Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

busmai kullanıcısından alıntı
ara verince sil baştan falan olmuyor, niye insanlara yanlış bilgi veriyorsunuz?
serophene ilacı ne kadar ara verilirse verilsin kaldığı yerden devam eder.
çünkü klomifen sitrat ilaçlar sadece kullanıldıkları o ay için etki gösterir.
ben 2 ay içtim sonra 3 ay ara verdim. sonraki gidişimde kaldığı yerden devam etti doktor, 3. ve son kutumu içtim. çünkü serophene ile sadece üç hakkımız var.
dinlenmek hem psikolojik hem de fiziksel olarak faydalı oluyor ben çok doktorla görüştüm hepsi aynı fikirde. ara verilen dönemde hamile kalan daha çok diyorlar. sonuçta vücuda ilaç yükleniyor dinlenmesi lazım.
arkadaşım sen doktoruna "dinlenmek istiyorum biraz, tedavi boşa mı gider" diye sor, cevabını alacaksın.

ben bilmeden yazmadım 3 ay klomen kullandım geçen yıl ara vermek zorunda kalıdım tekrar doktora gittiğimde başka doktora gittim ve 3 ay klomen kullandığımı belirttim herhangi bir gebelik olmadığınıda belirttim şimdi tekrar bana serophene (klomenin eş değeri) verdi.her doktorun her hastanenin nasıl uygulaması var bilemem ayrıca bu kadar sert tepki vermen ben de 16 y aşımdan itibaren pko hastasıyım en az 20 doktorla görüştüm yanlış olabilir ama bu kadar sert tepki niye ve tek ben değilim o arkadaşa kendini bırakma sapret doktora git diyen ya gerçekten çok üzüldüm. bu siteye yeni üye olmuşdum bilgilerimizi tecrübelerimizi paylaşalım diye ama artık hiç birşey yazmayacağım

bencede bu şekilde tepkileriniz yanlış arkadaşlar burda herkes birbirinden fikir alır verir tecrübesini paylaşır birine göre doğru olan bize göre yanlış olabilir ama lütfen ortamı germeyelim bu şekilde:KK20::KK20::KK20:

günaydınnn kızlarrr hepinize mutlu bi gün diliyorum.benim kafam çok karışık,bu ay değisik şeyler yaşıyorum şimdi klomeni içtim yumurta kendiliğinden çatladı,normalde adete 3-4 gün kala ağrırdı göğüslrim ve oluncada gecerdi herkeste genelde böledir.ama bu ay iğne vurunmadığım halde 10-12 gün önceden başladı göğüsler şişti sonra 31inde olmam gerekirken 29unda hasta oldum ama yani toplasan diğer adetlerime kıyasla 1gün bile kanamam olmadı çok az ve göğüs ağrılarım hala geçmedi bugün 4. günü akşam koydum pedi inanın bembeyaz böle olan varmı ya neden olurki acaba bi akıl verin:44::44:

canım günayyddınn nasılsın bakalım görünen o ki karışıksın :)

Benim ilk 2 klomende dengesizliklerim olmuştur..Göğüslerimde hassasiyet oldumu hatırlamıyorum adetimde kullanmıştım normalde 1 hafta adet gören ben 3 gün gördüm şoooook oldum..Kendimi bildim bileli 1 haftadır çünkü neyse 2.klomendede 1 hafta erken adet oldum ve yine 4.günde bitmişti adetim ondan sonra içmedim zaten canım biliyorsun ne diyimki şimdi sana bu ilaçlar insanın bünyesini hormonlarını alt üst ediyor resmen :KK43:

kızlaaar slm uzun bi uğraş ve çabadan sonra bi gün buraya bende hamileyim yazabilecek miydim? diye kendime hep sorardım ama içinizi ferahlatmak için yazıyorum 2 yıldır uğraşıyoruz eşimle birlikte ve 2 gün önce kan testine hamile olduğumu öğrendim lütfen inanın ve asla vazgeçmeyin sizleri çok iyi anlıyorum ve sürekli yazdıklarınız okuyarak kendimi teselli etmeye çalışıyordum ama yılmadım dua ettim bol bol biliyor musunuz, hiç ümidim yoktu tedaviye başladığımızda doktorumda zaten aşılamada şansın çok az olduğunu kendimi kaptırmamam gerektiğini söledi ben hep hayırlısını diledim zor bi bekleyişti aşılamadan sonraki 2 hafta vee hamileyimmmm allahıma binlerce şükürler olsun:)))):emir_bebek: o yüzden doktorlara güvenin ve tedav,den vazgeçmeyin allahım herkese nasip etsin dualarım sizinle:))

