Kızlık zarı dikilince kanamıyomu?

çözüm basit bekareti önemsemeyen biriyle evlen..bu konuda hassas bi adamı kandırmaya gerek yok. Abiye gelince o sormaz zaten sorarsa da wc de 1 damla geldi dersin ki her zar kanamaz hatta nadiren şarıl şarıl kanar.

Kız size bi soru sormus yargı üstüne yargı yaptıysan arkasında dur durmuyorsan niye yaptın vs vs insanlar hata yapabilir yaptı diyede bir ömür bu hatanın kurbanımı olsunlar ölsünler mi yada? Hergün haberlerde görüyoruz kadın cinayetlerini böyle bi zihniyette bence durust falan olma o günah senin ondan kacısın yok cezanı cekeceksin zaten diğer tarafta bol bol tövbe et ve diktirmek istiyorsan diktir bu senin hsyatından önemli degil cünkü

Örf adetlere göre çarşaf istenir. .ama kaynanam istemedi hiç de merak bile etmedi annem getir göster kaynanani dedi kadın merak etmiyor ya
Annem mı kaynana anlamadım :)
Gösterdim bana baktı gözleri parladı:))
Tövbe anneme kızdım niye öyle yapiyon utandırdın beni dedim
Olsem kaynanama gostermezdim keske annene hayir deseydin. Bence insanin kendisine yapacagi buyuk saygisizlik.

Ben ilk evliliğimde evlendiğimde bakireydim, gelen kan avuç içi kadardı ama evlendiğim öküz çok önemliymiş gibi onlarca kez kontrol etmişti... konularımı takip edenler bilir, boşandım o öküzden...
şimdiki eşimin ilk, benim ikinci evliliğim, ilk görüşmemizde daha önce evlenip boşandığımı söyledim ki isterse bunu kafaya takan eski öküz gibi biriyse canımı ruhumu acıtmadan çeksin gitsin diye...
ancak şimdiki eşim öyle iyi biri çıktı ki evlendik ne kendisi ne de ailesi bırakın bakire olmamamı, evlenip boşanmış olmamı kafaya takmadılar...
Kendi hayatımdan iki örnek sana M Mervemsi888
Hangi tarzda bir hayat ve hangi tarzda bir erkek görmek istersin yanında... bırak abini, bırak sevdiğini söylediğin adamı... sana değer verecek, başını asla önüne eğdirmeyecek bir adam bul... diktirmeyle uğraşana kadar hayatın güzel yönlerini seninle paylaşacak birini bul

Bende bilmiyorum elimde patlarsa ben mezara abim hapise :KK43: bi boku yedim kabul simdide bu bokun icinden cikmak icin cabalardayim ne deseniz saygi duyuyorum :KK43:
Ya ne alaka o zaman seni bu şekilde isteyen biri ile evlen hapis diyorsun ama oyle bir ihtimal olsa yapamaz korkardın. Daha geniş fikirli bir erkek arkadaş edin durumu izah edersin sonuç olarak erkekler bir cok kez yaşıyor sıra biz kızlara gelince namus oluyor işin adı . Ben bakireyim fakat erkek arkadaşım bir cok ilişki yaşamıştır ama sorsan beni kabul etmez onun yerinde ben olsam bu yur şeylere uyuz oluyorum özgürlükse herkes eşit özgür olsun dimi

Evet hak ediyor insan evl3negi insandan güvenilir olmasını iyi günde kötü günde yanında olmasını destek olmasını istemeli beklemeli bakire olmasını değil. .. Bunu sormak dahi sacmalik
Iste insan evlendiği insandan güvenilir olmasını beklemeliyse bu kadınlar için de geçerli.
Adamı kandırarak ilk adım atılamaz.
Ben erkek olsam, nişanlım bunu en başta söylese kabul ederim.
Evlendikten sonra bunu öğrensem neden beni kandırdı diye sindiremez ayrılırım.

Evlendiğin adamın evlendikten sonra benden önceki ilişkisinden bir çocuğu olduğunu öğrensem yine ayrılırım.

