Klomen kullananlar birbirimize destek olalım :)

Kızlar hamileyim kan sonucum 790 çıktı doktora soramadım sizcee kaç haftalık iki defa klomen kullandım olmadı bıraktım ilacı hapı iki ay stresden uzak durdum kendiliğinden oldu ALlah isteyen herkese nasip etsin çok zor

Superrrr bi haber canim. Tebrik ederim. Rabbim hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin inşaallah :)))

Kizlar adet olmadm 2gundur. 5gn once betam 0.09du bugn 0.5 olms. Grc yymrtladm dunde braz pembe kanamam oldu btti. Acaba yerlesmemi?? Yrdm edn cnm cok skkn

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bilemiyorum ki canim yaaa. 2 gün sonra testi tekrarla istersen. Adetin geçti mi? Tedavi görüyor muydun?

bak simdi yeni bir yazi okudum sana ve herkese gonderiyorum ... cok iyi oku ve uygulamaya calis tamam mi !!!!

Oncelikle Rahminizin Yapisini Anlamalisiniz!!!!! Kadin rahmi en tepkili organdir. Kapali kutu oldugundan doga kendini temiz tutmasi ve saglikli kalmasi icin bu tepki kuvvetini de eklemistir.

Adet kanamalari da temiz kalabilmesi icin programlardan en onemlisidir. Normalde her 24 gunde bir duvarlarina kadar sokulur yikanir, kanla disari atilir, yeniden duvar zarlari orulur, icine dusecek yeni yumurtaya ortam acilir.

Spermlere karsi da bildiginiz gibi bazilari cok asiri tepki gosterecek sekilde uyarilir. Normal hormon sivilari spermi dahi etkisiz hale getirecek kadar disaridan gelebileceklere karsi tepkilidir.

Bir anlamda dusunursek okyanus gibidir. Dalgalar kiyilara carpar, calkalar atar disari. Bebek isteginizi fikri sabit haline getirmeniz demek bedensel tepkilerinizi de arttirmak demektir. Yani bebek istegiyle yanip tutusurken kendi bedeninizi de rahminizi calkantisi artar hale getireceginizden kendi emelinize kendiniz balta vurmus olursunuz.

Bu nedenledir ki "tam aklimdan cikartmisken hamile kaliverdim" diye sasarsiniz. Oysa aklinizdan cikartmakla yolu acmissinizdir.

Kapatin gozlerinizi ve su manzarayi canlandirin gozlerinizde...

Kucuk bir sandalda yolcunuz kiyiya varmak icin okyanusu asmaya calisiyor. Okyanus sizsiniz, yolcu sizin beklediginiz olsa da okyanuslugunuzu kontrol edebilmeniz sarttir.

Sakinlestirmelisiniz dalgalari ki sandal kiyiya erissin. Beyninize sinyalleri gondermeye baslayin. "Sakinlesmelisin, durulmali, tamamen haraketsizlesmeli"... Huzur icinde olabilmenizi, yani dalgalarinizi susturmayi becerebilmek icin tek bu dusuncede olmalisiniz. Yoksa bir tek dalga dahi kiyiya ulasmaya calisan sandali alir firlatir derin sulara, yolcu sandalindan duser yok olup gider bu derinlikte...

Yolcunun kiyiya cikmasini saglasaniz da kalabilmesi capa atabilmesi onemlidir... Buraya kadar hallettiniz, yolcu artik kiyida...

Peki sonrasi? Bunun icin de rahim duvarlarinin yapisini bilmelisiniz.

Dollenme oldu ise bile eger rahim kalinligi uygun derinlikte ve nemde degilse tutunamaz embriyo. Kisirlik tedavisinden gecenleriniz bilir ki bu uygun rahim haline gelinmesi beklenilir, degerler alinir, ultrasoundlar cekilir ve vakit tamam denilir, transfer yapilir.

