kızlarr sıze bır soru .. acıl fıkır lutfenn .. !!!!!!

• Konu Sahibi qanatsizmeleq
  • Başlangıç Tarihi
yarın hemen yapmak ıstemıorum korkuyorum cok cnm ya ama bu hafta kesın yapıcam ve hemen buraya yazıcam ıns hamıleyımdır hamıleyızdır :))) hihoyyyt :CüvCüv: :CüvCüv:

hayatım sakın korkma sakin ol poziif düşünnn herşey allahan unuma mewlam neylerse güzel eyler hayırlı eylerrr :CüvCüv: sakın korkma sakin ol ben her ay bu korkuyu yaşıorum ama napalım her şeyin zamanı war ma bu ay içimde güçlü hisler warrr eminim sendede bi bebiş wardır:) senden haber bekliyorum hayaım inan kendim kadar meraklandım :asigim:

hayatım sakın korkma sakin ol poziif düşünnn herşey allahan unuma mewlam neylerse güzel eyler hayırlı eylerrr :CüvCüv: sakın korkma sakin ol ben her ay bu korkuyu yaşıorum ama napalım her şeyin zamanı war ma bu ay içimde güçlü hisler warrr eminim sendede bi bebiş wardır:) senden haber bekliyorum hayaım inan kendim kadar meraklandım :asigim:

saol cnm ya gercekden cok saoll ıns guzel allahım gonlumuze gore verır ıns hamıleyızdır bızde :))))))) :Saruboceq: a.s. :asigim:

saol cnm ya gercekden cok saoll ıns guzel allahım gonlumuze gore verır ıns hamıleyızdır bızde :))))))) :Saruboceq: a.s. :asigim:
inşallah canım güzel haberlerini bekliyorum ama ne olursa olsun üzülme sakın unutma rabbim neylersse güzel eyler ama bence bebiş war gbi aynı kendim gibi hisssediyorum :CüvCüv:

:Saruboceq:
amin amin inşalllah hayrılısıyla bebelerinizi kucaklarınıza alırsınız Şeniz

teşekkür ederim canım benim inşallahhhhh en kısa zamanda rabbim nasip esin inşallah:Saruboceq:

saolun kızlar ya ıns alıcaz bebeklerımızıkucaklarımıza :)) :CüvCüv: a.s.

kızlar bugun adet gunumdu ve adet oldum ama az once tuvalete gıttıgımde pedımde kaahverengı bı leke vardı cok dııldı adet gıbı daha sonra tuvaletımı yaptım ve kan geldı sızce bu ne demek nolur yardım edın acıl cvp kızlar ölücem resmen ya ve acayıp sancım var :bbo: :bbo: :1no2: senağlama senağlama

kızlar bugun adet gunumdu ve adet oldum ama az once tuvalete gıttıgımde pedımde kaahverengı bı leke vardı cok dııldı adet gıbı daha sonra tuvaletımı yaptım ve kan geldı sızce bu ne demek nolur yardım edın acıl cvp kızlar ölücem resmen ya ve acayıp sancım var :bbo: :bbo: :1no2: senağlama senağlama

canım uzgunum ama bence bu adet gibi.. yine de cok uzun surmez ise ustune gorulen kanama olabilir hemen moralini bozma. :teselli:

canım uzgunum ama bence bu adet gibi.. yine de cok uzun surmez ise ustune gorulen kanama olabilir hemen moralini bozma. :teselli:

ıns oledır cnm ıns uzun surmez ustune gormedır acayıp moralım bozuk nedense hep bı umıt var ıcımde sankı olucakmıs gıbı bu sefer bısıler cıkıcakmıs gıbı bı hıs var ıcımde ama bole olunca bı an şok oldum :1no2: :1no2: senağlama senağlama senağlama

adet oluyosun canim korkma..bende gecen ay cok korkmustum hamileligi bekliyodum tam gününde sadece kahverengi ve pedi doldurmayacak sekildeydi ve sadece idrar yaparken kan geliyodu ama ertesi gün normale döndü ve asiri geldi bir sinir oldum bir sinir oldum aynen sizin gibi belirtilerim vardi hamilelik belirtilerine ne giriyosa hepsi vardi gögüslerim hic bir ay olmadigi kadar sismisti ve uclarini kesinlikle elleyemiyodum acidan damarlanmisti ama adet oldum:) adet olduktan sonrada 1 hafta falan kasik agrin devam edebilir benimki devam etti dedim acaba öylesinemi bir kanamaydi ama 5 gün sürdü normalde adetim 3 gün sürerken oay 5 gün sürdü:)))oda ayri sinir etti tabiki.he iste ama sonra gecti suanda hicbirseyim yok ve adet günüm nezaman onuda hic bilmiyorum hesaplamiyorum artik akisina birak en son adetim martin 30undami 31 indemi ne gelmisti galiba.o yüzden korkma yani normal adettir büyük ihtimalle.ama INSALLAH lekelenmedirki hamilesindir gönülden diliyorum.bugün kanaman kesilirse yarin bence bir kan testi yaptir yok kesilmezse artarsa kan ozaman hamile degilsindir canim...

