klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

Merhaba kızlar... çok uzun zaman oldu yazmayalı. buraya takıldıkça kafamda bebek fikri daha da aşılmaz hal alıyordu. uzak kalmak istedim. beni eski arkadaşlar tanırlar. hala da görüşüyoruz kendileriyle. 3,5 senedir bebek hasretiyle yanıyordu içim. sizlere umut olsun diye anlatmak istiyorum. ben 4 kez klomen 3 kez çatlatma iğnesi kullandım. sonuç hep olumsuz. belki adam akıllı bir tedavi de görmedim ama ayaklarım doktordan hep uzak kaçtı. gittikçe daha da kötü oluyordum hamileleri gördükçe.. ve çevre baskısı.. hepimiz bunu en derinden yasıyoruz. birbirimizi en iyi biz anlarız. polikistik over var ben de. çok düzenli olan adetlerim bebek düşünmeye başladıktan sonra iyice düzensiz olmuştu. artık 2 ayda bir adet olur olmuştum. her seyi denedim kendimce.. adaçayı incir bal çörekotu tarçın çeşitli abuk subuk sular... hiçbiri çare olmadı. Çare Allahtan çünkü... bunların her biri bahane... bu süreci nasıl anlatacağımı gerçekten bilmiyorum. her şey içiçe sanki...evlendikten sene sonra bulunduğumuz ilçeden taşındık ve ben çalışmaya başladım. artık o kadar düzensiz ki adetlerim tamamen umudum bitmişti. 2-2.5 ayda bir adet oluyordum. ben adet olmadan önce göğüslerim şişer ve acımaya başlar. en son 2 ocakta adet oldum. bir sonraki adetim kendi hesabımla 2-15 Mart civarı olması gerekiyor. ancak adetimin 15. günü göğüslerim şişti. sızlamalar başladı. bebek ihtimali yok hiç aklımda bu kadar erken olması imkansız çünkü.. erken adet olucam diye seviyorum kendimce. bir süre sonra kahve akıntım oldu. tamam dedim ertesi gün sökülürüm. ama birkaç gün geçmesine rağmen bir şey yok. test yapmak istemiyorum aynı umutlar ve sonu umutsuzluklar... içimde çok umudumda yok. eşimle problemlerimiz olmuştu üstelik annemin evindeyim. olursa benim için büyük mucizee. ve test yapım 27 ocakta test yaptım. bence negatiff. ama arkadaşlara foto gönderdiğimde çığlık çığlığa hamile olduğumu haykırıyorlar. hayalet gibi bir çizgi. inanın görünmüyor bile. yalnız tecrübeli olanların fark edebileceği kadar silik.. annem de halime üzülmüş orada çizgi var anne dediğimde. ertesi gün işe döndüm. giderken erken gebelik testi aldım. ve sonuç yine pozitif. inanamıyorum. eşime de bir şey diyemedim kan testi belli olmadan önce. tarlusal içiçem ne olur ne olmaz diye test yaptırayım dedim. yaptırdım ve sonuç 235 çıktı. mucizem benimleydi... 3,5 senenin sonunda gelen bir mucize. tedavisiz ilaçsız...2. test 320.
dr dış gebelikten şüphelendi. 2 hafta perişan oldk. kan sonuçlarım hep düşüktü. hiç iki katı artmadı. kaybedecektim. ya düşecek ya kürtaj. kese görünmüştü. içinde yolk kesesi de vardı şükür kii bu dış gebelik olmadığını gösteriyordu. en son dr a kötü sona hazırlayarak gittim. ve şükürler olsun ki bebeğimin kalp atışlarını duyduk. doktor bile şükürler olsun gözünüz aydın dedi. şu an 6 haftalık hamileyim. kan sonuçlarım hala düşük. ama dr önemli değil artık dedi. bebeğin sağlığı önemli o da şu an iyi görünüyor dedi. polikistik olanlar da kan sonuçları böyle olabiliyormuş.

kızlar demem o ki asla umudunuzu kaybetmeyin. gerçekten başka şeylere yoğunlaşın. ben böyle diyenlere kızardım ne alakası var diyeee...ama benim klomenle bile zar zor bir yumurtam oluşurken adetimin 10. günü falan yumurtam oluşmuş ve çatlamış. aslında o günler 2 gün avuç dolusu yumurta akı gibi bir akıntı gelmişti yumurta çatlayınca gelirmiş ya .kontrol edin o dönemlerde ne zaman olacağı belli olmuyormuş çünkü bunu en iyi ben öğrendim.
Rabbim hepinizin gönlüne göre versin inşallah hayırlısıyla tabi...
Canim hayirli olsun allah kucagina almayi nasip etsn

Kizlar yaşadığınız yerde havalar nasil ben istanbuldayim yollar cok fena doktora bile gidemedim cikamadim evden cok kar var :KK43:( ne durumdayim bilmiyorum

"Muhammed o mer, post: 39529673, member: 461961"]Canim ne yaptin senden haber bekliyorum[/QUOTE]
Malesef canim yok ya ama bi görsem sonuçlar çok iyi yumurtlamak bile olms allahtan hayirlisi baklm adetin 4.günü gidecm tekrar :KK12:

"Muhammed o mer, post: 39529673, member: 461961"]Canim ne yaptin senden haber bekliyorum
Malesef canim yok ya ama bi görsem sonuçlar çok iyi yumurtlamak bile olms allahtan hayirlisi baklm adetin 4.günü gidecm tekrar :KK12:[/QUOTE]
Hani yumurtlama yoktu boylari kucuk diye iptal olmustu bu ay...hayirlisi...sokturucu mu verdi

Eğer tamamen TE="muhammedomer, post: 39544707, member: 461961"]Ya canim saka gibi hastaneye gittim geldm aksam lekem geldi onca gün bekle heyacanla git o ani yasa gelince lekem gelsin allahimin imtihani[/QUOTE]
Hadi yaaa...ptesi gidersin o zaman[/QUOTE]
Eger tamamen sokulursem giderim 4. Günü gel dedi senin nasip gidiyo

X