Gitsin alnına bakire degilim yazsın demiyor kimse.
En AZINDAN adam bunu kaldıramayacağını belirtmiş üstü kapalı.
Neden ısrarla onla evlenmek.
Sonuçta kendi hayatı da heba olma ihtimali yuksek

bu devirde tecavuzcusuyle evlenmeye zorlanan kadinlar oldu.. tecavüz ettiğiyle evlenmesi karşılığında cezasi azaltacak hukuk sistemi uygulanmaya calisildi.. Bilmem kaç kişinin tecavuzune uğradığı için tahrik iddiasıyla küçük bir kız çocuğu suçlandı.. kundakTakı bebek tecavüz edilip öldürüldü.. Bu zihniyeti sorgulamaniz gerekirken hâlâ neyden bahsediyorsunuz... bakirlik bakirelik hakkiymis isteyebilirmis
Hanımefendi kanunların bu yönlü olması sadece o adamın suçu mu?
Yani adam hakkında hiç bilgi verilmemiş ki.
Belki düşüncesine tamamen karşı, belki evlenince atlatamayacak travma yasayacak. Sonunda yine ayrılacak.
Adamın düşüncesi bu diye kadın niye travma yaşasın?

Hele kanunun bunla ne alakası var.
Birkaç adam serseri mayın gibi bulduğu damacanaya hayvana bile tecavüz ediyorsa, düzgün yaşayan kadın haklarını bilen erkekler neden kandırılması haketsin?

Kesinlikle kanunlar ağır olmadığı için tecavuzcu insanlarin sayısının arttığını düşünüyorum, bu yine de kandırılması haklı kılmaz. Böyle olursa bazı kadınlar dayağı hakediyor diye dusunerek bütün kadınlar dovulsun aldatilsın bu olur mu??

Ben ilk evliliğimde evlendiğimde bakireydim, gelen kan avuç içi kadardı ama evlendiğim öküz çok önemliymiş gibi onlarca kez kontrol etmişti... konularımı takip edenler bilir, boşandım o öküzden...
şimdiki eşimin ilk, benim ikinci evliliğim, ilk görüşmemizde daha önce evlenip boşandığımı söyledim ki isterse bunu kafaya takan eski öküz gibi biriyse canımı ruhumu acıtmadan çeksin gitsin diye...
ancak şimdiki eşim öyle iyi biri çıktı ki evlendik ne kendisi ne de ailesi bırakın bakire olmamamı, evlenip boşanmış olmamı kafaya takmadılar...
Kendi hayatımdan iki örnek sana M Mervemsi888
Hangi tarzda bir hayat ve hangi tarzda bir erkek görmek istersin yanında... bırak abini, bırak sevdiğini söylediğin adamı... sana değer verecek, başını asla önüne eğdirmeyecek bir adam bul... diktirmeyle uğraşana kadar hayatın güzel yönlerini seninle paylaşacak birini bul

Iste insan evlendiği insandan güvenilir olmasını beklemeliyse bu kadınlar için de geçerli.

Evlendiğin adamın evlendikten sonra benden önceki ilişkisinden bir çocuğu olduğunu öğrensem yine ayrılırım.

Belki düşüncesine tamamen karşı, belki evlenince atlatamayacak travma yasayacak. Sonunda yine ayrılacak.

Birkaç adam serseri mayın gibi bulduğu damacanaya hayvana bile tecavüz ediyorsa, düzgün yaşayan kadın haklarını bilen erkekler neden kandırılması haketsin?

