mu, yoksa hıc agrısız da yumurta gelışıyor mu? Cunku ben agrı olmazsa sankı yumurta yokmuş gıbı hıssedıyorum da :44:

hoşbulduk tatlım.Dediğim gibi biraz ara vermek istedim,düşünmemek.ama gördüm ki stres yapsamda yapmasamda yok olmuyo bebişimin geleceği yok,umutlar tükeniyo artık 1 yıl oldu tedaviye başlayalı :KK43:
allahım dualarımızı kabul eder inş tez zamanda ne deyim ki başka :KK43:

geliyorum canımda kimseler olmuyo ben girdiğimde :KK43:

canımmm nasılsınnn?büyütmüşsün bebişi.rabbim gönlüne göre versin inş.

Aaaaaaa kimleri görüyorum yaa nerlerdeydin sen canım yaa uzun zaman oldu görüşmeyeli okudum biraz yazdıklarını hiç üzme tatlı canını herşey olacağına varıyor..Hem anne olamicam demişsin canım bunu hiç birimiz bilemeyiz rabbim ne zaman yazdıysa olacak buna inan biliyorsun..Bunları defalarca dile getirdik hep ne mucizeler var kurban olduğum rabbim bana hiç ummadığım anda beklemediğim zamanda gönderdi inşallah bir gün sendende alacağız güzel haberleri :KK34:
Sormaa bebeş büyüyor teyzesi günden güne birde cinsiyeti kaldı merakımız allahım sağlıkla kucağımıza aldığımız günleri görmeyi nasip etsin inş.
Darısı inşallah izlerin başına canımm..

Kızlar hasta oldum :KK43:
Ne yapacağımı bilmiyorum sabrım tükenmeye başlıyor artık. umutlarımı yitiriyorum :KK43:
1 senemi doldurdum hiçbir sorunum yok ne klomenler ne hsg ler hiçbirisi işe yaramadı Millet çatır çatır ilk denemede hamile kalıyor :KK43:
bütün kuzenlerim arkadaşlarım hepsi hamile :KK43:
Hamile insanlara tahammül edemiyorum artık görmek dahi istemiyorum. Hamile kalan arkadaşlarımla görüşmek istemiyorum Resmen ayaklarım geri gidiyor onlarla görüşüleceği zaman :KK43:
Ben normalde çok cana yakın biriyimdir. Hayatımda hiç kimsenin hiçbir şeyini kıskanmadım, Fesatlıklarım yoktur, kimsenin hakkında kötü bir şey düşünmem, çevrem tarafından sevilen birisiyimdir ama çok acı ki psikolojim bozuldu resmen :KK43: Hamile arkadaşlarımın hiçbirisini etrafımda istemiyorum yüzlerini dahi görmek istemiyorum :KK43:
Sizce bu normal mi? Benim gibi olan var mı? Kendimden utanıyorum resmen :KK43:

Ne yapacağımı bilmiyorum sabrım tükenmeye başlıyor artık. umutlarımı yitiriyorum :KK43:
1 senemi doldurdum hiçbir sorunum yok ne klomenler ne hsg ler hiçbirisi işe yaramadı Millet çatır çatır ilk denemede hamile kalıyor :KK43:
Hamile insanlara tahammül edemiyorum artık görmek dahi istemiyorum. Hamile kalan arkadaşlarımla görüşmek istemiyorum Resmen ayaklarım geri gidiyor onlarla görüşüleceği zaman :KK43:
Ben normalde çok cana yakın biriyimdir. Hayatımda hiç kimsenin hiçbir şeyini kıskanmadım, Fesatlıklarım yoktur, kimsenin hakkında kötü bir şey düşünmem, çevrem tarafından sevilen birisiyimdir ama çok acı ki psikolojim bozuldu resmen :KK43: Hamile arkadaşlarımın hiçbirisini etrafımda istemiyorum yüzlerini dahi görmek istemiyorum :KK43:
tabi ki çok normal ben bebek tedavisi sürecinde çok arkadaşımla irtibatı kopardım. şu an baya yalnız kaldım ama olsun o zaman da bünyem kaldırmıyordu yapacak birşey yok

arkadaşlar bende sizlerden fikir almak istiyorum pco hastasıyım 3 senelik evliyim daha öncede forumda yazmıştım yaklaşık 1,5-2 senedir de bebek istiyoruz doktorum önce klomen verdi sonra hamile kalmayınca rahim filmi çekildi o da temiz çıktı yazın bi 3 ay ara verdim doktora gitmeye o sırada da hamile kalmadım, tekrar doktoruma gitmeye başladım yine kolemen içmeye başladım bazen kendiliğnden adet görüyorum bazen de olamıyorum eşimde doktora kızıyo kloemenden başka bişey bilmiyor diyo aşılama veya tüp bebekten başka bi tedavi var mııdr arkadaşlar yani başka bir doktora gidersem farklı bi tedavi stili var mıdır merak ediyorum yoksa üç aşağı beş yukarı doktorlar bu şekilde mi tedavi etmeye çalışıyolar cevaplar için şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

