Klomen kullanıp hamile kalanlar ya da kullanmaya devam edenler

tatlım neden 2 ci günü başladın ki klomene :uhm:
inşallah hamilesindir tatlım sakın stres yapma sen rahat ol elinden geleni yaptın takdiri rabbime bırak tatlım sonuç ne olursa olsun umudunu kaybetme Şeniz
canım benimde eşiminde hiç bi sorunu yoktu ama genede olmadı 14 aydır dktra gittim klomen vardi geldi çok şükür meleğim .tatlım ben bu ay belirtilere hiç takılmadım sadece göğüslerimin ucu çok ağırıyo du vücudumda hiç bi değişiklik olmadı sadece özel :kedi:ilişkide bazı değişiklikler oldu ama genede düşünmedim aderim 4 gün geçtikten sonra test yaptım çıktı çok şükür ama adet günümden itibaren yemeklerden tiksinmeye başladım bulantım da oldu bundan da şüpelendim tatlım inşallah rabbim emeklerini boş çevirmez :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

tatlım tüm isteyenlere dua ediyorum bende 14 ay bekledim o yüzden sizi çok ii anlıyorum cnm inşallah aşılamaya gerek kalmadan hamile kalırsın tatlım bu ay rabbim tüm isteyenlere kısmet eder inşallah .

bu arada kızlar gününüz yaklaşınca adet sancınız olursa korkmayın benimde hala adet sancısı gibi sancım var kısa sürüyo ama sık sık oluyo sancı :çok üzgünüm:

bende bu ay klomen kullndım 3 kutu hemde toplam 30 tane.doktorum sana en yüksek dozdan veriyorum dedi.prolaktinim yüksek çıktı ona da ilaç verdi.o da biraz .engel olabilir dedi. yumrtalıklarımda problem yokmuş.bu ay 4 tane yumurtam olmuş.2 si 19 mm diğer 2 si 18 mm olmuş. çatlatma iğnesi vurdu. şimdi bekliyorum . İNŞALLAH bebeğim olur :Saruboceq: .sizce bebeğim olma ihtimali nedir ? benim gibi yüksek doz kullanan var mı ?

Arkadaşlar,30 yaşındayım ve Doktor polikistik over sendrom teşhisi koydu.Adetimin 1,5uncu gününde hormon testi yaptı.sonuçlar; TSH:1.57(birimi uIU/mL),LH:8.73(uIU/mL),FSH:5.33(uIU/mL),E2:33(pg/ml),Prolaktin:11.19(ng/mL) çıktı.Bu neğerler nasıl sizce?
Hamile kalabilmek için,ıki ayrı doktora gittim.Biri hiç bir tedavi vermedi,doğal akışına bırak,strese girme dedi.Diğer doktor hamile kalabilmem için Klomen tedavisi önerd.Hatta bugün ilaç kullanmaya başlamam gerekiyordu ama internette bu ilacın yan etkilerini okuyunca kararsız kaldım kullanamadım

Birde Dr.saraçoğlu soğan suyu kürünü ısrarla tavsiye etmiş,onu denemeye başladım.ınşallah faydası olur.
Benim durumda olupta hamile kalmış arkadaşlar nolur tavsiyelerinizi paylaşın.

Hamile kalabilmek için,İki ayrı doktora gittim.Biri hiç bir tedavi vermedi,doğal akışına bırak,strese girme dedi.Diğer doktor hamile kalabilmem için Klomen tedavisi önerd.Hatta bugün ilaç kullanmaya başlamam gerekiyordu ama internette bu ilacın yan etkilerini okuyunca kararsız kaldım kullanamadı:

Bende bu ay kullanacağım. daha ilacı almadım almaktan vazmıgeçsemki?

arkadaslar sız bu kolmenı neye gore kullanıyosunz ?????????1,5 ay once doktora gıttım kan ve ıdrar testı yapıldı bısı yok dedı ultrasonla ustten ve alttan bakıldı bısı yok dedi hormon testı yapmadı kan ve ıdrarda farklı bısıler cıksaydı hormon testi yapardı dıolar ozellıkle guatr ve sekerımı sordum hıcbısı yok dedı

merhaba arkadaşlar bende klomen ve ovitrelle kullandım bugün 9.günüm ve bekliyorum.eğerki doktorunuz önerdiyse kullanın arkadaşlar klomen kullanıp hamile kalan bir çok kişivar.ben ilk kez denedim inşallah olursa rabbim nasip ederse bu hasret son bulur eğer bu ay da nasip olmaz ise bir daha klomen kullanmayacağım direk aşılamaya geçeceğim.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun ve bu yolda bizlere sabır versin.

canım klomeni doktor yumurtaları büyütüp olgunlaştırması içn veriyor.Bence hormon testin yapılmalıydı diye düşünüyorum.evliliğin 1 yılı geçmediyse doktorun o yüzden bakmamış da olabilr bazı doktorlar 1 yılı geçmeden bakmıyorlar çünkü.

