Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

cnm benim seni öle ii anlıorum ki bende 5 ay içtim klomen 2 ay zaten babamdan dolayı boş geçti bu ay ilaçsız deniyorum adetime 4-5 dün var rabbime her gün yalvarıyorum müjdenle müjdelendir beni ve bebek hasretiyle yanan herkesi die.takma cnm dua et bol bol demekki bi günü var biraz kendini dinlendir derim hem kafan rahatlar:KK14::KK14::KK14:

öle tabı ama insan dayanamıyo artık sabırsızlığım son sınırında ıkı ay kaldı eltım doğurcak hıç nıyetınde yokken kaldı ve doğurcak bız evlendığımız gunden berı duşunurken ınsan yıpranıyo mahfoldum artık oldu olucak oluyo derken 16.ayımda bıtıyo böle bişey aklımın ucundan bıle geçmezdı uğraşıcazda olmıycak rabbım afıyet versınde sabredelım çok zor artık ne umıt kaldı nede mecalım çabalamak için :KK43:

Ey Rab, şu mübarek cuma günü yüzü suyu hürmetine peygamber efendimiz (s.a.v.)'i aracı koyarak senden istioruz dualarımızı kabul eyle yarabbim.Ey Rabbim.İbrahim'e İsmail'i,Zekeriya'ya Yahya'yı,Meryem'e İsa'yı müjdelediğin gibi bizlerede göz aydınlığı ve şükür vesilesi olacak evlatlar müjdele.Evlatları ana babaları için salih birer amel, salih birer kul kıl.Onlara hakkı,güzelliği salatı emretmemiz için bizlere güçi ihlas ve imkan ver.amiiinnn
AMİN bu mübarek cuma günü inşallah rabbim evlat hasretiyle yüreği yanan tüm anne adaylarına evlatlarını tez zamanda müjdeler ne güsel dua etmişsin yüreğine saglık arkadaşım...

amin canım inşallah.
çok haklısın insan en fazla 2 ay dayanıyor,olsun devam edelim zaten tedaviye. iyi ki tedaviler var:) meryem suresi faydalı evet,bir de kenzül arş duası var onu da burda okumuştum yatarken okunuyor o da faydalıymış. Ayrıca eski kaynaklarda anlatılan birşey, çocuğu olmasını isteyen bir kadın yedi gün üstüste oruç tutup; iftarda orucunu yedişer kez "ya bari,ya musavvir,ya halık" diyerek okuduğu suyla açması tavsiye ediliyor. Oruç borcun varsa bu şekilde yapıp açarsın orucunu. Ben ramazanda yapmıştım.O ay hamile kalmıştım 1 yıl üstüne, ama kimyasal gebelik oldu. Olsun,1 yıl üstüne o bile iyi geldi biliyor musun. Ayrıca nazar olmak da etkiliyormuş. Sık sık felak-nas okumak nazara karşı iyiymiş.
Hislerini çok iyi anlıyorum. Olacak inşallah canım.. sen şimdi dinlenmene bak.

canım benim doğuştan tek böbreğim var sahip olduğum rahim anomalisinden kaynaklanıyor üriner sistemim böyle oluşmuş.sağ tüpüm yok rahmimin sağ tarafı gelişmemiş buna bağlı olarak sağ böbreğim de gelişmemiş yani yok.yeni öğrendim bunu bu yaşa kadar hiç şikayetsiz yaşadım böbrek ağrısı nedir bilmem suyu çok severim doğum yapmama engel yok.sadece ağır ağrı kesicilerden uzak durmam ve bol bol su içmem gerekiyor.hiçbir doktor artık orucu önermiyor bana.o yüzden malesef tutamıyorum artık.ama nas-felak hep okurum namazımı da kılıyorum elhamdürillah.ben inanıyorum Allahım doğru zamanda verecek bize hayırlı birer evlat.eğer çok problemlerim olursa ki rahim anomalimden dolayı ikiz gebelikten korunmam lazım o yüzden de tedavim yavaş gidiyor doktorum çok ilaç yüklenemiyor.düşük, erken doğum, düşük kiloda doğum gibi risklerim var.eğer zor kavuşursam bebeğime.belki 1 tane yeter derim Allahım bunu verdiğine şükrederim.bakalım o bile var mı nasibimizde bilemiyorum ama.önce birtanecik olsun yeter diyorum.sonrası sağlığıma ve yaşadıklarıma bağlı.