gecen doktorum programinda izlemistim. Asilamadan oncemi snrami tam net hatirlamiyorum ama doktorun bahsettgi tedawi yontemi ufak bi operasynla yumurtalari kirip dogal iliski oneriyoruz dmisti. Anladimki burdakiler kolaya kaciyor isin ehli olan dogal yoldan yana

arkadaşlar bende sizlerden fikir almak istiyorum pco hastasıyım 3 senelik evliyim daha öncede forumda yazmıştım yaklaşık 1,5-2 senedir de bebek istiyoruz doktorum önce klomen verdi sonra hamile kalmayınca rahim filmi çekildi o da temiz çıktı yazın bi 3 ay ara verdim doktora gitmeye o sırada da hamile kalmadım, tekrar doktoruma gitmeye başladım yine kolemen içmeye başladım bazen kendiliğnden adet görüyorum bazen de olamıyorum eşimde doktora kızıyo kloemenden başka bişey bilmiyor diyo aşılama veya tüp bebekten başka bi tedavi var mııdr arkadaşlar yani başka bir doktora gidersem farklı bi tedavi stili var mıdır merak ediyorum yoksa üç aşağı beş yukarı doktorlar bu şekilde mi tedavi etmeye çalışıyolar cevaplar için şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

canım ben 3 ay klomen kullandım catlatma iğneside oldum ama bi sonuc olmadı. doktorum iğneye başladı artık iğne kullanıyorum. klomen tedavisi doktorumun dedigine göre 6 ay sürermiş 6 aydan sonra zaralı olabılırmıs. onun icin bekle bakalım klomenden cevap alınmazsa igneye gecer belki.

seni okadar iyi anlıyorumki..... bende sadece kendimi öyle sanırdım ben hisslerimede tercüman oldun. bende 5 aydır tedavı görüyorum 3 ay klomen tedavısı 2 aydırda igne.ama bı faydasını görmedim. üstelik ne eşimin nede benim bi sorunumuz yok. denemedik şey bırakmadım tedavimi aksatmadım olmuyo.... buay estradiol degerlerim yükseliyodu bende cok sevinmiştim dün ögrendimki ıgnenın dozunu artırmamıza ragmen degerler gerilemiş. onu ögrendigim an dünya başıma yıkıldı sanki.... buaydan cok ümitliydimm ama olmadı yine.... yanımda cevremde hic kimseyi istemiyorum hamile insanları görünce onları kıskanır oldum.... ben böyle degildim dedigin gibi kendimden utanır oldum. galiba sadece dua etmekden başka yapacak bişeyimiz yok.... hergün rabbime dua ediyorum allahım bana hayırlısı nezamansa ozaman ellı ayagı düzgün saglıklı hayırlı bı evlat ver ozamana kadarda bana dayanma gücü ver sabır ver güc ver diye...... inanıyorum rabbim ellerimizi boş cevirmicek. hem bi hadis okudum gecenlerde orda şöyle diyodu. ALLAH SEVMEDİGİ KULLARININ İSTEKLERİNİ ONLARIN SESLERİNİ DUYMAMAK O YALVARMALARINI DİNLEMEK İCİN HEMEN YERİNE GETİRİMİŞ . SEVDİGİ KULLARININ İSE YERİNE GETİRMEZMİŞ BİDAHA YALVARSIN BİDAHA SESİNİ DUYİM DİYE. ONLARIN SABIRLARINI DENERMİŞ!! BİDE BU YÖNDEN BAKALIM DEMEKKİ BİZ ALLAHIN SEVGİLİ KULLARIYMIŞIZ:) ZOR BİLİYORUM BEN BURDA ŞİMDİ BÖYLE AKIL VERIYORUM AMA DÜN NERDEYSE İSYAN EDİCEKTİM. ALLAH BİZLERE HAYIRLI EVLATLAR VERİCEK BEN İNANİYORUM.... O BİLİR ZAMANINI

cimcimexxx bende bazen senin duygularına kapılıyorum canım benden küçüklerin bebekleri oldu ben halen uğraşıyorum diyorum ne kadar zormuş hamile kalmak:KK43:dediğin gibi bende sosyal olmayı çok seven bi insanım ama insanlar bebek yok mu dicek diye görüşmek dahi istemiyorum senin yazını okuyunca çok yakın geldi bana duyguların 3 senelik evliyim bende 1,5-2 senedir de uğraşıyoruz ama halen yok bişey stres de sanırım çok etkiliyo bu durumu bilemiyorum napıcağımı :KK43:

Yine moral bozukluğu yaşıyorum kızlar.
Dün bi kız arkadaşımın 4.5 aylık hamile oldugunu öğrendim Oğlu olacakmış içim gitti resmen. Bugünde baska bir arkadaşımın 6 haftalık hamile oldugunu öğrendim :KK43:
Dokunsanız ağlayacağım... :KK43:

Yine moral bozukluğu yaşıyorum kızlar.
Dün bi kız arkadaşımın 4.5 aylık hamile oldugunu öğrendim Oğlu olacakmış içim gitti resmen. Bugünde baska bir arkadaşımın 6 haftalık hamile oldugunu öğrendim :KK43:
Dokunsanız ağlayacağım... :KK43:

Benım de öyle, artık bebek hedıyesı almaktan batıcaz.O kadar cok kı, hem benım arkadaslarım hem eşimin. Bırgun bızım de olacak ınş :KK16:

Merhaba arkadaslar ben de aynı tedaviyi kullandım su an beklemeyeyim, aynı zamanda glifor ve tiroid ilaci da kullanıyorum. Tiroid ilacina yeni basladim ve ciddi faydasini gordum. Sabahlari enerjik kalkiyorum, daha cok yememe ragmen kilo veriyorum ve daha az takiyorum olaylari.O yuzden tiroid sorunu olan arkadaslari bu tedaviye baslamadan once tiroid degerlerini uygun seviyeye cekmeye oneriyorum. Şimdi beklemedeyiz, inşallah Allah hepimize nasip eder, beklerken sabırını da verir. Selamlar

canım geçen yıl mayıs ayında rahim filmi çektirmiştim..zaten aynı ay hamile kalıp düşük yaptım ben...bi sorun yoktu...zaten doktorumda heralde tüplerde bi sıkıntı vardı ki akabinde hamile kaldın demişti..daha 1 yıl bile olmadı üzerinden geçen süre..eşime de geçen sana ocak ayında yapıldı sperm testi..ondada sorun cıkmamıştı...yani ne yapmalı ki artık bu saatten sonra ...bende aşılama kapısana geldim dayandım işte senin gibi gülüm..ikimizede başka seç enek kalmadı..ama işte dedigin gibi bu psikolojide olmaz ..ikimizinde aşılama yaptırsak bile rahat olmamız şart..ben bu ay çalışıyorum bakalım...Daha ne yapayım yaw...:KK37:

kızlar mrbb aşılama kapısına gelenelrden bırıde benım.bend eozeld epaptırcam muayehanede..rapor cıkarmak cok uzun suruyo zaten ılacların buyuk kısmınıda bız oduyoruz suan daha fazla zaman kaybetmek ıstemıyorum.ama bu tup ıcın benımde kafama takıldı tutmazsa tupte rapor ısterle nasıl yapcaz dedım doktorumda burdan ben 2 asılama yapıldı tup dıye azarım dedı.kabul ederler dedı.ınsallah rabbım tupede dusurmez..

canım cokkk sıkkkınnnn cokk bu kırmızları her ay gormek olum gıbı.bu sabah odum zaten ben olucamı 10 gu oncedn anlıyorum.hıc gebelık testıde yapamadım bu sayede unundeoluyo.bızdede sorun yok.ama bebekte yok.offffff bılmıyorum kızlar artık boguluyorummm.bu kaza ıle hamıle kalanlar nasıl hamıle kalıyo anlamıyorum 2 yıl oldu bebiş hasretı yaktı bıtırdı benııı.etrafada bu ayda olmadıı demekte olduruyoo....

doktorla konustum yarın gel dedı.adetın 2.gunu bkılması gerekıyomus 3.gunude bakıyolardı ya 2.gun en guzeıymıs buda aklınızda bulunsun..