Peki ya siz bunu nereden kesfedeceksiniz? Ne alet var ne edavat, ne olcecek bilgimiz... Yine siz konusacaksiniz bedeninizle... Yolcunuza capa atacak hale gelmesini saglayabilirsiniz rahmin. Olumlu dusunce ve sakinlikle, tum telas ve panikleri, cocuk isterim tutturmalarini bir tarafa birakarak. Duayla mi yaparsiniz, meditasyonla mi, yogayla mi, sarkiyla mi... Tamamen size kalmis, siz kendinizi yumusatacak ortamlari bilirsiniz. Kapayin dunyaya dusuncenizi ve kendinizde husu bulacak hale gelin. Beynin bedenle direkt iletisimi vardir. Tip da bunu ispatlamistir zaten. Enerjinizi yonlendirecek hedefi secebilir ve olanca olumlu sinyali gonderirseniz beden beyinle isbirligine gecer. Araci kendi ruhunuzdur, ancak bu arabuluculugu empati ile yapmasini ogretmelisiniz, zorlamalarla, fikri sabitlerle kalkisirsaniz tam tersini elde edersiniz.

Embriyo yani yolcunuz bir mercimekten daha kucuktur ve capasi kendindedir (kuyrugu). Ayni cimlendirilen bir mercimek gibi topraga girmesini ve ustunu ortmesini saglarsaniz koklenir ve yuzeye cikar. Cenin haline gelir ve bebek olmaya donusur.

Kendini rahminize saplamasi ve uzerini orterek bu evrimden gecmesini saglayabilmek icin yine huzurlu olmali beden. Kendinizle barisik olursaniz dalagalanan rahmi de durultabilir, sertlesecek rahim duvarini da davetkar hale getirebilirsiniz.

Bunlari yapabilmeniz icin iliski oncesi ve sonrasi en az dort-bes gun bu manzarayi gozunuzde, yureginizde, ruhunuzda huzurla tasiyabilmeniz gerekir. Oldu mu olacak mi endisesine kaptirdiginiz an dusuncenizdeki firtina her seyi berbat eder... Dusunce olarak herzaman benimleydi ama ya tip tarafi?!

Bu tarafini da doktorumun yardimiyla gozle gormem mumkun oldu. Her iki hamileligimi de saglayan kisirlik doktorum. Eslerin embriyo transferi odasinda bulunmalarini tesvik ediyorlardi ama ben her zaman oldugu gibi yalnizdim. Hos bu durum da yararima oldu, kafami dagitmadan kendimi verebildim doktorumun sozlerine.

Ultrasonunla rahmin icini gosteriyordu ve ekrana bakmami istedi. Kucuk hava kabarciklari yolladi rahime. Calkantinin coklugundan hava kabarciklari one gidecegine geri vurdu. "Bak Handan, iste bunu biz yapamayiz senin icin ancak sen yapabilirsin, durdurmalisin bedenini, tepkisiz hale getirmelisin" deyisini gozumle gormus, kulagimla duymus tum bilincimle anlamistim. Ikinci kez icime uzattiklari tupun ucunda uc embriyom vardi. Ekranda yuzlerini de gosterdiler transfer etmeden. Benimle kalmalarini istiyorsam yolcularin yolunu acmaliydim. Ve tum calkantilarimi durdurdum. Ultrasonunddan geri firlatilmadiklarini izleyebildim ancak bu kadarla kalir miydi.

"Garantisi yok Handan, bakarsin kiyiya yanasmis bile olsalar geri atilabilirler, 48 saat icinde tutunma imkanlari var ama ilk saatlerde tutunma sanslari daha kuvvetli, biz ve sen elimizden geleni yaptik, gerisi Allahindoganin (nasil dusunuyorsan...) taktiri" diyerek yolculadi beni.