adet oluyosun canim korkma..bende gecen ay cok korkmustum hamileligi bekliyodum tam gününde sadece kahverengi ve pedi doldurmayacak sekildeydi ve sadece idrar yaparken kan geliyodu ama ertesi gün normale döndü ve asiri geldi bir sinir oldum bir sinir oldum aynen sizin gibi belirtilerim vardi hamilelik belirtilerine ne giriyosa hepsi vardi gögüslerim hic bir ay olmadigi kadar sismisti ve uclarini kesinlikle elleyemiyodum acidan damarlanmisti ama adet oldum:) adet olduktan sonrada 1 hafta falan kasik agrin devam edebilir benimki devam etti dedim acaba öylesinemi bir kanamaydi ama 5 gün sürdü normalde adetim 3 gün sürerken oay 5 gün sürdü:)))oda ayri sinir etti tabiki.he iste ama sonra gecti suanda hicbirseyim yok ve adet günüm nezaman onuda hic bilmiyorum hesaplamiyorum artik akisina birak en son adetim martin 30undami 31 indemi ne gelmisti galiba.o yüzden korkma yani normal adettir büyük ihtimalle.ama INSALLAH lekelenmedirki hamilesindir gönülden diliyorum.bugün kanaman kesilirse yarin bence bir kan testi yaptir yok kesilmezse artarsa kan ozaman hamile degilsindir canim...

saoll cnm ıns kesılırde hamıleyımdır o kadar emındımkı hayal kırıklıgına ugradım resmen senağlamasenağlamasenağlama

evet öyle oluyo bende cok emindim ama ALLAH nasip etmeyince etmiyor iste napicaksin stres yapmayin bende cok stres yaptim 1.5 sene 3 senedir evliyim benden sonra evlenen eltim bile hamile millet konusuyo ama napim allah nasip edecekki olacak.ben zaten yeni ise basladim:)))kafama takmiyorum buay gercekten icim okadar rahatki sizde düsünmeyin

büyük ihtimalle adet görüyosun, tam günündesin dimi, bence psikolojik olarak kendini çok hazırladıın için hamile gibi hissettin, reglden önceki belirtiler de hamilelik belirtileri gibi bi izlenim verdi sana, ama eğer ki emin olmak istiyosan git bi kan testi yaptır, bi de benim doktorum üstüne görmek diye bişiy yok demişti, ne kadar doğru bilemiyorum, bence moralini bozma, bu yaşadıklarının aynısını bende yaşadım, kolay değil biliyorum, özlemek çok zor bi duygu, ama sen bu şekilde psikolojik olarak hep hamilemiyim hamile mi kalacağım vs diye düşündükçe başarılı olamazsın, bak sana bi yazı yolluycam dikkatlice oku ve kendine pay çıkar olurmu a.s

bak şu yollayacağım yazıyı ilk okuduğumda hata yaptığımı anlamıştım, 8 senelik evliyim ben ve daha yeni bebeğim oldu, bi süre tedavi gördük, her ay oldu mu olcak mı diye diye bitap düşüyodum, ama bu yazıyı okuduktan sonra kendimi serbest bıraktım, eşimle çocuk için diil sadece istediğim için cinsel ilişkiye girdim, bi anda da bebeğm bana ceeee dedi, bak bu şekilde olan birsürü arkadaşım var, hepsine de söylüyodum kafaya takmayın takarsanız olmaz bakın ben taktım olmadı akışına bıraktım kendiliğinden oldu diye ama beni dinlemediler, onlar da paraları bitince tedaviye ara vermek zrunda kaldılar, tabi o ara bebek olacağı fikri akıllarında olmadığı için birden hamile kaldılar, bu şekilde olan bikaç arkadaşım var, yazımı okuyunca ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın, inşallah bebişini bi gün kucağına alcaksın, ama lütfen relax

