Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

haklısın canım..çektiğiniz sıkıntıyı o kadar iyi anlıyorum ki...yaşadığınız hayal kırıklığını..bir türlü yoluna koyamadığınız planlarınızı..hep havada kalan hayaller...beklentiler...benimde kafam karmakarışık...Allahtan bir oğlum var..yoksa nasıl katlanırdım bilmiyorum..ama şu sorun ki ikinci cocuk için fazla vaktim yok canım..senin gib genç degilim malesef...35 imi doldurdum geçtiğimiz kasım da..36 hızla ilerliyor...bir an önce olmalı diyor içim sabırsızlıkla..senin söylediklerini düşünüyorum kaç gündür..ne yapsam diye düşünüyorum..bi taraftan da keşke bu ay olsada hiçbir şeye gerek kalmasa diyor gönlüm..:KK52:.kolaya kaçıyor..kolayı istiyor canım..bıktım gerçekten..ne aşılama nede başka bişey uğraşacak halim yok..aşılama işi içinde hazır değilim sanırım...hele bir iki ay daha geçsin bakalım...hayırlısı..

canım senin bir evladın olduğunu bilmiyordum ne güzel ne mutlu sana olmazsa da rabbim birtane bağışlamış ama yine de yaşın da artık genç değil çok akışına bırakamazsın aşılamayı baharda düşünmelisin.ikinci de isteniyor demekki dimi sevde? ben şimdi diyorum birtane olsun da olmazsa da olmaz başka.belki sağlık sorunlarım çıkar zaten risklerim var belki zor olursa doğumum falan birdaha göze alamayabilirim başa düşünmeyiz.ama kardeş de başka olur tabiki.bakalım zaman bize neler getirecek..ben de adet oldum dün.bu ay hiçbişey yapmicam ne incir ne keçiboynuzu :) akışına bırakıp eşimle istediğim zaman birlite olucam.martta tedavi olmazsa..seni çok öpüyorum..

daha önce kisti olaqn aarkadaşlar adetiniz nasıl oldu
erken mi geldi geç mi geldi
yada yoğunluk olarak bi değişiklik olurmu kist olanlarda.benim bu ay çok az ve çamur gibi geliyor ve ayrıca zamanında geldi.

kistlerin erimesi için doğum kontrol hapı kullandın mı canım?
benim de kistlerim oldu doktor 1 ayda erisin diye doğum kontrol hapı kullandım öyle az oluyorsun leke leke kahverengi bir sıkıntı yok yani öerak etme.ama hap kullanmasan da erir kistler merak etme erimeyeni varsa o da birdahaki ay gider..

daha önce kisti olaqn aarkadaşlar adetiniz nasıl oldu
erken mi geldi geç mi geldi
yada yoğunluk olarak bi değişiklik olurmu kist olanlarda.benim bu ay çok az ve çamur gibi geliyor ve ayrıca zamanında geldi.

cnm ilk ayda gitmeyince ikinci ayda doğum kontrol hapı kullandım bende sonra çok şükür kurtuldum
bu ayda olmam inşallah:KK50:

Kızlar o kadar hasta oldum ki bu ay, 3 hafta sürdü geçmek bilmedi ve 3 gün hastanede yattım serumlar bağlandı, oksijen tüpleri bağlandı. Ve o 2-3 gün benim ovulasyon günümdü :2: bu ayda gitti yani hamilelik umudum :2:
Bir yandan da dua ettim iyi ki gebe degildim yüksek ateşle yattım cünkü 40 derece de düşüremediler bir türlü o ateşte karnımda cocuk ne olurdu acaba? üzülsem mi, sevinsem mi bilemedim durumuma :2:

kızlarr dün adetime 1 hafta var die hesaplamıştım yanlış olmuş adetime 4 gün var idrar testi yaptım ikinci cizgi silik çıktı iğneden sonraki 15. günüm iğnenin etkisi olabilirmi?

selam herkese :)

bu ay bende klomen kullanmaya başladım. sabah akşam 1 er tane . Bugün son günüm ilaçta. Cuma günü doktor yumurtlama olmuşmu diye kontrol edecek. Yumurtlama oluyorsa çatlatma iğnesi sonrasındada. Eğer bu ay bir sonuç elde edemezsek mart ve nisan aylarında aşılma yapıcaz dedi doktorum.