Kesinlikle kanunlar ağır olmadığı için tecavuzcu insanlarin sayısının arttığını düşünüyorum, bu yine de kandırılması haklı kılmaz. Böyle olursa bazı kadınlar dayağı hakediyor diye dusunerek bütün kadınlar dovulsun aldatilsın bu olur mu??
Cizi22 Cizi22 tam da anlatmak istediklerimi yaşamış örneklemişsin.
Mutluluklar diliyorum

Ne olur artık yeni nesil erkeklere şu bekaret saçmalığının doğrusunu öğreterek büyütelim biz kadınlar. Kızlık zarı bebek doğduktan birkaç hafta sonra oluşan ergen yaşa gelene kadar kız çocuğunun dışardan gelebilecek mikrop bakterilere karşı koruyan minicik değersiz bir zardır. Bunun bekaretle bir ilgisi yoktur. Birkaç damla kan kimseyi namuslu ya da namussuz yapmaz. Namus bacak arasında namus koca nikahında değildir. Namus biziz arkadaşlar. Beynimiz vicdanımız yaşamımız. Geleceği de biz yetiştiriyoruz. Kız erkek ayrıştırmadan eşit yetiştirelim. Bir oğlum var. Allah nasip ederse bu konuda da diğer her şeyde olduğu gibi kendisinin bir kızla eşit olduğunu hiç bir farkın olmadığını anlatarak yetiştireceğim.

Anlatamiyoruz galiba kadının durup dururken ben bakire değilim demez erkek sorar genelde... bende diyorumki boyle birsey soran erkeği hicbirsey anlatmayacak orda terkedecek... Çünkü erkeğin böyle birşey sorması beklemesi yanlış buna hakkı yok yahu anlayın artık... bana böyle birşey soracak insana oturup dürüst dürüst kendi özellimi mi anlatacagim sanane derler adama yahu sanaane okay mi..... hala durust dürüst anlatsın... Hadi diyelim yaşadıklarını dürüstçe anlattı ama adam farklı gözle baktı yetmezmiş gibi bunu gidip çevreye anlattı. .. Bilmem erkek mihabbetlerini bilir misiniz... Sonra bu kızı birsürü kişi rahatsız etmeye başladı ne yapacak Bu kız. .. bakiremisin diye soran bir erkek bu zihniyetteki bir erkek sizce o kıza ne gözle bakar.. Sadece işi düştüğünde uğrar yanına erkek ağzıyla" nasılsa açık kapi"... ve onun tabiriyle bu açık kapıyı arkadaşlarına da önerebilir... Sonra alsın kız başına belayı.. ya sormasının sebebi bakireyse evlenirim değilse arada işimi görüp bir sure gönlümü egleyip yol veririm dusuncesiyse.. Buna emin olabilir mi... Çünkü ancak bu düşünceye sahip bir erkek sevgilisine böyle bir soru yoneltir.. sevgilisini gerçekten seven bu durum umrunda olmayıp sevdigiyle gerçekten bir gelecek düşünen planlayan bir erkek böyle birşeyi aklına dahi getirmez... İşte bu tarz rahatsız edilmelere rezil olmalara belaya girmeye maruz kalmamak için anlatmayın diyorum kızlara isterse 10 yıllık evli kocanın olsun.. Yarın birgün ufak bir tartışmada yüzünüze vurulmasin diye... Farklı gözle bakilmasin diye... O ufak durustlugu kızın başına çok büyük belalar açabilir bizim toplumda... anladinmi simdi

Kanunun ne alakası mi var sanırım gündemi takip etmiyorsunuz... bilmem kaç kişinin tecavuzune uğrayıp kız suçlu bulunmadimi şikayet etti de... tecavüz ettiğiyle evlenmesi karşılığında cezasi indirilecegi tam hatirlamiyorum gibi bir yasa maddesi gundemdeydi... Bilmem ne vakfinda tacize uğrayan erkek çocuklarına sessiz kalmadı mi hukuk... banlanmami mi istiyorsunuz illa gündemi takip edin lutfen... kandirsin demiyorum evlenmesin hicbirsey anlatmasın bu kandırmak değil... Çünkü anlatmak zorunda degil

Ilk defa kocama dokunan birisi ve bu konuda aklına bişey takılmış birisi olarak soruyorum kızlar :) genelde erkekler ilk gecede kanamaya özellikle bakıyorlar mi? Bide gelince kan çok mu gelio bnm az geldi çok onemsenecek kadar da değil di galiba inanin aklıma gelmiyor 3 sene öncesi... bide galiba güvenle alakali bişey

Duzenli bi cinsel iliskin olduysa an gelse de anlasilir zaten. Ama bi iki seferlik birseyse kan gelmese de farketmez. Ben bkire oldugum halde kan falan gelmedi. O kadar zor bi birliktelik oldu ki, esimin akire olmadigima dair gram suphesi olmamistir ki olsa bile ben kendimi bildikten sonra bi onemi yoktu.

