KK'nın inleyen ayak sesleri ^^

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

b*tch please, im hilarious

o kadarınıda biliyosundur diye şey etmedim : P bugün kaçıncı hırka ıslatışım la resmen evde hırka kalmadı : D

hırka ıslatınca ne oluyor?

Ay aynen düşünme nedir ya yapamıyorum işte ama geçicek afedersin s.ıçtım haytatımın içine 4 aylık da evliyim adamı bile rahat bırakmıyorum gidip duş al kirlendin diye
ya temizlik takıntısı fena zaten. bende de farklı bir şekli vardı birkaç sene önce. ben atak dönemlerimde umumi tuvaletlerde değil tuvalete girmek musluktan akan suya bile dokunmazdım pis diye. bana temizlik yapmak da yasak mesela obesesyonlarımı tetiklediğini düşünüyor, doktorum. en son temizlik yaptığımda mutfak dolabının içine girmiştim çünkü

haha iyiyimiş : D ay ben de öyle biliyo musun gitmezdim de hatta umumi tuvalete kendimi sıka sıka patlardım eciş bücüş olurdum eve gidene kadar, şimdi gitmekle kalmıyorum gidip o lavabolarda elimi yüzümü hayvan gibi yıkıyorum dışarda bile durduramıyorum kendimi üstüm başım ıslanıyor : ( bana öyle bişey demedi hiç doktorum, sadece en fazla iki kere duşa gireme izni verdi 45 er dklık : o

ben giremiyordum ama şimdi mesane obsesyonu olunca iğrenç kokan gar tuvaletlerine bile girer oldum. Allah dağına göre kar veriyo işte benim de 2 saatte bir tuvalete gitmem lazım da zor oluyo be 1.30 saatten sonra dakika saymaya başlıyorum stresli günlerimde.

benim de küçük küçük bazı takıntılarım olmuştu evlendiğimde bu kadar etkilememişti hayatımı ama kendim üstesinden geldim bazı tekniklerle. insan kendini tedavi edemez olayı yalanmış yani çok defa yaptım. psikoloğun iyiy bir psikologsa bence sen de yakında gelirsin üstesinden

benim de mesanem küçük herhalde çok çişim geliyor
herkes alıştı artık bu huyuma

Allah yardımcımız olsun : ) bana o otobüsteyken oluyor doğru düzgün bişey içmesem bile çok sıkışıyorum her seferinde her molada koşa koşa gidiyorum : D
benim kurtulmam lazım mecburum yaşayamiyorum ders çalışamıyorum evliliğimi bozuyorum mecburummmmmmmmmmmmmmm

PSİKİYATRİYE GİTTİM ben buradaki bi profesörün kendi özel muayanehanesine 250 lira aldı her ay da 200 liara alacak tedavi bitene kadar yarar heralde değil mi işime, gerçekten çok kötüyüm ben kendimi tedavi etmem imkansız bişey doğru düzgün düşünememeye başladım

canım benim onun tedavisi kendini, tut, yapma, düşünme değil ki zaten bazı teknikler var
onlarla yavaş yavaş üstesinden geliyorsun
bir süre sonra aklına gelse bile amaaan demeyi öğreniyorsun
ilaç tedavisinin yanında terapi de yapıyor mu?
sadece ilaçla düzelmez çünkü.

benim de mesanem küçük herhalde çok çişim geliyor
herkes alıştı artık bu huyuma
ya o bende de var, hatta bir arkadaşımla çiş kardeşliği bile kurduk ama benimki normal değil çünkü mesela metroya biniyorum 5 dakika sonra çişimi tutmayacağımı altıma kaçırıp rezil olacağımı düşünmeye başlıyorum ve ilk müsait anda inip tuvalete koşuyorum, gidemezsem panik atağa benzer bir kriz geçiriyorum. 6 ay oldu tedaviye başlıyalı. tedavi başladığından beri atak geçirmedim ama yine de çok huzursuzum aksi gibi 1 yıldan önce de kesin sonuç bekleme diyor daha önce tedavi olanlar.

