Kızlar tepkim abartı mı?

Ya ablası bana ve eşime çok ağır iftiralar attı durduk yere sebepsiz arkamızdan şımarmaktan ziyade eşim öfkemin sebebini anlıyor
Eşiniz arkanızda zaten bu okey güzel de, böyle bi olayda eşinize gereksiz çıkıştığınız için sorgulamaya itebilirsiniz demek istedim. Fevri davranmayın bu çok basit bi olay

Kızlar ben eşimin ailesini pek sevmem onlarda beni sevmez bence:) 7 senelik evliyim hep mesafeli ve sağlıklı bir ilişkimiz oldu kp ve kv ile. Saygısızlık yapmam bana yapılmadıkça öyle ilerleyen bir ilişkimiz var. Neyse görümcem ile 2 senedir görüşmüyorum ben sebeb şu sürekli kimi görse akraba olan beni anlatıyor takıntı yapmış mesafeli olmamı aile gibi görmememi hazmedemiyor, başta umrumda olmadı anlatsın aman konuşur susar dedim ama eşim bana gün geçtikçe daha düşkün oldu böyle oldukça da görümcem dozu arttırdı,kendi ailemle görüşmüyorum zor şeyler yaşadım konuyu bilmeseler de görüşmediğimi biliyorlar eşimin ailesi ve görümce artık gidip; eşim ailem ve benim hakkımda dış kapının mandalı dediğimiz insanlara bile olmayan şeyler anlatmış kulağımıza geldi bende patlama noktası oldu iki sene önce, eşimle birlikte aradık ağzıma geleni saydım karaktersiz saygısız şizofren kötü kalpli ruh hastası vs gibi. Eşimde arkamda durdu savundu haklıydım çünkü . Neyse bir sene önce babasının rahatsızlığı sebebi ile eşim mecburen konuşmaya başladı çünkü görümcem ilgileniyor babası ile doğal olarak mecburi olarak araları yumuşadı asla sa tepki göstermedim mesafeyi koruduğu yüz vermediği sürece okey dedim konuş ablan ve ortada babanın sağlık sorunu var.Çok uzun oldu özür diliyorum.
Biz ev aldık inşaat halinde şu an yapılıyor vs eşimin ailesi babasının Sağlık durumundan dolayı evi göremedi merak ediyorlardı hep ben de uygun zamanda götürelim bakın dedim ,hastane eve yakın annesi çıkışta yakınsa bir eve bakalım oğlum merak ettim demiş görümcem de arabada olduğu için o da bakmış daha inşaat halinde yeni bina işçiler vs var halen. Ben görümcemin asla evini görmesini de istemiyordum eşime de söyledim tamam dedi görmez görüşmüyoruz nasıl görsün filan. Ya bir de büyü ile filan uğraşan saçma sapan bi insan kendisi ve onun uğursuz ayağının eşiğime bile değmesini istemiyorum neyse o da girmiş bakmış bir ay olmuş ve ben dün tesadüfen eşimin babasından duydum eşim saklamış . Kıyameti kopardım evde eşime neler saydım. Bana yaptığı açıklama hastane çıkışı yakındık baktık o da vardı annemin babamın yanında sen girme demek ayıp tuhaf olurdu bidaha asla giremez zaten bunu dedi . Aşırı sinirliyim ya hazmedemedim nolur bi dışarıdan yorum yapın abartıyor muyum? Bahane bulup işe geçeceğim filan deyip başka gün görümce yokken de gösterebilirdi .Benim tepkimi önemsemedi demek ki diye kendimi yedim bitirdim boşanmaya kadar gideceğim sanırım içim soğumazsa bana saygısızlık olarak geliyor yaptığı benim üzülmemi yok saymak değil mi sizce de
Dışarıdan bir göz olarak yorumluyorum: Tepkileriniz aşırı abartı ve rahatsız edici

Abartmışsınız.
Öyle mi düşünüyorsunuz cidden ? Şu an öfkem geçmediği için sağlıklı düşünemiyorum sizlerden fikir almak istedim
Yani görüşmek istememeniz çok anlaşılır ve haklı bir konu.
Ama hastane çıkışı kardeşinin de olduğu bir anda eve bakılmış öyle denk düşmüş ve tabi ki sen gelme diyemez.
Asıl bunu deseydi eşiniz kötü bir insan derdim.
Ne güzel aranızdaki mesafeyi koruyor, sizi ben barıştım ablamla görüş diye zorlamıyor, haklılığınızı görüyor.
Boş bir evi görmelerinde bir sakınca yok.