Bu ilk hamileligimde, 10 gun icinde hamilelik testininden olumlu cevap geldi, 10 haftalik oldugunda klinikce verilen %2 olasiliga ragmen ucu de tutunmuslardi bana. Ama asil sinavlar hamilelikte basladi demek isterim. Eger basinda kendinize yenilirseniz hamilelikle bitmiyor asil sinavlar sonrasinda geliyor demek isterim.

3'Uzlerim 4 yasindaydilar klinige geri gittigimde. Nedenlerim cok fazla ama siralamaya kalkismayacagim, sadece verilmis sozum vardi demekle yetinecegim.

Geride 9 embriyom kalmisti ve cok zor bir evlilikte uc kucuk cocukla, yurtdisinda yalniz haldeyken ne cesaret/cilginlik diyebilirsiniz. Kendi sorumluluklarima kendim girisen biri oldugumdan bu yonune de gitmeyecegim. Ama bildigim metodu uygulamadigimda olanlari paylasmam sizin yarariniza olabilir diye anlatacagim.

Geri kalan 9 embriyodan ancak birini tasimayi kaldirabilecegimi biliyordum ama hepsine esit sans vermek de istiyordum. O yuzden hamilelik olusacaksa sonlarina dogru olussun, verdigim sozu kendim kirmis olmanin huzursuzluguyla yasamayayim istedigimden terkettim metodu.

Hamile kalmamam icin hic bir sebep yoktu. Doktorum ilk hamileligimdeki uygun ortamin, ikinci denemedeki ilerlemis yasimin ve rahmin sezaryen gecmis olmasina ragmen, oldukca saglikli buluyordu. 37 Yasimda verilen %2 olasilik bu degerlendirmelerle 42 yasimda % 60 haline gelmisti. Ama hamilelik olusmuyordu. Ancak 5 denemeden sonra doktorum beni tanimislikla acti agzini;

"Verdigin soze her turlu fedakarligi yaptighini biliyorum, ancak kendini dusunme sirasi, daha fazla yipranmani istemiyorum, isbirligi istiyorum" deyisiyle tekrar hamile kaldim. Geriye kalan iki embriyomu da huzurla tibbin eline teslim edebildim.

Ben yapabildiysem hepiniz yaparsiniz demek istiyorum. O yuzden acmak istedim konuyu. Fikri sabitlerden uzaklasin, "bebek sahibi!" olma, heves v.s. gibi bencil dusunceyi atin ve gercekten bir bebege neler verebileceginizi dusunmeye baslayin. Anneliginizden ote birsey veremeyeceginizi kabulenin. Kimsenin gumus kasik verme garantisi yok. Ama anneliginiz siz yasadikca sizin cebinizde, yureginizde, elinizde... Ben bunun bilinciyle tum engellerime ragmen ulasabildim bebeklerime ve verdigim sozleri cok sukur tutabiliyorum. Herseyimi kaybettigim zamanlarda bile bebeklerim benimleydi, anneligime sahip cikabilisligimle ... :KK16: :emir_bebek: :KK16:

Ablacigim ne güzel bir yaxiymis bu boyle. Paylatigin için kendi adima tesekkur ederim. Beni çok motive etti :))

Kizlar iyi aksamlar. Klomen sizde de ilk 2-3 gün bas agrisi yapiyor mu??? Benim çok basim agriyor.

canimmmm uzme kendini ... 19 mmlik tek yumurta ile bile hamis kalabilirsin yeterki denk gelsinnnn :KK34: ancak 18 mm den az yumosun zaten catlama ihtimali zayif 16 mm lige yeterli demesi sasirtti beni acikcasi ... ne dicem sana eger klomenle yumoslarinda buyume olmuyorsa -ki bazi kisilerin cevap vermiyor vucudu klomene o zaman onun birde ignesi var o daha da kuvvetli ondan yaptirmayi denesen konussan dr unla :26:

Ablacım paylaştığın yazı için çok sağol. Ben de o şekil yapmaya çalışacam, ama yine De üzülmemek elde değil. Hayırlısıyla dualarımız kabul olaydı ...

