☀ ☁ ☂ ► кк ѕΩѕуєтєѕι кızℓαя уυя∂υ ◄ ◕‿◕

Bencede evlenirken hersey maddiyat degil saolsunlar benim ne esim ne kayin validem altin konusunda skinti cikartmadi bende bisi istemedim ailemde istemedi ne isterseniz ne kadar isterseniz dedik ben mesela set istemedim bosa para veriliyor bi kere takcam diye magzadan taktim geri koyduk karsilikli anlayis olduktan sonra huzur arkasindan geliyor maddiyat ne kadar degerliyse o kadar buyuyor ve saygisizlasiyor

Bencede evlenirken hersey maddiyat degil saolsunlar benim ne esim ne kayin validem altin konusunda skinti cikartmadi bende bisi istemedim ailemde istemedi ne isterseniz ne kadar isterseniz dedik ben mesela set istemedim bosa para veriliyor bi kere takcam diye magzadan taktim geri koyduk karsilikli anlayis olduktan sonra huzur arkasindan geliyor maddiyat ne kadar degerliyse o kadar buyuyor ve saygisizlasiyor
Bende istemedim, takıya allerjim var,istesemde kullanamam. Burdaki konu ısrarla kızın isteğinin yok sayılması ben ona takıldım. Nişanlısının birde öküzce karşılık vermesi. Karşındaki insan olduktan sonra kim önem verirki zaten takıya tokaya:KK51:

Bende istemedim, takıya allerjim var,istesemde kullanamam. Burdaki konu ısrarla kızın isteğinin yok sayılması ben ona takıldım. Nişanlısının birde öküzce karşılık vermesi. Karşındaki insan olduktan sonra kim önem verirki zaten takıya tokaya:KK51:
Bu konu tam olarak neymis anlamdim ben ama dedin gibi kizin bi istegin varsa yapilir benim bildigim kizda seviyorsa ya nisanlisini cekip konuscak konusmadan bisi cozulmez sonucta

Bu konu tam olarak neymis anlamdim ben ama dedin gibi kizin bi istegin varsa yapilir benim bildigim kizda seviyorsa ya nisanlisini cekip konuscak konusmadan bisi cozulmez sonucta
Ya canım nişanlısı demişki bayramda koç getirelim kızda demişki boş ver adeti koç istemiyorum, bilezik alın, bunlar düğünden sonrada bilezikleri bozdurup ev yapacakmış zaten. Neyse normalde bilezikte kız ister kv alır ya bunun istediği başka kv gitmiş, beyaz altın karışık kelepçe bilezik yaptırmış acele acele. Buda nişanlısına demişki bilezik küçük oldu takarken eğildi, biz bunu değiştirelim değeri düşmeyecek birşey alalım, çocukta başlamış sen paragözsün vs vs küfürde etmiş. Çocuk saygısızlık yapmış. Bence anne suçlu ona ne oluyorda acele acele başka birşey almaya gidiyorsun. Hem istese aynı fiyata bozdurunca değeri gitmeyecek birşey alırdı. Bütün mesele bu

Maddiyat herşey mi dedin ya ona örnek verdim , kuru kuru olmucağı şeylerde varmış bak ,
Aynen öyle canım küfür etmiş kadar ağır sözler söyledi , neden bilior musun onu düşündüğüm ince düşündüğüm için , peki bunu neden yaptı bilio musun çok üşengeç bi işin ucundan tutayım istemez ondan, şimdi kuyumcuya gidip kim uğraşacak... Konunun temeli buydu ama insanlarda biraz kıtlık var ve bdv çocuk parkına dönmüş , lafını söylüo sinsice gülüo kaçıo yılan gibiler, onlar o dille kaynanalarıyla problem yaşayan tipler...
Doğruyu söylemek gerekirse ben bu kadar ayrıntılı bilmiyordum..
Gerçekten üzüldüm ama
Bak beni yanlış anlama sana alsa paragözsün şusun gibi imalarda bulunmadım
Huzurunun bozulmasını istemediğimden dolayı hani birinizden biriniz alttan alsada üzülmesen demek istedim kuzum =)

Ya canım nişanlısı demişki bayramda koç getirelim kızda demişki boş ver adeti koç istemiyorum, bilezik alın, bunlar düğünden sonrada bilezikleri bozdurup ev yapacakmış zaten. Neyse normalde bilezikte kız ister kv alır ya bunun istediği başka kv gitmiş, beyaz altın karışık kelepçe bilezik yaptırmış acele acele. Buda nişanlısına demişki bilezik küçük oldu takarken eğildi, biz bunu değiştirelim değeri düşmeyecek birşey alalım, çocukta başlamış sen paragözsün vs vs küfürde etmiş. Çocuk saygısızlık yapmış. Bence anne suçlu ona ne oluyorda acele acele başka birşey almaya gidiyorsun. Hem istese aynı fiyata bozdurunca değeri gitmeyecek birşey alırdı. Bütün mesele bu
Burda zaten kizin dedi mantikli paragoz olsa aman babane bi daha alsin evi de yaptirsin der adam sacmalamis