Anlasildi hepiniz cok durustsunuz tertemiz gitmissiniz kocaniza anca bi yargi anca bi laf sokmalar sordugum soruya bakin bi verdiniz cevaplara bakin bi evt ben durust degilim hic bizamanda olmucam durust oldugum zaman cok kaybettim ben bu durumu durustce anlatipta tehditlerde aldim ben tecavuz etmeyede kalktidan sanirim yargilayarak yorum yapanlarin dunyasi toz pembe bi bizimki borum bok sanirsin hepiniz durustluk abidesi olun ben durust olmaktan vazgectim cok seyi kaybedince vazgectim durust olanlara tesekkur edilip aaaa cok sagol durust oldugun icin denmiyo bi kazikta ben atiyim deniyo ama cok pardon sizler yasamamissiniz bilemessiniz kimseyede yasatmasin Allah benim gunahimdan haberiniz oldu evet ama tovbemi bilemessiniz anlata bilecek gucu kendimfr bulamiyorum ister anlayin ister anlamayin

Anlasildi hepiniz cok durustsunuz tertemiz gitmissiniz kocaniza anca bi yargi anca bi laf sokmalar sordugum soruya bakin bi verdiniz cevaplara bakin bi evt ben durust degilim hic bizamanda olmucam durust oldugum zaman cok kaybettim ben bu durumu durustce anlatipta tehditlerde aldim ben tecavuz etmeyede kalktidan sanirim yargilayarak yorum yapanlarin dunyasi toz pembe bi bizimki borum bok sanirsin hepiniz durustluk abidesi olun ben durust olmaktan vazgectim cok seyi kaybedince vazgectim durust olanlara tesekkur edilip aaaa cok sagol durust oldugun icin denmiyo bi kazikta ben atiyim deniyo ama cok pardon sizler yasamamissiniz bilemessiniz kimseyede yasatmasin Allah benim gunahimdan haberiniz oldu evet ama tovbemi bilemessiniz anlata bilecek gucu kendimfr bulamiyorum ister anlayin ister anlamayin
arkadaşım problemin ne biliyor musun?
başta hatayı kendin yapıyorsun.
kendini o adama kabul ettirmek için dikmeydi biçmeydi uğrasıyorsun.
yol ver gitsin diyor çoğu kişi.
böyle düşünmeyen insan zaten sana bunu sormaz.
ısrarla anlamak istemediğin şey bu.
sen kendine değer vermezsen kimse vermez, sırf zar için mi değer görmek istiyorsun yapma lütfen.

Anlatamiyoruz galiba kadının durup dururken ben bakire değilim demez erkek sorar genelde... bende diyorumki boyle birsey soran erkeği hicbirsey anlatmayacak orda terkedecek... Çünkü erkeğin böyle birşey sorması beklemesi yanlış buna hakkı yok yahu anlayın artık... bana böyle birşey soracak insana oturup dürüst dürüst kendi özellimi mi anlatacagim sanane derler adama yahu sanaane okay mi..... hala durust dürüst anlatsın... Hadi diyelim yaşadıklarını dürüstçe anlattı ama adam farklı gözle baktı yetmezmiş gibi bunu gidip çevreye anlattı. .. Bilmem erkek mihabbetlerini bilir misiniz... Sonra bu kızı birsürü kişi rahatsız etmeye başladı ne yapacak Bu kız. .. bakiremisin diye soran bir erkek bu zihniyetteki bir erkek sizce o kıza ne gözle bakar.. Sadece işi düştüğünde uğrar yanına erkek ağzıyla" nasılsa açık kapi"... ve onun tabiriyle bu açık kapıyı arkadaşlarına da önerebilir... Sonra alsın kız başına belayı.. ya sormasının sebebi bakireyse evlenirim değilse arada işimi görüp bir sure gönlümü egleyip yol veririm dusuncesiyse.. Buna emin olabilir mi... Çünkü ancak bu düşünceye sahip bir erkek sevgilisine böyle bir soru yoneltir.. sevgilisini gerçekten seven bu durum umrunda olmayıp sevdigiyle gerçekten bir gelecek düşünen planlayan bir erkek böyle birşeyi aklına dahi getirmez... İşte bu tarz rahatsız edilmelere rezil olmalara belaya girmeye maruz kalmamak için anlatmayın diyorum kızlara isterse 10 yıllık evli kocanın olsun.. Yarın birgün ufak bir tartışmada yüzünüze vurulmasin diye... Farklı gözle bakilmasin diye... O ufak durustlugu kızın başına çok büyük belalar açabilir bizim toplumda... anladinmi simdi