Envoyé de mon iPhone à l'aide de Kadınlar Kulübü

Kuzum yeni okudum ya başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki.. çok üzüldüm canım düşük yapmışsın. Sıkma sen canını kuzum.doktorun ne dedi ne yapacaksin
saol canım. çok kısa sürdü benim mutluluğum ama eldn ne gelr. doktor eylüle kadar ara vrdi. önümzdeki ay tahliller yapılckmş ndn tutunamadı dye. zaten bnde ara vrmek istyrm hem maddi hem manevi olarak çöktm. ben özele gdyorm masraflar fazla. hem ramazan geliyo sonra tatile gdcz moral depolayp muhteşem bi dönüş yapcm kuzum öyle umut edyorm ve kuzucuguma tekrar kavuşurm inşallah. sende aşılama yaptrdn hayrlı olur inş. güzel haberler verirsin umutla beklyrum.

Adetm bugn itibariyle birgn gecti kafamu karsttan hiv lekelenmem olmazken dn oldu.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

O zaman 2 gün daha bekle tekrar yaptir kan testi.belki geç döllenme olabilir canim. Hadi hayirlisi olsun. İnşaallah hayirli haberlerini aliriz :)))

tatlımmm ne yaptınn bi gelişme varmıı merask ettm seni??*

Gelisme yok canim yaa bugun adet oldum yarin tum tahlillerimi yaptiricam bakalim yine prolaktinmi yuksek esiminde spermiogramini aldirdim oda cok iyi cikti yarin belli olcak her sey insallah. Sen simdi heycanlisindir :KK66: insallah bebisin tutunur sana

Gelisme yok canim yaa bugun adet oldum yarin tum tahlillerimi yaptiricam bakalim yine prolaktinmi yuksek esiminde spermiogramini aldirdim oda cok iyi cikti yarin belli olcak her sey insallah. Sen simdi heycanlisindir :KK66: insallah bebisin tutunur sana

kuzum ben gttim doktora 3 tane yumoşum vardı ama 16-17 mm idi o yuzden 6 haziran gunu iğne yapılacak:) sende hiç canını sıkma daha tazecik evlisin ayrıcada herşeyi,n normal çıkması çok iyi bence.. i,nşallah bu ay ikimzde iyi haberler veririz tatlım:KK52::KK52::KK52::KK54:

kuzum ben gttim doktora 3 tane yumoşum vardı ama 16-17 mm idi o yuzden 6 haziran gunu iğne yapılacak:) sende hiç canını sıkma daha tazecik evlisin ayrıcada herşeyi,n normal çıkması çok iyi bence.. i,nşallah bu ay ikimzde iyi haberler veririz tatlım:KK52::KK52::KK52::KK54:

İnsallah canim yaa ama bu ay klomen kullanmicam dengim sasti valla adetim gunu hic sasmazdi simdi 34 gun 35 gun biraz toparliyim kendimi incir kuru yapiyim dogal yoldan bari :KK66:

saol canım. çok kısa sürdü benim mutluluğum ama eldn ne gelr. doktor eylüle kadar ara vrdi. önümzdeki ay tahliller yapılckmş ndn tutunamadı dye. zaten bnde ara vrmek istyrm hem maddi hem manevi olarak çöktm. ben özele gdyorm masraflar fazla. hem ramazan geliyo sonra tatile gdcz moral depolayp muhteşem bi dönüş yapcm kuzum öyle umut edyorm ve kuzucuguma tekrar kavuşurm inşallah. sende aşılama yaptrdn hayrlı olur inş. güzel haberler verirsin umutla beklyrum.

Bence de biraz dınlen canım. Bak en azından hamile kalabiliyorsun demek ki tekrar olursun sıkma canını. Bi bakarsın tatilde kendiliğinden olur

X