ya inanırım çünkü benim de hayatım kabusa döndü, metroya binemiyorum, uzun yola çıkamıyorum, sınava giremiyorum, sinemaya gidemiyorum. Allah'ım öleceğim, o tuvalete mutlaka girilecek. hayır bir de ilk zamanlar Sosyal Fobi de vardı, o geçti Allahtan.
inşallah iyileşirsin ya. ne lanet bir hastalıktır bu.

aovv bu kötüymüş
kaçır kızım ne olacak
en kötü ne olabilir diye düşün yani
bir daha nerede göreceksin o insanları

benim davranış terapim de var mesela. önce cümleyi olumlu kurmayı öğretti, sonra nefes egzersizlerine geçtik, bir de mesela yarım saatten başlayıp 3 saate çıktık tuvalete gitme konusunda ama ben 3 saatte çuvallıyorum, olmuyor.

kastettiğim buydu
sanırım bilişselci senin psikolog da :)
en hızlı çözüm sunan terapi bana göre de
ama insanın da bir fizyolojisi var mesela benim ısı regülasyonum bozuk ne yaparsam yapayım bunu düzeltemem
mesanem de küçük sıkışıyorsan tutma
mühim olan arkasındaki korkuları yenmek

layn kazık kadar kadın altıma mı işeyeyim. deme öyle sen psikologdun bi de de mi
vallaha öyle değil, mantıklı düşünemiyorum öyle bir anda.

bir şeyden korkuyorsam felaket senaryosu yazıyorum
en kötü ihtimali düşünüyorum, ama rezalet bir biçimde
sonra bir bakıyorum aslında o kadar da korkunç değilmiş

İnşallah sen de atlatırsın gerçekten çok illet bişey bu. Sosyal fobi ne oluyor ben mesela insanlar evime gelince çok daralıyorum evi kirletiyorlar diye, dışarıda fazla çıkmak istemem üstüme üstüme geliyor insanlar yanımdan geçenin sigarası öksürüğü falan beni delirtiyor. Bu sosyal fobi mi?

Son düzenleme:
bir şeyden korkuyorsam felaket senaryosu yazıyorum
en kötü ihtimali düşünüyorum, ama rezalet bir biçimde
sonra bir bakıyorum aslında o kadar da korkunç değilmiş
yok o bende yok ama mesane obsesyonu bir felaket oldu başıma bir de ben başladıktan 5 ay sonra falan gittim doktora. şimdi psikiyatriste gidiyorum ama işe gireyim düzenim otursun mutlaka bir psikolog eşliğinde terapiye gideceğim çünkü benim bilinçaltım leş gibi. başarısızlık, yetersizlik korkusu çok bende. çocukluğumdan beri böyle ama okulda teşekkür aldı diye teşekkürü duvara fırlatmış salak bir ergendim ben.
o yüzden adam akıllı bir terapi lazım bana. uzun süreli. bir de OKB kişilik özelliği derler doğru mu? hani bazı insanlar daha yatkın oluyormuş. benimki bence genetik ama annemde de var çünkü ben görüyorum belirtilerini çünkü.

sosyal fobi, sosyalleşemiyorsun, insanlar üzerine üzerine geliyor, insan karşısında panikliyorsun, ter basıyor, bayılanlar falan var ya. sokağa bile çıkamayanları var. ben de mesela eğer altıma kaçırırsam hakkımda ne düşünürler, rezil olurum deyip hiç sosyalleşmiyordum, sokağa adım atmak istemiyordum.
peee ne lanet zamanlar geçirmişim be

yatkınlık olur da kişilik özelliği diyemeyiz.
okb kişilik bozukluğu var ama sende onun olduğunu sanmıyorum çünkü tek bir konuda bu sıkıntıyı yaşıyorsun
zaten altındaki kirliliği temizleyince kendiliğinden ortadan kalkacağına inanıyorum
malesef benim de babamdan gelme bir panik halim var, çok kolay endişelenirim :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…