HAMİLE OLMANA ÇOK SEVİNDİM BİZLERE UMUT OLUYORSUNUZ tebrik ederim çok sevindim inşallah sağlıkla kucağına almayı allah nasip etsin.bİzleride nasip etsin allah kimseyi bu yolda sınamasın çeken yaşayan bilir.

canım günayyddınn nasılsın bakalım görünen o ki karışıksın :)

benim ilk 2 klomende dengesizliklerim olmuştur..göğüslerimde hassasiyet oldumu hatırlamıyorum adetimde kullanmıştım normalde 1 hafta adet gören ben 3 gün gördüm şoooook oldum..kendimi bildim bileli 1 haftadır çünkü neyse 2.klomendede 1 hafta erken adet oldum ve yine 4.günde bitmişti adetim ondan sonra içmedim zaten canım biliyorsun ne diyimki şimdi sana bu ilaçlar insanın bünyesini hormonlarını alt üst ediyor resmen :KK43:

valla cnm aynen öle karışığım :) nie böle oldu anlamadım geçen ayda az oldum 3 gün sürdü 6 gün sürer benimde ama bu ay hem kasıklarım ağrıo hem göğüslerim kist falan mı oldu diorum ama çatladı hemde erken oldum adet kist olsa gecikirdi:44::44:cumartesi gidebilirsem gitcem doktora ordanda ankaraya geçicem toplantım var pazar geri döncem :KK43:(

öncelikle rabbim sagsalim evladını kucagına almayı nasip etsin... bende 1 ay incir denedim. gecen ay çörek otu baş tarçın denedim. şimdi bu ay yine çörek otu bal tarcın içmeye başladım, ne güsel rabbim sana meleğini vermiş inşallah bende ve isteyen herkes bu duyguyu yaşar.. bende 2.5 yıllık evliyim 14 ay oldu işte korunmayalı cok sitiyorum bi evladım olsun ama her ay adet oluncaa içim kararıyor karamsarlaşıyorum sonra hemen akabinde kendimi toplayıp önğme bakıyorum ama yine de cok zor bi süreç bu rabbim hepimize sabır versin. evlat hasretiyle sınamasın kimseyi. hepinize tşk bilgilendirdiğiniz için

doktorumdan perşembeye randevu aldım adetin 4. günü gitmiş olucam doktora görüşücem bakalım durumum nereye gidiyor ne olucak...kafamda rahatlar hem:44:

selam kızlar, incir kürü yapan arkadaşlar nasıl yaptıklarınızı yazarsanız sevinirim, benimde problemim sizin gibi
bu ay klomen kullandım şuan doktorum günaşırı ilişki önerdi.

hayırlı gunler kızlar nasılsınız bakalım durusel24 benımde oyle olmustu bunye kendı dogasından cıkıyor haplarla. Bu ay cok rahatım ben hap yok buna baglı agrı sızı yok cok sukur kasık agrısı oldugu zaman acabamı dıyordum ama bu ay kafamı kurcalayack hcbırsey yok hamd olsun hersey akısına bıraktım. Buna sebeplerdn bırıde cok sık hayırlı ruyalar gormem. Bılıyorum zamanı war sımdıdn cabalanmak bosuna veren O cunku. Zamanı geldıgnde Muhammedım gelecek ALLAHIN IZNIYLE

hayırlı gunler kızlar nasılsınız bakalım durusel24 benımde oyle olmustu bunye kendı dogasından cıkıyor haplarla. Bu ay cok rahatım ben hap yok buna baglı agrı sızı yok cok sukur kasık agrısı oldugu zaman acabamı dıyordum ama bu ay kafamı kurcalayack hcbırsey yok hamd olsun hersey akısına bıraktım. Buna sebeplerdn bırıde cok sık hayırlı ruyalar gormem. Bılıyorum zamanı war sımdıdn cabalanmak bosuna veren O cunku. Zamanı geldıgnde Muhammedım gelecek ALLAHIN IZNIYLE