Aranızda pek azınız beni hatırlar, bundan aylar önce bende bütün günümü bu topikte geçiriyor, bebek için uğraşıyordum, baktım olmuyor, burda olduğum süre içerisinde herşeyi daha çok kafama takıyorum hergün gün sayıyorum buradan uzaklaşmaya karar verdim, aylardır girmiyorum kafam çok rahattı hiç bir zaman gün saymadım, yumurtlama günü takip etmedim, olması için sabaha kadar yatmadım, yani normal bir yaşam sürdüm, eşimle sadece istediğim için beraber oldum, hani diyorlarla kafan rahatsa hemen olur, kim demişse halt etmiş, hiç bir şeyin olduğu yok :KK43: olsaydı önce bende olurdu, aylardır hiç uğraşmadım hatta artık olmasada olur olursada olur gibi rahat bir hayat sürdüm, ama olmayınca olmuyor, eğer Rabbim nasip etmiyorsa istediğin kadar uğraş, istediğin kadar kafandan sil olmuyor işte. Herşey nasip, Allah hakkımızda hayırlısını versin. ERCELF , SEVDE1 canlarım birtek sizi görebildim, bir umutla açtım topik i acaba yeni hamişler varmı, bizim kızlardan kimler var diye bakayım dedim, keşke sizler için bari güzel haberler alsaydım ama herşey nasip arkadaşlar, yinede sizleri taktir ediyorum benim gibi pes etmemiş hala buradadasınız, ama ben çok yoruldum, beklemekten çok sıkıldım dolayısıyla artık vaz geçtim arkadaşlar, dile kolay 8 yıl oldu, 2. bebeği isteyip uğraşmaya başladığımda 24 yaşındaydım şimdi artık 32 yaşındayım ve bu saatten sonra olursa nasıl bakarım diyede düşünüyorum, ama olursada hayır demem tabi, çok sevinirim, heppinizi öpüyorum :)

çağlacım merhaba seni burada görmek ne kadar güzel iyi olmana çok sevindim senin ve sevdenin birer kuzusu var ne kadar güzel ama isteniyor diyor sevde de inşallah verir rabbim yaşa takılma lütfen.ve dediklerine katılıyorum kafadan at düşünme olur falan hikaye eğer olmicaksa olmuyor zaman kaybetmiş oluyorsun sadece bence daha pes etmen için erken evladının bir kardeşi bizler göçüp gittikten sonra tutunabileceği bir dalı olması çok güzel olur.sen nerede oturuyordun bilmiyorum ama bence bir hastanenin tüp bebek ve infertilite merkezine git.tedaviye başla.belki sadece ovulasyon takibi ve çatlatma iğnesi yeter olmazsa aşılama yaptırırsın hiç olmazsa da tüp bebek bence yaşın daha çok genç 40 a kadar yolu var gülüm pes etme.
sevde de hala uğraşıyor ben de ona bakmak için girdim ama yazmamış klomen e başlamıştı bu ay dün takip günüydü ama yazmamış inşallah bugün yazar.hatırlamısın bilmem ama biz sevdeyle geçen sene mayıs ayında aynı dönemde düşük yaptık.ben 8 haftalık meleğimi kaybettim.klomen+ovitrelle ile olmuştu.kese göründü bebek yerleşti kalbini bile duyduk ve sonrasında kaybettim çok acı geldi.rahim anomalimden de kaynaklanabilir yukarı da BUSMAİ ye de anlattım.düşük erken doğum düşük kiloda doğum gibi risklerim var uterusum dar ve küçükmüş belki 9 ay yatıcam.ama herşeye değer.ben de 27 yaşındayım Allahım bana 1 tane evlat nasip eder inşallah..bence eğer istiyorsan uzaklaşmak da olmuyor tekrar aramıza dön.elinden gelen tedaviyi uygula.son birkez dene.umutlum u da çok özledikkkkk.kulakları çınlasınn..