Kanunun ne alakası mi var sanırım gündemi takip etmiyorsunuz... bilmem kaç kişinin tecavuzune uğrayıp kız suçlu bulunmadimi şikayet etti de... tecavüz ettiğiyle evlenmesi karşılığında cezasi indirilecegi tam hatirlamiyorum gibi bir yasa maddesi gundemdeydi... Bilmem ne vakfinda tacize uğrayan erkek çocuklarına sessiz kalmadı mi hukuk... banlanmami mi istiyorsunuz illa gündemi takip edin lutfen... kandirsin demiyorum evlenmesin hicbirsey anlatmasın bu kandırmak değil... Çünkü anlatmak zorunda degil
sakin ol şampiyon :KK70:
ben niye banlanmanızı isteyim hanımefendi, uslubunuzdan ötürü bunu ısrarla siz istiyor gibisiniz.
yazdıklarınızın çoğunu okuyamadım, belli ki her şeyi sadece siz biliyorsunuz.
size de ''anladın mı şimdi'' diyene kadar daha seviyeli tartışmayı önerebilirim ancak banlanmamak için.
iyi akşamlar.

arkadaşım problemin ne biliyor musun?
başta hatayı kendin yapıyorsun.
kendini o adama kabul ettirmek için dikmeydi biçmeydi uğrasıyorsun.
yol ver gitsin diyor çoğu kişi.
böyle düşünmeyen insan zaten sana bunu sormaz.
ısrarla anlamak istemediğin şey bu.
sen kendine değer vermezsen kimse vermez, sırf zar için mi değer görmek istiyorsun yapma lütfen.
Ya sirf zar icin degil ona anlatacak gucu bulamiyorum kendimde ayrica gercekten bikere yasadim belki anlasilmicak bile ama fikir almak istedim o yuzden yazdim vazgec birak demek cok kolay zaten onu bi baskasi anlatinca bende diyorum bosver baskasini bulursun die

Adamdan hiç bahsetmemiş ki.
Belki adam da bakir ve bakire kız istiyor.
Gayette hakkı var yani.
Neden bu zihniyettekiler kandırmayı hakediyor dediniz?

Konu sahibi zaten nişanlım daha önce kaç kişiyle yatmış ama benim bakire olmamı istiyor deseydi, kimse kıza yüklenmez adama kızardı.

Bu arada konu sahibi, nişanlım sana kız çıkmadı geri gönderdi derken bunu iyi yaptı diye mi anlattı?
Yani o anda konuşsaydın keşke tam konusunu da açmış, deseydin belki esnekti herkeste kanama olmaz. Neden emin oldu da gönderdi.
Gerçi ben olsam dan diye sorarım, olaki benim de kanamasa sen de beni mi göndereceksin diye? M Mervemsi888

Zihniyet çok önemli.
Bu şekilde olup, üstüne 5 yıl evli kalıp, çocuğu olup bosaninca zaten kız değil diyen birini tanıyorum. Rezillik.