Yaşım 32. Evleneli de mart ayında 1 yıl olcak. Evlendiğimizden beri korunmuyoruz ama bir baktıkki hamile kalamıyorum. 5 aydırda sürekli doktordayım. Aynı doktorla devam ediyorum. Bütün hormon tahlillerim, eşime sperm tahlili ve hsg filmi yapıldı. Eşimde sorun yok. Benim fsh biraz yüksek (Sınır 8,78 ilen bende 9-10 arası gidip geliyo 5 aydan beri) Adetin 21. günü yapılan prosteronda epey bi düşük (en alt sınırda 5,43 ). Hsg de ise kanallar filan açık ama fibrial uçlarda yapışıklık olabilirmiş biraz. Bu durumda yumurtanın fibrial uçlar sayesinde alınıp kanallara doğru gelmesine engel oluyormuş. Büyük bir ihtimalle aşılamalarda bir şey olmazsa laparoskopi yaparız dedi doktor. Aslında Klomene geçen ay başlayacaktık ama 1 cm lik kistim varmış. Şükür ki bu ay kist mist kalmamış sevindim buna ve ilaca başladık hayırlısı. Bakalım yumurtlayabilecemiyim bu ay. Geçen aylarda yumurta filan da görmedi doktor muayenelerde. Yok yani yumurta filan tamtakır kuru bakır.

Bütün bu tahiller , muayeneler filan uğraşmaktan sinirlerim harap oldu gerçekten. Ama en büyük şansım hastanede çalışıyorum ve doktorlar elimin altında. Bir kaç doktora danışma fırsatıda bulabiliyorum böylelikle. Zaten bu şekilde aynı doktorla devam edebildim sanırım. Çünkü diğer doktorlar onun dediği veya yapmayı planladığı şeylerden hiç bahsetmediler bile.

kistlerin erimesi için doğum kontrol hapı kullandın mı canım?
benim de kistlerim oldu doktor 1 ayda erisin diye doğum kontrol hapı kullandım öyle az oluyorsun leke leke kahverengi bir sıkıntı yok yani öerak etme.ama hap kullanmasan da erir kistler merak etme erimeyeni varsa o da birdahaki ay gider..

cnm ilk ayda gitmeyince ikinci ayda doğum kontrol hapı kullandım bende sonra çok şükür kurtuldum
bu ayda olmam inşallah:KK50:

çok teşekkür ederim kızlar evet haklıymışım kist olduğundan şüphelendim
ve bugün doktora gittim 55*? boyutlarında bişey dedi ama dinlemedim
myralon diye bi doğum kontrol ilacı verdi.1ay kullan gel dedi.
yani şimdi ben 2ay bebek sahibi olamıycam.
soğan suyu yapsammı diyorum ama bu seferde patlar falan diye korkuyorum.

Merhabalar kızlar giremedim dünden beridir işler malum varmı yeni haberler bizim kaçaklar yok sanırım hala geçmişe bakmadım ama ???Yeni bir haber varmı ??

Merhabalar kızlar giremedim dünden beridir işler malum varmı yeni haberler bizim kaçaklar yok sanırım hala geçmişe bakmadım ama ???Yeni bir haber varmı ??

sanırım bende var cnmmm adetime 4 gün var test yaptım ikinci cizgi silik yarında yapıcam aynı çıkarsa kan tahlili yaptırcaam cok mutluyummm allah isteyen herkese nasip etsin

Kızlar o kadar hasta oldum ki bu ay, 3 hafta sürdü geçmek bilmedi ve 3 gün hastanede yattım serumlar bağlandı, oksijen tüpleri bağlandı. Ve o 2-3 gün benim ovulasyon günümdü :2: bu ayda gitti yani hamilelik umudum :2:
Bir yandan da dua ettim iyi ki gebe degildim yüksek ateşle yattım cünkü 40 derece de düşüremediler bir türlü o ateşte karnımda cocuk ne olurdu acaba? üzülsem mi, sevinsem mi bilemedim durumuma :2:
canım benim üzülme aramızda en sabırlı olanlardan birisin sende..Rabbim korumuş seni vardır bir hayır bundada biliyorsun çook çoook geçmiş olsun umudun bir sonraki aylara kaldı artık inş. kısa zamanda duaların gerçek olur..
kızlarr dün adetime 1 hafta var die hesaplamıştım yanlış olmuş adetime 4 gün var idrar testi yaptım ikinci cizgi silik çıktı iğneden sonraki 15. günüm iğnenin etkisi olabilirmi?

