Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

teşekkür ederim cevabın için..daha önce okuduğum arkadaşlar vardı..19mm 20mm de yaptıranlar..doktorum 12. günde yaptırdı yaklaşık 17mm olur dedi..o an soramadım aklıma şimdi gelen soruları..peki bişey daha sorayım canım..12.gün yaptırdımya 36 saat sonra çatlayacak dedi peki o zamana kadar büyümeye devam ediyormu..devam ediyorsa 18,5 veya 19mm olmuş olacak...

yok canım iğneden sonra zaten çatlıyo daha büyümez ondan sonrakı aşama yumurtanın döllenmesi sonrada o yumurtanın tüplerde yolculuğa çıkıp 6,7,10 arasında değişir ve artık rahım duvarına tutunur eğer tüplerde bi sıkıntımız yoksakı inşallah öyledir hakkımızda hayırlısı olsun

slm hepınıze daha oncelerden de yazmıstım sıze bir sorum olacak...

bugun klomenımın son gunu dun doktora gıttım ultrasonla vaktı cokkastım bakarken ve sol kasıgımda acayıp agrı oldu bugunde aynı sekılde sol belımde tutuklu gıbı agrı oluyo kasıgıma kadar vuruyor agrısı sızdede oldumu acaba klomenın yan etkısı olabılırmı...

canım işte buzor soru çünkü bu ilaç dönemınde insanın vucudu alt üst oluyo ben kıvrandığımı kasılıp kaldığımı biliyorum yanı ağrıları ne olumsuzluk nede olumlu olarak düşünme halden hale giriyoz sonuçta hormon yükleniyo inşallah ıyı haberlerini alırız:KK34:

sevdeeee ya hamileysenn kuzum bence hemen test yap bak şunu unutma varsa zaten çıkar kesin çünkü sen erken yumurtluyosun geç döllenme olmuş olamaz yoksa da yoktur en azından daha fazla ümitlenmemiş olursun canım.klomen gecikme yapabilir evet ama 6 ay aradan sonra belki de bomba etkisi yaptı ve hamile kaldın.beni haberdar et.özelden msj at bazen geçmiş çok birikiyor okuyamıyorum hepsini arada kaynamasın senin mesajın. öpüyorum hayırlı haber inşallah..

ecelf sıkıntı yapma canım kendine . sürekli kullanmayacagın için problem olmaz . bendede kşst çok oluyordu pco malum . ya dogum kontrol hapı yada cyclo sanırım hapın bitmesine az kaldı hadi bakalım önümüzdeki ay inşallah herşey yolunda gider güzel haberlerini okurum . sevdeyi arıyor gözüm merak ediyorum bende inşallah hamiştir .bende bu gün dr. gittim nihayet ilaçla regli oldum bu gün 3. günüydü muayene etti ketum bi dr. hiç birşey söylemedi fhs,e2 ,tsh hemogram bissürü test istedi çıkınca konuşuruz dedi bu günde cumartesi pazartesi arayacaklar herhalde . ah ah bende menapozla ugraşıyorum işte yinede buradan kopamıyorum . çok öptüm canım kendine iyi bak.

CANIM...ERCELFİM..SEVOCUMM..
beni merak etdiğiniz için saolun canım ya...yok be gülüm..ne hamilesi..hamile olsam burdan bağırmazmıyım..söylemezmiyim...2 gün geçikti diye bile cok heyecanlanmıştım..ama 2 gün sonra başladı malesef...Allahtan klomenin geçiktirdiğini biliyordum da tamamen kaptırmadım kendimi...malum ne kadar yukarı cıkarsan aşağı düşmesi bi o kadar sert oluyor..ama gel görki yinede cok kötü idim son 4 gündür..toparlanamadım..bi ara actım baktım yoktunuz o yüzden bişe de yazmadım...cok üzüldüm yine ya...ne olacak bizim bu halimiz bilmem...yok Allah yok...ilaç da alsan yumurtayıda takip etsen günü günü ne calışma da yapsan olmuyor...vermeyince Allah sen istediğin kadar uğraş...istediğin kadar sebepleri yerine getir..takdiri ilahi...olmuyor işte..
siz nasılsınız...sevocum tahliller nasıl cıktı ..umarım iyidir tatlım..bi duysam şurdan güzel haberlerinizi ...ercelf cim insallah kist tamamen yok olursa aşılama var sırada değil mi??değiştirmedin kararını...ha???