evet canım sen de çok şaşırdın di mi:) benim de umudum kalmamıştı ama umutsuz anımızda sürpriz oldu bize. yumurtlama ilaçları işe yaramamıştı artık iğnelere geçecektik o arada oldu çok şükür, sen de yaşayacaksın bu sürprizi inşallah

meraba busmaı cok sevındım bebıs haberınee ınsallah darısı burdakı tum bebek sıteyenlere..bızlerınde hıc sabrı kalmadı burda herkesın yazdını okudum herkes cok uzgun ve mutsuz benım gıbı adeta sabır bıttı...hamılelerın duaları kabul olur ne olur bızede dua edınn

cnm bende denicem bu ay yakıyı anneme sordum oda evet bizim bi komşuda yapmıştı ve hamile kalmıştı dedi ama tam teferruatını bilmiorum yakı hiç yapmadım ben şimdi adetin son günü demişsin sadece o gün mü kalcak diğer günlerde yenilerinimi takıcaz,bide abdest olayı takıldı kafama tamam adet bitti yapıştırdık ilişkiden sonra çıkarcaz mı abdest kabul olurmu öle

kızlar bu yakı ısını bende duydum annemınde ılk 2 ay olmamıs bebbegı.sonra annanem ona yakı yakmıs bu eczanelerde atılanlar varya ondan.adetın baslayınca takıyosun bıtene kadar takıyosun sonra bı ıkı gun ara verıp tekrar adet olana kadar yapıştııyosun.bana annem cok dedıde ben yapmadım.artık onuda yapıcam...bıde kızlar belınızı sıcak tutun korse takının ben takamıyorum cok huyluyum:))yanı eskıden hep kadınalr boyle seyler yaparmıs umarım yazdımın bı faydası olur

Bir kere net pozitif gormek istiyorum hamilelik nasil bir duygu hic tatmadim onu tatmak istiyorum pesinden yavrularimi saglikla kucagima alip kalbinin kalbimde attgni hissetmek ve kokularini icime cekmek istiyorum. Onlarla oyun oynamak istiyorum. Igne olup agladiklarinda icimin ciz etmesini istiyorum. Onlarla cemaat olup namaz kilmak istiyorum. Okul yillarindaki kostrmacalarinda onlarla birlikte yorulmak istiyorum. Askere ugurlarken\Gelin ederken tatli bir goz yasi akitmak istiyorum. Kisacasi Ya Rabbim bana ANNE,ANNECIM diyecek hayirli evlatlar ISTIYORUM. SEN TEZ VAKITTE NASIP ET.

lobelya canım okurken gozlerım doldu zaten hormonlarım hast safhada.duanakocaan bı amınnnnnnnnnnnnnn dıyroummm rabbım dualrını kabul etsınn

kızlar bu yakı ısını bende duydum annemınde ılk 2 ay olmamıs bebbegı.sonra annanem ona yakı yakmıs bu eczanelerde atılanlar varya ondan.adetın baslayınca takıyosun bıtene kadar takıyosun sonra bı ıkı gun ara verıp tekrar adet olana kadar yapıştııyosun.bana annem cok dedıde ben yapmadım.artık onuda yapıcam...bıde kızlar belınızı sıcak tutun korse takının ben takamıyorum cok huyluyum:))yanı eskıden hep kadınalr boyle seyler yaparmıs umarım yazdımın bı faydası olur

yaki ne oluyo ilk defa duydum o nasıl bişey ?? ya bide hurma poleni iyi geliyo dendi onu deniyen varmı aranızda?

ovitrella da var bana doktorum pregnyl demişti. inşallah hakkında hayırlısı olur .güzel haberler alırsın...

kızlarr benım doktorumda ınfertılıte uzmanı ve bu ıgne kafamı cok karsıtırmıstı prengleymı yoksa ovıtrelyamı ıyı dedm.ucuzunu yaz eger ıkısıde aynıysa dedım oda net bı cevapla ovıtrelya dedı.yanı bence paradan kacmayın olmusken ıysını alın ovıtrelya daha etkılıymıs

yaki ne oluyo ilk defa duydum o nasıl bişey ?? ya bide hurma poleni iyi geliyo dendi onu deniyen varmı aranızda?

canım eczaneden yakı deyınce verıyolar yapışkanlı bısı belıne yapstırıyosun orayı ısıtıyo sanırım damarları falan acıyo...hurma polenınıde yenı duydum arı polenını duydumda

cevap icn tskler :) bi o kalmışdı denemedik onuda deniyelim ne cıkar zaten deney tahtası gibi oldum:) hurma poleni cok nadir bulunuyo yani her yerde bulumuyo internette arasdırdım bı cok şeye faydası var buna kısırlık da dahil. sabah aksam bırer tatlı kaşıgı hurma polenini balla karısdırıp yicekmişsin. ben denemedim ama düşünüyorum arkadaşımdan duydum cevresinde bıkac kişi hurma poleni sayesinde hamile kalmış. fiyatıda 30 lira filan olması lazım. iki günde bir 135 lira menagon parası veriyorum zaten bide bunu deniyelim bakalım ne olacak

X