Büyü vs. şeylerden korkuyorsanız güzelce sirkeli su ile temizler okuyup niyetinizi ALLAH'a teslim ederek girerseniz size hiç bir şey olmaz.

Ay sende abart. Öyle böyle değil hem de çok abartmışsın ne alaka her konuda yanında olan adamı boşamak ? Manyak mısın sen nerden bulacaksın geri seni böyle kardeşinden anasından babasından üstün tutan birini ? Çoğu anası babasının haksızlığı arşa da çıksa dönmüyor adam senin haklı olduğunu söyleyip yıllardır konuşmamış mecbur kalmış ortada bir sağlık sorunu var denk gelmek zorunda kalmış. Ay şurda erkoları savundurtmayın bize ya biraz yaşınızın insanı olun. Eşiniz sırf sizin bu tavrınızdan dolayı bir anda aydınlanma yaşayıp ya acaba ablamın eşim hakkında dedikleri doğru mu diye sorgulasa ne yapacaksın ?

Ay sende abart. Öyle böyle değil hem de çok abartmışsın ne alaka her konuda yanında olan adamı boşamak ? Manyak mısın sen nerden bulacaksın geri seni böyle kardeşinden anasından babasından üstün tutan birini ? Çoğu anası babasının haksızlığı arşa da çıksa dönmüyor adam senin haklı olduğunu söyleyip yıllardır konuşmamış mecbur kalmış ortada bir sağlık sorunu var denk gelmek zorunda kalmış. Ay şurda erkoları savundurtmayın bize ya biraz yaşınızın insanı olun.
Ay teşekkür ederim bunu duymaya ihtiyacım vardı galiba

Kızlar ben eşimin ailesini pek sevmem onlarda beni sevmez bence:) 7 senelik evliyim hep mesafeli ve sağlıklı bir ilişkimiz oldu kp ve kv ile. Saygısızlık yapmam bana yapılmadıkça öyle ilerleyen bir ilişkimiz var. Neyse görümcem ile 2 senedir görüşmüyorum ben sebeb şu sürekli kimi görse akraba olan beni anlatıyor takıntı yapmış mesafeli olmamı aile gibi görmememi hazmedemiyor, başta umrumda olmadı anlatsın aman konuşur susar dedim ama eşim bana gün geçtikçe daha düşkün oldu böyle oldukça da görümcem dozu arttırdı,kendi ailemle görüşmüyorum zor şeyler yaşadım konuyu bilmeseler de görüşmediğimi biliyorlar eşimin ailesi ve görümce artık gidip; eşim ailem ve benim hakkımda dış kapının mandalı dediğimiz insanlara bile olmayan şeyler anlatmış kulağımıza geldi bende patlama noktası oldu iki sene önce, eşimle birlikte aradık ağzıma geleni saydım karaktersiz saygısız şizofren kötü kalpli ruh hastası vs gibi. Eşimde arkamda durdu savundu haklıydım çünkü . Neyse bir sene önce babasının rahatsızlığı sebebi ile eşim mecburen konuşmaya başladı çünkü görümcem ilgileniyor babası ile doğal olarak mecburi olarak araları yumuşadı asla sa tepki göstermedim mesafeyi koruduğu yüz vermediği sürece okey dedim konuş ablan ve ortada babanın sağlık sorunu var.Çok uzun oldu özür diliyorum.
Biz ev aldık inşaat halinde şu an yapılıyor vs eşimin ailesi babasının Sağlık durumundan dolayı evi göremedi merak ediyorlardı hep ben de uygun zamanda götürelim bakın dedim ,hastane eve yakın annesi çıkışta yakınsa bir eve bakalım oğlum merak ettim demiş görümcem de arabada olduğu için o da bakmış daha inşaat halinde yeni bina işçiler vs var halen. Ben görümcemin asla evini görmesini de istemiyordum eşime de söyledim tamam dedi görmez görüşmüyoruz nasıl görsün filan. Ya bir de büyü ile filan uğraşan saçma sapan bi insan kendisi ve onun uğursuz ayağının eşiğime bile değmesini istemiyorum neyse o da girmiş bakmış bir ay olmuş ve ben dün tesadüfen eşimin babasından duydum eşim saklamış . Kıyameti kopardım evde eşime neler saydım. Bana yaptığı açıklama hastane çıkışı yakındık baktık o da vardı annemin babamın yanında sen girme demek ayıp tuhaf olurdu bidaha asla giremez zaten bunu dedi . Aşırı sinirliyim ya hazmedemedim nolur bi dışarıdan yorum yapın abartıyor muyum? Bahane bulup işe geçeceğim filan deyip başka gün görümce yokken de gösterebilirdi .Benim tepkimi önemsemedi demek ki diye kendimi yedim bitirdim boşanmaya kadar gideceğim sanırım içim soğumazsa bana saygısızlık olarak geliyor yaptığı benim üzülmemi yok saymak değil mi sizce de
Çok gereksiz bi davranış sergilemişsiniz abartmışsınız hatta