canım benim doğuştan tek böbreğim var sahip olduğum rahim anomalisinden kaynaklanıyor üriner sistemim böyle oluşmuş.sağ tüpüm yok rahmimin sağ tarafı gelişmemiş buna bağlı olarak sağ böbreğim de gelişmemiş yani yok.yeni öğrendim bunu bu yaşa kadar hiç şikayetsiz yaşadım böbrek ağrısı nedir bilmem suyu çok severim doğum yapmama engel yok.sadece ağır ağrı kesicilerden uzak durmam ve bol bol su içmem gerekiyor.hiçbir doktor artık orucu önermiyor bana.o yüzden malesef tutamıyorum artık.ama nas-felak hep okurum namazımı da kılıyorum elhamdürillah.ben inanıyorum Allahım doğru zamanda verecek bize hayırlı birer evlat.eğer çok problemlerim olursa ki rahim anomalimden dolayı ikiz gebelikten korunmam lazım o yüzden de tedavim yavaş gidiyor doktorum çok ilaç yüklenemiyor.düşük, erken doğum, düşük kiloda doğum gibi risklerim var.eğer zor kavuşursam bebeğime.belki 1 tane yeter derim Allahım bunu verdiğine şükrederim.bakalım o bile var mı nasibimizde bilemiyorum ama.önce birtanecik olsun yeter diyorum.sonrası sağlığıma ve yaşadıklarıma bağlı.

çağlacım merhaba seni burada görmek ne kadar güzel iyi olmana çok sevindim senin ve sevdenin birer kuzusu var ne kadar güzel ama isteniyor diyor sevde de inşallah verir rabbim yaşa takılma lütfen.ve dediklerine katılıyorum kafadan at düşünme olur falan hikaye eğer olmicaksa olmuyor zaman kaybetmiş oluyorsun sadece bence daha pes etmen için erken evladının bir kardeşi bizler göçüp gittikten sonra tutunabileceği bir dalı olması çok güzel olur.sen nerede oturuyordun bilmiyorum ama bence bir hastanenin tüp bebek ve infertilite merkezine git.tedaviye başla.belki sadece ovulasyon takibi ve çatlatma iğnesi yeter olmazsa aşılama yaptırırsın hiç olmazsa da tüp bebek bence yaşın daha çok genç 40 a kadar yolu var gülüm pes etme.
sevde de hala uğraşıyor ben de ona bakmak için girdim ama yazmamış klomen e başlamıştı bu ay dün takip günüydü ama yazmamış inşallah bugün yazar.hatırlamısın bilmem ama biz sevdeyle geçen sene mayıs ayında aynı dönemde düşük yaptık.ben 8 haftalık meleğimi kaybettim.klomen+ovitrelle ile olmuştu.kese göründü bebek yerleşti kalbini bile duyduk ve sonrasında kaybettim çok acı geldi.rahim anomalimden de kaynaklanabilir yukarı da BUSMAİ ye de anlattım.düşük erken doğum düşük kiloda doğum gibi risklerim var uterusum dar ve küçükmüş belki 9 ay yatıcam.ama herşeye değer.ben de 27 yaşındayım Allahım bana 1 tane evlat nasip eder inşallah..bence eğer istiyorsan uzaklaşmak da olmuyor tekrar aramıza dön.elinden gelen tedaviyi uygula.son birkez dene.umutlum u da çok özledikkkkk.kulakları çınlasınn..

canım dün müsait olmadı yazmak için...dün gittim kontrole..dün 8. günümdü.. 14mm olmuş 2 tane yumurtam var..doktorum ilaca devam et ama catlatma iğnesi vurmayalım dedi...iğne vurulursa aşırı büyür ve sağlıksızlaşabilirmiş..bu haliyle sağlıklı görünüyorlar sakın kaçırma dedi... ilaç bitiminden itibaren gün aşırı ilişki önerdi..ve eğer olmaz ise bu ayda artık klomen sayfasını kapatıyoruz..aşılamaya yönlendireceğim dedi...canım böyle işte..aslında ben catlatmak istiyordum ama önermedi..buda işin açıkcası canımı sıktı...fazlamı gelişiyor ne oluyor anlamadım..hayırlısı artık bakacağız...vallahi ne hissettiğimi bilmiyorum..içim bomboş sanki...olurmu olmazmı bilmiyorum ama şunu cok net biliyorum ki aşılama için hiç halim yok..hiç içimden gelmiyor canım...yoruldum galiba...artık koşturmak da istemiyorum..böyle işte..