inşallah cnm evet ilaçlar bünyeyi mahvediyor.bende gecen aylarda bi rüya görmüştüm burdada paylaşmıştım hatta,ikiz çocuklar ikiside erkek 1 yaşlarında falan diolarki bak sabret bunların miri muhammet mustafa biri mehmet peygamberimizin adları aynı peygamberimiz gibi yaşıcaklar diolardı çok etkilenmiştim bu rüyamdan bide hz fatmayı gördüm soruorum cocugum olcakmı die kocamda bişe varmı die o zaman baktırmamıştık eşime oda dio korkma kocanda hiç bişe yok sende sabret dio bilmiyorum rabbim büyük hergün dua ediyorum sabretmekten başka yapcak bişe kalmadı:KK43:

selam kızlar, incir kürü yapan arkadaşlar nasıl yaptıklarınızı yazarsanız sevinirim, benimde problemim sizin gibi
bu ay klomen kullandım şuan doktorum günaşırı ilişki önerdi.

cnm incir kürü kaynamış suya atıosun 10-15 tane inciri parçalayıp 8-10 dk kaynatıosun içiosun suyunu.ama ben dahil burdaki arkadaşların çoğu çalıştığı için onu pek yapamıoruz.kuru inciri yiyoruz günde 3-4 tane.

inşallah cnm evet ilaçlar bünyeyi mahvediyor.bende gecen aylarda bi rüya görmüştüm burdada paylaşmıştım hatta,ikiz çocuklar ikiside erkek 1 yaşlarında falan diolarki bak sabret bunların miri muhammet mustafa biri mehmet peygamberimizin adları aynı peygamberimiz gibi yaşıcaklar diolardı çok etkilenmiştim bu rüyamdan bide hz fatmayı gördüm soruorum cocugum olcakmı die kocamda bişe varmı die o zaman baktırmamıştık eşime oda dio korkma kocanda hiç bişe yok sende sabret dio bilmiyorum rabbim büyük hergün dua ediyorum sabretmekten başka yapcak bişe kalmadı:KK43:

Rabbım verecegı sey ıcın kuluna dua ıstegı verırmıs bunun yanındada sabır sınavı tabıkı. Rabbım verıcıdır bız ısteyıcı. Sabır ıle hayırlı evlatlarımıza kavusacagz ınsallah esimin dedgi gbi hem dil ile hem fiil olarak dua ediyoruz Rabbim bizim icin en uygun zamanda verecek gec olck ama temiz olcak diyor:)

valla cnm aynen öle karışığım :) nie böle oldu anlamadım geçen ayda az oldum 3 gün sürdü 6 gün sürer benimde ama bu ay hem kasıklarım ağrıo hem göğüslerim kist falan mı oldu diorum ama çatladı hemde erken oldum adet kist olsa gecikirdi:44::44:cumartesi gidebilirsem gitcem doktora ordanda ankaraya geçicem toplantım var pazar geri döncem :KK43:(
bu soğukta ordan oraya ne iş yapıosun canım sen??Şehir dışına falan gidiyorsun sanırım allah yardım etsin bu soğukta..Benimde deidğim gibi öle olmuştu sonrasında ilaçsız biliosun hamile kaldım dengeyi bozuyor bu ilaçlar valla

bu inciri kuru kuru çok yedim hatta hamile kaldığım ay bilemdiğim için ilaçda içmediğim için bol bol yemiştim büyüsün die garibim çocuuum incirden fenalık geçirmiştir karnımda :))

O çörek otu balı yiyenlerede süpersiniz diyorum ben incir suyunu (kürü) alrji yaptı yapmasada içememiştim çok zorlanmıştım

cnm incir kürü kaynamış suya atıosun 10-15 tane inciri parçalayıp 8-10 dk kaynatıosun içiosun suyunu.ama ben dahil burdaki arkadaşların çoğu çalıştığı için onu pek yapamıoruz.kuru inciri yiyoruz günde 3-4 tane.

anladım canım çok sağol bende çalışıyorum dediğin gibi günde 4 -5 tane yemeğe çalışıyorum.
suda kaynatma yöntemini bilmiyordum.kaynatma yöntemi günde 1 defa ise yapılabilinir akşamları ama eğer daha fazla ise
dediğin gibi çalıştığımız için yapamayız tatlım.

bende bu bal tarcın çörek otunu bilmiyorum onu nasıl yapıp yiyosunuz?

bu yöntemi bende bilmiyorum onu da diğer uygulayan arkadaşlardan öğrenelim artık cevaplarlar inş. ,
bebek için herşeyi deniyoruz Rabbim yardımcımız olur inş. hepimizin bizleri boş çevirmez...