Aynen öyle canım , ne ben istedim ne ailem , onlar kendileri yaptılar hep . Nişan için alyans yaptırcaz , nişanlım alyansları ben alıcam dedi , olmaz dedim ben çalışıyorum benimde katkım olucak o zaman daha mutlu hissedicem kendimi dedim nişanlım da kabul etti , kayınvalidem kaç tane istiyonuz diye bi annemi bi beni sıkıştırdı bizde isteme yoktur dedik , set yapçam kızım dedi yok anne boşa masraf yapmayın ben takınamıyorum öyle şeyleri bozdurmaya kalkınca verdiğiniz paraya yazık dedim kayınvalidemde çok doğru söylüosun dedi nişanlımda aynı düşünüodu,
Nişanlım bizim aderlerimiz böyle dedi bilezik koç getirilir geline dedi ben birini yapabilirim dedi, ne gerek var dedim sıkışığız dedim babamda öyle dedi yapmasın çocuk sıkışıktır nişan yaptık vs.. nişanlım ben parasını ayırdım yapçam dedi iyi o zaman aşkım koça verceğin parayı altın yap dedim kenarda dursun dedim bizimkiler zten kurban kesçek gerek yok dedim, Nişanlımda çok akıllıca sevdim bu fikri dedi hatta , nişanlım bilezik yaptrmş çok dar geldi , kayınvalidem eski toprak bayramda kolumda görmek isticek zaten bana telefondada der koluna byük gelirse küçük gelirse söyle diye , bende söyledim ve beyaz altınlı olunca hurda niyetine gidio bozdurunca, e bizim yatırım zaten bendede emanet onlar ya eşya parası olucak yada ev parası için kullanıcak nişanlım. Ben bunu dedim diye afedersin ağzıma etti, bi küfür etmediği kaldı 2 gündür konuşmuyorum , ben bunu düşündüğüm için nasıl kötü bi fikir taşıyabilirim ki ? herkes maddiyatçı gözüyle baktı bana , ben bi yandan nişan için birikim yaptım bi yandan kredi çektim sırf aileme ve nişanlıma destek olsuun diye , tek kuruş bişi istemedim. Nişanlımda hiç bişi de sorun çıkmasın o uğraşmasın, hep ben koşturayım istiyo , bi bardağı alıp diğer tarafa koymaya üşengeç , küfür etse bdv dekiler helal diyecekti ...

Aynen öyle canım , ne ben istedim ne ailem , onlar kendileri yaptılar hep . Nişan için alyans yaptırcaz , nişanlım alyansları ben alıcam dedi , olmaz dedim ben çalışıyorum benimde katkım olucak o zaman daha mutlu hissedicem kendimi dedim nişanlım da kabul etti , kayınvalidem kaç tane istiyonuz diye bi annemi bi beni sıkıştırdı bizde isteme yoktur dedik , set yapçam kızım dedi yok anne boşa masraf yapmayın ben takınamıyorum öyle şeyleri bozdurmaya kalkınca verdiğiniz paraya yazık dedim kayınvalidemde çok doğru söylüosun dedi nişanlımda aynı düşünüodu,
Nişanlım bizim aderlerimiz böyle dedi bilezik koç getirilir geline dedi ben birini yapabilirim dedi, ne gerek var dedim sıkışığız dedim babamda öyle dedi yapmasın çocuk sıkışıktır nişan yaptık vs.. nişanlım ben parasını ayırdım yapçam dedi iyi o zaman aşkım koça verceğin parayı altın yap dedim kenarda dursun dedim bizimkiler zten kurban kesçek gerek yok dedim, nişanlımda bilezik yaptrmş çok dar geldi , kayınvalidem eski toprak bayramda kolumda görmek isticek zaten bana telefondada der koluna byük gelirse küçük gelirse söyle diye , bende söyledim ve beyaz altınlı olunca hurda niyetine gidio bozdurunca, e bizim yatırım zaten bendede emanet onlar ya eşya parası olucak yada ev parası için kullanıcak nişanlım. Ben bunu dedim diye afedersin ağzıma etti, bi küfür etmediği kaldı 2 gündür konuşmuyorum , ben bunu düşündüğüm için nasıl kötü bi fikir taşıyabilirim ki ? herkes maddiyatçı gözüyle baktı bana , ben bi yandan nişan için birikim yaptım bi yandan kredi çektim sırf aileme ve nişanlıma destek olsuun diye , tek kuruş bişi istemedim. Nişanlımda hiç bişi de sorun çıkmasın o uğraşmasın, hep ben koşturayım istiyo , bi bardağı alıp diğer tarafa koymaya üşengeç , küfür etse bdv dekiler helal diyecekti ...
canım bence senin nişanlını alıp karşına konuşman lazım bu böle olmaz sen tek başına herşeyi halldemezsin bizde her işe eşimle gittik yaptık herşeyi konuşarak çözersin tavrından ödün verme yaptı çok ayıp bu arada bilezikde beyaz altın var diye değeri düşmez o rodaj dedimiz işleme oluyor eğer işçilikli bi ürün alıyorsa değer kaybeder keşke kayınvalidenle konuşsaydın nişanlına söylemek yerine olan olmuş al şapkanı koy önüne enine boyuna düşün sonrada nişanlınla konuş bacım inşallah düzeltirsin

çok uzun yazdım hakkını helal et, baya dolmuşum ben ya :KK70:
önemli değil canım hepimizin sorunları oluyor anlatıp dertleşcez sonuçta üzüldüm senin için bu arada küçük bişey için ağzına geleni sayıyorsa ilerde daha büyük sorunlarda napar bilinmez o yüzden kendini üzmeden bu konuya çözüm bul derim ben sana bacım

X