yok canım iğneden sonra zaten çatlıyo daha büyümez ondan sonrakı aşama yumurtanın döllenmesi sonrada o yumurtanın tüplerde yolculuğa çıkıp 6,7,10 arasında değişir ve artık rahım duvarına tutunur eğer tüplerde bi sıkıntımız yoksakı inşallah öyledir hakkımızda hayırlısı olsun

inşallah yoktur:)daha önceden bi hamilelik yaşadım..tabii belli olmaz sonradanda tıkanıklık olabilir..teşekkürler canım..

aşkolsun biz buyuzden burda toplanıyoz birbirimize destek olalım diye canikom nedemek memnununıyetle okudum benımde eltım hamıle çok zor gerçekten aynı çatı altında olduğun kişilerle daha zor mevlam bızı denıyo tabıkı bızımde olucak dediğin gibi zaten doktr ıkıncı denemeden sonra çekicez olmassa dedi yılma canım neden yılıyosunkı hepimiz biliyoruzkı aşılama tüp bebek hepsi bizim için onları denerız o çoğu kişide tutuyo çaresız dert vermesin mevlam umudunu yıtırme çalışmalara devam ben daha ilaç aşamasındayım ılk ay kesın olcak sandım döllendi enazından şimdi sadece ümit var olucak diye bişe yok bılıyorum kafam rahat bak bende uzattım :KK34::KK1:

su an ıtıbarıyle adette oldum cemrecım canlı canlı sana soleyım ılk kafayı yedı ıyce benım hıpotalamus erken oldum bu ayda bugun ılaca baslıorum bırazdan ıgneyı yapcam bakalım sıfa olur ıns :)senın kı ne asamada bu ay bıse kullanıomusun

su an ıtıbarıyle adette oldum cemrecım canlı canlı sana soleyım ılk kafayı yedı ıyce benım hıpotalamus erken oldum bu ayda bugun ılaca baslıorum bırazdan ıgneyı yapcam bakalım sıfa olur ıns :)senın kı ne asamada bu ay bıse kullanıomusun

inşallaaaah takma şekerim bak ben napım araya bayram girdi yoksa fılmı bu ay çekıcektık ben buayda aynı serophene olmassa tüpler alınıcak ele beklemekteyım bayada beklıycem adetlerim 18 ve yirmiden daha ilaçtan öncekı ay 24 çıktı hala 24 baya beklıycem yanı napalım arkadaşım doktor anladı sıkıldığımı ılk önce sabır sonra devamlılık sonrada ınanç dedı öyle yapıyoz napalım:KK14:

mrb arkadaslar uzun bı zamandır beklemede oldugum ıcın yazmıyordum hsg de sol tupum tıkalı cıktı hsg sonrası kontrole gıttım dr bu ay ıgneye gecıoruz dedı gonal f yazdı aranızda kullanan varmı artık umıdımı kestımgıbı bu ılacta ıse yaramıcak gıbı gelıo cokda pahalı bı ılacmıs ayrıca raporsuz 1200tl falanmıs ama benımkı raporlu 450ye falan alırsınız dedı dr parasınıda gectım allahım sen yardımcı ol bana ve benım gıbılere

canım geçmiş olsun öncelikle eğer tüpün tıkalı ise laparoskopi olmalısın tıkalı olan tüpü ilaçlı su ile temizleyerek açıyorlar benim bir arkadaşım da oldu hemde sadece iki minicik delik açıp öyle giriyomuşlar içeriye tüpünü açtılar şimdi 6 aylık hamiş:)
tüpün açılmadan tedaviye geçme önce bu sorunu hallet her tedavide önüne çıkar sağlıklı yumurtan tüpünün tıkalı olduğu tarafta gelişirse aşılama bile olsan o yumurta tüpten geçemediği için ve spemler boşa kürek çekmiş olursun.anlamıyorum ben bu doktorları sorun belli neden tüpü açacağına aşılamaya geçiyor üstelik maliyetli bişey ona onca para harcayacağına git önce laparoskopi ol.arkadaşım 600 tl ye olmuş.