Ya sirf zar icin degil ona anlatacak gucu bulamiyorum kendimde ayrica gercekten bikere yasadim belki anlasilmicak bile ama fikir almak istedim o yuzden yazdim vazgec birak demek cok kolay zaten onu bi baskasi anlatinca bende diyorum bosver baskasini bulursun die
anlatma zaten, bunu ne diye anlatacaksın.
önceden de alıntılamıştım seni, cevap vermemişsin.
o konuyu açıp kızı geri gondermişler deyince o konuşma nasıl devam etti?
haklı mı görüyor yani?
esnek mesnek bilmiyor mu bir şey, söylemedin mi hiç?
ve kanaman oldu mu ilkinde bu kadar korkuyorsun? belki zaten kanaman olmayacak hiç

anlatma zaten, bunu ne diye anlatacaksın.
önceden de alıntılamıştım seni, cevap vermemişsin.
o konuyu açıp kızı geri gondermişler deyince o konuşma nasıl devam etti?
haklı mı görüyor yani?
esnek mesnek bilmiyor mu bir şey, söylemedin mi hiç?
ve kanaman oldu mu ilkinde bu kadar korkuyorsun? belki zaten kanaman olmayacak hiç
Ilkinde kanamam oldu doktora kontrole gittigimde yirtilmis eger bu kisiyle degilde baska biriyle evleniceksen diktirirsin demisti o serefsizde hayir evlenicez demisti bida dokundurmadim kendime kimseyi bu kiside o konuda tasrif etti icin degilde kiz dogruyu en basta nie anlatmadi die kiziyomus bende anlatdaydi omur boyu her kavgada basina kalksalardi demi dedim hayati temelli zehir olsaydi dedim oda sustu aslinda kenime kiziyorum yeri gelmis deseydim keske ne yani evlenince benden kan gelmesse bosucanmi bunun icinmi seviyon deseydim ki derikde ayni ortami nasil yaratabilirim bilmiyorum konuyu nasil acabilirim bilmiyorum

Ilkinde kanamam oldu doktora kontrole gittigimde yirtilmis eger bu kisiyle degilde baska biriyle evleniceksen diktirirsin demisti o serefsizde hayir evlenicez demisti bida dokundurmadim kendime kimseyi bu kiside o konuda tasrif etti icin degilde kiz dogruyu en basta nie anlatmadi die kiziyomus bende anlatdaydi omur boyu her kavgada basina kalksalardi demi dedim hayati temelli zehir olsaydi dedim oda sustu aslinda kenime kiziyorum yeri gelmis deseydim keske ne yani evlenince benden kan gelmesse bosucanmi bunun icinmi seviyon deseydim ki derikde ayni ortami nasil yaratabilirim bilmiyorum konuyu nasil acabilirim bilmiyorum
doktor sana nasıl eğer farklı biriyle evleneceksen diktirirsin dedi ben şok.
kesinlikle tam yeri gelmişken sorulması gereken şeyi sormamışsın.
konu tekrar oraya gelirse sorarsın artık.
ve bence emin olmadan evlenme bu kişiyle.

sakin ol şampiyon :KK70:
ben niye banlanmanızı isteyim hanımefendi, uslubunuzdan ötürü bunu ısrarla siz istiyor gibisiniz.
yazdıklarınızın çoğunu okuyamadım, belli ki her şeyi sadece siz biliyorsunuz.
size de ''anladın mı şimdi'' diyene kadar daha seviyeli tartışmayı önerebilirim ancak banlanmamak için.
iyi akşamlar.
sadece ben biliyorum gibi bir tavır takinmadim siz bilmiyorsunuz da demedim.. ısrarla dürüst olmasi gerektiginden bahsediyorsunuz.. bende dürüst olup anlatinca başına bunların gelebileceğini söyledim... anlayın diye yani... Bir kadın olarak savunduğunuz düşünceye bakın Evet dürüstlük iyi zaten bende dürüst olmasın demedim anlatmama hakkini savundum böyle bir hakkı var... bahsettiğiniz gibi dürüst olunca başına saydigim gibi şeyler gelirse ki bizim toplumumuzda bu yuksek bir ihtimal sıkıntı olabilir...

X