Kadin rahmi en tepkili organdir. Kapali kutu oldugundan doga kendini temiz tutmasi ve saglikli kalmasi icin bu tepki kuvvetini de eklemistir.
Adet kanamalari da temiz kalabilmesi icin programlardan en onemlisidir. Normalde her 24 gunde bir duvarlarina kadar sokulur yikanir, kanla disari atilir, yeniden duvar zarlari orulur, icine dusecek yeni yumurtaya ortam acilir.
Spermlere karsi da bildiginiz gibi bazilari cok asiri tepki gosterecek sekilde uyarilir. Normal hormon sivilari spermi dahi etkisiz hale getirecek kadar disaridan gelebileceklere karsi tepkilidir.
Bir anlamda dusunursek okyanus gibidir. Dalgalar kiyilara carpar, calkalar atar disari.
Iste simdi o yuzden yapmaniz gereken meditasyonu anlatmaya calisacagim.
Bebek isteginizi fikri sabit haline getirmeniz demek bedensel tepkilerinizi de arttirmak demektir. Yani bebek istegiyle yanip tutusurken kendi bedeninizi de rahminizi calkantisi artar hale getireceginizden kendi emelinize kendiniz balta vurmus olursunuz.
Bu nedenledir ki "tam aklimdan cikartmisken hamile kaliverdim" diye sasarsiniz. Oysa aklinizdan cikartmakla yolu acmissinizdir.
Kapatin gozlerinizi ve su manzarayi canlandirin gozlerinizde...
Kucuk bir sandalda yolcunuz kiyiya varmak icin okyanusu asmaya calisiyor. Okyanus sizsiniz, yolcu sizin beklediginiz olsa da okyanuslugunuzu kontrol edebilmeniz sarttir.
Sakinlestirmelisiniz dalgalari ki sandal kiyiya erissin. Beyninize sinyalleri gondermeye baslayin. "Sakinlesmelisin, durulmali, tamamen haraketsizlesmeli"... Huzur icinde olabilmenizi, yani dalgalarinizi susturmayi becerebilmek icin tek bu dusuncede olmalisiniz. Yoksa bir tek dalga dahi kiyiya ulasmaya calisan sandali alir firlatir derin sulara, yolcu sandalindan duser yok olup gider bu derinlikte...
Yolcunun kiyiya cikmasini saglasaniz da kalabilmesi capa atabilmesi onemlidir.
Bu nasil saglanir?
Buraya kadar hallettiniz, yolcu artik kiyida...
Peki sonrasi? Bunun icin de rahim duvarlarinin yapisini bilmelisiniz.
Dollenme oldu ise bile eger rahim kalinligi uygun derinlikte ve nemde degilse tutunamaz embriyo. Kisirlik tedavisinden gecenleriniz bilir ki bu uygun rahim haline gelinmesi beklenilir, degerler alinir, ultrasoundlar cekilir ve vakit tamam denilir, transfer yapilir.
Peki ya siz bunu nereden kesfedeceksiniz? Ne alet var ne edavat, ne olcecek bilgimiz... Yine siz konusacaksiniz bedeninizle... Yolcunuza capa atacak hale gelmesini saglayabilirsiniz rahmin. Olumlu dusunce ve sakinlikle, tum telas ve panikleri, cocuk isterim tutturmalarini bir tarafa birakarak. Duayla mi yaparsiniz, meditasyonla mi, yogayla mi, sarkiyla mi... Tamamen size kalmis, siz kendinizi yumusatacak ortamlari bilirsiniz. Kapayin dunyaya dusuncenizi ve kendinizde husu bulacak hale gelin. Beynin bedenle direkt iletisimi vardir. Tip da bunu ispatlamistir zaten. Enerjinizi yonlendirecek hedefi secebilir ve olanca olumlu sinyali gonderirseniz beden beyinle isbirligine gecer. Araci kendi ruhunuzdur, ancak bu arabuluculugu empati ile yapmasini ogretmelisiniz, zorlamalarla, fikri sabitlerle kalkisirsaniz tam tersini elde edersiniz.
Embriyo yani yolcunuz bir mercimekten daha kucuktur ve capasi kendindedir (kuyrugu). Ayni cimlendirilen bir mercimek gibi topraga girmesini ve ustunu ortmesini saglarsaniz koklenir ve yuzeye cikar. Cenin haline gelir ve bebek olmaya donusur.
Kendini rahminize saplamasi ve uzerini orterek bu evrimden gecmesini saglayabilmek icin yine huzurlu olmali beden. Kendinizle barisik olursaniz dalagalanan rahmi de durultabilir, sertlesecek rahim duvarini da davetkar hale getirebilirsiniz.
Bunlari yapabilmeniz icin iliski oncesi ve sonrasi en az dort-bes gun bu manzarayi gozunuzde, yureginizde, ruhunuzda huzurla tasiyabilmeniz gerekir. Oldu mu olacak mi endisesine kaptirdiginiz an dusuncenizdeki firtina her seyi berbat eder.