cimcimecağlacım seni görmek cok güzel ..nerelerdesin...keşke ayrılmasan..keşke burda olsan ama senide cok iyi anlıyorum..haklısın sende yıprandın yoruldun..dediğin gibi olmayınca her durumda olmuyor...nasip demek lazım heralde bu noktadan sonra...kısmet olmayınca olmuyor yapacak bişey yok..yinede ara ara haberdar et kendinden...uzaklaşma tamamen...öpüyorum cok..

.
olsun canım önemli olan niyetin ..sen her su içerken ya bari, ya halık, ya musavvir de. Allahın yaratma,şekil verme sıfatları bunlar.
bugune kadar rahatsızlıklarından bir şikayetin olmadan gelmişsin inşallah doğumunu da sıkıntısız geçirirsin. en azından kontrol altındasın ,inşallah herşey güzel olacak canım

amin insallah canimbenim ne guzel bir dua agzina saglik Allah razi olsun. Her ay bir umit bizim icin. Bu saydign mubarek isimler bizim icin bir ibret ve sabir ornekleri Rabbim bizlerede nasip etcek insallah. Gecen annem ruyasinda beni takim elbise gydirdgm bir oglan cocuguyla gormus. Bu benim oglum ve adida emre demisim. O kadar heycanlandimki Rabbim bu mubarek gunun yuzusuyu hurmetine tez vakitte nasip eder insallah bizlere yavrularimizi AMIIIIIIN
inşallah rüya gerçek olur, ben de hamile kaldığımda çok kişi beni rüyasında görmüş

Ey Rab, şu mübarek cuma günü yüzü suyu hürmetine peygamber efendimiz (s.a.v.)'i aracı koyarak senden istioruz dualarımızı kabul eyle yarabbim.Ey Rabbim.İbrahim'e İsmail'i,Zekeriya'ya Yahya'yı,Meryem'e İsa'yı müjdelediğin gibi bizlerede göz aydınlığı ve şükür vesilesi olacak evlatlar müjdele.Evlatları ana babaları için salih birer amel, salih birer kul kıl.Onlara hakkı,güzelliği salatı emretmemiz için bizlere güçi ihlas ve imkan ver.amiiinnn
amin amin amin

amin canım cümlemize inşallah allah razı olsun...

merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 8 ay önce bi topik açmıştım spiral kullanımından sonra 2. bebekte zorlananlar die yaklaşık 3 ay önce doktora gitmiştim bu nedenden dolayı doktor yumurtalıklarında tembellik var dedi diğer tüm tahlillerim temiz çıktı v.s.daha erken hele 1.5 sene gibi zaman geçsin öle araştırırz nedenleri dedi bende sabrademeyip geçen ay bu siteden öğrendiğim bilgiler neticesinde bi hekim arkadaşıma klomen reçete ettirdim yani kendi kafama göre adetimin 6. günü başladım tek doz 5 gün kullandım adetime 3 gün kala test yaptım + çıktı çok sevindim sonra bekl. adet. tarihimde kanda hcg ye baktırdım 104.80 çıktı yani verilere göre yaklaşık galiba 4 haftalık oluyo yani şimdilik kalp atışları başlamamıştır bende dr. gitmedeim alttan bakcaklar korkusuyla 6. haftaya kadar da gitmeyi düşünmüyorum ama bi sürüde endişem var napacam bilemiyom ağırda bi işte çalışıom masa başı iş içinde rapor veriomuş dr lar riskli mesleklerde ama erken olduğu için bu tarihlerde gebe olarak bile kabul edilmiyosun die biliyorum varsa bebişimide kaybetmekten korkuyom benim bu çaresizliğime tecrübeli ve fikri olan duyarlı arkadaşlarımdan lütfennn yardım bekliyorum :KK14::KK14::KK14::KK14::emir_bebek::nazar:

amııııın canım saol guzel duan için üçüncü serophenede bıttı ve hastalandım tam gunumde iğnenın 15.gunu butun etkısı gıttı anladım zaten olucamı şimdide iğneye geçelım dıyo doktor kafayı yıycem olmuyo olmuyo bıde hiç bı sıkıntın yok dıyo çıldırcam benden sonra gelenler hastaneye hamıle rabbı yardım et hayırlısıyla cumanın hurmetıne en kısa zamanda bızede nasıb et layıkıyla anne olalım bızde belkı bımuddet daha gelemem kızlar çok takmaya başladım manyaga bağladım dua edın:KK43::KK43::KK43:

allah yardımcımız olsun rabbim şifalar versin herbirimize , kucaklarımızı doldursun hayırlısıyla...

canım ağzına sağlık ne güzel tercüme etmişin içimizde geçen duyguları aminnnnnn...

Sonunda 45 gun aradan sonra regl olabıldım:KK14: doktorumu arıyorum fakat ulaşamıyorum, soramadım. bundan oncekı ılaç kullanımında ılaca cevap vermemıştım yumurta oluşmamıştı hıç. ve dr. da ılacı arttıralım demıştı. Sımdı ben bu ay kaç tane ve ne zaman klomen kullanmaya başlamalıyım? Benım gıbı dozu arttıran varsa yardımcı olabılır? :KK31:

Sonunda 45 gun aradan sonra regl olabıldım:KK14: doktorumu arıyorum fakat ulaşamıyorum, soramadım. bundan oncekı ılaç kullanımında ılaca cevap vermemıştım yumurta oluşmamıştı hıç. ve dr. da ılacı arttıralım demıştı. Sımdı ben bu ay kaç tane ve ne zaman klomen kullanmaya başlamalıyım? Benım gıbı dozu arttıran varsa yardımcı olabılır? :KK31:

cnmcım günde 2 kullanıosan 4de çıkarıo doktor bende oluşmama olmamıştıda üzüntülüyüm oluşmaz die dozu artıralım demişti doktorum sabah 2 aksam 2 kullandım 2 kutuya yakın 5 gün kullandım sonra gittiğimde 3 tane güzel yumurtam oluşmuştu.sende o şekilde yapabilirsin eğer doktoruna ulaşamazsan tabii:KK31::KK31::KK31:

cnmcım günde 2 kullanıosan 4de çıkarıo doktor bende oluşmama olmamıştıda üzüntülüyüm oluşmaz die dozu artıralım demişti doktorum sabah 2 aksam 2 kullandım 2 kutuya yakın 5 gün kullandım sonra gittiğimde 3 tane güzel yumurtam oluşmuştu.sende o şekilde yapabilirsin eğer doktoruna ulaşamazsan tabii:KK31::KK31::KK31:

Aaaa 4 cok degıl mı :44: ben de aksam sabah 1 tane ıcıyordum. Pekı adetın 5.günü başladın dı mı oncekı gıbı?

duam konusunda yorum yapan tüm arkadaşlar içinizden geçenlere birazcık olsun tercüme olduysam ne mutlu bana rabbim dualarımızı tez zamanda kabul etsin inşallah şifamızı versin tez zamanda:KK31::KK31:hepinizi öpüyorum:KK54::KK54::KK54:

duam konusunda yorum yapan tüm arkadaşlar içinizden geçenlere birazcık olsun tercüme olduysam ne mutlu bana rabbim dualarımızı tez zamanda kabul etsin inşallah şifamızı versin tez zamanda:KK31::KK31:hepinizi öpüyorum:KK54::KK54::KK54:

okudum cevap veremedim çok beyendim ağzına salık binlerce defa aminnnnnnnnnnn

Aaaa 4 cok degıl mı :44: ben de aksam sabah 1 tane ıcıyordum. Pekı adetın 5.günü başladın dı mı oncekı gıbı?