Bilmediğiniz için saçma sapan konuşmayın . Kendisi öz kardeşi hakkında kara para aklıyor karısı da eskortluk yapıyor diye millete anlatan bi insan mahkemeden döndük kv hatrına! Sizin görümceniz size böyle şeyler dese anlayışlı olabilirsiniz ben olamam evime de sokmam! Babası hatrına eşim mecbur konulmaya başladı o da mesafeli hep
Yok artık! Bunu başa yazın isterseniz. Ben de abarttığınızı düşünmüştüm. Ama inşaat halindeki evinizi gördü diye boşanmayı düşünmek evet abartı.

Sınırlarınız konusunda daha net olmalısınız eşiniz başta olmak üzere. Baba hasta diye bana bu kadar ağır laf eden, değil görümce kardeşim olsa yine görüşmezdim.

Çok abartmışsınız
Şu andan itibaren konuyu asla açma bile eşini onların kucağına itersin böyle gereksiz tepkilerle.
Ne olursa olsun onlar ailesi unutma bir olur iki olur üçüncüde dediğiniz bir şey zoruna gider siz kötü olursunuz. Gerekli yerde haklı olduğunuz yerde tepki koyun.

Bilmediğiniz için saçma sapan konuşmayın . Kendisi öz kardeşi hakkında kara para aklıyor karısı da eskortluk yapıyor diye millete anlatan bi insan mahkemeden döndük kv hatrına! Sizin görümceniz size böyle şeyler dese anlayışlı olabilirsiniz ben olamam evime de sokmam! Babası hatrına eşim mecbur konulmaya başladı o da mesafeli hep
pardon ama yuhhhhhh
babalı ortamda bile tek kelime konuşmamalı
eşinin ve kendinin namusuna laf etmiş aman Allah' ım

yalnız arkadaş bilmiyordu bu ayrıntıyı bizler de
saçma sapan konuşmayın demeniz olmamış

Eşinizin suçu ne adam napsın kardeşine annem babam evi görsün sen gözlerini kapat görme mi desin. Adam sizi desteklerken böyle dengesiz tepkiler vererek görümcenizin safına geçirtmeyin. Sağlıklı düşünün, eşinizden de özür dileyin.

Esiniz de siz de toksik insanlarsiniz kusura bakmayin.
Ne olursa olsun siz iki kardesin arasina giremezsiniz, esiniz de sizi dinleyip kardesiyle gorusmuyorsa bes para etmez. Kardesine boyle yapan da yarin size neler yapmaz 🙊

Konuyu yazdiktan sonra çıkan detaylar ise benim icin önemsiz, tepki alinca uydurulmus veya konunun kendisi gibi abartılmis seyler.

Ne olursa olsun siz iki kardesin arasina giremezsiniz, esiniz de sizi dinleyip kardesiyle gorusmuyorsa bes para etmez. Kardesine boyle yapan da yarin size neler yapmaz 🙊
Nasıl kardeş ise eşime kara para aklıyor diyor bana da eskort diye yayıyor :) öyle bir kardeşle yeniden iyi olsa boşarım anında. Babası kanser be ilaç dışında konuşmuyor konuşursa ben olmam . Siz kabul edebilirsiniz ben etmem

Konuyu yazdiktan sonra çıkan detaylar ise benim icin önemsiz, tepki alinca uydurulmus veya konunun kendisi gibi abartılmis seyler.
Benim konumdan bağımsız şunu eklemek istiyorum evlendikten sonra kardeşten anneden babadan önce eş gelir

Nasıl kardeş ise eşime kara para aklıyor diyor bana da eskort diye yayıyor :) öyle bir kardeşle yeniden iyi olsa boşarım anında. Babası kanser be ilaç dışında konuşmuyor konuşursa ben olmam . Siz kabul edebilirsiniz ben etmem
Hayatlarinizi bilmedigimiz icin doğru mu yalan mi söylüyor bilemeyiz ki.
Ha yine de siz görüşmezsiniz ama esinize karismaya hakkiniz yok...

Benim konumdan bağımsız şunu eklemek istiyorum evlendikten sonra kardeşten anneden babadan önce eş gelir
Size göre oyledir, ben de hem esim hem kardeşim, herkesin yeri ayridir. Kendini başkalarindan yuksekte/onde gormek isteyenlerin de agir mental problemli olduğunu düşünürüm

X