beni merak etdiğiniz için saolun canım ya...yok be gülüm..ne hamilesi..hamile olsam burdan bağırmazmıyım..söylemezmiyim...2 gün geçikti diye bile cok heyecanlanmıştım..ama 2 gün sonra başladı malesef...Allahtan klomenin geçiktirdiğini biliyordum da tamamen kaptırmadım kendimi...malum ne kadar yukarı cıkarsan aşağı düşmesi bi o kadar sert oluyor..ama gel görki yinede cok kötü idim son 4 gündür..toparlanamadım..bi ara actım baktım yoktunuz o yüzden bişe de yazmadım...cok üzüldüm yine ya...ne olacak bizim bu halimiz bilmem...yok Allah yok...ilaç da alsan yumurtayıda takip etsen günü günü ne calışma da yapsan olmuyor...vermeyince Allah sen istediğin kadar uğraş...istediğin kadar sebepleri yerine getir..takdiri ilahi...olmuyor işte..
siz nasılsınız...sevocum tahliller nasıl cıktı ..umarım iyidir tatlım..bi duysam şurdan güzel haberlerinizi ...ercelf cim insallah kist tamamen yok olursa aşılama var sırada değil mi??değiştirmedin kararını...ha???

sevdecimm gülüm sesin kesilince anladım zaten bu adet oldu toparlanmaya çalışıyo dedim olsun sağlık olsun ben kararımı değiştirmedim aşılama düşünüyoruz önümüzdeki ay bakalım herşey yolunda giderse baksana eğer gonal f verirse o da çok pahalıymış 1200 tl yi nasıl veririz bir de sadece iğne o kadar aşılama için de hastane 370 tl alıyor :KK43: geçen ay menogon kullandım bu ay da menogon+femara ile başlarız dedi ama bakalım hayırlısı para biriktiriyorum inan kendimizi ona hazırlıyoruz inşallah yeni yıla hamile olarak gireriz ne büyük umut 1000 tl yi bulur heralde inşallah olumlu sonuçlanır yoksa bikaç ay kendimize gelemeyiz valla:) ama ben çok rahatım mutlu ve huzurluyum artık çevre de anladı soran olmuyor çok fazla banane napiyım anlarlarsa anlasınlar zaten düşük yaptığımı biliyolar dinleniyorum falan da diyorum.yani aşılama olsam bile artık heyecanımı dizginleyebiliyorum sanırım Allahıma sığınıyorum doğru zamanda olacaktır.sana da ben diyorum ki aşılamaya geç gülüm bırak artık klomen i eşinle gidin sperm testi yaptırın bir güzel takip sonra da aşılama hem ilişki stresine de girmemiş olur. yeni ay yeni umutlar sen bunu düşün ama bu ay 3. günün geçti bence dinlen..öpüyorum seni çok..

inşallaaaah takma şekerim bak ben napım araya bayram girdi yoksa fılmı bu ay çekıcektık ben buayda aynı serophene olmassa tüpler alınıcak ele beklemekteyım bayada beklıycem adetlerim 18 ve yirmiden daha ilaçtan öncekı ay 24 çıktı hala 24 baya beklıycem yanı napalım arkadaşım doktor anladı sıkıldığımı ılk önce sabır sonra devamlılık sonrada ınanç dedı öyle yapıyoz napalım:KK14:

evet canım ol yapmaya calısıoz benım drda fılm sonucu ıyı gelırse 2 3 ay kendı halıne bırakacaktı amma velakın cıkmadı ve tedavı deıstı ıns senın fılm ıyı cıkar fılmden hıc korkma kolay bı ıslem abartıldıgı gıbı deıl

Bende anlam veremedım acıkcası gıttıgım dr bızım buralarda cok bılındık bı dr herkes ınfertılıteyle ılgılı ona gıdıo ama neden tupu acıp ıhtımalı ıkıye katlamak varken tek tuple bu pahalı ılacları denıoruzz hem ssk 2 kere karsılıomus sanırım bu ılacı hem bu ay asılama yapmıcak normal yoldan denıcek ne yapmaya calısıo anlayamıorumkı bende sağlıkcıyım ama anlamıyorum senın tedevın hangı asamada su an

canım benim sıkılma vardır bi zamanı elbet.ecelf in dedigi gibi aşılamayı düşünsen inan neler okudum internette klomenin fazlasıda zararlı . yakında bir yer yokmu dr. degiştirsen yöntemi degiştirsen tebdili mekanda ferah vardır derler . bana gelince bekledigim gibi sonuçlar kötü artık dıvına ile regli olacagım bu ay agnucastona da başladım hayıt tohumunun hapı vitamin falan tam menapoz recetesi yani ben sayfayı mecburen kapattım . şükredinki yumoşlarınız oluyor regl olabiliyorsunuz onlar oldukça her zaman umut var bu ay herhalde dinleneceksin haptan sonra zaten ara vermek gerekiyormuş. çanım moral çok önemli sakın yılma yıkılma dedigim gibi kanayan rahimden umut kesilmez çok öptüm . inşallah ecelfle senden yılbaşı hediyesi güzel haberler alırım .