evet cnm 5. günü başladım benim ilacı içmedende oluşuodu yumurtam ama direk 2yle başladım sonra işte bi ay babamı kaybettim üzüntülüsün oluşmayabilir die 4 tane verdi çünkü diğer ay oluşmamıştı üzüntüden:KK31::KK31:

evet cnm 5. günü başladım benim ilacı içmedende oluşuodu yumurtam ama direk 2yle başladım sonra işte bi ay babamı kaybettim üzüntülüsün oluşmayabilir die 4 tane verdi çünkü diğer ay oluşmamıştı üzüntüden:KK31::KK31:

Başın sagolsun canım, bnım sıkıntı yoktu keyfınden oluşmadı sanırım:KK14: o zaman ben de 4 tane kullanayım.pekı 3 tane kullansam olur mu kı bırını öğle olmak uzere? böyle kullanan var mı?

kızlar selam..napıosunuz?acil yardım istiyorum sizlerden..mümkünse tabi...bugün 10 günüm...az önce deneme amaçlı ov testi yaptım.nerdeyse pozitif çıktı.(muhtemelen yarın tam pozitif çıkacak)ben son iki aydır 18-19. günümde pozitif görüyordum.klomen nedeni ile mi böle oluyor?yani klomen nedeni ile erken mi yumurtluyorum yoksa klomenin içerigindeki maddeler yüzünden mi pozitife yakın çıkıyor testim???ateş tablomu da ekliyim..

386464 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ayrıca çok yoğun şekilde kremimsi akıntım var.yumurta akı kıvamını hiç görmedim. kafam bir milyon oldu....

canım dün müsait olmadı yazmak için...dün gittim kontrole..dün 8. günümdü.. 14mm olmuş 2 tane yumurtam var..doktorum ilaca devam et ama catlatma iğnesi vurmayalım dedi...iğne vurulursa aşırı büyür ve sağlıksızlaşabilirmiş..bu haliyle sağlıklı görünüyorlar sakın kaçırma dedi... ilaç bitiminden itibaren gün aşırı ilişki önerdi..ve eğer olmaz ise bu ayda artık klomen sayfasını kapatıyoruz..aşılamaya yönlendireceğim dedi...canım böyle işte..aslında ben catlatmak istiyordum ama önermedi..buda işin açıkcası canımı sıktı...fazlamı gelişiyor ne oluyor anlamadım..hayırlısı artık bakacağız...vallahi ne hissettiğimi bilmiyorum..içim bomboş sanki...olurmu olmazmı bilmiyorum ama şunu cok net biliyorum ki aşılama için hiç halim yok..hiç içimden gelmiyor canım...yoruldum galiba...artık koşturmak da istemiyorum..böyle işte..

cimcimecağlacım seni görmek cok güzel ..nerelerdesin...keşke ayrılmasan..keşke burda olsan ama senide cok iyi anlıyorum..haklısın sende yıprandın yoruldun..dediğin gibi olmayınca her durumda olmuyor...nasip demek lazım heralde bu noktadan sonra...kısmet olmayınca olmuyor yapacak bişey yok..yinede ara ara haberdar et kendinden...uzaklaşma tamamen...öpüyorum cok..

canım neden vermiyo çatlatma ya anlamadım yani neden daha fazla büyüsün ki hcg iğnesi yumurtanın son olgunlaşmasını sağlayıp çatlamasına yardımcı oluyor.sana hep aynı şeyi yapıyor ama yumurtayı büyütüp sonrasına bakmıyor.birkere de çatlatmayla denemelisin bence istiyorum demelisin doktoruna ne olur ki? eğer vurmicaksa da başından savmasın hergün çağırıp çatladı mı diye baksın gülüm.senin aşılamaya ihtiyacın yok bence.başka bir doktora gitme imkanın var mı bugünlerde? eğer yoksa bile klomen bitince sen yine git boyutlarına baktır derim ben.maşallah ya ne güzel 8. gününde 14 mm. benim 12. günümde 12 mm oluyor anca :)
bakalım birdahaki ay bize neler getirecek.

Başın sagolsun canım, bnım sıkıntı yoktu keyfınden oluşmadı sanırım:KK14: o zaman ben de 4 tane kullanayım.pekı 3 tane kullansam olur mu kı bırını öğle olmak uzere? böyle kullanan var mı?

saol cnm.olur cnm 3te kullanabilirsin sen bilirsin yinede,olur herhalde bi sıkıntı çıkmaz.

X