Rabbım verecegı sey ıcın kuluna dua ıstegı verırmıs bunun yanındada sabır sınavı tabıkı. Rabbım verıcıdır bız ısteyıcı. Sabır ıle hayırlı evlatlarımıza kavusacagz ınsallah esimin dedgi gbi hem dil ile hem fiil olarak dua ediyoruz Rabbim bizim icin en uygun zamanda verecek gec olck ama temiz olcak diyor:)
rabbim benim dularımı kabul etti en kısa zamanda sizlerinde duasını kabul etsin inş. canım

O çörek otu balı yiyenlerede süpersiniz diyorum ben incir suyunu (kürü) alrji yaptı yapmasada içememiştim çok zorlanmıştım

canım ne kadarlık hamilesin bilmiyorum ama Allah inş. hayırlısıyla bebişine kavuşturur seni,
sen çörek otlu balın nasıl yapıldığını biliyormusun peki tatlım.

anladım canım çok sağol bende çalışıyorum dediğin gibi günde 4 -5 tane yemeğe çalışıyorum.
suda kaynatma yöntemini bilmiyordum.kaynatma yöntemi günde 1 defa ise yapılabilinir akşamları ama eğer daha fazla ise
dediğin gibi çalıştığımız için yapamayız tatlım.

bu yöntemi bende bilmiyorum onu da diğer uygulayan arkadaşlardan öğrenelim artık cevaplarlar inş. ,
bebek için herşeyi deniyoruz Rabbim yardımcımız olur inş. hepimizin bizleri boş çevirmez...

12 silme tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu (30 gr.)
10 çay kaşığı toz tarçın
10 yemek kaşığı saf bal

Bu karışımdan her gün 1 yemek kaşığı adetin 2. günü başlanıp 12. güne kadar sabah akşam yenir. Bu karışım yumurtaları büyütüp hormonları düzenler. Dolayısıyla hamile kalma ihtimalini yükseltir.

Kaynak: Hamilelikte Çörek Otu • Çörek Otu

ben 1 tatlı kaşığı bala yarım tatlı kaşığı tarçın ve çörek otu yarım kaşık yine iyice karıştırıp macun kıvamına gelir sabah aç karnına. ben çok düzenli yapamadım ama gelecek ay başlayacam

12 silme tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu (30 gr.)
10 çay kaşığı toz tarçın
10 yemek kaşığı saf bal

Bu karışımdan her gün 1 yemek kaşığı adetin 2. günü başlanıp 12. güne kadar sabah akşam yenir. Bu karışım yumurtaları büyütüp hormonları düzenler. Dolayısıyla hamile kalma ihtimalini yükseltir.

Kaynak: Hamilelikte Çörek Otu • Çörek Otu

ben 1 tatlı kaşığı bala yarım tatlı kaşığı tarçın ve çörek otu yarım kaşık yine iyice karıştırıp macun kıvamına gelir sabah aç karnına. ben çok düzenli yapamadım ama gelecek ay başlayacam

canım çok teşekkür ederim tarifi verdiğin için,
benim adetim yeni bitti daha önce öğrenseydim uygulardım, neyse kısmet bir daha ki ay uyguluyacağım inş.
gelecek ay ikimizde de inşallah güzel sonuçlar verir bu bal çörek otu karışımı

canım çok teşekkür ederim tarifi verdiğin için,
benim adetim yeni bitti daha önce öğrenseydim uygulardım, neyse kısmet bir daha ki ay uyguluyacağım inş.
gelecek ay ikimizde de inşallah güzel sonuçlar verir bu bal çörek otu karışımı

amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn inşallah herkes bu mutluluğu yaşar rabbim büyük

kızlar 5 gün önce çatlatma iğnesi olmuştum ya bügüne kadar ağrı çok oluyordu ama bugün hiç ağrım yok sizce yumurtlama bitmiş midir ya beklemek çok zor sabır allahım

kızlar 5 gün önce çatlatma iğnesi olmuştum ya bügüne kadar ağrı çok oluyordu ama bugün hiç ağrım yok sizce yumurtlama bitmiş midir ya beklemek çok zor sabır allahım

bende 2 gun once catlatma ıgnesı oldum karın dan dün bırseyım yokru da bugun karnımın alt tarafı agrıyor oyle bır agrımıydı senınkıde??

birde doktor ilişki için ne dedi...bana aksam 9 da ıgne oluyorsa ertesı guın aksam 9 da ve onutakıp eden sabah 9 da demıstı...

X