canım işte buzor soru çünkü bu ilaç dönemınde insanın vucudu alt üst oluyo ben kıvrandığımı kasılıp kaldığımı biliyorum yanı ağrıları ne olumsuzluk nede olumlu olarak düşünme halden hale giriyoz sonuçta hormon yükleniyo inşallah ıyı haberlerini alırız:KK34:

tesekkur ederım cnm allahım inşallah isteyen herkeze tez vakıtte nasıp eder...

herkesleree günaydın kızlaaaarr..Kimsecikler yok sabah sabah:KK50:

Size kötü bir haberim var..İşten ayrılmayı düşünüyorum olmuyor sorunlar var ne yazıkki ve çalışmak istemiyorum şuanki firmamda başka işler araştıracağım artık..İşten çıktığım zaman giremeyeceğimde buraya çünkü evimde ne pc nede internet yok..Ancak merak etmeyin önemli bişeyler olduğunda kaçak göçek bir yerlerden girer yazarım size kızlaaar..Hayırlısı olsun herşeyin artık hepimiz için rabbim bir an önce güldürsün yüzümüzü inş.

dün gittim doktora herşeyi anlattım. "biz bu süreci kaldıramıyoruz eşimle aram açılıyo bu yüzden ya tedaviyi sonlandırıcaz yada diğer aşama neyse ona geçelim" dedim. "tamam rahim filmi ve sorun çıkarsa ardından laparoskopi ve de aşılamayı deneriz" dedi. 3 ay oldu klomen tedavisine başlayalı ancak ilişki takvimine uyamıyor eşim, strese giriyormuş ve olmuyor ilişki. eşim "çok sıkıldım artık, parası neyse verelim ne yapılacaksa yapılsın gelecek ay benden birşey bekleme, zaten sorun sende" dedi. :KK43: artık bütün sorumluluğu üzerime aldım. bütün işlemler bana yapılacak sadece sperm örneği versin yeter o . daha fazla üzülmek istemiyorum :KK43:((

dün gittim doktora herşeyi anlattım. "biz bu süreci kaldıramıyoruz eşimle aram açılıyo bu yüzden ya tedaviyi sonlandırıcaz yada diğer aşama neyse ona geçelim" dedim. "tamam rahim filmi ve sorun çıkarsa ardından laparoskopi ve de aşılamayı deneriz" dedi. 3 ay oldu klomen tedavisine başlayalı ancak ilişki takvimine uyamıyor eşim, strese giriyormuş ve olmuyor ilişki. eşim "çok sıkıldım artık, parası neyse verelim ne yapılacaksa yapılsın gelecek ay benden birşey bekleme, zaten sorun sende" dedi. :KK43: artık bütün sorumluluğu üzerime aldım. bütün işlemler bana yapılacak sadece sperm örneği versin yeter o . daha fazla üzülmek istemiyorum :KK43:((
günaydın canım hoşgeldin..Üzüldüm canım çok zor dönemlerden geçiyoruz hepimiz ve hiçbirimizin elinden dua etmekten başka bişey gelmiyor..Eşinde demekki dayanamayıp sana patlamış kızma ona dediklerinede üzülme oda stresli öyle demek istememiştir onunda psikolojisi bozuldu haliyle inş. en kısa zamanda sonuç alırsınızda bu durumda düzelir canım ama onlarıda anlamalıyız tmm dr. dr. gezen biz oluyoruz git gel hüsran yaşayanda biziz ama onlarında illaki kafalarında takıldıkları şeler olur bunalırlar erkekler biz kadınlar gibi sabırlı değiller işte üzülme herşey olacağına varır canım..

Son düzenleme:

Canımm benim hepimiz bu aşamalardan geçtik sabır lazım inşallah rahim filminden sonra hemen hamile kalırsın acil şifalar diliyorum..

ahhh canım benim üzülme....
stres yaptıkça olmuyo işte...
eşinin biraz daha anlayışlı davranması lazım bu konuda ama o da sıkılmış belli..
allah yardım etsin..
inşallah en kısa zamanda kavuşursun bebeğine...

X