Dusunce olarak herzaman benimleydi ama ya tip tarafi?!
Bu tarafini da doktorumun yardimiyla gozle gormem mumkun oldu. Her iki hamileligimi de saglayan kisirlik doktorum. Eslerin embriyo transferi odasinda bulunmalarini tesvik ediyorlardi ama ben her zaman oldugu gibi yalnizdim. Hos bu durum da yararima oldu, kafami dagitmadan kendimi verebildim doktorumun sozlerine.
Ultrasonunla rahmin icini gosteriyordu ve ekrana bakmami istedi. Kucuk hava kabarciklari yolladi rahime. Calkantinin coklugundan hava kabarciklari one gidecegine geri vurdu. "Bak Handan, iste bunu biz yapamayiz senin icin ancak sen yapabilirsin, durdurmalisin bedenini, tepkisiz hale getirmelisin" deyisini gozumle gormus, kulagimla duymus tum bilincimle anlamistim. Ikinci kez icime uzattiklari tupun ucunda uc embriyom vardi. Ekranda yuzlerini de gosterdiler transfer etmeden. Benimle kalmalarini istiyorsam yolcularin yolunu acmaliydim. Ve tum calkantilarimi durdurdum. Ultrasonunddan geri firlatilmadiklarini izleyebildim ancak bu kadarla kalir miydi.
"Garantisi yok Handan, bakarsin kiyiya yanasmis bile olsalar geri atilabilirler, 48 saat icinde tutunma imkanlari var ama ilk saatlerde tutunma sanslari daha kuvvetli, biz ve sen elimizden geleni yaptik, gerisi Allahindoganin (nasil dusunuyorsan...) taktiri" diyerek yolculadi beni.
Bu ilk hamileligimde, 10 gun icinde hamilelik testininden olumlu cevap geldi, 10 haftalik oldugunda klinikce verilen %2 olasiliga ragmen ucu de tutunmuslardi bana. Ama asil sinavlar hamilelikte basladi demek isterim. Eger basinda kendinize yenilirseniz hamilelikle bitmiyor asil sinavlar sonrasinda geliyor demek isterim.
Ben yapabildiysem hepiniz yaparsiniz demek istiyorum. O yuzden acmak istedim konuyu. Fikri sabitlerden uzaklasin, "bebek sahibi!" olma, heves v.s. gibi bencil dusunceyi atin ve gercekten bir bebege neler verebileceginizi dusunmeye baslayin. Anneliginizden ote birsey veremeyeceginizi kabulenin. Kimsenin gumus kasik verme garantisi yok. Ama anneliginiz siz yasadikca sizin cebinizde, yureginizde, elinizde... Ben bunun bilinciyle tum engellerime ragmen ulasabildim bebeklerime ve verdigim sozleri cok sukur tutabiliyorum. Herseyimi kaybettigim zamanlarda bile bebeklerim benimleydi, anneligime sahip cikabilisimle garantili hallerdeydiler.
Evliligi kurtarmak, kocayi baba yapmak, baskalari oldu ben de olmaliyim, bebek cok sirin bir sey benim de olsun v.s. gibi heveslerle yola cikacaksaniz hem kendinize hem bebege iyilik yapin, cikmayin. Hazir olmayi bekleyin. Sahiplik kelimesi ciksin belleginizden. Kimse kimsenin sahibi yada kimse kimsenin mali degil. Bir insani yetistirebilmek ulvi bir gorev ve kadinlara taninmis en buyuk armagan. Daha ufacik sancidan, rontgen filiminden v.s. korkup telaslanacaksaniz, girismeyin, inanin cok daha sancili gunler cikabilir karsiniza, fersah fersah fiziki sancilara razi olacaginiz ruhi sancilar olacaktir. Cesur olabileceginize yoklamalarinizi yapin, bekleyislerinizi kendi buyumenize kullanin, saplantilara degil.
O zaman ne mucizeler dogacak goreceksiniz, bizzat sahit olacaksiniz.

ALINTIDIR.

Son düzenleme:
tesekkurler ıbolya gercekden cok guzel bı yazı ve haklısında galıba a.s:1rolleyes::teselli:

tesekkurler ıbolya gercekden cok guzel bı yazı ve haklısında galıba a.s:1rolleyes::teselli:

yavrum gerçekten böyle ama, ben kendimde aynı şeyi yaşadım, bi çok arkadaşım beni dinlemedi ama onlar da aynı şeyi yaşadılar, inan bana sende aynısını yaşıcaksın

canım güzel bir yazı paylaşım için sağol

kızlarrrr ben dayanamadım test yaptım adetime 10 gün war ama bi çizgi silip çıktı we ayrıca sanki dalgalı çizgi gibi acaba fazla idrar koyduğum içinmi :KK43: nedir bu acil cewap yazın deliricemmmm :KK43:

bide kasıklarım da sanki hawa kabarcıkları patlıo gibi oldu pıtır pıtır bişi oldu :KK43:

X