Adetimin 5.gününden itibaren serophene kullandım ben de.Dün 11.günümdü, doktora gittiğimde 15mm civarında,3 tane sağda 4 tane de solda yumurta gördü.Yarın da çatlatma iğnesi yapılacak. Bakalım neler olcak? Daha önce serophene de, çatlatma iğnesi de denemedim.Umarım sonnuçlar bizi mutlu eder.
Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirm kızlar

serophene klomenin muadili sanırım ben klomen kullandım çatlatma iğnesi olarakda ovitrelle kullandım.benimde bugün 9.günüm dediğin gibi inşallah sonuçlar mutlu eder bizi.iğneden sonra kasıklarında ağrılar olacak ve bir kaç gün devam edecek ağrıların olması iyiye işaretmiş yumurtalar çatlıyormuş.ben sağda 1 tane yumurtayla şansımı denedim senin şansın daha yüksek inşallah güzel ve hayırlı haberler verirsin .:Saruboceq:

Cevabın için teşekkürler Emel.
Doktor da öyle söyledi,şansımız yüksek dedi.Çoğul gebelik bile olabilir diye uyardı önceden, çünkü minyon biriyim. Zor taşırsın vs dedi.
Önce bi hamile kalayım da, gerisini sonra düşünürüz dedim ben de.ılk denemem olduğu için merak ediyorum.Allahım hiçkimseye aratmasın,çabucak gelsin bebişlerimiz

Amin canım inşallah .beklemek sabretmek çok zorrrrrrr Allah bizlere sabır versin

Sizin kaçıncı denemeniz Emel? Şimiye kadar kaç tane çatlatma iğnesi yaptırdın?

Neden birkaç kere daha denemiyorsun canım? yoksa doktorun mu böyle önerdi?
Güzel sonuçlarını okurum umarım senin de.

Neden birkaç kere daha denemiyorsun canım? yoksa doktorun mu böyle önerdi?
Güzel sonuçlarını okurum umarım senin de.

benim tek tüpüm açık diğeri kapalı o yüzden sadece şans vermek için deniyoruz bu aşamaları inşallah tüp bebeğe gerek kalmadan gelir meleğimde uğraştırmaz beni:Saruboceq:

Umarım fazla uzatmadan doğal yolla hamile kalırsın. Kafama takmadan edemiyorum ben,oysa doktorum öyle çok moral verdi ki...Çevremde de hamile kalmayı yıllardır bekleyen tanıdıklarım var. böyle olunca içten içe korkuyorum,ya ben de kalamazsam...vs diye?

canım ben koca bir eşegim kusura bakma cevabını anca okudum :kedi:
benim 2. gun başlamış olmam tamamiyle doktorumun tavsiyesi uzerine oldu..
hakkımızda hayırlısı olsun tatlım.. sıcak mesajın icin cok tesekkur ederim Rabbim bebegini kucagina almayi nasip etsin:Saruboceq:
benim yarın beklenmeyen adet gunum.. dun test yaptım negatif cıktı.. bizim de bu ay 1. yılımız doldu her zaman test yapmam bu ay yapasım geldim e zaten o da negatif cıktı Bugun cok bariz sarı renkte bir akıntım geldi.. yarın buyuk ihtimalle regl olacagim..ama olsun ne yapalım Allah'ım "Ol" diyecek bir gun eminim..:Saruboceq::Saruboceq:

aaa tatlım lütfen olur görmemiş olabilirsin ama sonuçta cevap verdin önemli olan düşünmen tatlımŞenizŞeniz
hmm neden acaba ki sana adetin ikinci günü başlattı genel de 4 yaa 5 ci gün kullanılıyoo elbet dktrun da vardır bi bildiği ama ben bi yerde şunu duymuştum vücut o ay ki büyüteceği yumurtayı adetin 3 cü günü seçermiş belkide bu yüzden dktrun 2 ci günü başlattı sana herneyse elbet bi bildiği vardır dktrunun :sm_confused:
canım geç döllenme olduysa idrarda geç çıkabilir takılma sen idrar testine inşallah hamilesindir canım senden ve bekleyen tüm arkadaşlardan güzel haberi alırız :Saruboceq:
hakkımızda hayırlısı canım beklemekten başka çaremiz yok ama arkadaşlar adet belirtisi ile gebelik belirtisi hemen hemen aynı o yüzden belirtilere takılıp üzülmeyin hamile olduğum halde 1 hafta adet sancısını çektim hatta hamileliğimi öğrenene kadar sürekli oo sancılar olduğu zaman tamam adet oldum diyodum o yüzden belirtilere takılıp stres yapmayın arkadaşlar inşallah rabbim emeklerinizin karşılığını verir güzel haberi alırız sizlerden :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…