canım iğne etkiside olabilir bir adetin geçsin 3-4 gün sonra bir daha yap umarım vardır bişeler hepimiz seviniriz haberdar et bizi :KK34:

kızlar çok kötuyum grıp komasına gırdım ve ılışkı olsun mutlaka demişti çok kötuyum kolum kanadım kırık gıbı offffffffffffff

kızlar çok kötuyum grıp komasına gırdım ve ılışkı olsun mutlaka demişti çok kötuyum kolum kanadım kırık gıbı offffffffffffff

sen ne zamandır yoksun burlarda vitaminsiz kaldın bence canım :KK14:
Çok geçmiş olsun canım napıcan sen yatıcan adamcaaaz uğraşçak artık:KK53::KK23: canım başka oluru varmı yada hiç yapmican hep zaten umut dolu zamanalrda bir aksilik çıkar..Benimde hatırlasana ilişki zamanı dediğinde dr. kavga etmiştik bir dünya hiç dr. dediğine uyamadıkta olmadı o ay vardır bundada bir hayır canım ne diyim allah şifa versin sana bir an önce..

ayyyyyyy canım benim ya çok saol hakkını helal et bişey sorucam sana yine senin son adet tarihin neydi birde ayın kaçında iğne oldun

son adet tarihim 18 ocak iğneyi ayın 30unda vurunddum cnm helal olsunnn szlerde sevincimi paylaştınız benle szde hakkınızı helal edin cnm

arkadaşlar mrb. aranıza yeni katıldımm bende.. klomen ve çatlatma iğnesi kullanıp hala hamile kalamadım bnde. bu ay 3. sünü yaptırdım. ayın 9 veya 10 u adet olmam gerekiodu ama ben olmadım. 11 inde kanda test yaptırdım negatifff.. bugün ayın 14 ü ve ben hala adet olmadım.. çok mutsuzum hamile olmadığım gibi adette olamadım. acaba psikolojik olarak adetimimi geciktirdim. yarın dr a gitmeyi düşünüorumm.. kafayı yiycemmm.. sebebi ne olabilir sizcee

kızlar bugün moralim çok bozuk bugün adetimin ikinci günü 21 de yaptırdığım hormon tahlili bügün gösterdim hiç bir sorun yok diyorlardı doktorlar bana bugünkü dr pcolu olduğumu söyledi diğer dr horman tahlili ve utrasonda baktıkların hiç böyle şey söylememişlerdi ....ve benim bulunduğum yer cizre burdaki doktor söyledi...ankarayada gittim ordaki dr hiç öyle bişey dememişt...benim eşimde doktor pcolu değilsin diyor öyle olsaydı daha önceki horman tahlilinde ve utrasonda görünürdü diyor...iki ay kolen kullandım o yüzden hormonun yüksek çıktı diyor ve tek bir hormonla anlaşılmaz pcolu olman ........pcolu arkadaşlar size nasıl pcolusun dediler??

kızlar bugün moralim çok bozuk bugün adetimin ikinci günü 21 de yaptırdığım hormon tahlili bügün gösterdim hiç bir sorun yok diyorlardı doktorlar bana bugünkü dr pcolu olduğumu söyledi diğer dr horman tahlili ve utrasonda baktıkların hiç böyle şey söylememişlerdi ....ve benim bulunduğum yer cizre burdaki doktor söyledi...ankarayada gittim ordaki dr hiç öyle bişey dememişt...benim eşimde doktor pcolu değilsin diyor öyle olsaydı daha önceki horman tahlilinde ve utrasonda görünürdü diyor...iki ay kolen kullandım o yüzden hormonun yüksek çıktı diyor ve tek bir hormonla anlaşılmaz pcolu olman ........pcolu arkadaşlar size nasıl pcolusun dediler??

canım bende pcoluyum ve benim ultrasonda yumurtalıkların büyüklüğünden etrafındaki kistlerden falan.ama benim tahlillerime bakıpta sen pcolusun diyen bir doktorla karşılaşmadım

X